Forum PCLab.pl: MSI GTX 1080Ti Sea Hawk X - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

MSI GTX 1080Ti Sea Hawk X AiO po Polsku

#1 Użytkownik jest dostępny   VSS 

• 5ZYL
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 27 Sierpień 2017 - 11:53

Witam ,
Luźny Pogląd MSI GTX 1080Ti Sea Hawk X
z racji iż Testów w necie jest mało a raczej ich nie ma, a jak jest jakaś wzmianka to brak istotnych detali które są dość ciekawe dla Konstrukcji AiO , Premiera MSI 1080Ti SeaHawk była już kilka miesięcy temu a nadal pojawiają sie znikome informacje na temat tego Układu,
osobiście interesowałem się ta konstrukcja z trzech powodów:

1- weryfikacja samej Konstrukcji AiO
2- większa popularność na rynku wtórnym
3- Serwis MSI , TAK Serwis mimo iż każdy użytkownik indywidualnie odbiera Konwersacje z Serwisami tak w moim przypadku miałem okazje kilkukrotnie zweryfikować pozytywnie Serwis MSI który wedle moich relacji jest bardzo Dobry i Kompetentny , mankament dla mnie jest taki ze siedziba Serwisu jest w Polsce wiec RMA Polska<->Niemcy ale mimo tak sporej odległości to procesy RMA nie trwały długo ,
PS,
Proszę nie komentować relacji Serwisowych , tu każdy z biegiem lat wyrabia sobie własne zdanie , ja po weryfikacji innego serwisu stałem się posiadaczem już drugiej karty Graficznej od MSI

moja poprzednia Karta to MSI Sea Hawk EK X 1080 z Blokiem FullCover od EKWB karta była rewelacyjna i świetnie się prezentowała , Blok EK Świetnie podkreślał mój Case

wróćmy do sedna :

a wiec tak wygląda omawiany Przedmiot

Dodaj obrazek

śledząc aktywność systemów AIO w modelach 1080Ti niemal ze w każdym artykule ktoś wspominał o większych chłodnicach itd , sam tez mając niewielkie zaplecze doświadczenia w LC bylem zdania ze 240mm jak nie 360mm Radiator był by na miarę szyty , ale jak to się obligatoryjnie mówi nie miałeś możliwości sprawdzenia to nie idź w zaparte i to mnie dystansowało od aktywnego uczestnictwa w konwersacjach , owszem ja mam swoje Priorytety i nimi się kieruje a tym samym Wartości X postrzegam indywidualnie wedle swojego profilu , dobra już nie przynudzam ,

na pierwszy rzut może to wyglądać dość chaotycznie jednak proszę się skupić na Wartościach OSD :

Dodaj obrazek

Prędkość obrotowa wentylatora chłodnicy dobrałem wedle własnego Profilu i zakres 1200-1350 rpm jest dla mnie idealny pod względem generowanego ciśnienia akustycznego i wydajności , przypomnę tylko ze Karta graficzna i Radiator jest w odległości około 40-50 cm od mojego lewego Ucha a obudowa to Open Case P3

1080Ti Out of the box

widząc te wartości bylem skłonny przyznać racje w większości wypowiedzi iż większy Radiator był by wskazany ale dość ważne jest odpowietrzanie Układu który nie zawsze po pierwszym podłączeniu sam się szybko odpowietrzy , pierwsze uruchomienie aż do pełnego zaniku odgłosów powietrza w układzie trwało chyba z 2h , Radiator posiada tak zwany Zbiorniczek wyrównawczy nie jest to typowy Rezerwuar wiec i działa trochę inaczej, przed drugim podłączeniem układu wykonałem Taniec Rytualny z całym Układem i o dziwo podczas uruchomiania nie wydobywał się żaden dźwięk sugerujący Powietrze w Układzie oczywiście kultura pracy pompy tez się znacznie poprawiła :

po namowie Kolegów z Forum zastosowałem się do Oprogramowania MSI które daje większe możliwości ustawień względem oprogramowania od ASUS
dobrane wartości sugerują Taktowanie Profilu OC zapisanego w BIOSie Karty

