Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Killer85

Mozilla firefox 64 bit-używa ktoś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie

 

Interesuje mnie opinia cza warto przejść z wersji 32 bit

 

Teoretycznie lepsza a praktycznie?

 

Prosiłbym o informacje osób które używały tej wersji u siebie na kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam 64bit wersje od kilku miesięcy, zero problemów, a według Mozilli FF64 wersja jest bardziej stabilna.

 

Czytałem ze w ciągu kilku miesięcy Firefox ma się sam przeinstalować na wersję 64bit.

Wszyscy użytkownicy pracujący na 64bit systemie (WIN7 i nowszy) z minimum 2GB Ramu mają być upgradnieci do 64bitoweej przeglądarki. Ma być to podobno jeszcze w tym roku wraz z aktualizacją 56.0 planowaną na wrzesień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

 

Używasz Mozilla Firefox (64-bit) 54.0.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

 

Używasz Mozilla Firefox (64-bit) 54.0.1 ?

Aktualna wersja to 55.0.2.

Musisz zaktualizować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna wersja to 55.0.2.

Musisz zaktualizować

Tyle że zawsze aktualizuje mi do wersji 32 bit

 

Naturalnie teraz mam tą wersję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie lepiej Operę.

Przyzwyczaiłem się do FF

 

Zainstalowałem wersję 64 bit...będę na niej działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera chyba jako jedyna nie jest jeszcze w 64bitach

 

W sumie używam 64 bitowego Archa...nawet jeśli, to i tak lepiej chodzi od FF

Przyzwyczaiłem się do FF

 

Zainstalowałem wersję 64 bit...będę na niej działał

 

Owszem, ja również do FF - przez lata używałem. Od może roku, dwóch, nie używam tego w ogóle - problemy z flashami, do tego niesamowite spowolnienie, gdy używa się wielu kart (sam używam, średnio, od 20), plus często wywalający się plugin container - została mi tylko dlatego, że ma dodatek dla mht, który później i Opera dostała.

 

Swoją drogą - główna strona PCLAbu na FF i Operze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Od dawna używam 64 bitowej wersji Firefoxa. Najnowsza wersja, to 55.03. Chodzi bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie używam 64 bitowego Archa...nawet jeśli, to i tak lepiej chodzi od FFOwszem, ja również do FF - przez lata używałem. Od może roku, dwóch, nie używam tego w ogóle - problemy z flashami, do tego niesamowite spowolnienie, gdy używa się wielu kart (sam używam, średnio, od 20), plus często wywalający się plugin container - została mi tylko dlatego, że ma dodatek dla mht, który później i Opera dostała.Swoją drogą - główna strona PCLAbu na FF i Operze...

Problem z flashem zgoda ale ja nie oglądam żadnych filmików a jak coś pobieram je na dysk

 

Spowolnienie?

Mam otwartych ze 100 kart i niema spowolnienia-wcześniej było ale odkryłem powód(nawet zmieniłem CPU w lapku na i7,rdzenie na 1,5GHz,turbo OFF) a mianowicie miałem 1 proces FF a teraz mam ich 5 i tego niema

FF zjada mi ok.5GB,jak mam 6GB to woła już o braku pamięci na 8 jest spoko

 

Co ciekawe nawet na profilu "Oszczędzanie energii" nic się nie przycina a takiego używam na codzień

 

 

Od dawna używam 64 bitowej wersji Firefoxa. Najnowsza wersja, to 55.03. Chodzi bez zarzutu.

 

 

Póki co jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z flashem zgoda ale ja nie oglądam żadnych filmików a jak coś pobieram je na dysk

 

Spowolnienie?

Mam otwartych ze 100 kart i niema spowolnienia-wcześniej było ale odkryłem powód(nawet zmieniłem CPU w lapku na i7,rdzenie na 1,5GHz,turbo OFF) a mianowicie miałem 1 proces FF a teraz mam ich 5 i tego niema

FF zjada mi ok.5GB,jak mam 6GB to woła już o braku pamięci na 8 jest spoko

 

Co ciekawe nawet na profilu "Oszczędzanie energii" nic się nie przycina a takiego używam na codzień

 

 

 

 

