Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krisol

MSI Gaming GTX 970 80 stopni?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chyba mam problem z moją kartą graficzną, otóż jest to GTX 970, model MSI Gaming rev 1.3, karta jest podkręcona na 1460/2000 MHz(ASIC 68.6%), napięcie 1.212 V, power limit 110%, w grach(przykładowo w Hellblade: Senua's Sacrifice) temperatura dobija do 80 stopni(100% RPM), po otwarciu obudowy spada może o 3 stopnie, moja płyta główna to Gigabyte GA-B85M-D3H http://www.gigabyte.pl/products/upload/products/4004/ab61d65b_5.jpg , karta zajmuje 2 sloty, w 3 slocie mam X-Fi Gamera, nie wydaje mi się jednak żeby aż tak blokował dostęp powietrza do karty. Moja obudowa to Brutus 410(3x Arctic Cooling F12 PWM), procesor to i5 4460 @ 1.1 V(chłodzenie SPC Spartan 3 LT), zasilacz to OCZ CoreXStream 500W.

Jak myślicie, co może być winowajcą takiego stanu rzeczy? Karty nie chcę rozbierać, bo mam jeszcze gwarancję, a na śrubce jest plomba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzycie gpu 100% ? Oczywiste oczywistosci (zluzuj takty lub wyschnieta pasta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No użycie GPU wynosi 99-100%, na fabrycznych ustawieniach karta ma jakieś 75 stopni, myślałem że Maxwell jest cichy i chłodny, a ten GTX 970 jest sporo głośniejszy od mojej poprzedniej karty po OC, czyli MSI Gaming R9 270 @ 1150 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weri kul, weri kłajet, emejzing ołsi jak to mówią :E

A tak serio wyjmij X-Fi i sprawdź różnice, a może chłodzenie sie ciutke obluzowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hellblade SS wyciska niesamowicie z kart, ja na swoim gtx1050ti w tej grze (jako jedynej do tej pory) zobaczyłem 70st, a tak przeważnie mam 62-63 w innych grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie hellblade masakruje gpu. Ja na gtx 1070 musiałem pobawić się z wentylami.

Ale raczej przy 100% wentyli nie powinno to być 80 stopni.

Sam kiedyś miałem x-fi to jednak duża karta i trochę zakłóca obieg powietrza. Sprawdź bez dźwiękówki, wyczyść gpu jak rezultaty będą mizerne to rozbieraj i zmieniaj pastę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , ale on ma PL na 110% , no i Hellblade ..

 

Sprawdz czy ci sie śrubka od chłodzenia nie poluzowała - jak tak miałem 2 razy na MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gra faktycznie depcze po karcie, ale odpowiednie chłodzenie sobie z tym radzi - u mnie raptem 2-3 stopnie więcej, jak w wiedźminie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda nie jest jakoś super przewiewna, zasilacz od dołu też ogrzewa powietrze, które dostaje karta. Miałem bardzo podobne temperatury na tej karcie z tym chłodzeniem. Jeśli po wyłączeniu obciążenia temperatura karty szybko spada, to wszystko w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta gra jest aż tak wymagająca?

U mnie były dość niskie temperatury, i nie powiedziałbym że gra męczy nadmiernie GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można ustawić limit klatek w najnowszych wersjach msi afterburner i temperatura będzie mniejsza bez potrzeby włączania V-Sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest uwalona, pewnie pasta wyschła na wiór. MSI 970 to jedna z najzimniejszych kart tamtego okresu. Wentyle na 100% ? Albo jest totalnie zatkana prze soundblastera albo ta pasta. A może któryś wentyl się nie kręci?

 

http://pclab.pl/art68055-60.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie najzimniejsza, mi w GTA V w wymagającym miejscu po OC do 82* dochodziło tyle że miałem ok 80% wentyli, taki temp limit ustawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obudowa to prawie piekarnik i na dworze po 30 stopni. Temperatury są raczej ok. Dla przykładu, ja mam w PUBG max temp 77 stopni, choć przeważnie jest to w okolicach 73-75, a buda Zalman Z3 Plus, dwa wenty na przodzie, jeden z tyłu i u góry. Jeśli karta nie jest już na gwarancji to możesz pobawić się w zmianę pasty, choć ja swoją wymieniałem na Thermal Grizzly Kryonaut i temperatury spadły o 1-2 stopnie (średnio, bo max. ciągle tyle samo) ;) Jak masz jeszcze gwarancję to lepiej sobie odpuścić lub odkręcić śrubki tak, żeby nie zerwać plomb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie najzimniejsza, mi w GTA V w wymagającym miejscu po OC do 82* dochodziło tyle że miałem ok 80% wentyli, taki temp limit ustawiłem.

