Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Xenny

Obudowa ITX/mATX 400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Szukam nowej obudowy do swojego PC. Chciałbym aby miała panel boczny z hartowanego szkła, najlepiej przyciemnianego. "Piwnica" dla ukrycia kabli bardzo mile widziana. Poważnie rozważam przesiadkę z ITX na mATX, więc chętnie zobaczyłbym propozycje obudów z tych dwóch segmentów. Na tę chwilę najbardziej odpowiada mi In Win 301, ale chciałbym obejrzeć alternatywy. Czy w najbliższym czasie ma się pojawić coś ciekawego na rynku? Budżet to ok. 400 zł, w miarę możliwości nie chciałbym go przekroczyć.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal dobra opcja, teraz zagwozdka bo są elementy które mi się podobają bardziej zarówno we Fractalu jak i w In Win :D Fractal pewnie będzie miał lepsze temperatury procesora, In Win lepsze temperatury karty (dałbym 2x140 z przodu we Fractalu i 120 na tył, w In Win 2x120 na dół i 120 na tył). We Fractalu zdecydowanie więcej miejsca na kable i po jednym miejscu więcej na dyski 2,5" i 3,5", w In Win z oplecionymi przedłużkami będzie z tyłu ciasno, za to z zewnątrz wygląda wg mnie po prostu obłędnie... W zasadzie jest to wybór forma kontra treść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebawem powinnien się pojawić mini C TG - wersja ze szkłem na boku. Będzie wyglądać całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, teraz jest z niej jeszcze ciekawsza propozycja :) Niemniej zakupiłem już na In Wina 301, a zadecydowała cena - w sklepie Sferis obie wersje kolorystyczne kosztują ok. 250 zł. Padło na białą :)

 

Dziękuję bardzo za propozycję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komponenty przełożone, temperatury sprawdzone - powiem szczerze, jestem pozytywnie zaskoczony. Względem Nano S spodziewałem się spadku temperatur na GPU i wzrostu na CPU, okazało się że temperatury procesora również spadły!

 

Grafika pod obciążeniem chłodniejsza o jakieś 7 stopni, utrzymuje wyższy zegar i niższe obroty wentylatorów. W spoczynku chłodniejsza o 5 stopni. Temperatura na CPU przy obciążeniu OCCT + Valley nie przekracza teraz 60 stopni, w spoczynku utrzymuje się poniżej 30 stopni. Temperatura w pokoju przy obu testach podobna, ok. 21-22 stopni.

 

Wentylatory były skonfigurowane w następujący sposób: w Nano S na froncie 2x140mm Fractal GP-14, z tyłu 120mm Fractal GP-12, na Ferze również Fractal GP-12; w 301 te same wentylatory, przy czym 2x140mm znalazły się na spodzie obudowy, 120mm z tyłu i na procesorze. W obu przypadkach wentylatory 120mm kręcą się ok. 600 RPM, wentylatory 140mm są podłączone do zasilacza na 5V - czyli 500 RPM nie przekraczają.

 

Jestem ciekaw co ma wpływ na taki stan rzeczy, jeśli chodzi o temperatury na GPU to wiadomo - wieją na nią bezpośrednio dwa 140mm wentylatory + połowa karty nie jest praktycznie zasłonięta jak w Nano S. Natomiast jeśli chodzi o temperaturę CPU jestem delikatnie zdziwiony, bowiem większość powierzchni wentylatorów na dole przykrywa grafika, a procesor pobiera ciepłe powietrze znad karty. Ciekawe czy spadek temperatur to zasługa wyciągającego od góry wentylatora (w 301 zasilacz jest na górze wentylatorem do dołu), czy po prostu przód Fractala był tak restrykcyjny że te dwie 140mm na 5V zwyczajnie nie wystarczały? Mógłbym w sumie sprawdzić temperatury w Nano S ze ściągniętym frontem, ale średnio mi się widzi przekładanie gratów z powrotem ;)

 

Kilka zrzutów ekranu z testów - http://imgur.com/gallery/lNbY9

 

Co do samej obudowy, wizualnie prezentuje się genialnie - takie proste bryły to coś co mi się bardzo podoba, a to ciemne szkło sprawia że obudowa nie wygląda nudno. Zarządzanie okablowaniem to zdecydowanie bolączka tej obudowy, miejsca z tyłu jest dość mało (chociaż można całkiem sporo wcisnąć w okolicach zasilacza i nad dyskiem 3,5"). W Nano S było z tym lepiej (choć też nie idealnie ze względu na brak piwnicy), w Mini C to już w ogóle byłby raj :) Ale żadna z nich nie wygląda wg mnie tak dobrze jak In Win, a z kablami jakoś sobie poradzę. Oczywiście gdybym je ładnie pospinał byłoby mi zdecydowanie łatwiej, ale nie bawiłem się za bardzo z racji tego że i tak czeka mnie przesiadka na płytę mATX. Z taką płytą też byłoby trochę łatwiej, bo przy ITX niektóre kable muszą iść tam gdzie nie było pomyślane ich miejsce (np. kable SATA albo panel przedni). I jeszcze jedna ciekawa rzecz - na spód fizycznie wchodzą dwa wentylatory 140mm mimo, że nie są oficjalnie wspierane. Przez to nie ma dla nich otworów montażowych. Na razie po prostu leżą na spodzie obudowy ;) Będę musiał jeszcze sprawdzić czy przy płycie mATX nie kolidują z kablami od przedniego panelu (płyta jest praktycznie do samej podłogi), jeśli wszystko się pomieści to nawiercenie kilku otworów to nie będzie żaden problem. Wydaje mi się, że przy wentylatorach 140mm nie zmieści się z przodu chłodnica z wentylatorami - ale jaki był problem żeby zapewnić dwa rozstawy otworów?

 

Ogólnie z zakupu jestem zadowolony, szczególnie w tej cenie :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...