Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VSS

MSI GTX 1080Ti Sea Hawk X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Luźny Pogląd MSI GTX 1080Ti Sea Hawk X

z racji iż Testów w necie jest mało a raczej ich nie ma, a jak jest jakaś wzmianka to brak istotnych detali które są dość ciekawe dla Konstrukcji AiO , Premiera MSI 1080Ti SeaHawk była już kilka miesięcy temu a nadal pojawiają sie znikome informacje na temat tego Układu,

osobiście interesowałem się ta konstrukcja z trzech powodów:

 

1- weryfikacja samej Konstrukcji AiO

2- większa popularność na rynku wtórnym

3- Serwis MSI , TAK Serwis mimo iż każdy użytkownik indywidualnie odbiera Konwersacje z Serwisami tak w moim przypadku miałem okazje kilkukrotnie zweryfikować pozytywnie Serwis MSI który wedle moich relacji jest bardzo Dobry i Kompetentny , mankament dla mnie jest taki ze siedziba Serwisu jest w Polsce wiec RMA Polska<->Niemcy ale mimo tak sporej odległości to procesy RMA nie trwały długo ,

PS,

Proszę nie komentować relacji Serwisowych , tu każdy z biegiem lat wyrabia sobie własne zdanie , ja po weryfikacji innego serwisu stałem się posiadaczem już drugiej karty Graficznej od MSI

 

moja poprzednia Karta to MSI Sea Hawk EK X 1080 z Blokiem FullCover od EKWB karta była rewelacyjna i świetnie się prezentowała , Blok EK Świetnie podkreślał mój Case

 

wróćmy do sedna :

 

a wiec tak wygląda omawiany Przedmiot

 

km3caxu4.jpg

 

 

śledząc aktywność systemów AIO w modelach 1080Ti niemal ze w każdym artykule ktoś wspominał o większych chłodnicach itd , sam tez mając niewielkie zaplecze doświadczenia w LC bylem zdania ze 240mm jak nie 360mm Radiator był by na miarę szyty , ale jak to się obligatoryjnie mówi nie miałeś możliwości sprawdzenia to nie idź w zaparte i to mnie dystansowało od aktywnego uczestnictwa w konwersacjach , owszem ja mam swoje Priorytety i nimi się kieruje a tym samym Wartości X postrzegam indywidualnie wedle swojego profilu , dobra już nie przynudzam ,

 

na pierwszy rzut może to wyglądać dość chaotycznie jednak proszę się skupić na Wartościach OSD :

 

dodwlcpi.png

 

 

Prędkość obrotowa wentylatora chłodnicy dobrałem wedle własnego Profilu i zakres 1200-1350 rpm jest dla mnie idealny pod względem generowanego ciśnienia akustycznego i wydajności , przypomnę tylko ze Karta graficzna i Radiator jest w odległości około 40-50 cm od mojego lewego Ucha a obudowa to Open Case P3

 

1080Ti Out of the box

https://www.youtube.com/watch?v=sPuAB_2eKXI

 

widząc te wartości bylem skłonny przyznać racje w większości wypowiedzi iż większy Radiator był by wskazany ale dość ważne jest odpowietrzanie Układu który nie zawsze po pierwszym podłączeniu sam się szybko odpowietrzy , pierwsze uruchomienie aż do pełnego zaniku odgłosów powietrza w układzie trwało chyba z 2h , Radiator posiada tak zwany Zbiorniczek wyrównawczy nie jest to typowy Rezerwuar wiec i działa trochę inaczej, przed drugim podłączeniem układu wykonałem Taniec Rytualny z całym Układem i o dziwo podczas uruchomiania nie wydobywał się żaden dźwięk sugerujący Powietrze w Układzie oczywiście kultura pracy pompy tez się znacznie poprawiła :

 

po namowie Kolegów z Forum zastosowałem się do Oprogramowania MSI które daje większe możliwości ustawień względem oprogramowania od ASUS

dobrane wartości sugerują Taktowanie Profilu OC zapisanego w BIOSie Karty

 

8lebj7p6.jpg

 

poświeciłem tez sporo czasu na weryfikacje podstawowych wartości w kilku konstelacjach oto kilka z nich :

:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2Bxp7f39XXc

 

jak to się mówi mądry człowiek po szkodzie , gdybym znal wcześniej możliwości 1080Ti SeaHawk X gruntownie przemyślał bym rozbudowę układu chłodzenia w moim projekcie , uzyskane wartości na AiO strasznie mnie pozytywnie zaskoczyły , dość ciekawe jest rozwiązanie wentylatora chłodnicy i tu dość istotny Punkt RPM a wiec prędkość obrotowa 1200rpm generuje podobne ciśnienie akustyczne jak zastosowane w mojej obudowie Eloopy na 800 rpm , z braku danych nie wiem jakie są Parametry Flow :hmm: , jak znajdę chwile czasu to przytoczę dane techniczne obu konstrukcji .