Dodaj obrazek

poświeciłem tez sporo czasu na weryfikacje podstawowych wartości w kilku konstelacjach oto kilka z nich :
VSYNC 60 :

jak to się mówi mądry człowiek po szkodzie , gdybym znal wcześniej możliwości 1080Ti SeaHawk X gruntownie przemyślał bym rozbudowę układu chłodzenia w moim projekcie , uzyskane wartości na AiO strasznie mnie pozytywnie zaskoczyły , dość ciekawe jest rozwiązanie wentylatora chłodnicy i tu dość istotny Punkt RPM a wiec prędkość obrotowa 1200rpm generuje podobne ciśnienie akustyczne jak zastosowane w mojej obudowie Eloopy na 800 rpm , z braku danych nie wiem jakie są Parametry Flow :hmm: , jak znajdę chwile czasu to przytoczę dane techniczne obu konstrukcji .

karta Graficzna w Połączeniu z Monitorem 1440p@144Hz i Procesor I7 7700k @5Ghz sprawuje sie rewelacyjnie i można śmiało ustawić wysoki profil MSAA , oczywiście oferuje tez spory margines nawet dla rozdzielczości 4K ,

wracając do 1440p i 1080TI , nawet nie wiecie jakie było moje zdziwienie gdy uruchomiłem transmisje na żywo spodziewając się pokazu slajdów w 1440P@60 jak miało to miejsce na 1080 i 1060 , a wiec zamieszczone materiały zostały przesłane LIVE wiec sami możecie zweryfikować wydajność karty Graficznej przy jednocześnie Grajac i Streamujac na jednym stanowisku , z mojej obserwacji wynika ze jedynie Procesory 12/24 i więcej mogą zapewnić w miarę Płynne Przesłanie materiału LIVE w rozdzielczości 1440p@60 Fps,

czy Polecił bym Konstrukcje AiO vs Custom Loop :hmm:

w mojej Konstelacji jaka weryfikuje się MSI 1080Ti Skea Haw X Tak uzyskane wartości są naprawdę akceptowalne dla nawet tych bardziej wyczulonych na kulturę pracy użytkowników, a zakopanie Karty w zamkniętej Obudowie generuje dość Spory margines do podkręcania bez uszczerbku na ciśnieniu akustycznym. prędkość Obrotowa wentylatora na chłodnicy rzędu 1800 rpm jest tez akceptowalna [ open Case] a może nawet i kultura pracy jest lepsza jak konstrukcje układów chłodzenia Kart Graficznych opartych o typ AIR.

PCB wygląda na Referencyjne przytoczę Frazę : EAN: 3831109831977 , ale biorąc pod Uwagę Kulturę Pracy AiO i wydajność Karty Graficznej w 1440p dość intensywnie zastanawiam się kiedy AiO zdominuje Customowe Układy , do rozdzielczości 1440p i przykładowo GTA V nie ma potrzeby podkręcania układu graficznego przy zbalansowanych ustawieniach graficznych , myślę nawet ze mój Procesor 7700k podkręcony do wartości 5Ghz nie jest wstanie obciążyć 1080Ti liniowym 100% ,

myślę ze tym skromnym komentarzem zobrazowałem odrobinę szerzej konstrukcje Sea Hawk X

Ps, proszę nie hejtować jakości pixow i formy wypowiedzi

#2 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Sierpień 2017 - 19:38

Nie odpowiedziałeś na zadane sobie pytanie, AiO czy CustomLoop. Jeśli Coostom loop, to ile chłodnic żeby wyszło zdecydowanie lepiej? Ciszej i zimniej.

