Forum PCLab.pl: Windows 7 czy 10 do gier? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Windows 7 czy 10 do gier? Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   optuj 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 03 Wrzesień 2017 - 21:07

Zobacz postexe981, o 03 Wrzesień 2017 - 19:06, napisał(a):

Gry nie chodza lepiej na 10. Testow nie bede podawal bo tego jest pelno. Do tej pory nie poprawiono duzo bledow - gdzie na 7 nie ma. Np.: dla mnie wyl. wifi w 10 i juz nie moge wl. spowrotem, musze restartowac system (testowane prawie wszystkie sterowniki :mad: ), a tak system byl zachwalany ;)
7 rulez :P

Piszesz bzdury ...właśnie wszystko związane z połączenie internetowym działa lepiej niż w 7, np. do WiFi wpisujesz hasełko i działa :)

#22 Użytkownik jest niedostępny   exe981 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Validating

Napisany 03 Wrzesień 2017 - 21:28

To chyba przez moje uprzedzenia i testy, win 10 jest dla mnie zly. :P
A w 7 robie to samo i dziala:
"np. do WiFi wpisujesz hasełko i działa :)"
:E :E

#23 Użytkownik jest niedostępny   RMS_84 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 11 Wrzesień 2017 - 13:09

Zobacz postAtak_Snajpera, o 27 Sierpień 2017 - 18:54, napisał(a):

Tu masz jeszcze dla znacznie wolniejszego procka Q8300@2.8GHz (wcześniej był E5-2690).
Dodaj obrazek

Wysokie DPC to wina walniętego sterownika (hamulcowy) a nie systemu. Powinieneś to już wiedzeć a nie siać ferment jaki to win7 jest be a win10 zajebisty cud miód malina.

Waśnie dziś rano postawiłem Windows 7 x64 celowo pobrałem czysty obraz i o dziwo latency w okolicy 4/15us, po wgraniu wymaganych łat i driverów z WU 10/30us a po wgraniu opcjonalnych łat z WU znów to samo skoki do 1200us a po wymuszeniu timmera na 500 skoki do 1700us więc ewidentnie microsoft coś psuje w Windows 7. Posprawdzam i dam znać która opcjonalna łata miesza w Windows 7.

#24 Użytkownik jest niedostępny   Gloin 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Wrzesień 2017 - 18:57

Jednym słowem win 7 poza brakiem dx 12 niczym nie ustępuje 10

#25 Użytkownik jest niedostępny   Gloin 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2017 - 13:34

Wielka wtopa Microsoftu. Firma oficjalnie przyznała, że Windows 10 po aktualizacji Creators Update powoduje problemy z grami. Nasze ulubione tytuły nie tylko zacinają się, ale i chodzą w mniejszej ilości klatek na sekundę niż zazwyczaj.
Z udostępnionych w sieci materiałów wynika, że kłopoty z płynnością i spadek FPS-ów pojawiają się w takich produkcjach jak m.in. Overwatch, Rocket League i Battlefield 1. Gry podobno potrafią zacinać się nawet na high-endowych komputerach
http://pclab.pl/news75436.html

#26 Użytkownik jest niedostępny   fiszek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2017 - 14:05

Zobacz postRMS_84, o 11 Wrzesień 2017 - 14:09, napisał(a):

Waśnie dziś rano postawiłem Windows 7 x64 celowo pobrałem czysty obraz i o dziwo latency w okolicy 4/15us, po wgraniu wymaganych łat i driverów z WU 10/30us a po wgraniu opcjonalnych łat z WU znów to samo skoki do 1200us a po wymuszeniu timmera na 500 skoki do 1700us więc ewidentnie microsoft coś psuje w Windows 7. Posprawdzam i dam znać która opcjonalna łata miesza w Windows 7.

Właśnie miałem ci pisać że jak się ma stary system to wszystko śmiga aż miło do czasu instalacji świeżej wersji. M$hit celowo coś psuje.

#27 Użytkownik jest niedostępny   amp41 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2017 - 15:09

Czyli co microsyf zepsuł dwa systemy...jeden który działał ok i drugi który próbował działać ok. :lol2:

#28 Użytkownik jest niedostępny   fiszek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2017 - 15:28

No przecież apokalipsa by była jak by M$hit czegoś z win7 nie zrobił na korzyść 10.
Dziwne aktualizacje, komunikaty itp. ostatnio 3 razy winde instalowałem bo nie wiedziałem ocb a ta która mi padła miała 3 lata, i śmigała pięknie.

#29 Użytkownik jest niedostępny   LeBomB 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 08:28

Zobacz postGloin, o 12 Wrzesień 2017 - 13:34, napisał(a):

Wielka wtopa Microsoftu. Firma oficjalnie przyznała, że Windows 10 po aktualizacji Creators Update powoduje problemy z grami. Nasze ulubione tytuły nie tylko zacinają się, ale i chodzą w mniejszej ilości klatek na sekundę niż zazwyczaj.
Z udostępnionych w sieci materiałów wynika, że kłopoty z płynnością i spadek FPS-ów pojawiają się w takich produkcjach jak m.in. Overwatch, Rocket League i Battlefield 1. Gry podobno potrafią zacinać się nawet na high-endowych komputerach
http://pclab.pl/news75436.html

Mam tę aktualizację od pierwszego dnia jak oficjalnie została udostępniona (wymusiłem instalację) i jakoś nawet po liczniku FPS tego nie widzę grając w BF1 czy Rocket league (Overwatcha nie mam), a mój sprżet jest już w sumie leciwy bo i7 2600 i gtx 970 to obecnie żaden szał. Z tego co czytałem, to często to dotyczy nowszych procesorów i kart graficznych. Zatem to nie jest tak, że Creators Update to spaprał wszystkim, albo większości.