 

a kiedy? Po ilu miesiącach przepracowania karty/pasty ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nie może mieć 80sC z 100% wentylami !

 

Pasta do bani albo źle zamontowane chłodzenie.

 

80sC to musi radiator parzyć - parzy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu po przepracowaniu niecałego roku, 10 miesięcy, potrafiła sie nieźle rozgrzać w wymagających grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja na Inno3D miałem mniej:P

 

Ustawić Stock i sprawdzić co wyjdzie:) W otwartej budzie jak w domu jest około 22-24*C nie ma prawa przekroczyć 70*C i zrobi to z wentylami na cichym poziomie. Tak na prawdę to powinna zamknąć się w 65*C w grach.

 

nie wiem jak robicie OC, skoro temperatury skaczą o 15*C w górę na wentylach wiertarkach. To nie jest normalne :)

 

Krisol ma 1460Mhz na rdzeniu, Tyle miały MSI na lepszym ASIC z pudełka. Zmiana Power Limitu w gtx9xx nie zmienia nic jeśli chodzi o takty. Działa tam to zupełnie inaczej jak w gtx'ach 10xx

 

 

Jeżeli ktoś twierdzi, że takie temperatury w MSI 980 są normalne, to chyba nigdy nie miał sprawnej tej karty;)

 

Ile w takim razie powinny mieć 980TI z tym samym chłodzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_970_Gaming/31.html

temp.gif

 

GPU Temperature Comparison

Idle Load

MSI GTX 970 Gaming 43°C 63°C

Colorful GTX 970 iGame 28°C 67°C

Palit GTX 970 JetStream 49°C 78°C

ASUS GTX 970 STRIX OC 47°C 71°C

EVGA GTX 970 SC ACX 35°C 73°C

NVIDIA GTX 970 33°C 77°C

 

 

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/msi-gtx-970-gaming-4g-review/18/

temps10.png

 

furmark.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na R9 290 przy 45% wentylatorów mam maksymalnie jakieś 83-84 stopnie max w niektórych grach nawet poniżej 80, temperatura ponad 80 na GTX 970 to nie jest normalne zjawisko w dodatku na 100% chłodzenia ... ta karta nie powinna przekraczać 75c pod obciążeniem w parze z bardzo dobrą kulturą pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, testy porobię jutro.

 

@Kubon16, Yedi

Dokręcę chłodzenie, sprawdzę jakie temperatury będą bez X-Fi, zarówno z zamknięta jak i otwartą obudową, karta ma 20 miesięcy.

 

@lukadd

Ten X-Fi jest low profile, komputer mam wyczyszczony i bez kurzu(nadciśnienie w obudowie), pasty wolę nie zmieniać bo mam jeszcze gwarancję.

 

@shadowman333

Po jakichś 30 sekundach od wyłączenia gry jest 40 stopni.

 

@Send1N

Ale ja chcę 75 FPS. :D

 

@BOLOYOO

Nie aż taki piekarnik, kiedyś jak testowałem z otwartą obudową to temperatury nie spadły o więcej niż 5 stopni.

 

@leven

Ok, posprawdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, testy porobię jutro.

 

@Kubon16, Yedi

Dokręcę chłodzenie, sprawdzę jakie temperatury będą bez X-Fi, zarówno z zamknięta jak i otwartą obudową, karta ma 20 miesięcy.

 

@lukadd

Ten X-Fi jest low profile, komputer mam wyczyszczony i bez kurzu(nadciśnienie w obudowie), pasty wolę nie zmieniać bo mam jeszcze gwarancję.

 

@shadowman333

Po jakichś 30 sekundach od wyłączenia gry jest 40 stopni.

 

@Send1N

Ale ja chcę 75 FPS. :D

 

@BOLOYOO

Nie aż taki piekarnik, kiedyś jak testowałem z otwartą obudową to temperatury nie spadły o więcej niż 5 stopni.

 

@leven

Ok, posprawdzam.

Chodzi ci o limit klatek? ja właśnie tak używam 75 aby karta nie generowała po 200 w niektórych momentach. Limit ustawiasz jaki chcesz to jest właśnie bardzo fajna opcja nie zbija też wydajności tak jak V-sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy widziałem, ale na mojej 970 msi gaming średnio było 75* Ale potrafiło dojść do tych 80, a chłodzenie było na 100% dobrze przykręcone i sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież chłodzenie na 100% RPM musi chodzić jak odkurzacz :E

 

Nigdy nie spotkałem karty, która by takie obroty miała.

 

Na 100% jest krzywo chłodzenie zamontowane lub za wysokie tulejki dystansowe.

 

Radiator parzy w palce, gdy rdzeń osiąga 80stC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...