Skocz do zawartości
.PaVLo.

Divinity: Original Sin II

Rekomendowane odpowiedzi

3W1tH7Z.gif

Premiera: 14 września 2017

(Na obecną chwilę brak wydawcy w naszym kraju)

Bezpośrednia kontynuacja gry Divinity: Original Sin i jednocześnie piąta odsłona popularnej serii RPG, rozwijanej od 2002 roku przez belgijskie Larian Studios. Fabuła gry osadzona została ponownie w fantastycznej krainie Rivellon i opisuje wydarzenia umiejscowione chronologicznie tuż po Beyond Divinity. Tym razem wcielamy się w bohatera korzystającego z zakazanej mocy Źródła, a podczas rozgrywki nieustannie depczą nam po piętach wysłannicy Zakonu. Kontrolowana przez nas postać może należeć do jednej z kilku ras i odznaczać się indywidualną biografią, a czynniki te determinują w dużym stopniu stosunki z postaciami niezależnymi. Mechanika nie odbiega znacząco od poprzedniej odsłony, choć twórcy wprowadzili także kilka nowości, takich jak zmodyfikowany model walki, nowe kombinacje żywiołów i moce Źródła. W przeciwieństwie do swej poprzedniczki, produkcja odznacza się znacznie cięższym i poważniejszym klimatem.

 

Źródło:

gry-online

 

QIWpQyO.jpg

lktwgqB.jpg

nNwvuW2.jpg

 

 

Najnowsze materiały

 

 

20 kwietnja 2018 - Divinity Original Sin 2 otrzymało oficjalną polonizację!

 

 

Divinity: Original Sin 2 na PC otrzyma darmową aktualizację do Definitive Edition

Dokładnie to 14 września na PC i nieco wcześniej, bo w sierpniu na PlayStation 4 i Xboksie

 

 

WYMAGANIA SYSTEMOWE

 

MINIMALNE:

System operacyjny: Windows 7 SP1 64-bit or Windows 8.1 64-bit or Windows 10 64-bit

Procesor: Intel Core i5 or equivalent

Pamięć: 4 GB RAM

Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 550 or ATI™ Radeon™ HD 6XXX or higher

DirectX: Wersja 11

Miejsce na dysku: 25 GB dostępnej przestrzeni

Dodatkowe uwagi: Minimum requirements may change during development.

 

ZALECANE:

System operacyjny: Windows 7 SP1 64-bit or Windows 8.1 64-bit or Windows 10 64-bit

Procesor: Intel Core i7 or equivalent

Pamięć: 8 GB RAM

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 770 or AMD R9 280

DirectX: Wersja 11

Miejsce na dysku: 25 GB dostępnej przestrzeni

Dodatkowe uwagi: Recommended requirements may change during development.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynka była jeżeli chodzi o rozgrywkę bardzo przyjemna. Cała reszta niestety była nijaka.

Zobaczymy czy wyciągnęli wnioski i poprawili coś w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

To ma być kontynuacja? Bo ja 1 przerwałem gdzieś na początku 4 aktu. Strasznie zepsuli fabułę itp. Po opuszczeniu miasta było już gorzej.. Ciekawe jak będzie teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleka przyszłość w stosunku do jedynki.

Raczej wiele nie stracisz nie znając fabuły.

Poza tym zawsze możesz przeczytać streszczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabuła to tylko dodatek do gry, dla mnie liczy się głównie grywalność, czego w jedynce nie brakowało oraz eksploracja, która zachęcała do zwiedzania każdego zakątka gry. Oprawa graficzna stała na wysokim poziomie, nie brakowało humoru oraz ciekawych zadań pobocznych czy interakcji z otoczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Gra będzie po polsku? Bo coś nigdzie nie ma o tym informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zadał pytanie na forum Steama w 2016 roku w sprawie innych języków, bo we wczesnym dostępie jest tylko angielski i dev odpisał, że na premierę, gra mam mieć język francuski, niemiecki i rosyjski, inne języki mogą być dodane później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli same old story - jedyneczka też musiała swoje na spolszczenie poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra już na koncie tylko martwi mnie tej język PL :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosyjski opanowany, a angielski Cię martwi? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosyjski opanowany, a angielski Cię martwi? :hmm:

Dobre :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra już na koncie tylko martwi mnie tej język PL :kwasny:

No właśnie z tym może być różnie, bo na pudełku Original Sin była flaga polski, a mimo to gra spolszczona nie była. Spolszczenie było kilka razy przesuwane, była beta, tylko skończona w ~60%, aby ostatecznie pojawić się kilka miesięcy po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ten cyrk z wersja pl przy premierze jedynki. Troche lipa jednak jak teraz nie bedzie bo tekstu tam jest sporo.

Edytowane przez dishar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RPG tylko po Polsku. Divinity Oringal Sin było trudne jeśli chodzi o questy, lubię wykonywać prawie wszystkie questy i miałem z tym spory problem. Dlatego granie po angielsku zupełnie odpada.

 

Wiadomo kiedy wersja PL ?

Edytowane przez Fiku Miku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy wersja PL ?

Nie wiadomo, czy w ogóle.

