Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Omooo

Karta dziala tylko bez sterownikow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem pewnego pieknego popoludnia gdy uzywalem komputera nagle zrobil sie niebieski ekran z jakimis literami i wydobywaly sie dziwne dzwieki z sluchawek. Po minucie problem nie przestal wiec wylaczylem i wlaczylem komputer gdy sie mial juz pojawiac ekran logowania pojawil sie czarny ekran i nic nie bylo widac ( Brak kursora) wylaczylem komputer znow wlaczylem wlaczylo sie automatyczne naprawianie problemow , lecz zadna opcja nic nie zdiagnozowala, postanowilem wlaczyc komputer w trybie awaryjnym i odinstalowac sterowniki przez menadzer urzadzen. Wylaczylem komputer wlaczylem normalnie udalo sie zalogowac i wejsc do komputera lecz po chwili gdy komputer zainstalowal podstawowe sterowniki do karty znow sie pojawil czarny ekran. Prosilbym o zdiagnozowanie co sie stalo , moja pierwsza mysla skoro karta dziala tylko bez sterownikow byla karta lecz moze sie okazac to cos innego :C

 

Dodam ze w komputerze nie bylo nic wymieniane

 

Karta radeon r9 255

inter come i5 4460

8 gb ramu

dysk ssd 1tb

windows 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Jeśli się nie mylę to karta ci padła bo to typowy objaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłóż kartę graficzną i czy wszystko będzie idealnie chodziło z gpu od procka. Jeśli będzie wszystko ok to wymień kartę bo i tak jest beznadziejna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to karta ci padła bo to typowy objaw.

 

 

Czyli jak wymienie na nowa komputer znow bedzie dzialac?

 

Wyłóż kartę graficzną i czy wszystko będzie idealnie chodziło z gpu od procka. Jeśli będzie wszystko ok to wymień kartę bo i tak jest beznadziejna.

 

 

Myslalem nad gtx 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Na 99% będzie wszystko biegać po wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% będzie wszystko biegać po wymianie.

 

 

a mam takie pytanko lepiej kupic gtx 1050 czy radeona rx 460 2g?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanko lepiej kupic gtx 1050 czy radeona rx 460 2g?

1050, ale w wersji Ti 4GB. Do tego procka lepiej by pasował GTX 1060 6GB, ale to już znacznie więcej kasy potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny przypadek ostatnio z "nową" ASUS GTX 1080.

Przyszła z owocowego, włożyłem, bez sterowników wszystko ok.

Podczas instalacji sterownika, gaśnie obraz... po kilku, kilkunastu sekundach crash windy i w minidumpie błąd: (116) Video_TDR_Failure (NVLDDMKM.SYS)

 

 

Na starym windowsie, na nowym, czystym, zawsze to samo, próbowałem wszystkich internetowych rozwiązań i nic.

Karta poszła na wymianę, bo jak się okazał nie była nowa, na dodatek prawdopodobnie zepsuta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem identyczny problem kiedyś z nv 8400gs, u mnie piekarnik pomógł na kilka miesięcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wymienie na nowa komputer znow bedzie dzialac?

 

 

 

 

Myslalem nad gtx 1050

jak masz wyjścia w monitorze , może się okazać że będziesz musiał dokupić adapter DP -> dsub lub hdmi -> dsub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny przypadek ostatnio z "nową" ASUS GTX 1080.

Przyszła z owocowego, włożyłem, bez sterowników wszystko ok.

Podczas instalacji sterownika, gaśnie obraz... po kilku, kilkunastu sekundach crash windy i w minidumpie błąd: (116) Video_TDR_Failure (NVLDDMKM.SYS)

 

 

Na starym windowsie, na nowym, czystym, zawsze to samo, próbowałem wszystkich internetowych rozwiązań i nic.

Karta poszła na wymianę, bo jak się okazał nie była nowa, na dodatek prawdopodobnie zepsuta.

 

Wyrzucaj kartę na 3 dniowy zwrot dostaniesz nową sztukę, skoro wyskakuje BSOD 0x116 nawet na nowym systemie to nie ma złudzeń, karta jest ubita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny przypadek ostatnio z "nową" ASUS GTX 1080.

Przyszła z owocowego, włożyłem, bez sterowników wszystko ok.

Podczas instalacji sterownika, gaśnie obraz... po kilku, kilkunastu sekundach crash windy i w minidumpie błąd: (116) Video_TDR_Failure (NVLDDMKM.SYS)

 

 

Na starym windowsie, na nowym, czystym, zawsze to samo, próbowałem wszystkich internetowych rozwiązań i nic.

Karta poszła na wymianę, bo jak się okazał nie była nowa, na dodatek prawdopodobnie zepsuta.

Miałem identycznie z kartą w lapku

 

Bez sterów działała ze sterami nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucaj kartę na 3 dniowy zwrot dostaniesz nową sztukę, skoro wyskakuje BSOD 0x116 nawet na nowym systemie to nie ma złudzeń, karta jest ubita.

 

Tak zrobiłem, dzisiaj ma być u nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz wyjścia w monitorze , może się okazać że będziesz musiał dokupić adapter DP -> dsub lub hdmi -> dsub

 

mam juz taki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podczas instalacji sterownika, gaśnie obraz... po kilku, kilkunastu sekundach crash windy i w minidumpie błąd: (116) Video_TDR_Failure (NVLDDMKM.SYS)"

 

ten błąd wywala też chipset płyty głównej, przeważnie stare bo na nowych póki co nie zarejestrowałem i jeśli po zmianie grafiki na model z tej samej generacji, wyskoczy ten sam błąd to dupa zbita, jest szansa, że zadziała karta nvidii z paru generacji wstecz ale to loteria... albo quadro ale też bez 100% pewności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podczas instalacji sterownika, gaśnie obraz... po kilku, kilkunastu sekundach crash windy i w minidumpie błąd: (116) Video_TDR_Failure (NVLDDMKM.SYS)"

 

ten błąd wywala też chipset płyty głównej, przeważnie stare bo na nowych póki co nie zarejestrowałem i jeśli po zmianie grafiki na model z tej samej generacji, wyskoczy ten sam błąd to dupa zbita, jest szansa, że zadziała karta nvidii z paru generacji wstecz ale to loteria... albo quadro ale też bez 100% pewności

 

Moj jest Z97, najnowsze stery wgrałem i kicha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest uwalona. Takie same objawy mialem na 8800gt i na gtx 460. Bez sterownika w trybie awaryjnym dziala a ze sterownikiem czarny ekran i tyle. Piekarnik pomaga na jakis czas ale to tylko prowizorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...