 

karta Graficzna w Połączeniu z Monitorem 1440p@144Hz i Procesor I7 7700k @5Ghz sprawuje sie rewelacyjnie i można śmiało ustawić wysoki profil MSAA , oczywiście oferuje tez spory margines nawet dla rozdzielczości 4K ,

 

wracając do 1440p i 1080TI , nawet nie wiecie jakie było moje zdziwienie gdy uruchomiłem transmisje na żywo spodziewając się pokazu slajdów w 1440P@60 jak miało to miejsce na 1080 i 1060 , a wiec zamieszczone materiały zostały przesłane LIVE wiec sami możecie zweryfikować wydajność karty Graficznej przy jednocześnie Grajac i Streamujac na jednym stanowisku , z mojej obserwacji wynika ze jedynie Procesory 12/24 i więcej mogą zapewnić w miarę Płynne Przesłanie materiału LIVE w rozdzielczości 1440p@60 Fps,

 

czy Polecił bym Konstrukcje AiO vs Custom Loop :hmm:

 

w mojej Konstelacji jaka weryfikuje się MSI 1080Ti Skea Haw X Tak uzyskane wartości są naprawdę akceptowalne dla nawet tych bardziej wyczulonych na kulturę pracy użytkowników, a zakopanie Karty w zamkniętej Obudowie generuje dość Spory margines do podkręcania bez uszczerbku na ciśnieniu akustycznym. prędkość Obrotowa wentylatora na chłodnicy rzędu 1800 rpm jest tez akceptowalna [ open Case] a może nawet i kultura pracy jest lepsza jak konstrukcje układów chłodzenia Kart Graficznych opartych o typ AIR.

 

PCB wygląda na Referencyjne przytoczę Frazę : EAN:

, ale biorąc pod Uwagę Kulturę Pracy AiO i wydajność Karty Graficznej w 1440p dość intensywnie zastanawiam się kiedy AiO zdominuje Customowe Układy , do rozdzielczości 1440p i przykładowo GTA V nie ma potrzeby podkręcania układu graficznego przy zbalansowanych ustawieniach graficznych , myślę nawet ze mój Procesor 7700k podkręcony do wartości 5Ghz nie jest wstanie obciążyć 1080Ti liniowym 100% ,

 

myślę ze tym skromnym komentarzem zobrazowałem odrobinę szerzej konstrukcje Sea Hawk X

Ps, proszę nie hejtować jakości pixow i formy wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na zadane sobie pytanie, AiO czy CustomLoop. Jeśli Coostom loop, to ile chłodnic żeby wyszło zdecydowanie lepiej? Ciszej i zimniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na zadane sobie pytanie, AiO czy CustomLoop. Jeśli Coostom loop, to ile chłodnic żeby wyszło zdecydowanie lepiej? Ciszej i zimniej.

 

no tak dlatego tez dołączałem kilka linków do mojego bulida , w którym sa 2x 360mm/40mm 250ml płynu w rezie pompa VPP@2400 rpm , Blok EKWB FullCover to jest tylko dla Karty Graficznej Loop

 

zestaw AiO juz znasz ,

 

dodam tylko ze jeżeli zastosować takie same wentylatory jakie mam na tym AiO a wydaja się bardzo wydajne i ciche to można by w wykorzystać na Custom jedna chłodnice 240mm i i bylo by podobnie jak na Moim Loopie,

 

MSI 1080Ti SHX po wyjęciu z pudelka i UV do 0.950V jest wstanie bez większych problemów sie schłodzić we własnym zakresie i nie będzie głośno , Ja ustawiłem Target Wentylatora chłodnicy AIO na 1200-1300 rpm bo taki rpm był akceptowalny i takie tez TC osiągałem które jak na AIO wyglądają bardzo dobrze a względem AIR po prostu rewelacyjne , a jak już wspomniałem szybszy RPM = niższe TC ,

 

różnica w TC Płynu mój Bulid vs AIO@~1250 RPM

7°C jest mniej na moim custom Loopie

 

różnica w TC Rdzenia karty

 

