Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Michalt

ITX lub matx pod R7 1700

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

poszukuję płyty głównej do ryzena 1700 w formacie ITX lub matx z dobrą sekcją zasilania do OC.

 

Czy w ogóle jest coś wartego polecenia w tym momencie ?

 

Nie zabardzo chce zmieniać obudowę więc formatu ATX wolałbym uniknąć - ale jeżeli nie ma nigdzie c wartego uwagi na rynku to wezmę to pod uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o płyty ITX, to nie brałbym do OC niczego powyżej 6 rdzeni :kwasny: , 8 rdzeni to za dużo dla obecnych na rynku płyt

Ewentualnie do przetestowania ten Biostar+ wentylator na sekcję, może dałby radę przy kontroli temp VRM.

https://www.morele.net/plyta-glowna-biostar-x370gtn-x370-sata3-ddr4-usb3-1-gen-2-mitx-1238921/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zabardzo chce zmieniać obudowę więc formatu ATX wolałbym uniknąć - ale jeżeli nie ma nigdzie c wartego uwagi na rynku to wezmę to pod uwagę

Niestety nie ma, w ATX też nie jest zbyt dobrze. Niestety nie ma też żadnych zapowiedzi cokolwiek porządniejszego na format mATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm to kiepsko.. no nic chyba będzie trzeba szukać nowej skrzynki i wybiorę asusa x370 prime pro bo wydaj mi się najrozsądniejszą opcją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat - czy jest obecnie jakaś płyta ITX pod Ryzena 1600 z lekkim OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat - czy jest obecnie jakaś płyta ITX pod Ryzena 1600 z lekkim OC?

Każda z radiatorem się nada pod 6 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz nic przeciwko ASRock to można brać, rozważyłbym jeszcze tańszego biostar https://www.morele.net/plyta-glowna-biostar-b350gtn-b350-sata3-ddr4-usb3-1-gen-2-m-2-mitx-1328702/

Bo ma trochę lepszy VRM 4+2, względem 3+3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asrock ma lepszą dźwiękówkę, a w sumie zależy mi na tym. Ten biostar ma chłodzoną sekcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asrock ma lepszą dźwiękówkę, a w sumie zależy mi na tym. Ten biostar ma chłodzoną sekcję?

No ma ten mały żółty radiatorek, podobny w sumie wielkością do ASRocka, ale spokojnie powinien wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrocka jakiś test widziałem to rzekomo w odróżnieniu do Biostara oraz Gigabyta miał chłodną sekcję, ciekawe ile w tym prawdy. Mało tych płyt jest ogółem w sklepach a co dopiero informacji w Internecie :/

 

Dzięki za odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na forum.asrock ćwierkają że jest gorąco

i jest odstawiona maniana z radiatorem

 

ten po lewej jest od X370 Gaming-ITX/ac a po prawej od AB350 Gaming-ITX/ac

podobno "najnowsza rewizja płyty" AB350 ma ten sam radiator co X370.

IMG_8067-810x540.jpg

lina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komentarzach na morele do b350 asrocka czytałem, że podobno są nowe radiatory, większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten poprawiony radiator załatwia sprawę... mi się zdaję że nie do końca tzn. płyta pewnie grzeje się standardowo :P

Intryguje mnie czym kierowała się osoba w pionie decyzyjnym ASRock, decydując o zastosowaniu mniejszego radiatora i 5mm pianki... niesamowite :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy z tym lepszym radiatorem jest ok. Wolałbym tego Asrocka niż Biostara ze względu na dźwiękówkę, bo niestety nie mogę przenieść swojego AIM SC808 :(

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-ab350n-gaming-wifi-b350-sata3-ddr4-usb3-1-gen-2-m-2-mitx-1393308/ jest jeszcze taki Giguś, ale nie wiem co to warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest lepiej.

Wszystkie niuanse i tak dopiero wychodzą gdy sprzęt mamy u siebie.

Obecnie wybór jest pomiędzy ASRock a Gigabyte.

 

Trafiłem na info że Asus pracuje nad ITX AM4 może do końca miesiąca coś pokażą?

Domyślam się że to będzie jakiś 'Strix'

Domysł drugi - jeżeli Asus pracuje nad taką płytą to MSI również coś knuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się chwilę wstrzymam, przynajmniej do premiery Coffee Lake :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i z początkiem miesiąca coś się pojawiło, czyli pierwszy domysł trafiony-zatopiony :P

 

Asus Strix B350i (cena dziwnie wysoka bo jak na razie 800zł wychodzi :o )

 

 

1901045_4.jpg

 

 

Spodziewałem się trochę czegoś innego na tylnym panelu.

 

ps

tymczasem od dziś trwa gorączka Coffee Lake

i ciekawi mnie na co się zdecydujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję właśnie obecne graty i mam zamiar kupić Ryzena 1200, bo stwierdziłem że więcej mi nie potrzeba - chcę uwspółcześnić platformę, a gram tylko w wowa. Z tym, że chce zminiaturyzować PC, ale mam jeszcze kartę dźwiękową na pci-e, więc jednak zdecyduję się na MicroATX.

 

https://www.morele.net/obudowa-sharkoon-ca-m-aluminium-black-4044951016112-735959/ w takiej obudowie, mobo chyba MSI 350M Mortar oraz RAM tylko nie wiem jaki, aby to działało na 3000 Mhz. Mam nadzieję, że obecny zasilacz wejdzie do tej budy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś może Cooltek C3? jedynie troszkę wyższa ale zasilacz i chłodzenie dowolne i cena deczko niższa.

