Skocz do zawartości
.PaVLo.

Divinity: Original Sin II

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie zastanawia jedno. Skoro gra jest tak zabugowana to dlaczego przyznają jej tak wysoką notę? Hmmm Moze osoby co dostali do recenzji wersja różni się od tych sklepowych ?:P

 

Najwyższą ocenę dał portal jakiś Hardkor.. Wchodzę na ich stronę i patrzę Fallout 4 otrzymał maksymalną notę - to samo Asassin Creed 3...Dlatego ja podziękuje i już nie biorę tego serwisu pod uwagę :)

 

No ale gierka może faktycznie jest fajna - i super byłoby bo brakuje mi takich gier właśnie .. OStatnio to podobał mi się Tyranny :)

Bo od praktycznie samego początku widać, że gra przyzwoicie trzyma poziom poprzedniczki jeżeli chodzi o rozgrywkę (choć są pewne kontrowersje), rozwijając przy tym aspekty najbardziej krytykowane - postacie i scenariusz.

Generalnie konsensus jest raczej taki, że ogółem widać progres.

 

Dobra gra borykająca się z bugami się obroni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak powinno się robić wersje Enhanced, ja mam jedynkę w tej właśnie wersji na dysku praktycznie jeszcze nie ruszoną już drugi rok (ciągle coś innego do ogrania) jedyne co mnie martwi, to podobno wydłużana na siłę średnia fabuła, a tego bardzo nie lubię w cRPG. Miałem nawet grać z kumplem przez TSa, ale był dość duży problem o którym pisałem TUTAJ może i lepiej, bo pewnie trwało by to pół roku :E Kończę właśnie "Krew i Wino" i zaraz jak skończę idę w Twoje ślady.

 

Ja polecam grać ze znajomym, niesamowity klimat. Inna sprawa że gramy już ponad rok i ledwo 50 % skończyliśmy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Bo od praktycznie samego początku widać, że gra przyzwoicie trzyma poziom poprzedniczki jeżeli chodzi o rozgrywkę (choć są pewne kontrowersje), rozwijając przy tym aspekty najbardziej krytykowane - postacie i scenariusz.

Generalnie konsensus jest raczej taki, że ogółem widać progres.

 

Dobra gra borykająca się z bugami się obroni.

 

Jedynka była bardzo fajna ale 4 aktu już nie ukonczylem znudził mnie :P Może grze dam drugą szansę? hmm Bo na spolszczenie do Divinity 2 przyjdzie jeszcze poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam grać ze znajomym, niesamowity klimat. Inna sprawa że gramy już ponad rok i ledwo 50 % skończyliśmy :D

No właśnie pewnie też by się to tak skończyło, dlatego już przejdę sam tym razem ;) Graliście zaraz na premierę ? Bo my tak i mieliśmy ten problem o którym pisałem a support za bardzo nie pomagał na tamten czas, dając rady które wykonaliśmy już przed napisaniem do nich (zakładanie party przez drugą osobę na zmianę, wyłączenie firewalla i takie tam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A czym tak naprawde się różni wersja enhanced od zwykłej Divinity? Ja grałem w zwykłą ale widzę, że dodali do biblioteki też enhanced. Czy to tylko poprawki graficzne i bugi? Czy jednak też dostajemy jakies nowe misje itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na papierze:

 

Przede wszystkim zmodyfikowano historię, która oferuje mnóstwo nowych zadań, postaci do spotkania oraz unikalne zakończenie. Interfejs został również przystosowany do gry na padzie. Ponadto nie zabrakło zmian w mechanice rozgrywki, dodano lokalny tryb współpracy oraz zatroszczono się o ulepszoną oprawę audio-wizualną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmian jest sporo, od ulepszenia tworzenia rzeczy (i ekwipunku), po całkiem nowe przedmioty, czary, uzbrojenie i ich statystyki, usprawnienia w rozgrywce i wydaje mi się, że większość NCP ma swój głos, czego chyba nie było w podstawce. Mogę śmiało powiedzieć, że zaczynając grać w Enhanced, czuję jakbym odkrywał coś nowego, bo jest sporo rzeczy, które się zmieniły.

Jedyne co mi trochę przeszkadza to głośno biegające szczury, zwłaszcza jak w lokacji jest ich kilka :D .

 

Ale dość o jedynce.

 

Wczoraj pojawiła się nowa łatka do gry v3.0.143.148

 

http://larian.com/forums/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=617929#Post617929

 

Cieszy, że poprawek jest na prawdę sporo i często, a być może jak pojawi się polska wersja, to będzie porządnie połatana i od razu w wersji Enhanced :)

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czym tak naprawde się różni wersja enhanced od zwykłej Divinity?