Póki co jest dobrze

Również w laptopie mam I7 i tą prawdziwą, QM (4 rdzenie / 4 wątki). Wystarczy odpalić główną PCL...czy strony z wiadomościami, gdzie jest masa reklam we flashach. Zresztą, myślałem, że mój laptop ma już najlepsze lata za sobą (ma może 2 lata), ale i nowszy z I7 dokładnie tak samo wyświetlał te same strony...zarówno pod Windowsem, który był preinstalowany, jak i na moim Archu. Bez względu na to czy mam 10 kart, czy więcej, u siebie na FF nie mogę pracować - może kwestia softu, ustawień (win/lin + ustawienia przeglądarki, głównie we flagach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również w laptopie mam I7 i tą prawdziwą, QM (4 rdzenie / 4 wątki). Wystarczy odpalić główną PCL...czy strony z wiadomościami, gdzie jest masa reklam we flashach. Zresztą, myślałem, że mój laptop ma już najlepsze lata za sobą (ma może 2 lata), ale i nowszy z I7 dokładnie tak samo wyświetlał te same strony...zarówno pod Windowsem, który był preinstalowany, jak i na moim Archu. Bez względu na to czy mam 10 kart, czy więcej, u siebie na FF nie mogę pracować - może kwestia softu, ustawień (win/lin + ustawienia przeglądarki, głównie we flagach).

U mnie i7 2630qm 4C\8T

 

Na reklamy i flashe są odpowiednie programy które są zbawienne na te problemy...jakie sam wiesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Zainstalować w Firefoxie uBlock Origin (nie używać AdBlocka)

2. Regularnie czyścić rejestr oraz ślady odpowiednio skonfigurowanym CCleanerem

3. Od czasu do czasu stosować systemowe czyszczenie dysku (pliki systemowe)

4. Wykonywać defragmentacje dysków, głównie partycji systemowej C:

5. Wyłączyć zbędne procesy i usługi w systemie

6. Nie używać mocno obciążających komputer oraz łącze, programów antywirusowych i dodatków do przeglądarek internetowych

7. Wykonać skanowanie antywirusowe Zemaną AntiMalware (Free) i AdwCleanerem

 

Stosuje w/w działania i nie mam problemów z FF i systemem, czego i Wam życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zainstalować w Firefoxie uBlock Origin (nie używać AdBlocka)

2. Regularnie czyścić rejestr oraz ślady odpowiednio skonfigurowanym CCleanerem

3. Od czasu do czasu stosować systemowe czyszczenie dysku (pliki systemowe)

4. Wykonywać defragmentacje dysków, głównie partycji systemowej C:

5. Wyłączyć zbędne procesy i usługi w systemie

6. Nie używać mocno obciążających komputer oraz łącze, programów antywirusowych i dodatków do przeglądarek internetowych

7. Wykonać skanowanie antywirusowe Zemaną AntiMalware (Free) i AdwCleanerem

 

Stosuje w/w działania i nie mam problemów z FF i systemem, czego i Wam życzę

Wszytko się zgadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o firefoxa to zauwazyłem że jest strasznie pamięciożerny. Cały czas mam ochotę się przenieść na chrome ale jestem zbyt przyzwyczajony do mozilli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam czy nie przejść na x64 z tą różnicą że ja jadę na kanale ESR, w dalszym ciągu mam dostęp do wtyczek zewnętrznych w tym do javy itd., mogę skorzystać z ESR x64 jednak wsparcie dla zewnętrznych wtyczek już stracę, jedynie ESR częściowo mnie uchroni przed bałaganem jaki niebawem czeka użytkowników FF, mianowicie porzucenie XUL i całkowite przejście na webextension, przez co 3/4 dodatków zdechnie a wiele z nich pewnie już nie wróci, jak Classic Theme Restorer nie wstanie to chyba wywalę tą przeglądarkę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o firefoxa to zauwazyłem że jest strasznie pamięciożerny. Cały czas mam ochotę się przenieść na chrome ale jestem zbyt przyzwyczajony do mozilli :P

8gb styka chyba że odpalasz więcej kart odemnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zainstalować w Firefoxie uBlock Origin (nie używać AdBlocka)

2. Regularnie czyścić rejestr oraz ślady odpowiednio skonfigurowanym CCleanerem

3. Od czasu do czasu stosować systemowe czyszczenie dysku (pliki systemowe)

4. Wykonywać defragmentacje dysków, głównie partycji systemowej C:

5. Wyłączyć zbędne procesy i usługi w systemie

6. Nie używać mocno obciążających komputer oraz łącze, programów antywirusowych i dodatków do przeglądarek internetowych

7. Wykonać skanowanie antywirusowe Zemaną AntiMalware (Free) i AdwCleanerem

 

Stosuje w/w działania i nie mam problemów z FF i systemem, czego i Wam życzę

1. Sprawdzę...

2. Nie mam rejestru - Arch

3. Nie mam systemowych śmieci znanych z Windowsa - linux

4. SSD na / oraz /home...z funkcją discard w fstabie

5. Nie mam z tym problemów...linux budowany przez samego siebie

6. Nie używam...w ogóle

7. NIe potrzebuję > exe nie mają praw odczytu...a systemem jest ext4

 

...

...