8°C jest mniej na moim Custom Loopie

 

są to wartości Max przy 25-26°C ambiente wygenerowane w GTAV , zaś jeżeli przykładowo włączy sie w GTA Vsync@60 to z automatu TC spada o kilka punktów ,

nie mam jeszcze danych wentylatora jaki został zastosowany w AIO ale umieszczając go w takiej samej pozycji ja eloop to AiO@1200rpm generuje podobny hałas jak eloop na ~800rpm ,

 

ps,

to ze nie ma żadnych testów z mojej strony przy Max RPM na chłodnicy było z góry założone , mam Open Case i tez nie zależy mi na Punktowaniu tego zestawu AIO , bo wartości uzyskane mogły by być dużo mniejsze , ale jeżeli ktoś by chciał takie AIO zakopać w Budzie pod biurkiem to myślę ze 1800 rpm dało by rade rozwinąć w rozsądnym dźwięku dla ucha ,

 

wspomnę tylko ze wygenerowane wartości AIO i mojego systemu w którym powierzchnia wymiany ciepła jest niemal ze 12x większa to te kilka stopni różnicy daje sporo do myślenia , myślę ze już sama chłodnica i jej materiały w AIO jest lepszej jakości jak moje chłodnice , nie wiem tak sobie próbuje wytłumaczyć wyższość mojego systemu nad AIO ehhhh ,

powiem wam inaczej na tym samym SetUpie była u mnie zamontowana GTX 1080 i tez osiągałem podobne wartości na TC Płynu i TC Karty Graficznej wiec mniej więcej znalem zalety i wydajność mojego Układu , tak wiec tez skonfigurowałem AIO by kultura Pracy nie wychylała się zbytnio ponad mój System ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie odnoszę wrażenie, że jesteś zachwycony tym AIO? Nie wiem czy nawet największe wersje powietrzne (Strix, Zotac, Lightning) są w stanie się zbliżyć do tego AIO?

 

Mam dylemat, 2000zl Custom loop vs AIO co generację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie odnoszę wrażenie, że jesteś zachwycony tym AIO? Nie wiem czy nawet największe wersje powietrzne (Strix, Zotac, Lightning) są w stanie się zbliżyć do tego AIO?

 

Mam dylemat, 2000zl Custom loop vs AIO co generację.

biorąc cały nakład Pracy i kosztów jakie pochlania Custom Loop , do tego odpowiednia Buda to tak różnica 5dB nie jest warta az tak dużego wkładu jakim jest Custom Loop , zaś z drugiej Strony to Omawiana Karta weryfikuje sie Referencyjnym PCB i mając już Gotowy SteUP/Układ to takie AIO to dodatkowy Skill doświadczenia i zawsze można Bloczek przykleić , w Pierwszym Poście masz Materiał Video jak się Sprawuje AIO w GTA V po UV linkuje jeszcze raz, a 0.950V tez nie jest jakieś tam bardzo niskie , tak mi się ustawiło :thumbup:

https://www.youtube.com/watch?v=2Bxp7f39XXc

 

 

 

jak byś chciał zobaczyć wartości na Custom loopie to daj znać lub zerknij na mój YT , lub jak byś czegoś z LC potrzebował mam wszystko :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz jeszcze jak pompka vs D5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam VPP755 i nie ma nic lepszego na rynku pod względem kultury pracy, ewentualnie DDC10W skręcona na 2500-3000 rpm dorówna VPP755 , AIO pompkę słychać a zwłaszcza jak się nie odpowietrzy mój Case stoi w odległości 40cm wiec musisz brać spory margines na to bo nie każdy trzyma tak blisko kompa i to jeszcze openCase, po pełnym odpowietrzeniu tez słychać , ale chyba Cewy w mojej 1080 tej pierwszej były głośniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie poczytałem o tej pompce VPP755, to taki opatentowany następca VPP655/D5 :) Ciekawa nie powiem, ponoć cichsza i mniej prądu żłopiąca pompka od poprzedników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VPP655 tez mam jako rezerwowe , 755 lubi być kapryśna , w Custom Loopie i tak wszystko będzie się skłaniać ku Kulturze Pracy Wentylatorów i Pompy , wszystko jest uwarunkowane właśnie chłodnicami jakie zastosujesz , czym efektywniejsze chłodnice tym lepsza kultura pracy wentylatora , jak chłodnica/chłodnice nie będą dawać rady to będziesz musiał nadrabiać RPM a jak osiągniesz Max wydajności chłodnicy to wysoki RPM nic na to nie poradzi ,

patrz u mnie nie ma żadnej różnicy miedzy TC Płynu w zakresie ~800 a max ~1200 RPM na chłodnicach , po prostu system ma taka deltę minimalna i niżej nie ma opcji zejść na tym SetUpie, tak samo jak uruchomię moje chłodnice Pasywnie to TC płynu wspina się bez oporów , teoretycznie 2x360 powinna być XX razy wydajniejsze od AIO :hmm: a tak nie jest z trzech powodów :