 

Myślę, że można to porównac do wersji Enhanced Wiedźmina. Szczerze mówiąc uważam, że dopiero w postaci Enhanced gra powinna trafić na rynek (no ale Larian to małe studio, projekt ambitny, a efekt rewelacyjny, więc łatwiej przymknąć oko niz w przypadku takiej Andromedy)

 

Przede wszystkim to kupa usprawnień w interfejsie, ekwipunku, ogólne wygładzenie gameplayu, naprawione setki bugów, naprawdę przydatne w tak rozbudowanej grze samouczki i wiele wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Hmm to może się skuszę aby przejść w całości Divinity 1 przed dwójeczką.. Mimo, ze fabuła nie jest aż tak zbytnio powiazana to co robić? Spolszczenie do 2 pewnie się pojawi za jakiś rok fanowskie lub oficjalne.. Wiec nadrobie po Elexie - divinity 1 enhanced edition :)

 

A pamiętacie może jak to było ze spolszczeniem Divinity 1 po premierze? Bo też chyba nie była od razu? Też podobna sytuacja jak z dwójeczką? Wiec może jest szansa, że zrobią PL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie może jak to było ze spolszczeniem Divinity 1 po premierze? Bo też chyba nie była od razu? Też podobna sytuacja jak z dwójeczką? Wiec może jest szansa, że zrobią PL :)

Z dwójką jest taki problem, że na razie żaden polski dystrybutor nie zaintersował się nią.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wcześniej wspominał, że rozmowy/zadania ze zwierzętami są smutne... I kurde, naprawdę chyba ktoś niezbyt przychylny zwierzętom je pisał. :E

Chyba jeszcze nie spotkałem zwierzaka który by nie cierpiał z jakiegoś powodu.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem ta gra ma tak wysokie oceny :E

Walka jest strasznie nudna, wtórna że to się w głowie nie mieści, od drugiego aktu przeciwnicy mają po 400 i więcej pancerza i tak się wali po nich bez żadnych efektów, masakra. Walka wyróżniała dos1, to było najlepsze w całej grze, a oni od tak się tego pozbyli...Kurde coś jak przeciwnicy w strzelankach z pierdyliardem życia tzw. bullet sponges :lol2: najmniejsza potyczka trwa, i trwa aż grać odechciewa :thumbdown:

 

Wypuścili już chyba 4 patche i co guzik, zadania z 1 aktu są jako niewykonane. Bezużyteczne skille, teraz kiedy ludzie już grają oni nagle balansują rozgrywkę zmieniając punkty użycia czy ilość run na przedmiotach(to już cofnęli kolejnym patchem :E ) Same zadania zwalone, w pierwszym akcie szukamy wielkiego setu, który okazuje się być beznadziejny. Loot jaki znajdujemy jest uzależniony od naszego lvlu, to samo z wycraftowanym sprzętem.

 

Najlepsze jest to że jak się poczyta forum to się okazuje że błędy, problemy, które są w grze były już w ea.

Edytowane przez Dragonov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiedy przecena jedynki?!

Patrząc na post wyżej - nieprędko! :E

W końcu chciałbym to przetestować, turówka to i drużynowa z lotu ptaka może być!

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiedy przecena jedynki?!

 

Ja 2 dni temu wziąłem wersje rozszerzoną za 9 euro :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że ruskie klucze są tanie. Nie o tym pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ale chyba 1 była za darmo! Wersja Enhanced pojawiła sie u mnie w bibliotece Steam co było zaskoczeniem bo jej nie kupowałem ;). Możliwe, że gdzieś w bundle`u była.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś mieć zwykłą wersję, wtedy rozdawali dla właścicieli za darmo bez opłat, przecież tak było w kilku przypadkach, gdzie Enhanced jest dawane za darmo tym co kupili normalną wersję.

 

Ja nie mam gry, gdyby było za darmo bym nie przegapił, bo też bym wchłoną w tę grę.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

AA faktycznie.. no to jeśli Elex mnie zawiedzie to mam w co grać. :)

 