#30 Użytkownik jest niedostępny   larry.bigl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 09:58

Używam 10 od premiery i nie mam z nią żadnych problemów :E Nie wiem skąd ten hejt, ani razu nie było problemu z grami (odpalałem też dośc stare gry).

#31 Użytkownik jest niedostępny   optuj 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 11:12

@larry.bigl ..to że my nie mamy problemów z 10 to mamy szczęście lub potrafimy sobie z nimi poradzić, nie każdy ma chęci do tego by sobie ułatwiać, unikać problemów a jak już są to niechce się szukać rozwiązania samemu tylko hejtuje ile się da i gdzie się da Dodaj obrazek
Jedynie co ja mogę poradzić to instalować system na czysto z aktualnego obrazu iso, ja tak robię.

#32 Użytkownik jest niedostępny   amp41 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 11:59

Z win 7 nie miałem problemu kilka lat a z dziesiątką po każdej aktualizacji trzeba sprawdzać czy wszystko ok....przez tydzień się borykam z jakimiś spadkami w grach (jednej z kilku co sprawdziłem) które nie miały miejsca wcześniej.Niektórym jak widzę nawet przyznanie się do problemu przez sam microsyf nie spowoduje że klapki opadną a jak ktoś rozwiązanie problemu widzi tylko przez instalowanie systemu na nowo to życzę powodzenia.

#33 Użytkownik jest niedostępny   4SURU4 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 12:07

Osobiście polecam tylko Windows 7 - zmienię na 10 dopiero wtedy jak będę musiał, jak na razie nie widzę potrzeby. Mam 10 na 2 lapkach u żony i są z nią same problemy, niektóre trywialne, niektóre potrafiące zbrickować komputer i zapętlić BSOD-a. Na win 7 wszystko da się jakoś naprawić, na 10 format albo jakieś recovery. A różnicy w wydajności w grach nie zauważyłem

#34 Użytkownik jest niedostępny   NluckY 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 12:13

Osobiście używam Win10 od dwóch lat i jedyny problem jaki miałem to niemożliwość wyszukiwania plików po factory resecie (jakiś problem z indeksowaniem). Kolejny reset (10 min na SSD) załatwił sprawę. Nie miałem nigdy problemu z grami (ograłem sporo pozycji), programami (w tym wiele do wykonywania pracy). Mam wrażenie, że większość ludzi, którzy plują na Win10 to osoby, które nigdy go nie miały. Na co dzień używam jeszcze Win 7 i 8.1 i mogę śmiało powiedzieć, że na Win 10 pracuje mi się najlepiej. Dodatkowo wydaje mi się, że ze względów bezpieczeństwa lepiej aktualnie instalować już Win10, choćby po ostatniej zarazie ransomware.

#35 Użytkownik jest niedostępny   RMS_84 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 22:46

Zobacz postNluckY, o 13 Wrzesień 2017 - 12:13, napisał(a):

Osobiście używam Win10 od dwóch lat i jedyny problem jaki miałem to niemożliwość wyszukiwania plików po factory resecie (jakiś problem z indeksowaniem). Kolejny reset (10 min na SSD) załatwił sprawę. Nie miałem nigdy problemu z grami (ograłem sporo pozycji), programami (w tym wiele do wykonywania pracy). Mam wrażenie, że większość ludzi, którzy plują na Win10 to osoby, które nigdy go nie miały. Na co dzień używam jeszcze Win 7 i 8.1 i mogę śmiało powiedzieć, że na Win 10 pracuje mi się najlepiej. Dodatkowo wydaje mi się, że ze względów bezpieczeństwa lepiej aktualnie instalować już Win10, choćby po ostatniej zarazie ransomware.

Ja tak że jechałem od dwóch lat na Win 10 i do Rocznicowej Aktualizacji było ok ale Creators Update ma problemy z niektórymi sterownikami ale to nie wina systemu tylko spóźnionego zapłonu firm takich jak Creative Labs. Jedyne winę ponosi Microsoft za to bo stopniowo coraz mocniej zamyka system np: ogranicza zasady grup administratora czy blokuje możliwość logowania bez użycia hasła na kontach Microsoft itp.. i niedługo będziemy mogli robić na Windows tylko to na co zezwoli Microsoft. Do tego jak wróciłem do Win 7 to znów zauważyłem jak pięknie wygląda ten system w końcu można włączyć Aero Glass, Basic i Windows Classic.

Ten post był edytowany przez RMS_84 dnia: 14 Wrzesień 2017 - 00:16

#36 Użytkownik jest niedostępny   LeBomB 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 23:01

Co Ci ograniczyli z narzędzi administracyjnych w creators update?

#37 Użytkownik jest niedostępny   RMS_84 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 00:14

Zobacz postLeBomB, o 13 Wrzesień 2017 - 23:01, napisał(a):

Co Ci ograniczyli z narzędzi administracyjnych w creators update?

Sorry przejęzyczyłem się chodziło o zasady grup administratora.

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2