 

1 najprawdopodobniej są to różnice w materiałach z jakich sa wykonane chłodnice

2 Prędkość przepływu Loopa w AIO jest bardziej zbalansowane

3 wydajność wentylatorów

 

brakuje mi wiedzy technicznej z strony Corsair by oprzeć się na faktach dlatego te AIO tak zryło mi myśli, jedyne co to mogę wygenerować na moim Układzie X ustawień i porównać do AIO , ale na tym AIO można tez zastosować dwa wentylatory, a z H55 wynika ze wentylator generuje ciśnienie 1,9mm/H20 ale tez nie ma odniesienia w jakich RPM jakie ciśnienie ,moje eloopy maja 0,893mm H2O , wiec relacjonując Max RPM i wartości Ciśnienia to Corsair przy 1200 może być wydajniejszy jak eloop na 800 rpm , czyli jeżeli bym przywiązał mojego Eloopa do chłodnicy AIO to domyślam się ze Parametry by się pogorszyły , wiec to tak po polsku porównanie bez logiki , mój Układ generuje deltę 8°C względem 25° Ambiente i kultura pracy jest dobra mogla by być lepsza wydajnosc i nie wiem co zrobić by zmniejszyć deltę do poziomu przykładowo 5°C :hmm: ,

takim podejściem można się szybko wjechać pod zakaz wiec dla świętego spokoju można poskładać custom loopa w zakresie pracy 30-35° płyn lub na MSI SH AIO wygenerować 40-45°C płyn i kultura pracy będzie podobna a zakres roboczy nadal będzie odpowiedni dla każdego z Układów

 

Układy LC sa przystosowane do pracy w temperaturach 50°-60° jako Max zależnie od układu, wiec jak by nie patrzył 40-45°C jako temperatura operacyjna mieści się w zielonych widełkach zakresu pracy , jedynie w rekach użytkownika pozostaje konfiguracja wentylatora chłodnicy na takim poziomie by temperatura pracy Układu nie przekraczała wartość X , a ze AIO jest to produkt Kompletny tak wiec konfiguracja wentylatora to jedyna ingerencja Użytkownika :thumbup:

 

Sumując całość wszystkie Za i przeciw na Końcu się wyrównują i tak jak zalety i wady układów są podzielone tak i podobnie wyglądają preferencje każdego użytkownika i ciężko komuś doradzić/narzucić swój profil

 

 

 

edit ,

w tym punkcie Pragnę wszystkich przeprosić za moje wcześniejsze wypowiedzi względem AIO : jeżeli założymy ze Temperatura Operacyjna układu będzie się mieścić w zakresie dozwolonym przez Producenta to TAK AIO jest to świetne rozwiązanie , jest to dość przykre dla mojej konstrukcji gdyż jedyna satysfakcja to mam niższe TC operacyjne ale tylko 2 lata wsparcia gwarancyjnego na podzespoły mojego Układu , AIO+GPU ma 3 lata gwarancji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zrobiłbyś test z tym E-Loop'em na chłodnicy AIO co się zmieni? :)

 

To co piszesz to dziwne jest, bo niby eloopy na chłodnicy powinny być TheBest, a wypadają wcale nie lepiej niż Corsair z AIO.

 

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1080-ti-sea-hawk-x-11gb-gddr5x-352-bit-dvi-d-hdmi-3xdisplayport-box-gtx-1080-ti-sea-hawk-x-1256350/

 

chciałem coostom loopa sobie zrobić, ale to wyjdzie 2000zl za CPU + GPU.. no i mam gwoździa, bo za 3600zl jest gotowiec razem z grą Destiny2 :D Ten GTX mocno mnie korci w tej cenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po eloopach pozostała tylko historia , jak sie pojawiły NB to nie było nic ciekawszego na rynku , dzisiaj sa przykładowo Cougary które są lepsze od NB w tym samym zakresie RPM a na dodatek eloopy to sieczkarnia kurzu i po kilku miesiącach jest tak drobny i obszerny nalot na śmigłach ze dosłownie wgryza sie w materiał ze tylko pędzelkiem można go wyczyścić , mam tez Cougary@1500HDB i na śmigłach nie ma grama kurzu :hmm: :hmm:,