#3 Użytkownik jest dostępny   VSS 

• 5ZYL
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Sierpień 2017 - 20:41

Zobacz postMinciu, o 28 Sierpień 2017 - 20:38, napisał(a):

Nie odpowiedziałeś na zadane sobie pytanie, AiO czy CustomLoop. Jeśli Coostom loop, to ile chłodnic żeby wyszło zdecydowanie lepiej? Ciszej i zimniej.

no tak dlatego tez dołączałem kilka linków do mojego bulida , w którym sa 2x 360mm/40mm 250ml płynu w rezie pompa VPP@2400 rpm , Blok EKWB FullCover to jest tylko dla Karty Graficznej Loop

zestaw AiO juz znasz ,

dodam tylko ze jeżeli zastosować takie same wentylatory jakie mam na tym AiO a wydaja się bardzo wydajne i ciche to można by w wykorzystać na Custom jedna chłodnice 240mm i i bylo by podobnie jak na Moim Loopie,

MSI 1080Ti SHX po wyjęciu z pudelka i UV do 0.950V jest wstanie bez większych problemów sie schłodzić we własnym zakresie i nie będzie głośno , Ja ustawiłem Target Wentylatora chłodnicy AIO na 1200-1300 rpm bo taki rpm był akceptowalny i takie tez TC osiągałem które jak na AIO wyglądają bardzo dobrze a względem AIR po prostu rewelacyjne , a jak już wspomniałem szybszy RPM = niższe TC ,

różnica w TC Płynu mój Bulid vs AIO@~1250 RPM
7°C jest mniej na moim custom Loopie

różnica w TC Rdzenia karty

8°C jest mniej na moim Custom Loopie

są to wartości Max przy 25-26°C ambiente wygenerowane w GTAV , zaś jeżeli przykładowo włączy sie w GTA Vsync@60 to z automatu TC spada o kilka punktów ,
nie mam jeszcze danych wentylatora jaki został zastosowany w AIO ale umieszczając go w takiej samej pozycji ja eloop to AiO@1200rpm generuje podobny hałas jak eloop na ~800rpm ,

ps,
to ze nie ma żadnych testów z mojej strony przy Max RPM na chłodnicy było z góry założone , mam Open Case i tez nie zależy mi na Punktowaniu tego zestawu AIO , bo wartości uzyskane mogły by być dużo mniejsze , ale jeżeli ktoś by chciał takie AIO zakopać w Budzie pod biurkiem to myślę ze 1800 rpm dało by rade rozwinąć w rozsądnym dźwięku dla ucha ,

wspomnę tylko ze wygenerowane wartości AIO i mojego systemu w którym powierzchnia wymiany ciepła jest niemal ze 12x większa to te kilka stopni różnicy daje sporo do myślenia , myślę ze już sama chłodnica i jej materiały w AIO jest lepszej jakości jak moje chłodnice , nie wiem tak sobie próbuje wytłumaczyć wyższość mojego systemu nad AIO ehhhh ,
powiem wam inaczej na tym samym SetUpie była u mnie zamontowana GTX 1080 i tez osiągałem podobne wartości na TC Płynu i TC Karty Graficznej wiec mniej więcej znalem zalety i wydajność mojego Układu , tak wiec tez skonfigurowałem AIO by kultura Pracy nie wychylała się zbytnio ponad mój System ,

Ten post był edytowany przez VSS dnia: 28 Sierpień 2017 - 21:24

#4 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Sierpień 2017 - 21:14

Bo właśnie odnoszę wrażenie, że jesteś zachwycony tym AIO? Nie wiem czy nawet największe wersje powietrzne (Strix, Zotac, Lightning) są w stanie się zbliżyć do tego AIO?

Mam dylemat, 2000zl Custom loop vs AIO co generację.

#5 Użytkownik jest dostępny   VSS 

• 5ZYL
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Sierpień 2017 - 21:48

Zobacz postMinciu, o 28 Sierpień 2017 - 22:14, napisał(a):

Bo właśnie odnoszę wrażenie, że jesteś zachwycony tym AIO? Nie wiem czy nawet największe wersje powietrzne (Strix, Zotac, Lightning) są w stanie się zbliżyć do tego AIO?

