Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matysh

HP LaserJet Pro MFP M26a - problem ze skanerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym HP LaserJet Pro MFP M26a. Drukowanie i kserowanie działa, jednak skanowanie już nie. Urządzenie podłączone jest kablem Hi Speed USB 2.0 do laptopa Dell Inspiron 7567 (posiada on 3 porty USB 3.0). Kiedy włączam program ''HP Scan'' po chwili dostaję informację, że nie można nawiązać komunikacji ze skanerem, gdy próbuję skanować za pomocą ''Skanowanie Windows'', otrzymuję informację, aby podłączyć skaner. Wszystkie trzy funkcje opierają się na połączeniu usb, jednak dwie działają (druk i ksero), a jedna nie (skanowanie). Próbowałem już korzystać z '' HP Print and Scan Doctor'', jednak nic to nie dało. Posiadam system Windows 10 Home 64 bit oraz najnowsze sterowniki. Proszę o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to sprzęt nowy, kupiony 3 dni temu , możliwe, że trafiła mi się felerna sztuka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do pomocy technicznej HP. Według pana, z którym rozmawiałem należy w biosie zmienić jeden z portów USB 3.0 na 2.0. Problem jest taki, że nie wiem, jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby urządzenie w ogóle nie działało to bym to rozumiał, ale jedna jego funkcja to mocno podejrzane i raczej nie chodzi o przestawianie z USB 3.0 na 2.0.

 

Wiesz jak wejść do biosu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skaner jest widoczny w menedżerze urządzeń i w Urządzeniach i drukarkach?

 

Według pana, z którym rozmawiałem należy w biosie zmienić jeden z portów USB 3.0 na 2.0.

Według mnie to bzdura.

 

Przetestuj skaner z innym kompem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie wielofunkcyjne jest w pełni sprawne. Podpiąłem je pod stacjonarkę z win 7 x64 ultimate i do portu USB 2.0, i wszystko działało, mogłem drukować, kopiować oraz skanować. Poradziłem sobie z wejściem do biosu w laptopie, jednak można jedynie wszystkie porty USB 3.0 włączyć i wyłączyć, nie ma możliwości zmiany prędkości, parametrów. Nie mam już pomysłów, jak sprawić, żeby urządzenie chciało współpracować z Dellem Inspiron 7567.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to sprzęt nowy, kupiony 3 dni temu , możliwe, że trafiła mi się felerna sztuka ?

Wygląda to na powszechny problem: https://h30434.www3.hp.com/t5/Scanning-Faxing-and-Copying/Laserjet-Pro-MFP-M127FW-Scanning-won-t-work-and-I-cannot-set/td-p/3853862

 

Oddaj do sklepu (rękojmia) ze względu na to, że towar jest niezgodny z umową i nie działają w nim funkcje, o których zapewnia sprzedawca i producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się podepnę, ale myślę o zakupie tego urządzenia do współpracy z kompem na Win10. Udało Ci się rozwiązać problem?

Przy okazji, wiadomo już coś o działaniu zamienników w tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dość długim oczekiwaniu HP zaakceptowało moją reklamację i wysłali mi model HP LaserJet Pro MFP M26nw (ta wersja posiada możliwość połączenia się z kompem za pomocą kabla Ethernet lub bezprzewodowo przez Wi-Fi, oraz ma nieco inny wyświetlacz). Właśnie przed chwilą skonfigurowałem urządzenie, połączyłem z lapkiem za pomocą Wi-Fi i teraz wszystkie funkcje działają prawidłowo. Mogę drukować, kopiować oraz skanować. Dziękuję wszystkim za pomoc oraz wsparcie w celu rozwiązania problemu. Naprawdę to doceniam. Jeżeli chodzi o zamienniki to pan radził mi kupować kasety z tonerem firmy ActiveJet - kosztują ok. 100 zł, podczas gdy oryginalne ok. 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...