Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzyn

Windows 7 czy 10 do gier?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ktoś przechodził z 7 na 10 i jest w stanie powiedzieć jak sytuacja w grach? Gdzie więcej fpsów i który system bardziej nadaje sie do gier? Warto zmieniać kompletną siódemke na 10? z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 10, tylko wyłącz tą opcję Xbox coś tam, bo zjada fpsy o połowę i "nagrywa" grę. Win 7 starszy i bardziej pc obciąża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście a świstak dalej zawija w sreberka...a sprawa jest prosta...jeśli nie masz systemu to postępując mądrze wybierz od razu 10 bo jak będziesz chciał pograć np. w nową forzę to na win 7 a pewnie będzie więcej gier nie zagrasz...mi pomimo tego że win 10 nie przypadł do gustu i niechęci do niego ze względu na tę grę się przesiadłem (zrobiłem upa z win 7) a do dobrze działających ona nie należy co widać i słychać na forach...pozostałe starsze działają i nie ma różnicy więc niech ci nie ściemniają jaki to win 10 szybki itp.Po prostu działa wszystko to co miałem na win 7 po upie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chodzi o to, że 7 mam i już tyle czasu ją mam, że czasem rzygać mi się chce i mam chęć na coś nowszego, ale jeśli miałbym się przesiąść na 10, to chciałbym właśnie od Was uzyskać opinii, bo gdzieś tam czytałem, że ponoć na Win10 w grach jest mniej fps, bo system bierze więcej ramu, a jeśli mam się przesiąść na 10 i stracić w grach xx fps, to nie ma raczej sensu. Stąd ten topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście a świstak dalej zawija w sreberka...a sprawa jest prosta...jeśli nie masz systemu to postępując mądrze wybierz od razu 10 bo jak będziesz chciał pograć np. w nową forzę to na win 7 a pewnie będzie więcej gier nie zagrasz...mi pomimo tego że win 10 nie przypadł do gustu i niechęci do niego ze względu na tę grę się przesiadłem (zrobiłem upa z win 7) a do dobrze działających ona nie należy co widać i słychać na forach...pozostałe starsze działają i nie ma różnicy więc niech ci nie ściemniają jaki to win 10 szybki itp.Po prostu działa wszystko to co miałem na win 7 po upie i tyle.

 

Szkoda że pisać po polsku nie potrafisz. Straszny bełkot...

 

No chodzi o to, że 7 mam i już tyle czasu ją mam, że czasem rzygać mi się chce i mam chęć na coś nowszego, ale jeśli miałbym się przesiąść na 10, to chciałbym właśnie od Was uzyskać opinii, bo gdzieś tam czytałem, że ponoć na Win10 w grach jest mniej fps, bo system bierze więcej ramu, a jeśli mam się przesiąść na 10 i stracić w grach xx fps, to nie ma raczej sensu. Stąd ten topic.

 

Przygotuj się na sytuację gdy coś co działało na Win7 może nie działać na Service10. W Service10 ciągle coś dłubią i dlatego co kompilacja to nowe babole wychodzą.

Win7 jest pod tym wględem bardziej przewidywalny. Jeśli chodzi o fps to właściwie nie ma różnicy. Raz win7 ma minimalnie więcej raz Service10.

Gry wymagające Service10 to tylko te gry ,których deweloping w jakiś sposób był sponsorowany przez m$. Można je policzyć na palcach jednej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.

Nie ma praktycznie różnicy z tą że na win 7 nie zagrasz w gry z obsługą DX12 oraz "exy" które do działania wymagają win10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to i tak gram tylko w CSa, LOLa, H1Z1 i takie gierki esportowe, więc chyba sensu nie ma w takim razie, dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu po prostu profilaktycznie przypisałbym klucz z win7 do win10, żeby mieć win10 na zapas, póki jest taka możliwość. Takie jest moje zdanie. Tyle tylko, że pewnie trzeba będzie zrobić np. uaktualnienie z win7 do win10, a potem żeby wrócić do win7 bez żadnych problemów to strzelić format, ale po takim zabiegu masz dalej licencję na win7 i w każdej chwili przesiąść się legalnie na win10.

Póki co działa jeszcze opcja wpisywania klucza z win7 przy instalacji win10, czy uaktualnienie dla ludzi korzystających z ułatwień dostępu, ale nigdy nie wiadomo kiedy ta możliwość się skończy, dlatego dobrze z niej skorzystać dokąd się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Do gier tylko Windows 10 x64, dlaczego ? proste bardziej stabilny fps niż na Windows 7/8. A do pracy Windows 7 x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie grasz w gry z "DX12" oraz które wykorzystują M$ Store, to Win 7 64bit wystarczy do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Jak nie grasz w gry z "DX12" oraz które wykorzystują M$ Store, to Win 7 64bit wystarczy do wszystkiego.

 

Może ale sprawdzałem wiele gier np: Mirror Edge, Tomb Raider czy Skyrim i na Win 10 działają płynnie a na Win 7 jest mocny stuttering do tego na Windows 7 na wielu komputerach pojawia się wysoki DPC Latency.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ale sprawdzałem wiele gier np: Mirror Edge, Tomb Raider czy Skyrim i na Win 10 działają płynnie a na Win 7 jest mocny stuttering do tego na Windows 7 na wielu komputerach pojawia się wysoki DPC Latency.

Bullshit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Bullshit.

 

Sprawdzałem na kilku zestawach i to samo na Win 10 gry chodzą idealnie i jest niski DPC Latency a na Win 7 w większości gier mniejszy lub większy stuttering. Na forum można znaleźć kilka osób co ma podobny problem z Win 7 i wysokim DPC Latency.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na kilku zestawach i to samo na Win 10 gry chodzą idealnie i jest niski DPC Latency a na Win 7 w większości gier mniejszy lub większy stuttering. Na forum można znaleźć kilka osób co ma podobny problem z Win 7 i wysokim DPC Latency.