O RAM może zapytaj kolegów Ryzen'owców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w porównaniu do płyt od ASrock oraz Biostar wypada płyta Gigabyte, warto brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję właśnie obecne graty i mam zamiar kupić Ryzena 1200, bo stwierdziłem że więcej mi nie potrzeba - chcę uwspółcześnić platformę, a gram tylko w wowa. Z tym, że chce zminiaturyzować PC, ale mam jeszcze kartę dźwiękową na pci-e, więc jednak zdecyduję się na MicroATX.

 

https://www.morele.net/obudowa-sharkoon-ca-m-aluminium-black-4044951016112-735959/ w takiej obudowie, mobo chyba MSI 350M Mortar oraz RAM tylko nie wiem jaki, aby to działało na 3000 Mhz. Mam nadzieję, że obecny zasilacz wejdzie do tej budy :lol2:

Będziesz raczej potrzebował do tej budy zasilacza w formacie SFX :kwasny:

A jak w porównaniu do płyt od ASrock oraz Biostar wypada płyta Gigabyte, warto brać?

Moim zdaniem nie, gigabyte używa najtańszych i najgorszych jakościowo VRM, ponad to ma praktykę taką, że obniża jakość sowich produktów w kolejnych rewizjach tego samego modelu, poza tym gigabyte miał/ ma poważne problemy z BIOSami na platformie AM4. Jeśli chcesz cokolwiek rozważać to w tej kolejności: MSI>ASUS>Biostar>ASRock>giguś

Sprzedaję właśnie obecne graty i mam zamiar kupić Ryzena 1200, bo stwierdziłem że więcej mi nie potrzeba - chcę uwspółcześnić platformę, a gram tylko w wowa. Z tym, że chce zminiaturyzować PC, ale mam jeszcze kartę dźwiękową na pci-e, więc jednak zdecyduję się na MicroATX.

 

https://www.morele.net/obudowa-sharkoon-ca-m-aluminium-black-4044951016112-735959/ w takiej obudowie, mobo chyba MSI 350M Mortar oraz RAM tylko nie wiem jaki, aby to działało na 3000 Mhz. Mam nadzieję, że obecny zasilacz wejdzie do tej budy :lol2:

RAM 3000mhz to loteria, ale generalnie da się je już widzę ustawić na 2933mhz, po ręcznym grzebaniu, raczej nie licz na to, że pójdą z samego XMP- tylko do 2667mhz. Ewentualnie jakoś G.Skill wydaje się działać bezproblemowo. Możesz poszukać też jakiś sprawdzonych pamięci na Ryzenie przez kogoś w internecie, albo kupić np. te na samsungu d-die:

https://www.ceneo.pl/39684833

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem nie, gigabyte używa najtańszych i najgorszych jakościowo VRM, ponad to ma praktykę taką, że obniża jakość sowich produktów w kolejnych rewizjach tego samego modelu, poza tym gigabyte miał/ ma poważne problemy z BIOSami na platformie AM4. Jeśli chcesz cokolwiek rozważać to w tej kolejności: MSI>ASUS>Biostar>ASRock>giguś

 

Brałbym pewnie Biostar, ale faktycznie płyta raczej goła, a cena wyższa...przynajmniej te WIFI by się przydało mieć out-of-box.

 

E: Rozważam jeszcze tego Biostara, zastanawiam się nad dwiema kwestiami:

 

1. Na ile wartościowa byłaby dopłata do płyty z chipsetem X370 w kontekście tej z B350? Jakie są realne zyski w tym aspekcie?

 

2. Zależy mi na bardzo dobrym WIFI, mam natomiast średnie doświadczenia z WIFI wpiętych pod USB. Jak najlepiej byłoby rozwiązać tą kwestię po zakupie płyty od Biostar w Mini-ITX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym pewnie Biostar, ale faktycznie płyta raczej goła, a cena wyższa...przynajmniej te WIFI by się przydało mieć out-of-box.

 

E: Rozważam jeszcze tego Biostara, zastanawiam się nad dwiema kwestiami:

 

1. Na ile wartościowa byłaby dopłata do płyty z chipsetem X370 w kontekście tej z B350? Jakie są realne zyski w tym aspekcie?

 

2. Zależy mi na bardzo dobrym WIFI, mam natomiast średnie doświadczenia z WIFI wpiętych pod USB. Jak najlepiej byłoby rozwiązać tą kwestię po zakupie płyty od Biostar w Mini-ITX?

1. Generalnie patrząc po innych producentach w teorii pewnie dorzucą kilka wątpliwie przydatnych opcji OC(nie wiem do końca jak wyglądają opcje w BIOS Biostar). Ale w głównej mierze dopłata do x370 daje obsługę SLI i koniec, co nie ma miejsca na tych płytach ITX(brak 2x PCIE 16x), bo rozumiem, że o nich wciąż rozmawiamy, czyli dopłata do x370 na płycie ITX wydaje się być nonsensem. Ponieważ obie płyty technicznie różnią się tylko chipsetem, którego potencjał nie zostaje wykorzystany na ITX :E . O wi-fi się nie wypowiem. W ogóle z Biostar na AM4 jest ten problem, że mieli wysokie ceny na początku i praktycznie brak reklamowania swoich płyt, co spowodowało, że bardzo mało osób ma te płyty, są nieliczne recenzje w internecie... i mało można o nich powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...