...

z FF mam co mam, ale nie używam flash blockerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Używam Windowsa i Linuksa. Obydwa systemy mają swoje walory ale i mankamenty. Można by odnieść wrażenie po Twoim wpisie, że Linux jest taki doskonały. Niestety nie jest!

Czyścić Pingwina, a przede wszystkim przeglądarki ze śmieci też można, a nawet trzeba, najlepiej za pomocą BleachBita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, że Windows jest "be", a linux "uber" ponad wszystko. Napisałem, że na obu mam ten sam problem z tą samą przeglądarką, dlatego przestałem używać FF, a używam opery. Czyszczenie tego u mnie niczego nie zmienia, nawet pluginów nie ma. Duża ilość flashy - lagi, tak mocne, że tego nie da się używać.

 

Ps - linuxa nie muszę czyścić tak, jak Windowsa. Pacman -Sc wywala stare paczki z systemu, które zostały zastąpione nowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, że Windows jest "be", a linux "uber" ponad wszystko. Napisałem, że na obu mam ten sam problem z tą samą przeglądarką, dlatego przestałem używać FF, a używam opery. Czyszczenie tego u mnie niczego nie zmienia, nawet pluginów nie ma. Duża ilość flashy - lagi, tak mocne, że tego nie da się używać.

 

Ps - linuxa nie muszę czyścić tak, jak Windowsa. Pacman -Sc wywala stare paczki z systemu, które zostały zastąpione nowymi.

Na flashe jest flash block

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spowolnienie?

Mam otwartych ze 100 kart i niema spowolnienia-wcześniej było ale odkryłem powód(nawet zmieniłem CPU w lapku na i7,rdzenie na 1,5GHz,turbo OFF) a mianowicie miałem 1 proces FF a teraz mam ich 5 i tego niema

FF zjada mi ok.5GB,jak mam 6GB to woła już o braku pamięci na 8 jest spoko

 

Co ciekawe nawet na profilu "Oszczędzanie energii" nic się nie przycina a takiego używam na codzień

 

Póki co jest dobrze

 

Firefox dawniej siedział na jednym wątku (później podobno na dwóch). Nie wiem jak jest teraz, ale przestałem korzystać z Firefoksa, gdy po przesiadce na X3440 4c8t się ciął przy obciążeniu procesora na 12.5%... Chrome potrafi pożreć wszystko i działać sprawnie. IE11 potrafi pożreć wszystko i nie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://pilgrimoutpost.techlandgg.com/news/nightmare-mode-update/?lang=en
    • Spróbuj takiej metody: Pobierz malutki sofcik i uruchom go jako administrator: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/ Ja programik się uruchomi, ustaw wszystkie przerwania na MSI, kliknij w prawym górnym rogu apply i zrestartuj komputer. Uruchom jakiś program/grę, gdzie komputer ma problemy i zobacz, czy coś się poprawiło. Można też pojedynczo przydzielać priorytety dla wymienionych w tabelce podzespołów. U mnie jak widać grafika jest na high i nie koliduje z innymi. Zdarzało mi się mieć wywalanie z gry do pulpitu, bo przerwania systemowe przydzielone z automatu kolidowały między sobą i takie rozwiązanie pomogło. Warto spróbować - tylko nie zmieniaj wszystkich ustawień na raz, ma być zmieniona jedna wartość, apply i restart komputera. Aha... w sterowniku nvidii przydziel rozmiar pamięci podręcznej na "nieograniczony"   p.s. takich problemów, jakie ma Twoja platforma jeszcze nie widziałem, a masz bardzo mocny zestaw.    
    • Ustaw Power Limit na 1% i będzie git. 
    • Miałem dwa "gamingowe" delle. W obu laptopach był problem z tzw. "coil whine", czyli dziwnym odgłosem syczenia i piszczenia. Co ciekawe jak otworzyłem obudowę i sprawdzałem decybelomierzem co wydaje ten dźwięk okazało się że w obu dellach chodzi o sekcję zasilania procesora (albo jakieś dławiki?) a nie o kartę graficzną. Dokładniej o te zaznaczone punkty Dla mnie było to na tyle denerwujące że na dłuższą metę męczyłem się używając lapka. Połowicznie pomagało wyłączenie w biosie Intel C-State (czyli wyłączenie trybu turbo).  Teraz mam chwilowo najtańszego MSI GF63 z i7 9750H + RTX 1650 i zero tego typu problemów. Gamingowe delle będę już raczej omijał szerokim łukiem. Ale z ciekawości możesz spróbować wyłączyć u siebie w biosie opcję C-STATE i zobaczyć czy będzie jakaś różnica. Aha, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie te denerwujące piski i syki było słychać nawet podczas tak prozaicznych czynności jak przewijanie stron internetowych.
    • Wydaje  mi się, że 48-240 Hz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...