Grałbym teraz ale czy zdąże do 17 paźdzernka przejść całego Divinity 1? Raczej chyba ciężko jeśli chciałbym no eksplorować świat i nie robić wyłącznie fabuły hm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet grając po 10 godzin dzienie nie dasz rady, bo jest dużo eksperymentowania, czasem podchodzienia kilka razy do walk oraz odkrywania tajemnic zadań. Ja jeszcze nie wyszedłem z pierwszej mapy, a mam już 18 godzin grania :). Niby wiem co robić, ale wydaje się jakby było tego więcej i nieco trudniej, a do tego poznawanie nowych przedmiotów oraz rozbhdowa ekwipunku całej ekipy. Dobrze że na mapie moźna nanosić swoje znaczniki, bo gra nie prowadzi za rączkę jak w innnych podobnych tytułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dthlfwp

walki są tak powolne jak w poprzedniej cześci czy może przeciwnicy szybciej się poruszają i wykonują ruchy natycmiastowo (albo moze jest taka opcja?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AA faktycznie.. no to jeśli Elex mnie zawiedzie to mam w co grać. :)

 

Grałbym teraz ale czy zdąże do 17 paźdzernka przejść całego Divinity 1? Raczej chyba ciężko jeśli chciałbym no eksplorować świat i nie robić wyłącznie fabuły hm

Z poradnikiem? Jak najbardziej. To jest mniej więcej 40-50h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Macie racje nie ma co zaczynać :). No nic wiem jedno mam w co grać po Elexie.. Divinity 1, Pillars of Eternity z dodatkami i wtedy do roku może już pojawi się spolszczonko do dwójeczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko wyjdzie spolszczenie to kupuję tę grę.

Teraz zagrywam się w pierwszą część i bardzo mi się spodobała.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Temat na redicie ogarnia gość, który atakował Asusa za HDR, dostał firmware na testy, a teraz "męczy" Aorusa. I to nie jest tak, że miliard much nie może się mylić, bo przecież są pomiary. Ustawisz HDR Gaming, windows i kalibrator pokaże Ci 465 nit. A potem wyświetlasz okno 1% i masz 1000 nit, mimo tego co pokazuje Windows. Pomijam, czy jest to przepalone 1000 nit czy nie, ale jest to niespójne z kalibratorem.  I żeby było jeszcze śmieszniej, ustawiasz HDR default, kalibrator Windows pokazuje 1000 nit, a realnie wyświetlane okienko 1% 450 nit.  Gigabyte, why?
    • jaką płytę zamówiłeś i jaki procesor? I może lepiej niech Ci to ktoś poskłada, patrząc po Twoich postach to wybacz, ale narobisz sobie więcej strat  
    • Jakos tak, ja chwilowo wylaczylem update w steamie, gram od tygodnia ze spora iloscia modow i nie chce sobie tego popsuc. Poczekam z updejtem na jakies jego recenzje/sprawozdania czy wogole warto no i co wlasciwie popraili nim.
    • Para wodna jest najobficiej występującym gazem cieplarnianym, mieszkam w Borach, często mamy tu silne anomalie, wiatrołomy, tromby, wysokoenergetyczne burze... A to wszystko z powodu lasu. Można to potraktować jako ciekawostkę ale gdyby zalesić 90% kraju to dopiero klimat by nam się zmienił  Lasy akumulują wilgoć, zatem wedle logiki UE zalesianie spowoduje wzrost ilości gazów cieplarnianych... Wzrost termodynamiki itd...  Ja też wysiadam
    • No wybaczcie, ale jestem tutaj od 2008 r. i właśnie widzę jak się forum zmieniło. W zasadzie sami entuzjaści zostali. Jeszcze kilka lat temu tak nie było. Natomiast w przypadku sprzętu jest zastój w niższych segmentach. Spójrzcie ile kilkuletnich kart jest do tysiąca złotych. Nadal są sprzedawane GTX-y 1650 po 700 - 800 zł! Najtańszą sensowną kartą jest RX 6600, a więc również już nie najnowsza generacja za ok. 900 - 1000 zł. Nie ma dzisiaj czegoś takiego jak i3 HSW + GTX 750 Ti. Ceny każdego segmentu są co jakiś czas przesuwane do góry. Niższe są olewane w ogóle przez producentów. O cenach płyt głównych nawet nie będę wspominał, bo czasy kiedy przyzwoitą "zetkę" kupowało się za 400 - 500 zł już chyba dawno temu minęły. Ja wiem, inflacje i cała masa innych rzeczy, ale rynek komputerów żyje obecnie wyłącznie od kart x600 wzwyż oraz procesorów i5/R5 wzwyż (AMD nawet nie wypuszcza już R3...), wszystko co poniżej zostało praktycznie zaorane. I tak, entuzjaści, którzy właśnie głównie zostali tutaj na forum, nie dostrzegają tych zmian, że komputer robi się powoli wyłącznie dla nich. Baaa... nawet im nie przeszkadza, że nawet ich najwyższe segmenty co chwilę drożeją. Przejrzyjcie testy, co się testuje i co jest w sklepach, a nie mówcie ślepo, że niższe segmenty super się trzymają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...