Mam dylemat, 2000zl Custom loop vs AIO co generację.

biorąc cały nakład Pracy i kosztów jakie pochlania Custom Loop , do tego odpowiednia Buda to tak różnica 5dB nie jest warta az tak dużego wkładu jakim jest Custom Loop , zaś z drugiej Strony to Omawiana Karta weryfikuje sie Referencyjnym PCB i mając już Gotowy SteUP/Układ to takie AIO to dodatkowy Skill doświadczenia i zawsze można Bloczek przykleić , w Pierwszym Poście masz Materiał Video jak się Sprawuje AIO w GTA V po UV linkuje jeszcze raz, a 0.950V tez nie jest jakieś tam bardzo niskie , tak mi się ustawiło :thumbup:

jak byś chciał zobaczyć wartości na Custom loopie to daj znać lub zerknij na mój YT , lub jak byś czegoś z LC potrzebował mam wszystko :thumbup:

#6 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Sierpień 2017 - 22:01

a powiedz jeszcze jak pompka vs D5 ?

#7 Użytkownik jest dostępny   VSS 

• 5ZYL
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Sierpień 2017 - 22:30

ja mam VPP755 i nie ma nic lepszego na rynku pod względem kultury pracy, ewentualnie DDC10W skręcona na 2500-3000 rpm dorówna VPP755 , AIO pompkę słychać a zwłaszcza jak się nie odpowietrzy mój Case stoi w odległości 40cm wiec musisz brać spory margines na to bo nie każdy trzyma tak blisko kompa i to jeszcze openCase, po pełnym odpowietrzeniu tez słychać , ale chyba Cewy w mojej 1080 tej pierwszej były głośniejsze

Ten post był edytowany przez VSS dnia: 28 Sierpień 2017 - 22:34

#8 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Sierpień 2017 - 08:53

właśnie poczytałem o tej pompce VPP755, to taki opatentowany następca VPP655/D5 :) Ciekawa nie powiem, ponoć cichsza i mniej prądu żłopiąca pompka od poprzedników.

#9 Użytkownik jest dostępny   VSS 

• 5ZYL
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Sierpień 2017 - 11:29

VPP655 tez mam jako rezerwowe , 755 lubi być kapryśna , w Custom Loopie i tak wszystko będzie się skłaniać ku Kulturze Pracy Wentylatorów i Pompy , wszystko jest uwarunkowane właśnie chłodnicami jakie zastosujesz , czym efektywniejsze chłodnice tym lepsza kultura pracy wentylatora , jak chłodnica/chłodnice nie będą dawać rady to będziesz musiał nadrabiać RPM a jak osiągniesz Max wydajności chłodnicy to wysoki RPM nic na to nie poradzi ,
patrz u mnie nie ma żadnej różnicy miedzy TC Płynu w zakresie ~800 a max ~1200 RPM na chłodnicach , po prostu system ma taka deltę minimalna i niżej nie ma opcji zejść na tym SetUpie, tak samo jak uruchomię moje chłodnice Pasywnie to TC płynu wspina się bez oporów , teoretycznie 2x360 powinna być XX razy wydajniejsze od AIO :hmm: a tak nie jest z trzech powodów :

1 najprawdopodobniej są to różnice w materiałach z jakich sa wykonane chłodnice
2 Prędkość przepływu Loopa w AIO jest bardziej zbalansowane
3 wydajność wentylatorów

brakuje mi wiedzy technicznej z strony Corsair by oprzeć się na faktach dlatego te AIO tak zryło mi myśli, jedyne co to mogę wygenerować na moim Układzie X ustawień i porównać do AIO , ale na tym AIO można tez zastosować dwa wentylatory, a z H55 wynika ze wentylator generuje ciśnienie 1,9mm/H20 ale tez nie ma odniesienia w jakich RPM jakie ciśnienie ,moje eloopy maja 0,893mm H2O , wiec relacjonując Max RPM i wartości Ciśnienia to Corsair przy 1200 może być wydajniejszy jak eloop na 800 rpm , czyli jeżeli bym przywiązał mojego Eloopa do chłodnicy AIO to domyślam się ze Parametry by się pogorszyły , wiec to tak po polsku porównanie bez logiki , mój Układ generuje deltę 8°C względem 25° Ambiente i kultura pracy jest dobra mogla by być lepsza wydajnosc i nie wiem co zrobić by zmniejszyć deltę do poziomu przykładowo 5°C :hmm: ,
takim podejściem można się szybko wjechać pod zakaz wiec dla świętego spokoju można poskładać custom loopa w zakresie pracy 30-35° płyn lub na MSI SH AIO wygenerować 40-45°C płyn i kultura pracy będzie podobna a zakres roboczy nadal będzie odpowiedni dla każdego z Układów

