Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mietowy17

PS4 vs PS4 Pro czy warto w 2k17?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stoję przed zakupem konsoli, mój wybór to PS4, Xboxa one już miałem, nie mogę o nim nic złego powiedzieć ale nie lubię powracać do tego samego, tym bardziej że Fifa 18 ma partnerstwo z PS4.

Obecnie jestem graczem pecetowym, mam w miarę dobry sprzęt, jednak przez ilość problemów, błędów i zabawy by gra chodziła mi płynnie i nie musiał się tym denerwować co chwile zdecydowałem się na ponowny zakup konsoli. Ale czy warto w 2k17?

PS4 ma swoje lata i zastanawiam się czy nie nadajedzie niedługo moment wiadomości o powstawaniu ps5? A może warto zainwestować trochę więcej i kupić PS4 Pro? (niestety nie mam Tv 4K).

 

Jaki wybór będzie najrozsadniejszy? Czy zwykle PS4 się nie wypali za szybko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox jest tylko dobry do Kinecta mozna powiedziec, wiec z PS4 bedziesz bardziej zadowolony. Moze mniej z kontrolera do ps4, chociaz to kwestia gustu.

 

Co do PS4 Zalezy jaki masz budzet i czy chcesz kiedys przejsc do 4K lub do VR. Jezeli nie to ja bym chyba celowal w PS4 SLIM

 

Co do pytania czy warto? Powiedzmy nawet, ze za dwa lata wejdzie nowa generacja konsol, mysle ze beda w podonych cenach jak teraz. Mysle, ze i tak nie bedziesz kupowal konsoli w dniu premiery, bo i gry beda drogie, a i konsole pewnie tez niespecjalnie dopracowane.

 

Przy takim zalozeniu lepiej bedzie kupic PS4 slim teraz. Sprzedasz ja za 2-3 lata, a pozniej kupisz nastepna generacje konsol i moze wymienisz TV.

 

Ale to moje prywatne zdanie, nie jestem jakims specjalista. Sugeruje sie tym co mam.

 

Czy jest duza roznica w 4K, a Full HD? No jest, ale tez nie jest tak wielka zeby przeplacac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, póki co Tv nie będę wymieniał może dopiero za dwa lata. Na 4K mi tak nie zależy, najbardziej na płynności gry. A ceny slimek są bardzo fajne i często w ciekawym zestawie. Tak jak mówiłeś nowa generacja pewnie pojawi się dopiero za dwa lata, a obecna prowadzi sobie jeszcze z nowymi tytułami. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Masz rację, póki co Tv nie będę wymieniał może dopiero za dwa lata. Na 4K mi tak nie zależy, najbardziej na płynności gry. A ceny slimek są bardzo fajne i często w ciekawym zestawie. Tak jak mówiłeś nowa generacja pewnie pojawi się dopiero za dwa lata, a obecna prowadzi sobie jeszcze z nowymi tytułami. Dzięki :)

 

Mi ogólnei też nie zależało na 4k, ale jak zobaczyłem u kumpla jakość gier, to zdecydowałem sięna zakup PRO i tv. I nie żałuje. Chociaż TV mogloby kosztować dużo mniej ;0 No ale trudno jest jak jest.

 

Jakość jest bardzo widoczna.. Dzisiejsze TV polepszają jakość filmów czy gier. Ostatnio oglądam serial w 720p to wygląda dużo lepiej w nowym tv niż w starym mimo, że to ta sama rozdziałka. Coś w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od budżetu, jak możesz sobie pozwolić na zakup pro, to warto, konsola spokojnie posłuży 3 lata, przez ten czas możliwe, że zmienisz tv, dodatkowo masz więcej mocy z której dużo gier korzysta (więcej fps, więcej szczegółów, grafika 4k)

 

Gdybyś jednak chciał kupić zwykła ps4, to szukał bym jak najtaniej używanej:), którą zawsze możesz sprzedać, z nie duża stratą, gdybyś jednak chciał wymienić na pro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k na konsolach jest skalowane a nie natywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Skalowane czy nie ale za to gry wyglądają ładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k na konsolach jest skalowane a nie natywne

 

Z tego co wiem, jest kilka gier w natywnym 4k.

 

Najważniejsze jest to, że gry lepiej wyglądają, a ile ma to pikseli, nie jest najważniejsze. Mamy cieszyć się grą, a nie liczyć piksele :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

ja mam taką cichą nadzieję że Sony po prostu nie zapomni szybko o wersji PRO i gry nextgenowe z PS5 będą do odpalenia na PS4 Pro. Ze zwykłym PS4 może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się i tak to wsparcie dla Pro wydaje "takie se". Niby to jest, niby reklamują więcej slima w jakiś reklamach, różnych wersjach kolorystcznych... Pro jakoś tak cicho. Wyjdzie se jakiś patch szału ni ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież o to chodziło Sony, żadnych większych różnic względem zwykłego PS4. Pamiętam jakie afery były, że Sony porzuci zwykłe PS4 na rzecz Pro. Pro wyszło nic takiego się nie dzieje. Sony tylko spełniło obietnice.