 

System zainstalowany w 2009 roku oraz systematycznie aktualizowany.

P6I4M1.png

Jeszcze coś masz mi do powiedzenia "Mr. Fake News, very Fake News" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

System zainstalowany w 2009 roku oraz systematycznie aktualizowany.

Jeszcze coś masz mi do powiedzenia "Mr. Fake News, very Fake News" ?

 

Nie zamierzam się dalej sprzeczać to że u ciebie chodzi dobrze Win 7 nie oznacza że u inny tak jest, ja spotkałem się na kilku komputerach ze skokami DPC na Windows 7 czasami pojawiały się po 5 minutach czasami po 30 minutach a na Windows 10 ani razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam się dalej sprzeczać to że u ciebie chodzi dobrze Win 7 nie oznacza że u inny tak jest, ja spotkałem się na kilku komputerach ze skokami DPC na Windows 7 czasami pojawiały się po 5 minutach czasami po 30 minutach a na Windows 10 ani razu.

Tu masz jeszcze dla znacznie wolniejszego procka Q8300@2.8GHz (wcześniej był E5-2690).

REQHDL.png

 

Wysokie DPC to wina walniętego sterownika (hamulcowy) a nie systemu. Powinieneś to już wiedzeć a nie siać ferment jaki to win7 jest be a win10 zajebisty cud miód malina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spierać i najlepszym rozwiązaniem jest po prostu aktywować sobie dla danej konfiguracji sprzętowej lub danego konta MS win10 profilaktycznie. Można zamiennie korzystać bez problemu z obu systemów w ramach tej samej licencji. Dzięki temu autor dalej będzie używał win7 który posiada, a jak trzeba będzie to w przyszłości przesiądzie się na win10 bez żadnych opłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win 8/10 "ssą pauke". Pozostane przy starej dobrej 7mce jeszcze ładnych parę lat ;) W laptopie też odinstalowałem 10tke bo mnie wkurzała :E

No dobra ale ja to ja, dopiero w 2014 przesiadłem się z xpeka, więc 7ke porzuce pewnie w okolicach 2022 roku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

win 8/10 "ssą pauke". Pozostane przy starej dobrej 7mce jeszcze ładnych parę lat ;) W laptopie też odinstalowałem 10tke bo mnie wkurzała :E

No dobra ale ja to ja, dopiero w 2014 przesiadłem się z xpeka, więc 7ke porzuce pewnie w okolicach 2022 roku ;)

 

Nie porównuj 8.1 do 10 bo to duża różnica. Na Win 8.1 były problemy ze sprzętem i gorsza wydajność w grach od Win 7. Natomiast gry na Win 10 chodzą zazwyczaj lepiej od Win 7 do tego Xbox One i Windows 10 objęte są programem Xbox PlayAnywere dla cyfrowych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry nie chodza lepiej na 10. Testow nie bede podawal bo tego jest pelno. Do tej pory nie poprawiono duzo bledow - gdzie na 7 nie ma. Np.: dla mnie wyl. wifi w 10 i juz nie moge wl. spowrotem, musze restartowac system (testowane prawie wszystkie sterowniki :mad: ), a tak system byl zachwalany ;)

7 rulez :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

Gry nie chodza lepiej na 10. Testow nie bede podawal bo tego jest pelno. Do tej pory nie poprawiono duzo bledow - gdzie na 7 nie ma. Np.: dla mnie wyl. wifi w 10 i juz nie moge wl. spowrotem, musze restartowac system (testowane prawie wszystkie sterowniki :mad: ), a tak system byl zachwalany ;)

7 rulez :P

 

Piszesz bzdury ...właśnie wszystko związane z połączenie internetowym działa lepiej niż w 7, np. do WiFi wpisujesz hasełko i działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba przez moje uprzedzenia i testy, win 10 jest dla mnie zly. :P

A w 7 robie to samo i dziala:

"np. do WiFi wpisujesz hasełko i działa :)"

:E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Tu masz jeszcze dla znacznie wolniejszego procka Q8300@2.8GHz (wcześniej był E5-2690).

REQHDL.png

 

Wysokie DPC to wina walniętego sterownika (hamulcowy) a nie systemu. Powinieneś to już wiedzeć a nie siać ferment jaki to win7 jest be a win10 zajebisty cud miód malina.

 

Waśnie dziś rano postawiłem Windows 7 x64 celowo pobrałem czysty obraz i o dziwo latency w okolicy 4/15us, po wgraniu wymaganych łat i driverów z WU 10/30us a po wgraniu opcjonalnych łat z WU znów to samo skoki do 1200us a po wymuszeniu timmera na 500 skoki do 1700us więc ewidentnie microsoft coś psuje w Windows 7. Posprawdzam i dam znać która opcjonalna łata miesza w Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem win 7 poza brakiem dx 12 niczym nie ustępuje 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka wtopa Microsoftu. Firma oficjalnie przyznała, że Windows 10 po aktualizacji Creators Update powoduje problemy z grami. Nasze ulubione tytuły nie tylko zacinają się, ale i chodzą w mniejszej ilości klatek na sekundę niż zazwyczaj.

Z udostępnionych w sieci materiałów wynika, że kłopoty z płynnością i spadek FPS-ów pojawiają się w takich produkcjach jak m.in. Overwatch, Rocket League i Battlefield 1. Gry podobno potrafią zacinać się nawet na high-endowych komputerach

http://pclab.pl/news75436.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...