Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

IceMajor2

Podkręcanie Ryzena 1600

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Dzisiaj nastał dzień, w którym chciałbym coś się pobawić z Ryzenem 5 1600 i go podkręcić. Dodam iż, niestety do mojej zabawy nie dokupiłem żadnego chłodzenia CPU, więc jadę na BOXowym. Płyta główna to: ASRock AB350 Pro4. Jest to pierwszy raz, w którym będe chciał podkręcić jakikolwiek procesor. Słyszałem, że nowe BIOSy nic nie wniosły do podkręcania Ryzena i nadal jest to trudne, a więc czy warto bawić się w BIOSie czy sam Ryzen Master wystarczy? Chciałbym się także dowiedzieć ile [V] będzie całkowicie bezpieczne dla mojego procesora na BOXowym chłodzeniu? Pozdrawiam oraz dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max to 1,4 v ....tylko w bios , po co kombinowac, poradnikow jest pełno na yt np lipton z moreli idealnie wytłumaczył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.35v to prawda z tym napieciem boxowy cooler poradzi sobie na styk, pozniej juz moze byc ciezko:) boxowe chłodzenie jest troche głosne i nie az tak wydajne , zmieniłem na fera 3 i błoga cisza max 62*C:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośność głośnością, mam spoko słuchawki, dobrze wyciszają otoczenie. Za kilka godzin się z tym troszkę pobawię, więc dam znać. A jak podwyższać, od razu wchodzić na mój cel, czyli jakieś 3.6/3.7, czy powoli/stopniowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Max to 1,4 v ....tylko w bios , po co kombinowac, poradnikow jest pełno na yt np lipton z moreli idealnie wytłumaczył :)

 

Jakbyś dokładnie oglądał poradnik lipton to byś wiedział, że dla tych procesorów AMD nie poleca przekraczać 1,45.

 

Głośność głośnością, mam spoko słuchawki, dobrze wyciszają otoczenie. Za kilka godzin się z tym troszkę pobawię, więc dam znać. A jak podwyższać, od razu wchodzić na mój cel, czyli jakieś 3.6/3.7, czy powoli/stopniowo?

 

Ja wczoraj podkręcałem swojego Ryzena 5 i dałem od razu napięcie z 1,2 na 1,3 i ustawiłem 3,8Ghz. Po 30 min wywaliło kompa. Obniżyłem do 3,7 i działa stabilnie. Tak więc polecam na start ustawić dla twojego procka 3,6-3,7 i potestować czy ci nie wyłączy komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

W AIDA64 zrobić testy 30 minutowe i sprawdzić jak działa procek?

 

Ja testowałem na grze, która mocno obciąża procesor np. Battlefield 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, myślisz że na filmem Liptona na morelach mogę/powinienem się spokojnie sugerować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Czyli co, myślisz że na filmem Liptona na morelach mogę/powinienem się spokojnie sugerować?

 

Możesz.

 

Jest dużo poradników w sieci. Najlepiej nie przekraczać napięcia powyżej 1,45 a najlepiej to ustawić max 1,425 i sprawdzać gdzie pójdzie taktowanie tego procesora. Ale pamiętaj, że zwiększanie napięcia drastycznie zwiększy ci pobór i procesor będzie dostawał większych temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz mi, żeby nie przekraczać napięcia 1,45. Czy to jest jedyna opcja, którą powinienem zmienić w BIOSie? Problem jest jeszcze taki, że mój zestaw komputerowy to właśnie: Ryzen 5 1600, Corsair Vengeance LPX 16GB (3200MHz), Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming, zasilacz: Corsair CX450M, Toshiba P300 no i płyta główna ASRock AB350 Pro4. Czy 450W wystarczy do podkręcenia Ryzena na tym maksymalnie 1.35V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyzej 1.4v sie nie opłaca krecic wzrost wydajnosci zerowy a pobor pradu duzo wiekszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Piszesz mi, żeby nie przekraczać napięcia 1,45. Czy to jest jedyna opcja, którą powinienem zmienić w BIOSie? Problem jest jeszcze taki, że mój zestaw komputerowy to właśnie: Ryzen 5 1600, Corsair Vengeance LPX 16GB (3200MHz), Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming, zasilacz: Corsair CX450M, Toshiba P300 no i płyta główna ASRock AB350 Pro4. Czy 450W wystarczy do podkręcenia Ryzena na tym maksymalnie 1.35V?

 

Ustaw napięcie 1,35 i spróbuj podkręcić do 3,7. Jak się komputer nie wyłączy to zostaw a jak się wyłączy to zmniejsz do 3,6 i tak zostaw. Więcej nie ma sensu kręcić na takim zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry zasilacz, o co chodzi? Specjalnie wziąłem ten zasilacz zamiast 600W od SilentiumPC, bo jest bezpieczniejszy. Pytałem się także na reddicie to powiedzieli, że spokojnie nie muszę się niczego bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się go podkręcić na napięciu 1,325V do 3,75GHz (dalej nie próbowałem). W Coronie Benchmark temperatury osiągnęły w renderingu 78 stopni, a w prime95 po 4 minutach 92 stopnie. Za wysokie temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Obniż taktowanie do 3,7 i napięcie do 1,3 i sprawdź jak temperatury. 92 stopnie w prime to za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rycki w ogóle nie nadają się do OC

 

Ależ głupia odpowiedź. Przypominam, że OC to darmowa wydajność i warto jednak z niej skorzystać w granicach rozsądku.

 

Obniż taktowanie do 3,7 i napięcie do 1,3 i sprawdź jak temperatury. 92 stopnie w prime to za dużo.

 

Zaraz dam znać po 15 minutach testowania w prime95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC to darmowa wydajność i warto jednak z niej skorzystać w granicach rozsądku.

 

 

z16755826Q,Medal_Nagrody_Nobla.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

No i wystarczy ci go trzymać na takim napięciu. Nie będzie się tak gotował a wydajność i tak już sporo podniosłeś. Ja na swoim Ryzenie 5 1400 też go trzymam na 3,7, na napięciu 1,3. Wyżej szkoda podnosić, bo za mały wzrost per wat i za dużych temperatur będzie dostawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go jeszcze przetestować programem realbanch a najlepiej zagraj w bardzo wymagające gry typu Battlefield lub wiedźmin. Ja swojego 1500x podniosłem do 3.9 przy napięciu 1.350 v na boksowym coolerze. A temperatury podczas obciążenia nie przekracza 67 stopni a temperature sprawdzaj na AMD Ryzen Master. Ponoć on najdokładniej pokazuje temperature

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90stC ?

 

130 Amper ?

 

170 Wat ?

 

Cudowne wyniki :E

 

EDIT: 73 stC CPU

 

Masakra.. kijem tego nie dotknę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...