Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FC397B

Psucie się jakości filmu po opublikowaniu go na Youtube

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nagrywam filmy z gry BeamNG.drive w programie Mirillis Action! w rozdzielczości 1920x1080 z 60 klatkami na sekunde, w formacie AVI. Montuje je w programie avs video editor i konwertuje na format MKV. na dysku film wygląda świetnie, lecz po wrzuceniu na youtube, traci znacznie jakośc ale tylko podczas ruchu/akcji. Filmy z mniejszą ilością ruchu, wyglądają prawie tak samo jak oryginał nie mam pojecia czemu tak jest, probowalem juz wiekszosci formatow, AVi, FLV, WMV oraz najbardziej zalecany - MP4, za każdym razem jakość mocno się psuje. Proszę o pomoc

Poniżej opcje jakie ustawiam do konwertu oraz linki do screenów jakości filmu na dysku oraz na Youtubie:

 

Opcje:

Kodek video H.264

Rozmiar Klatki 1920 x 1080

60 klatek na sekunde (taka sama ilość, z jaką film został nagrany)

Bitrate 15360 (próbowałem też 12288 ale i tak jakość nie była lepsza)

 

Screeny:

 

Na Dysku

https://zapodaj.net/d75d65e3471b4.jpg.html

 

 

Na Youtube

https://zapodaj.net/584bbf7c1e57d.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutube ma swoja kompresje. Po angielsku w google jest rozwiazanie (watpliwe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu yt nie rekompresował materiałów i po uploadzie miałeś swoją jakość, nie wiem czy teraz ta opcja nie jest płatna, kompresje używane są stratne i każda kolejna pogarsza jakość materiału, yt jeszcze algorytm ma jakiś dziadowski, wychodzi straszna sieczka, najelpszy jakościowo materiał na yt uzyskasz dając mu swój klip w najlepszej jakości z bardzo dużym bitratem, żeby yt miał z czego ciąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu yt nie rekompresował materiałów i po uploadzie miałeś swoją jakość, nie wiem czy teraz ta opcja nie jest płatna, kompresje używane są stratne i każda kolejna pogarsza jakość materiału, yt jeszcze algorytm ma jakiś dziadowski, wychodzi straszna sieczka, najelpszy jakościowo materiał na yt uzyskasz dając mu swój klip w najlepszej jakości z bardzo dużym bitratem, żeby yt miał z czego ciąć

 

dzieki za pomoc, wiesz moze gdzie mozna znalesc taką opcje? A bardzo duzy bitrate, czyli jaki konkretnie (na przyklad)

 

A jesli nie da sie w zaden sposob uniknąć kompresji youtuba, to pozostaje tylko to olać i napisać w opisie filmu, że youtube spieprzył całą jakość.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc, wiesz moze gdzie mozna znalesc taką opcje? A bardzo duzy bitrate, czyli jaki konkretnie (na przyklad)

 

A jesli nie da sie w zaden sposob uniknąć kompresji youtuba, to pozostaje tylko to olać i napisać w opisie filmu, że youtube spieprzył całą jakość.....

 

miałem przerwę w pisani ;)

 

lepszą jakość masz na Vimeo ale oczywiście warunki finansowe nie są korzystne dla użytkownika ze względu na ograniczenia w gigabajatach

ja mam soje konto na homie i umieszczam sobie co chcę i w jakiej chcę postaci, czy to www z playerem czy goły qt odtwarzający się bezpośrednio w przeglądarce czy pliki na ftp do pobrania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz win10, mozesz sprobowac nagrywania game dvr z xbox game bar, i testowo wrzucic taki klip bez obrobki. spadek jakosci jest wyrazny, aczkolwiek chyba nie az taki. wtedy pozostaje porownanie bitrate (game dvr z pewnoscia daje wiekszy - zdaje sie okolice 20mbps w 720p, lekko liczac - i to chyba nawet w przypadku 30fps) i podniesienie wlasnego. bo swoja droga, czegos nie rozumiem - jakosc slaba, wiec probowales nizszego "ale i tak jakosc nie byla najlepsza"? a jaka miala byc, jak obnizyles bitrate jeszcze bardziej?

 

jesli brak win10, w przypadku 1080p 60fps zaczalbym od 40, moze nawet 50mbps, sprawdzil jak to wyglada i schodzil z bitrate w dol co 10mbps, pozniej to juz mniejsze korekty jak trafisz na wyrazny spadek jakosci. jak najprostszy preset - zadnych zaawansowanych opcji, wrecz sprobowalbym wylaczyc b-frames.

 

na cuda natomiast nie licz - youtube zarzyna detale w ruchu i nie ma na to zadnej metody. w skrajnym wypadku mozesz zrobic upscale do 4k przed recode i uploadowac 4k po prostu - 1080p bedzie prawdopodobnie wygladac tak samo slabo, ale "4k" juz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zaczalbym od 40, moze nawet 50mbps, sprawdzil jak to wyglada i schodzil z bitrate w dol co 10mbps"

 

jaki jest sens takiej operacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwaz ze zalecilem najprostsze mozliwe ustawienia, a nie presety typu ultraslow. to wcale nie jest wysoki bitrate dla zachowania detali przy takiej rozdzielczosci i 60fps, a im lepszej jakosci material zrodlowy, tym lepiej ma szanse wygladac po konwersji przez youtube. cudow nie bedzie, ale jakas poprawe moze sie dac uzyskac.

 

swoja droga, najlepiej to byloby olac cala kwestia bitrate i zwyczajnie robic recode presetem ultrafast z crf. nie wiem jakie ustawienia sa dostepne w avs, ja jak juz musze uploadnac cos nie pochodzace prosto z game dvr, uzywam ffmpeg z -preset ultrafast -tune film -coder ac -crf 17 -deblock -2:-2 - ot, ultrafast z minimalnym tuningiem i wlaczonym cabac. lepiej nie bedzie, chyba zeby jak mowilem, zrobic upscale do 4k i ogladac 4k w 1080p, ale to cokolwiek bez sensu - prosciej wrzucic material zrodlowy gdzies i dac link w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...