Skocz do zawartości
azgan

Final Fantasy XV - PC, PS5, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Jaaaasne - sorry ziewałem :lol2:.

 

Mnie to absolutnie nie porwało a wręcz usypiało i z tego co czytałem w komentarzach na forach nie jestem odosobniony :).

 

Final Fantasy XV - Video Recenzja EurogamerPL

 

https://www.youtube.com/watch?v=IF81P7BEhOY

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaaaasne - sorry ziewałem :lol2:.

 

Mnie to absolutnie nie porwało a wręcz usypiało i z tego co czytałem w komentarzach na forach nie jestem odosobniony :).

 

Final Fantasy XV - Video Recenzja EurogamerPL

 

https://www.youtube.com/watch?v=IF81P7BEhOY

 

 

no, pewnie origins ktorym sie tak podniecasz mialo lepsza fabule.

Edytowane przez flowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, pewnie origins ktorym sie tak podniecasz mialo lepsza fabule.

 

Coś jeszcze :lol2: ?

 

To nie jest problem tej serii tylko wszystkich gier Ubi$oftu :). W której ich produkcji z tych nowszych tytułów masz dobrą fabułę itp ;) ?

 

Oni bazują od lat na ładnej grafice, eksploracji, podziwianiu widoczków i całej masie robienia powtarzalnych rzeczy wiążących się z głównymi aktywnościami. Całość splata jedynie mniej lub bardziej sensowny model rozgrywki np. walki i to tyle jeśli chodzi o Ubi :D.

 

To nie Origins jest wybitną grą tylko cały 2017 rok obfitował w mało udane produkcje przez co na ich tle nowy Assassin’s Creed wypada nieźle :P.

 

A to że sobie nie poradzą wiedzieli już chyba wszywce i to jeszcze przed premierą. Jest lepiej niż było ale "raka" trudno wyleczyć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że niby budowane od podstaw na PC

O ile benchmark, zakładając szerszy wachlarz ustawień w pełnej wersji wydaje się działać w 1080p@high całkiem okej tak generalnie takie zapewnienia dbania o wersję PC zazwyczaj wywołują u mnie niepokój.

Ile to już razy czytałem o pieczołowitości portu czy robieniu od podstaw żeby potem dostać grata z błędami i wątpliwym działaniem? :lol2:

 

Jaaaasne - sorry ziewałem :lol2:.

 

Mnie to absolutnie nie porwało a wręcz usypiało i z tego co czytałem w komentarzach na forach nie jestem odosobniony :).

 

Final Fantasy XV - Video Recenzja EurogamerPL

 

Na tyle na ile byłem zainteresowany, przeglądając internet po premierze wyciągnąłem następujące wnioski:

- przyjemna rozgrywka

- przyzwoita fabuła ze zdecydowanie gorszymi rozdziałami kończącymi i słabym zakończeniem

- lepsze praktycznie w każdym aspekcie od XIII :E

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile benchmark, zakładając szerszy wachlarz ustawień w pełnej wersji wydaje się działać w 1080p@high całkiem okej tak generalnie takie zapewnienia dbania o wersję PC zazwyczaj wywołują u mnie niepokój.

Ile to już razy czytałem o pieczołowitości portu czy robieniu od podstaw żeby potem dostać grata z błędami i wątpliwym działaniem? :lol2:

 

 

Na tyle na ile byłem zainteresowany, przeglądając internet po premierze wyciągnąłem następujące wnioski:

- przyjemna rozgrywka

- przyzwoita fabuła ze zdecydowanie gorszymi rozdziałami kończącymi i słabym zakończeniem

- lepsze praktycznie w każdym aspekcie od XIII :E

 

 

Koncowe rozdzialy a raczej glownie tu chodzilo chyba o chapter 13 zostaly dawno naprawione

 

Mi sie fabula jak i zakonczenie podobalo. Nie gralem w inne finale ale tu jest conajmniej dobrze w swiecie dzisiejszych sandboxow z zalosna fabula typu origins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

720p też było przed 1080p standardem przejściowym, teraz 4K jest przejściówką do 8K, z tego co wiem to w 2022 roku MS w piłce nożnej mają być transmitowane w 8K właśnie, a co do gry to nie dla mnie ta gra, trochę jest reklamą nowych efektów Nvidii i tyle.

