Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzyn

Windows 7 czy 10 do gier?

Rekomendowane odpowiedzi

Waśnie dziś rano postawiłem Windows 7 x64 celowo pobrałem czysty obraz i o dziwo latency w okolicy 4/15us, po wgraniu wymaganych łat i driverów z WU 10/30us a po wgraniu opcjonalnych łat z WU znów to samo skoki do 1200us a po wymuszeniu timmera na 500 skoki do 1700us więc ewidentnie microsoft coś psuje w Windows 7. Posprawdzam i dam znać która opcjonalna łata miesza w Windows 7.

 

Właśnie miałem ci pisać że jak się ma stary system to wszystko śmiga aż miło do czasu instalacji świeżej wersji. M$hit celowo coś psuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co microsyf zepsuł dwa systemy...jeden który działał ok i drugi który próbował działać ok. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież apokalipsa by była jak by M$hit czegoś z win7 nie zrobił na korzyść 10.

Dziwne aktualizacje, komunikaty itp. ostatnio 3 razy winde instalowałem bo nie wiedziałem ocb a ta która mi padła miała 3 lata, i śmigała pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka wtopa Microsoftu. Firma oficjalnie przyznała, że Windows 10 po aktualizacji Creators Update powoduje problemy z grami. Nasze ulubione tytuły nie tylko zacinają się, ale i chodzą w mniejszej ilości klatek na sekundę niż zazwyczaj.

Z udostępnionych w sieci materiałów wynika, że kłopoty z płynnością i spadek FPS-ów pojawiają się w takich produkcjach jak m.in. Overwatch, Rocket League i Battlefield 1. Gry podobno potrafią zacinać się nawet na high-endowych komputerach

http://pclab.pl/news75436.html

Mam tę aktualizację od pierwszego dnia jak oficjalnie została udostępniona (wymusiłem instalację) i jakoś nawet po liczniku FPS tego nie widzę grając w BF1 czy Rocket league (Overwatcha nie mam), a mój sprżet jest już w sumie leciwy bo i7 2600 i gtx 970 to obecnie żaden szał. Z tego co czytałem, to często to dotyczy nowszych procesorów i kart graficznych. Zatem to nie jest tak, że Creators Update to spaprał wszystkim, albo większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam 10 od premiery i nie mam z nią żadnych problemów :E Nie wiem skąd ten hejt, ani razu nie było problemu z grami (odpalałem też dośc stare gry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

@larry.bigl ..to że my nie mamy problemów z 10 to mamy szczęście lub potrafimy sobie z nimi poradzić, nie każdy ma chęci do tego by sobie ułatwiać, unikać problemów a jak już są to niechce się szukać rozwiązania samemu tylko hejtuje ile się da i gdzie się da szczerbaty.gif

Jedynie co ja mogę poradzić to instalować system na czysto z aktualnego obrazu iso, ja tak robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z win 7 nie miałem problemu kilka lat a z dziesiątką po każdej aktualizacji trzeba sprawdzać czy wszystko ok....przez tydzień się borykam z jakimiś spadkami w grach (jednej z kilku co sprawdziłem) które nie miały miejsca wcześniej.Niektórym jak widzę nawet przyznanie się do problemu przez sam microsyf nie spowoduje że klapki opadną a jak ktoś rozwiązanie problemu widzi tylko przez instalowanie systemu na nowo to życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam tylko Windows 7 - zmienię na 10 dopiero wtedy jak będę musiał, jak na razie nie widzę potrzeby. Mam 10 na 2 lapkach u żony i są z nią same problemy, niektóre trywialne, niektóre potrafiące zbrickować komputer i zapętlić BSOD-a. Na win 7 wszystko da się jakoś naprawić, na 10 format albo jakieś recovery. A różnicy w wydajności w grach nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Win10 od dwóch lat i jedyny problem jaki miałem to niemożliwość wyszukiwania plików po factory resecie (jakiś problem z indeksowaniem). Kolejny reset (10 min na SSD) załatwił sprawę. Nie miałem nigdy problemu z grami (ograłem sporo pozycji), programami (w tym wiele do wykonywania pracy). Mam wrażenie, że większość ludzi, którzy plują na Win10 to osoby, które nigdy go nie miały. Na co dzień używam jeszcze Win 7 i 8.1 i mogę śmiało powiedzieć, że na Win 10 pracuje mi się najlepiej. Dodatkowo wydaje mi się, że ze względów bezpieczeństwa lepiej aktualnie instalować już Win10, choćby po ostatniej zarazie ransomware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Osobiście używam Win10 od dwóch lat i jedyny problem jaki miałem to niemożliwość wyszukiwania plików po factory resecie (jakiś problem z indeksowaniem). Kolejny reset (10 min na SSD) załatwił sprawę. Nie miałem nigdy problemu z grami (ograłem sporo pozycji), programami (w tym wiele do wykonywania pracy). Mam wrażenie, że większość ludzi, którzy plują na Win10 to osoby, które nigdy go nie miały. Na co dzień używam jeszcze Win 7 i 8.1 i mogę śmiało powiedzieć, że na Win 10 pracuje mi się najlepiej. Dodatkowo wydaje mi się, że ze względów bezpieczeństwa lepiej aktualnie instalować już Win10, choćby po ostatniej zarazie ransomware.

 

Ja tak że jechałem od dwóch lat na Win 10 i do Rocznicowej Aktualizacji było ok ale Creators Update ma problemy z niektórymi sterownikami ale to nie wina systemu tylko spóźnionego zapłonu firm takich jak Creative Labs. Jedyne winę ponosi Microsoft za to bo stopniowo coraz mocniej zamyka system np: ogranicza zasady grup administratora czy blokuje możliwość logowania bez użycia hasła na kontach Microsoft itp.. i niedługo będziemy mogli robić na Windows tylko to na co zezwoli Microsoft. Do tego jak wróciłem do Win 7 to znów zauważyłem jak pięknie wygląda ten system w końcu można włączyć Aero Glass, Basic i Windows Classic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci ograniczyli z narzędzi administracyjnych w creators update?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Co Ci ograniczyli z narzędzi administracyjnych w creators update?

 

Sorry przejęzyczyłem się chodziło o zasady grup administratora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za mały odkop, ale przesiadłem się w końcu na ten Win10 z jakiś miesiąc temu, może dwa i co? Tak jak ktoś wcześniej pisał, na Win7 miałem stuttering, brak płynności mimo wysokich fps. Win10 naprawił problem i mam wrażenie, że gry działają dużo stabilniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Wybaczcie za mały odkop, ale przesiadłem się w końcu na ten Win10 z jakiś miesiąc temu, może dwa i co? Tak jak ktoś wcześniej pisał, na Win7 miałem stuttering, brak płynności mimo wysokich fps. Win10 naprawił problem i mam wrażenie, że gry działają dużo stabilniej.

 

Podobnie u mnie, gry jakby płynniej działały może to przez brak stuttering/terring który na Win 7 występuje dość mocno. Dodatkowo Win 10 można dostosować do wyglądu i zachowania Win 7 jedynie Aero Glass wymaga dodatkowego programiku Glass8+

 

np:

 

84a71189b5ae.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...