Skocz do zawartości
azgan

Final Fantasy XV - PC, PS5, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Final Fantasy XV z obsługą modów na PC

 

Kolejna niespodzianka dla pecetowców. Kilka dni temu oficjalnie ogłoszono, że Final Fantasy XV trafi na komputery osobiste, a przy przygotowaniu konwersji pomaga Nvidia. Teraz dowiedzieliśmy się też, że tytuł otrzyma obsługę modyfikacji. Taką informację potwierdził w rozmowie z portalem Rock Paper Shotgun Hajime Tabata, producent gry.

 

Pełna treść tekstu tutaj http://pclab.pl/news75277.html

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Final Fantasy XV Windows Edition zadebiutuje w pierwszym kwartale tego roku. Premiera 6 marca, wyłącznie na PC.

 

Nowa zawartość

 

https://www.youtube.com/watch?v=lPHypsuXNKs

 

Royal Edition nowe wydanie obejmie kolejne podziemie do zwiedzenia, tryb pierwszej osoby oraz możliwość kontrolowania królewskiej łodzi.

 

Dodatkowa zawartość z Royal Edition będzie dostępna także w Windows Edition na komputerach osobistych.

 

Nowe wydanie obejmie również wszystkie DLC, w tym rozszerzenia z przepustki sezonowej (Episode Gladiolus, Episode Prompto, tryb multiplayer w ramach Comrades oraz Episode Ignis).

 

Wersja PC zapewni tymczasem wsparcie dla modyfikacji, a także HDR10 oraz rozdzielczości większych niż 4K. Przed premierą - 1 lutego - Square Enix opublikuje specjalne narzędzie do sprawdzania wydajności na posiadanym komputerze.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Final Fantasy XV Windows Edition - benchmark dostępny do pobrania

 

https://pclab.pl/news76904.html

 

Możecie się podzielić swoimi wynikami ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możecie bo strona zdechła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VS8elFl.jpg

 

vEVQFBo.jpg

 

LbLHqFh.jpg

 

W tle wł. Firefox z HBO GO więc wynik może być zaniżony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że 4K jest takim 720p, a 8K to będzie 1080p w przyszłości, no i o to że TV już takie są, monitory się pewnie też pojawią, a 8K i 60 FPS to jeszcze pieśń przyszłości.

Dosc odleglej przyszlosci, aktualnie branza gier opiera sie glownie na konsolach, wlazlo do nich pseudo 4k i ledwo jako tako to chodzi wiec o 8k nawet bym nie myslal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8K już za rogiem czeka, 4320p, kamery już takie mają.

 

8k jest bardzo niepraktyczne do grania. Nie dość, że jak siedzisz blisko przy monitorze to 4k jest w zupełności wystarczające, to jeszcze 8k potrzebuje za dużo mocy obliczeniowej. Na dzień dzisiejszy spora część ludzi nie siedzi jeszcze na FullHD, a my mówimy o 8k :E

 

Wg. mnie lepiej, żeby 4k było takim ogólnoświatowym standardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tm6LTch.png

 

Sterowniki 387.92. Pewnie da radę grać xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie bencha i jak ta gra ma tak działać na premierę jak dzisiaj w benchu to trochę lipa bo źle opisali poszczególne kategorie punktowe. Ja załapując się do:

"You can expect the game to run comfortably. It should run smoothly, even at higher graphics settings."

Będę jednak zmuszony zmniejszać detale, aczkolwiek to pewnie będzie kwestia wyłączenia włosków i ewentualnie obniżenia cieni o oczko.

 

Do bencha w high jednak troszkę tego napakowali "VIDIA® Turf Effects™, NVIDIA® HairWorks™ and NVIDIA® Flow™, etc. The resolution of shadows and textures, as well as the LOD distance will also increase under this setting. A graphics card with a significant amount of VRAM is required to use it. "

 

 

1080p i high. Stery 390.65. Dropów poniżej 60ciu nawet nie liczyłem, ale było ich przynajmniej kilkanaście w tym krótkim benchu :E

Ogólnie wygląda na to, że stabilne 60fps można osiągnąć od ~8500+ punktów.

 

eAHcWt4.png

 

 

4k wyszło ~3100 https://i.imgur.com/UwoozZz.png Do tego przy takim poziomie punktów przez większą część testu nie trzymało nawet 30fps. Nie raz było ~25-28, a i do 22 potrafiło spaść. Totalnie nie grywalne :E a Square Enix opisuje ten poziom (3000 to 4499) jako:

"A standard level of performance can be expected." :E Fajny standard :lol2:

Realnie do utrzymania stabilnego 30fps bez dropów potrzeba ~3800+ punktów.

 

 

 

Chodziło mi o to że 4K jest takim 720p, a 8K to będzie 1080p w przyszłości, no i o to że TV już takie są, monitory się pewnie też pojawią, a 8K i 60 FPS to jeszcze pieśń przyszłości.

 

Nie jest. 4k to następca 1080p, pośrednie rozdzielczości to np. 1440p. Tak samo jak np. rozdzielczości ~5k będą pośrednimi w drodze do 8k, a do tego jeszcze bardzo długa droga. Na razie jest dopiero wkręcanie się w 4k i w filmach i w grach.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8k jest bardzo niepraktyczne do grania. Nie dość, że jak siedzisz blisko przy monitorze to 4k jest w zupełności wystarczające, to jeszcze 8k potrzebuje za dużo mocy obliczeniowej. Na dzień dzisiejszy spora część ludzi nie siedzi jeszcze na FullHD, a my mówimy o 8k :E

 

Wg. mnie lepiej, żeby 4k było takim ogólnoświatowym standardem.