 

Pewnie powstanie, ale na razie nie ma żadnych informacji kto i kiedy. Żaden polski wydawca jeszcze nie zainteresował się grą.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dramat... 15h gram, a jeszcze nie wylazłem poza slumsy pierwszej lokacji. :rotfl:

Coś tak wyczuwam, że z 200h+ pęknie. :E

 

Żeby nie wprowadzać kogoś w błąd zaznaczę, że głównym powodem jest fakt okradania wszystkich i wszystkiego. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dramat... 15h gram, a jeszcze nie wylazłem poza slumsy pierwszej lokacji. :rotfl:

Coś tak wyczuwam, że z 200h+ pęknie. :E

 

Żeby nie wprowadzać kogoś w błąd zaznaczę, że głównym powodem jest fakt okradania wszystkich i wszystkiego. :E

Jaki wirtualny kleptoman :Up_to_s:

 

Szybko bym się znudził grą, gdybym tyle w slumsach siedział. Szkoda marnować czasu na średnie poboczne aktywności, lepiej dobrać się do miodku.

 

Jak wrażenia na tę chwilę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja poradzę, że tak przy RPG'ach mam? Nawet jak mnie ogranicza miejsce w ekwipunku to potrafię kilka wycieczek zorganizować żeby te 55 golda wpadło... :lol2:

A tutaj ograniczenia jak dotąd nie zauważyłem więc... :E

 

 

Wrażenia? Rozgrywka dokładnie jak 1 z różnymi drobnymi usprawnieniami. Jeśli komuś totalne nie leżała w poprzedniczce to i tu nie ma czego szukać.

O historii nie napiszę bo jak wyżej, skupiłem się chwilowo na innych czynnościach... :E

Postacie i interakcje za to już na pierwszy rzut oka sporo lepsze, ciekawsze.

No i w sumie element częściowo rozgrywkowy, częściowo dialogowy czyli rasa/pochodzenie/cecha charakteru wydają się mieć trochę większe znaczenie w rozmowach...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja poradzę, że tak przy RPG'ach mam? Nawet jak mnie ogranicza miejsce w ekwipunku to potrafię kilka wycieczek zorganizować żeby te 55 golda wpadło... :lol2:

A tutaj ograniczenia jak dotąd nie zauważyłem więc... :E

 

 

Wrażenia? Rozgrywka dokładnie jak 1 z różnymi drobnymi usprawnieniami. Jeśli komuś totalne nie leżała w poprzedniczce to i tu nie ma czego szukać.

O historii nie napiszę bo jak wyżej, skupiłem się chwilowo na innych czynnościach... :E

Postacie i interakcje za to już na pierwszy rzut oka sporo lepsze, ciekawsze.

No i w sumie element częściowo rozgrywkowy, częściowo dialogowy czyli rasa/pochodzenie/cecha charakteru wydają się mieć trochę większe znaczenie w rozmowach...?

Dla grania w ten sposób powinni wprowadzić nowy tryb, bo łatwo wykoksić postać dorabiając się szybką kradzieżą :)

 

Graj dalej :thumbup: . Najbardziej mnie kwestia fabuły interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No DOS ma ten ciekawy system kradzieży, że z jednej strony masz limity wagi i wartości kradzionych przedmiotów określane przez poziom umiejętności, a z drugiej możesz rąbać prawie wszystkich i wszystko bo powodzenie opiera się w dużej mierze na polu widzenia okradanego i osób w pobliżu... Osób które możesz zagadać pozostałymi członkami drużyny odwracając ich uwagę od okradanej osoby. :E

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra się niby super, ale 3 rzeczy mi się nie podobają.

UI - jest dziwne, czemu np. nie jest podany w opisie skilli ich zasięg?

- Podświetlanie obiektów, czemu nie pokazuje skrzyń, ciał, co ciekawe podobno grając na padzie po przytrzymaniu przycisku już wszystko pokazuje.

Questy - hmmm nie doszedłem za daleko, właściwie dopiero co uciekłem z port joy, ale kurde czemu każda interakcja z psami i ogólnie ze zwierzętami jest tak smutna, normalnie odechciewa się grać, bo te questy są tak prowadzone, też głosy postaci grają strasznie na emocjach :cry: Nie spodziewałem się czegoś takiego.

 

no i BUGI, proponuje przerwę w grze do czasu aż nie wypuszczą patcha na naprawę zadań z samego początku gry, questy się nie aktualizują(nie zamykają), i mimo ze je wykonaliśmy to po przejściu pierwszego aktu, pokażą się jako nieudane. To w jaki sposób coś zrobiliśmy podobno ma wpływ na dalszą rozgrywkę...

 

Wątek na reddicie o tym;

 

masakra jakaś, mieli długie EA, ogromne wspracie społeczności, i wypuścili grę z takim bublem :boink:

Edytowane przez Dragonov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jeszcze coś więcej o klimacie i fabule. Ten lekko surrealistyczny klimat i wtrącanie wszedzie humoru to imho najgorsze punkty jedynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka91

Kurde czytam różne opinie na temat tej gry i odnoszę wrażenie, że dzisiaj mocno brakuje takich klasycznych dobrych gier RPG, jeszcze 15 lat temu taki tytuł byłby po prostu zwykłym dobrym RPG-iem, a dzisiaj odnoszę wrażenie, że to tytuł na który już wszyscy się napalają tak jak na np. Half-Life 3, to świadczy o tym, że rynek gier jest w fatalnym stanie.

 

Także uważam, że lepiej czekać już na takiego Elexa który w pewnym sensie będzie takim klasycznym RPG-iem niż na jakiegoś kupowatego Assasyna w Egipcie który będzie posiadał 100% postaci w lokacjach jako zwykłe wypełnienie mapy.

 

Jeszcze dodam, że za złotych czasów wydawania u nas gier to ten Original Sin II dostałby pewnie nawet pełny Polski Dubbing pomimo takiej ilości tekstu, a teraz to nawet napisów nie ma po Polsku, fatalna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...