To o niczym nie świadczy. Za czasów 720p była bardzo duża potrzeba na wyższe rozdzielczości. Tak mała rozdzielczość nie była w stanie ukazać szczegółów, które były w stanie reprezentować nowe filmy czy gry. Przy przejściu z 4k na 8k tak dużej różnicy już nie ma, nawet jak siedzisz blisko przed ekranem. Co prawda telewizory w porównaniu do monitorów są ogromne, ale z drugiej strony siedzi się od nich dalej, więc wychodzi mniej więcej na to samo. Tak czy inaczej większość filmów, także tych na Netflixie przez marną kompresję nie wykorzystują potencjału FullHD, a dobrej jakości film w 4k to jak szukanie igły w stogu siana. Nie wiem jak jest na blu-ray, bo nie korzystałem, ale jeśli już to tylko tam można liczyć na jakiś rozsądny bitrate.

 

Po co na dzień dzisiejszy 8k? Filmy z taką rozdzielczością zajmują zbyt wiele miejsca, a gry wymagają mocy obliczeniowej "komputerów z NASA". 8k w 2022 roku jest nierealne. 4k adaptuje się bardzo wolno, sporo osób nie gra jeszcze w FullHD na max detalach, a na 4k może sobie pozwolić dość wąskie grono ludzi. Zanim 4k wejdzie do mainstreamu, minie jeszcze więcej czasu niż do 2022. Chociaż akurat tutaj sytuacja wygląda inaczej w TV, bo telewizorów 4k jest bardzo dużo i są popularne.

 

Co do FFXV to niejednokrotnie oglądałem już gameplaye i recenzje. Szczerze mówiąc jeśli kupiłbym to dla cycków Cindy czystej ciekawości jak to wszystko wygląda. Sama gra wydaje mi się za łatwa, a bohaterowie pewnie nie za bardzo przypadną mi do gustu, szczególnie Noctis. Wolałbym pograć takim Gladiolusem. Podoba mi się, że w wersji pecetowej będzie można swobodnie jeździć Regalią. Czemu nie można na konsoli? - To jest dla mnie niezrozumiałe. Ogólnie nie przepadam za jRPG i serią FF. Jedynym wyjątkiem i miłym zaskoczeniem była dla mnie Persona 5, którą niedawno ograłem. Dawno nie widziałem bardziej wciągającej gry i wątpię że FFXV też taki będzie.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, że w wersji pecetowej będzie można swobodnie jeździć Regalią. Czemu nie można na konsoli? - To jest dla mnie niezrozumiałe.

 

 

Mozna juz.

Edytowane przez flowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna juz.

Hmm.. To chyba i tak na dzień dzisiejszy lepiej już poczekać na wersję PC, bo podobno ma być wsparcie dla modów, czyli jak gra się nam znudzi, to pozostanie tylko liczyć na kreatywność modderów. bigsmile.gif

 

Ciekawe tylko na jak dużym poziomie będzie to wsparcie. Liczę na coś podobnego jak Skyrim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

To na innych platformach niż Steam też będzie?

Ta. I każda ma jakiś syf kosmetyczny.

 

"This pack contains items designed to power up your performance in combat" - Windows Store.

To zaraz... Steam dostaje szmaty, Origin lakier do samochodu, a WS power up'y??? :o

Gdzie tu sprawiedliwość? :E

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 Lutego startuje na Steamie demo, będzie można ograć cały 1 rozdział i sprawdzić jak gra działa na danym PC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Square Enix ogłosiło, że pecetowa wersja Final Fantasy XV otrzyma grywalne demo (do pobrania przez Steam, Origin lub Windows Store). Zostanie ono udostępnione 26 lutego, czyli w najbliższy poniedziałek. Demo będzie zawierać etap samouczka i startowe zadania z pierwszego rozdziału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optymalizacja świetna. Na GTX 960 jest 30-40 klatek na MAKSYMALNYCH detalach :o (No dobra, tekstury na średnie bo brakowało VRAM'u na karcie no i bez nvidia guwnoworksów, reszta max). Wygląda super i działa super. Są chwilowe problemy z haczeniem obrazu ale to pewnie naprawią szybko

Edytowane przez BigTiger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sam obadam ale nie instalowałem nowych sterowników, siedzę na ostatnich modowanych przez Side'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dobra optymalizacja chodź gra ma problemy z utrzymaniem płynności. Pewnie to naprawia bo coś podobnego można zaobserwować w Benchmarku. Od strony technicznej całkiem wysoko. Graficzka pokazuje naprawdę ładne widoki a wszystko uzupełniania świetne udźwiękowienie. Kawał dobrej roboty.