Układy LC sa przystosowane do pracy w temperaturach 50°-60° jako Max zależnie od układu, wiec jak by nie patrzył 40-45°C jako temperatura operacyjna mieści się w zielonych widełkach zakresu pracy , jedynie w rekach użytkownika pozostaje konfiguracja wentylatora chłodnicy na takim poziomie by temperatura pracy Układu nie przekraczała wartość X , a ze AIO jest to produkt Kompletny tak wiec konfiguracja wentylatora to jedyna ingerencja Użytkownika :thumbup:

Sumując całość wszystkie Za i przeciw na Końcu się wyrównują i tak jak zalety i wady układów są podzielone tak i podobnie wyglądają preferencje każdego użytkownika i ciężko komuś doradzić/narzucić swój profil

edit ,
w tym punkcie Pragnę wszystkich przeprosić za moje wcześniejsze wypowiedzi względem AIO : jeżeli założymy ze Temperatura Operacyjna układu będzie się mieścić w zakresie dozwolonym przez Producenta to TAK AIO jest to świetne rozwiązanie , jest to dość przykre dla mojej konstrukcji gdyż jedyna satysfakcja to mam niższe TC operacyjne ale tylko 2 lata wsparcia gwarancyjnego na podzespoły mojego Układu , AIO+GPU ma 3 lata gwarancji :E

Ten post był edytowany przez VSS dnia: 29 Sierpień 2017 - 11:47

#10 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Sierpień 2017 - 11:58

a zrobiłbyś test z tym E-Loop'em na chłodnicy AIO co się zmieni? :)

To co piszesz to dziwne jest, bo niby eloopy na chłodnicy powinny być TheBest, a wypadają wcale nie lepiej niż Corsair z AIO.

Sprawdź produkt w sklepach (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)

chciałem coostom loopa sobie zrobić, ale to wyjdzie 2000zl za CPU + GPU.. no i mam gwoździa, bo za 3600zl jest gotowiec razem z grą Destiny2 :D Ten GTX mocno mnie korci w tej cenie:)

#11 Użytkownik jest dostępny   VSS 

• 5ZYL
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Sierpień 2017 - 12:18

po eloopach pozostała tylko historia , jak sie pojawiły NB to nie było nic ciekawszego na rynku , dzisiaj sa przykładowo Cougary które są lepsze od NB w tym samym zakresie RPM a na dodatek eloopy to sieczkarnia kurzu i po kilku miesiącach jest tak drobny i obszerny nalot na śmigłach ze dosłownie wgryza sie w materiał ze tylko pędzelkiem można go wyczyścić , mam tez Cougary@1500HDB i na śmigłach nie ma grama kurzu :hmm: :hmm:,

w Custom Loopie przepustowość chłodnicy musi być zbalansowana z wentylatorem i dlatego każdy Loop jest indywidualny i będzie miał raz lepsze a raz gorsze wartości, AIO masz zbalansowane juz fabrycznie a w twoim zakresie jest utrzymać wartości robocze mieszczące się w widełkach zalecanych przez Producenta ,

#12 Użytkownik jest dostępny   VSS 

• 5ZYL
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Sierpień 2017 - 10:30

zrobiłem test na nitkę AIO@800rpm vs EK PE i >Cougar HDB@800rpm :
Dodaj obrazek

na AIO świetnie widać centralne załamanie FLOW a zarazem pewnie w jakimś stopniu może nawet niewielkim zmniejsza wydajność chłodnicy , może jak by zastosował dystans na wentylator to nie było by załamania na środku , testu z eloopem nie zrobię bo sa one głęboko zakopane w obudowie tak samo jak chłodnice alphacool , ale na chłodnicach EK serii PE ładnie widać ze Flow jest prawie na tym samym Poziomie z tym ze Cougar 1500rpm ma zdecydowanie lepszy Flow za chłodnicą jak AIO MAX ~1900rpm

Dodaj obrazek

Strona 1 z 1