Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hemulen

problem z klawiaturą po wymianie w laptopie - część klawiszy nie działa, część inaczej

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu w laptopie moich dzieci do gier - toshiba satellite c55 - popsuły się [od gier właśnie] dwa klawisze. kupiłem zatem tanią klawiaturę i zapłaciłem za jej wymianę, która jednak wyglądała dość rzeźniczo [wymieniający wciskał ją na siłę i chyba połamał te zaczepy]. przez tydzień wszystko działało, a potem na raz:

 

- niektóre klawisze - np. enter, lewy shift - przestały działać

 

- niektóre dają inne znaki niż powinny

 

- czasem jakby samo wciskało się f5 [przestaje działać panel]

 

- czasem przy włączaniu lapka muszę nacisnąć ctrl-alt-del aby ruszyło

 

- nie mogę wejść do biosu - może nie działa odpowiedni f

 

 

 

cześć z problemów mogę usunąć kenmapperem [dlatego w ogóle mogę napisać tego posta], który czasami pisze mi, że naciskam to samo, gdy naciskam różne fizycznie klawisze a innych klawiszy w ogóle nie widzi jako naciskanych.

 

 

 

co się stało? co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Pytasz co się stało, co robić? :E

 

Udaj się to fachowca, który załatwił Ci laptopa :D

 

Jeśli kupiłeś oryginał klawiaturę, a specjalista przy użyciu młotka ją zamontował, to co się dziwisz, że coś nie działa? Może podczas montażu uszkodził flat flex-a (tasiemkę łączącą klawiaturę do płyty), lub sama klawiaturę, a może jeszcze coś innego.

 

Bez zajrzenia do środka, trudno na odległość powiedzieć.

 

Sam zauważyłeś, że wymiana była niedbale przeprowadzona - powiedziałbym niefachowo - wiec udaj się do niego z reklamacja. Powinieneś od razu to zrobić widząc coś takiego, jak wyłamane zaczepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co się stało?

Klawiatura uszkodzona.

 

co robić?

Kup nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardo diekuje [brakuje mi jednej litern;-]] Gdn tnlko wrócę do mojego rodinnego miasta udam sie do "fachowca" Póki co ratuję się KejMapperem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...