 

Niestety podczas pauzy gra nagle zwisła i wywaliło mnie do pulpitu. Nie wiem natomiast czy to był błąd gry samej w sobie czy może spowodowany sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko u mnie jest coś nie tak. Gra wygląda jakby była ustawiona niższa rozdzielczość, mimo że mam natywną, a renderowanie w 100%. Wszystkie jest takie mało wyostrzone, rozmyte. Pobawiłem się wszystkimi ustawieniami i nic się nie zmienia. Ściągam jeszcze nowe stery, bo widzę, że są pod FFXV i dam znać.

 

Po zainstalowaniu sterowników wygląda ok. bigsmile.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety podczas pauzy gra nagle zwisła i wywaliło mnie do pulpitu. Nie wiem natomiast czy to był błąd gry samej w sobie czy może spowodowany sterownikami.

Gra potrafi wysypać się w różnych momentach na różnych konfiguracjach, więc gierka do poprawy. Nie wykluczone, że sterowniki też, ale 390.11 są dość problemowe u niektórych kończy się na bsodach w/w grze wink.gif To tyle w temacie sterowników Game Ready szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem z ~1.5h mi nie wysypało gry ani razu.

Optymalizacja faktycznie bardzo dobra. Turfeffects zabiera sporo fps bo ~20% ale robi robotę i trawa wygląda na prawdę fajnie.

Na 1070 wszystko wymaksowane i bardzo rzadko spada poniżej 60fps, można kapkę zjechać z cieniami, wyłączyć hairworksy i jest już git.

 

Ale nie ma co ukrywać gra dopiero w 4k robi opad szczęki, ale tu potrzeba niezłego potwora lub granie w 30fps na gtx 1070 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 1080 na fhd z all opcjami + skalowanie 150% 50-60 fps, tylko podczas walki łapię ściny, a zużycie karty spada na ułamek sekundy do 0% (Winowajca ścin) :hmm: Może to wina tego że nie zainstalowałem sterowników co dziś zapodali, ale oczywiście pod koniec gierka musiała mi się wysypać. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na najwyższych ustawieniach w fhd działa ok 100-120 fps -czasem w walce spadnie do 80, nie instalowałem najnowszych sterów, więc powinno być jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 1080 na fhd z all opcjami + skalowanie 150% 50-60 fps, tylko podczas walki łapię ściny, a zużycie karty spada na ułamek sekundy do 0% (Winowajca ścin) :hmm: Może to wina tego że nie zainstalowałem sterowników co dziś zapodali, ale oczywiście pod koniec gierka musiała mi się wysypać. :D

 

U mnie na najwyższych ustawieniach w fhd działa ok 100-120 fps -czasem w walce spadnie do 80, nie instalowałem najnowszych sterów, więc powinno być jeszcze lepiej.

 

Jakie GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-4690k.

Problem leżał w sterownikach, po zainstalowaniu tych najnowszych pod FF XV nie spotkałem problemu ze spadkami w zużyciu gpu ani ścin, więc jest dobrze.

 

Hairworksy tutaj niezłą robotę odwalają przy bossach, gdzie serio tego futra mają w sporych ilościach. Wygląda to po prostu niesamowicie, nie mówiąc jak to wygląda przy skalowaniu 200%. :D

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 4k wygląda świetnie, jednak niektóre tekstury mogliby trochę dopracować. Niestety na GTX 970 nie ma co liczyć nawet na 30 fps w 4k, bo w chwili gdy zabraknie pamięci (czyli praktycznie co chwilę) są dropy do 20. szczerbaty.gif

 

Ogólnie gierka wygląda ok, ale aż takiego szału nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 4k aź takiego szału nie ma ale to pewnie przez brak Hdru.

 

Jaki brak, jak gra normalnie wspiera.

 

i5-4690k.

Problem leżał w sterownikach, po zainstalowaniu tych najnowszych pod FF XV nie spotkałem problemu ze spadkami w zużyciu gpu ani ścin, więc jest dobrze.

 

Hairworksy tutaj niezłą robotę odwalają przy bossach, gdzie serio tego futra mają w sporych ilościach. Wygląda to po prostu niesamowicie, nie mówiąc jak to wygląda przy skalowaniu 200%. :D

 

 

O GPU pytałem, nie CPU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie GPU?

 

1080ti

 

po instalacji sterów jest poprawa, bo nie ma tak dużych spadków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...