720p też było przed 1080p standardem przejściowym, teraz 4K jest przejściówką do 8K, z tego co wiem to w 2022 roku MS w piłce nożnej mają być transmitowane w 8K właśnie, a co do gry to nie dla mnie ta gra, trochę jest reklamą nowych efektów Nvidii i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

720p też było przed 1080p standardem przejściowym, teraz 4K jest przejściówką do 8K, z tego co wiem to w 2022 roku MS w piłce nożnej mają być transmitowane w 8K właśnie, a co do gry to nie dla mnie ta gra, trochę jest reklamą nowych efektów Nvidii i tyle.

 

Zaraz po HD ready wyszło 1080p. 4k już mamy od kilku lat w sklepach, a 8k dalej to "prototypy" dla kowalskiego :E. Filmy idą w kierunku 4k, o 8k totalna cisza, a jeśli chodzi o granie to zapomnij :E. Dzisiaj nawet nie ma gpu co da radę w 4k 60fps+ w każdej grze ultra i do tego trzeba jeszcze z dobre 2-3 lata i to patrząc na topowe GPU :E

 

8k już było nadawane testowo i jeszcze długo będzie tak nadawane, dzisiaj w Polsce wiele stacji TV nawet nie nadaje w 1080p :E 4k to tylko blu ray czy streaming z netu.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu o rozdzielaczach, a mnie co przeraziło to design, styl graficzny, pomieszanie dziwnych klimatów :E

 

Jestem na nie, tak jak w zapowiedziach mi się nowy final nie podobał, tak i na żywo w ogóle do mnie nie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się czekać na Final Fantasy XV Windows Edition i kupiłem to na PS4 - nuda jakich mało, tak tylko mówię ;)

 

No ale grafika, grafika na PC jest ładniejsza i to by było tyle :D

 

Czekam na prawdziwego Final Fantasy VII Remake :cool::thumbup:

 

https://www.youtube.com/watch?v=A3sBZ5Nr4hc

 

A nie jakieś bzdety :)

 

PS. Walka owszem fajnie zrobiona :P

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też mam duże obawy patrząc jak wygląda droga finalów, do tego system walki z 7 na PSXa ma być zastąpiony czymś nowym, więc może być dość spore rozczarowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałeś pewnie bez Hdru a to ma diametralny wpływ na odbiór gry.

 

Oczywiście że grałem bez ;). Pewnie dlatego fabuła była taka biedna :lol2:

 

PS. Oglądałem rzecz jasna najpierw film (serialu anime już nie strawiłem) :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie FF XV na pewno jest grą z typu must have, ale jest na tzw. liście awaryjnej :E i to raczej na górze tej listy. Już kilka razy prawię kliknąłem kup na ps4 jak zbytnio nie miałem w co grać na PC, ale jednak silna wola i świadomość, że gra wyjdzie "już niedługo" na pc pozwoliła mi przetrwać :E.

 

Kupie na pc, a czy ogram na premierę to będzie zależało tylko od tego czy nie będzie innych gier co mnie wciągną :D

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie ten tytuł aż tak nie grzeje ale zagrać chcę bo FF to wciąż jedna z moich ulubionych serii.

Jeżeli nie będzie to (w mojej ocenie) gorsze od XIII to i tak będzie warto. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie po VII najlepszy Final, niesamowita gra i klimat, trzeba obejrzeć wcześniej film fabularny oraz serial anime, wtedy inaczej się gra. Niesamowicie dobre oddany klimat "filmu drogi". Najlepsze relacje miedzy postaciami ever. Kupiłem najpierw na PS4 z SP a teraz kupiłem drugi raz na XboX X również z Season Passem. Dla tej gry warto wydać każdy pieniądz, arcydzieło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie po VII najlepszy Final, niesamowita gra i klimat, trzeba obejrzeć wcześniej film fabularny oraz serial anime, wtedy inaczej się gra. Niesamowicie dobre oddany klimat "filmu drogi". Najlepsze relacje miedzy postaciami ever. Kupiłem najpierw na PS4 z SP a teraz kupiłem drugi raz na XboX X również z Season Passem. Dla tej gry warto wydać każdy pieniądz, arcydzieło.

 

i na switcha a i jeszcze na mikrofalowke scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie po VII najlepszy Final, niesamowita gra i klimat, trzeba obejrzeć wcześniej film fabularny oraz serial anime, wtedy inaczej się gra. Niesamowicie dobre oddany klimat "filmu drogi". Najlepsze relacje miedzy postaciami ever. Kupiłem najpierw na PS4 z SP a teraz kupiłem drugi raz na XboX X również z Season Passem. Dla tej gry warto wydać każdy pieniądz, arcydzieło.

Od czasów PS2 i FF10 ta seria idzie w stronę kompletnie mi niepasującą, a ostatnia część to już w ogóle połączenie Beverly Hills w wersji boys band w uniwersum ghoticów :E Nie jestem fanem anime, ale to co było na PSX w FF7 i FF9 było idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem większość Finali i tylko VII uważam ze lepszą, XV jest na mocnym drugim miejscu. Chętnie się znowu zatracę na setki godzin jak już wyjdą wszystkie dodatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sam bench się nie odpala, stery najnowsze :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że grałem bez ;). Pewnie dlatego fabuła była taka biedna :lol2:

 

PS. Oglądałem rzecz jasna najpierw film (serialu anime już nie strawiłem) :E

 

fabula jest akurat bardzo dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...