 

w Custom Loopie przepustowość chłodnicy musi być zbalansowana z wentylatorem i dlatego każdy Loop jest indywidualny i będzie miał raz lepsze a raz gorsze wartości, AIO masz zbalansowane juz fabrycznie a w twoim zakresie jest utrzymać wartości robocze mieszczące się w widełkach zalecanych przez Producenta ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem test na nitkę AIO@800rpm vs EK PE i >Cougar HDB@800rpm :

ciga6bdn.jpg

 

 

na AIO świetnie widać centralne załamanie FLOW a zarazem pewnie w jakimś stopniu może nawet niewielkim zmniejsza wydajność chłodnicy , może jak by zastosował dystans na wentylator to nie było by załamania na środku , testu z eloopem nie zrobię bo sa one głęboko zakopane w obudowie tak samo jak chłodnice alphacool , ale na chłodnicach EK serii PE ładnie widać ze Flow jest prawie na tym samym Poziomie z tym ze Cougar 1500rpm ma zdecydowanie lepszy Flow za chłodnicą jak AIO MAX ~1900rpm

 

lxdkkgnd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O tym, że wielokrotnie obywatel jest opodatkowywany, co w efekcie daje wysokie opodatkowanie (procent składany). No nie wiem ... z mojej wypłaty jest zabierane niemal 42% podatku (koszt pracodawcy - to co dostaję na rękę). Jeszcze parę lat temu, to było "tylko" ~38%.
    • Ciekawe info na temat antyczita   Widocznie zmiana anticzita eliminuje nam Afterburnera. Generalnie mi to nie przeszkadza o ile nie zacznie sypać banami z tyłka.  
    • Akurat nie podkręcam za bardzo podzespołów więc dzięki za podrzucenie tańszej wersji. Pomyślę i wybiorę co mi podpasuje.  Dzięki wam. 
    • Największa różnica w wydajności jest między 4070, a 4070 Super i tu najbardziej opłaca się dopłacić. Miedzy 4070 Super, a 4070Ti różnica jest znacznie mniejsza i dołożyć trzeba kolejne kilkaset zł. To samo między 4070Ti, a 4070Ti Super. Największe różnice są w rozdzielczości 4K gdzie dodatkowy vram w 4070Ti Super pozwala mu na lepsze osiągi względem 4070Ti.  Jak zapatrujesz się na mocniejsze karty to radziłbym od razu myśleć o zasilaczu. Teoretycznie zasilacz 550W powinien wystarczyć jednak CPU u Ciebie ma 150W poboru w trybie turbo, RTX 4070Ti obciążona w grach średnio ciągnie ponad 260 W, jednak w pikach (karta nie ma liniowego poboru prądu) potrafi przekroczyć 400W. Do tego dochodzą wszelkie peryferia z płytą i może się zdarzyć że chwilowy pobór znacznie przekroczy możliwości zasilacza. W przypadku 4070Ti Super i 7900XT wartości są jeszcze większe. Problem może nigdy nie wystąpić ale sam musisz zdecydować czy "chuchać na zimne" i dla pewności od razu brać mocniejszy zasilacz. Przy RTX 4070/Super pobór (i piki poboru) jest sporo mniejszy więc przy obecnym zasilaczu nie powinno być żadnych problemów. Śmiem twierdzić że się nie mylę. Po pierwsze to odnosiłem się do wydajności kart które mieszczą się w kwocie jaką początkowo Autor zasugerował czyli do ok. 3000 zł. Tu nie ma RX 7900XT, a jest 7800XT i 7900 GRE. Obie te karty z włączonym RT wypadają słabiej od RTX 4070, a lepiej tylko w standardowym rasterze. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku droższych kart czyli 4070Ti/Super vs 7900XT. W rasterze górą jest Radeon, w RT RTX-y. Nie znam żadnego solidnego portalu robiącego testy kart na którym 7900XT maiłby przewagę nad 4070Ti/Super w Hogwart Legacy przy włączonych wszystkich opcjach RT.
    • Jak Ksiądz robił grube wałki to nie ma taryfy ulgowej , do celi z  ''długim Józkiem'' i sprawa załatwiona .
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...