No to jak to miało być w końcu? Pro miało wyprzeć zwykłą wersję czy nie :E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dokładnie nie wiem, ale mówili że chyba nic takiego się nie stanie i że nie będzie też takiej sytuacji, że jakieś gry będą działać tylko z Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero kupie konsole jak beda dzialac gry w 60fpsach a nie jakies oszukane 4K... Swiatelkiem w tunelu jest Xbox X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

Ja dopiero kupie konsole jak beda dzialac gry w 60fpsach a nie jakies oszukane 4K... Swiatelkiem w tunelu jest Xbox X

wszystko pięknie ale jak masz w swoim PC monitor fullHD to przy posiadanym GTX1060 osiągniesz w grach multiplatformowych płynne 60fps na równi z nowym xboxem który będzie się prężył w 4K albo skalując jakieś pośrednie rozdzielczości. A na exy nie licz bo to xbox. Po prostu brak zawartości. Microsoft nie potrafi też tworzyć dobrych system sellerów. Quantumbrake które wyłączyłem po 30 minutach tortur miałkim gameplayem jest na to koronnym przykładem. Seria Halo to dla mnie niezrozumiały hype głównie wykreowany chyba przez marketing i ciągnięty przez fanbase posiadaczy konsol. 

MS ma jeszcze tylko samochodówki ale te akurat nie każdego interesują - to po pierwsze, a po drugie Sony też ma swoje pozycje w tym segmencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero kupie konsole jak beda dzialac gry w 60fpsach a nie jakies oszukane 4K... Swiatelkiem w tunelu jest Xbox X

Czyli nigdy? gry na konsole nigdy nie stawiały na 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja dopiero kupie konsole jak beda dzialac gry w 60fpsach a nie jakies oszukane 4K... Swiatelkiem w tunelu jest Xbox X

 

Ja ostatnio gram w same gry w 60fps :). odkąd ma PS Pro. Bardzo wiele tytułów ma teraz możliwość aktywacji 60fps. Wiec nie ma co narzekać.

 

Wczoraj w The Last of us dodali nowy patch, gdzie można nawet ustawić ultra detale przy 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się właśnie zastanawiam nad zakupem PS4 PRO i mam pytanie, w jakich grach widać będzie różnicę w płynności/ czasie ładowania. Nie mam TV 4k wiec zastanawia mnie tylko ta plynnosci w grach i czy warto dokladac te 400/500 do pro zeby Horizon Zero Dawn, battlefront 2 czy Overwatch chodzily troche lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto dopłacić, sporo gier ma lepszą płynność na pro, niż na zwykłym ps4, dodatkowo możesz liczyć na trochę lepszą grafikę w niektórych tytułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jak mówiłem.. Nie masz TV 4K (i w zasadzie HDR) to nie ma co dopłacać do PS Pro. Chyba, że cenowo nie przepłacisz wiecej niz 300zł od ceny sprzedaży FAT. Tak to się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na PS4 Pro jak dużo jest gier które rzeczywiście wykorzystają pełnię możliwości konsoli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na PS4 Pro jak dużo jest gier które rzeczywiście wykorzystają pełnię możliwości konsoli ?

tyle

jeżeli przez "pełnię możliwości" rozumiemy ulepszenie wersji pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanko, czy pro doczekało się już kilku rewizji?

Mam zamiar kupić, tylko w co celować? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury tu pisza ze szok. Jest wiele gier ktore maja sr. fps ponizej 30 na ps4, a niektore sa niegrywalne. PS4 Pro jest jak najbardziej wskazane bo roznica zadna w cenie prawie, a w fps spora. Oczywiscie ps4 pro nie kupuje sie pod 4k bo o wiele za slaba na to jest, ale jak juz dla hdr i lepszego fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oczywiscie ps4 pro nie kupuje sie pod 4k bo o wiele za slaba na to jest, ale jak juz dla hdr i lepszego fps.

 

Różnica w 4k jest również widoczna. Mam tu na myśli upscaling 4K. Wymagany jest odpowiedni "nowoczesny" odbiornik i tyle.

 

Idealnym przykładem są np elementy graficzne na mapie w GTA 5. Drogi, niektóre roślinki, Skały lub inne pagórki wyglądają bajecznie na upscalingu do 4K. I jest spora różnica względem rozdzielczości FullHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...