Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacubo

Płyta pod Ryzen 1700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na chwilę obecną skłaniam się ku takiemu zestawowi:

 

Ryzen 1700

Płyta główna Asus Prime B350-PLUS

Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 32GB(2x16GB), 3000MHz, CL15

Samsung SSD 960 EVO 500 GB

 

Komputer jest przeznaczony do pracy w systemie Linux jako mocna stacja robocza + kilka wirtualek + potencjalnie kompilowanie kodu itp

Rozważam lekki overclocking na stockowym coolerze. Czytałem, że 3.7-3.8 MHz jest relatywnie łatwe do osiągnięcia.

 

Proszę o ocenę całości. Nie jest ważny dla mnie mocny OC. Istotna jest stabilna praca całości.

 

Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW założyłeś 2 takie same tematy

Kopiuj wklej:

 

Pod lekkie OC 8 rdzeniowego Ryzena wybrałbym raczej MSI b350 pro carbon, ze względu na lepszą sekcję zasilania, lub ASUS PRIME X370-PRO.

Na Asus Prime B350-PLUS VRM będzie się raczej gotował, chyba że zamontujesz na radiatorze VRM wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na płytę ASUS PRIME X370-PRO?

Miałem ten sam dylemat. płyt pod am4 mnóstwo a testów jak na lekarstwo. a jeśli już to z początku, zaraz po premierze.

mało jest informacji jak się po ostatnim updacie agesy osiągi przedstawiają. trzeba o każdym modelu mobo z osobna szukać info.

ta powyższa wydaje mi się ma niezły stosunek ceny do parametrów. dobry kodek audio, mnóstwo portów usb, znaczne radiatory na sekcji zasilania.

w wielu miejscach napotkałem wzmiankę i podane jako minus że ma przyklejony backplate.

że niby nie wszystkie chłodzenia da się wtedy zamontować? w czym to przeszkadza? przecież wiatraki są z góry a nie od pleców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z R7 1700 dobrze sprawdza się MSI b350m Arctic Mortar.

Szczególnie z taką ilością RAM jak Ty planujesz (2x16Gb).

Corsair LPX 3200 chodzi u mnie na 3066Mhz co nie jest takie oczywiste przy tak dużej ilości pamięci.

Plus tej płyty to też przyszłosciowy port USB 3.0 type-c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z R7 1700 dobrze sprawdza się MSI b350m Arctic Mortar.

Szczególnie z taką ilością RAM jak Ty planujesz (2x16Gb).

Corsair LPX 3200 chodzi u mnie na 3066Mhz co nie jest takie oczywiste przy tak dużej ilości pamięci.

Plus tej płyty to też przyszłosciowy port USB 3.0 type-c.

Tylko nie podkręcaj R7 1700 na swojej płycie bo ją w krótkim czasie spalisz (w najlepszym wypadku tylko ją, w gorszym razem z CPU). Jedyną płytą na b350 nadającą się do OC 8 rdzeni jest MSI pro carbon, reszta ma za słabe VRM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również szykuje sie do zmiany platformy, na razie Ryzen 5 1600+OC w późniejszym czasie 8 rdzeni.

Waham sie pomiędzy MSI B350 GAMING PRO CARBON vs Asus ROG STRIX B350-F GAMING, nie zalezy mi na SLI/CF.

 

Która z nich ma lepsza sekcje zasilania ? Wg hardwareluxx patrząc sucho na cyfry to MSI ?

Trochę szkoda ze Asus nie ma USB 3.1 Typ C . Audio maja podobne + wzmacniacze słuchawkowe.

Jeśli wg Was warto dołożyć te 140 zl do Asus PRIME X370-PRO ze względu na sekcje zasilania to kasa się znajdzie.

 

Jak myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również szykuje sie do zmiany platformy, na razie Ryzen 5 1600+OC w późniejszym czasie 8 rdzeni.

Waham sie pomiędzy MSI B350 GAMING PRO CARBON vs Asus ROG STRIX B350-F GAMING, nie zalezy mi na SLI/CF.

 

Która z nich ma lepsza sekcje zasilania ? Wg hardwareluxx patrząc sucho na cyfry to MSI ?

Trochę szkoda ze Asus nie ma USB 3.1 Typ C . Audio maja podobne + wzmacniacze słuchawkowe.

Jeśli wg Was warto dołożyć te 140 zl do Asus PRIME X370-PRO ze względu na sekcje zasilania to kasa się znajdzie.

 

Jak myślicie ?

Patrząc po VRM do normalnego OC(4GHZ) Ryzena 8 rdzeniowego powinna wystarczyć MSI B350 pro carbon, ma on tak jak większość płyt MSI sekcję 4+2, tyle że "większą" niż inne na b350, ale taką samą jak inne płyty MSI x370 oprócz titanium. ASUS na wszystkich płytach b350 ma ten sam VRM (4+2), PRIME X370-PRO jest wart rozważenia ze względu na sekcję 6+2, co się może w rzeczywistości przełożyć na OC wyższe o max~~100mhz+ dowoltowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kiedy premiera ? Kupię na pewno super gierka
    • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-18/do-tusk-najblizsze-tygodnie-moga-rozstrzygnac-o-losach-wojny-w-ukrainie-sytuacja-jest-krytyczna/ https://www.money.pl/gospodarka/cudzoziemcy-w-policji-ruszyla-analiza-7018246868503488a.html Jak do policji przyjmą Białorusinów z wrogiego nam państwa pod butem Rosji to policjant będzie zatrzymywał policjanta ? Ukraina upada ? Przecież Rosja miała upaść w 3 dni ? To jak to z tym jest ?
    • https://rozrywka.dorzeczy.pl/show-biznes/575775/kubicka-wsciekla-na-lekarza-z-ukrainy-nie-mowil-po-polsku.html Ostatecznie Kubicka w zaawansowanej ciąży, sprowadziła swoją mamę do prywatnego warszawskiego szpitala, gdzie lekarze nie kryli zdumienia tym, że nie wykonano jej odpowiednich badań. Tam właśnie zamierza kontynuować leczenie. czyli standard , gdzie są zwolennicy publicznej "służby zdrowia" ? @kanon7  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/05/prezydent-andrzej-duda-w-kielcach
    • allegro lepsze i drozsze ale wiesz czemu bo jak kupisz nawet od prywatnego to na 99% dostaniesz item, i to nie chodzi o to ze cie oszukaja, kupilem 3 plyty glowne, jeden odrzucił zakup bo juz nieaktualne, dwoch pozostalych nie zaakceptowalo i 24h x2 nie mialem srodkow, do tego musisz czekac te 24/7 bo nawet jak zwroca srodki to tracisz caly jeden dzien bo przeciez nie kupisz 5 roznych rzeczy bo potem tego nie zwrocisz  
    • Siemka, Mam takie pytanie, co w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupić, LG C3 42 czy AW2725DF   LG C3 obsługuje 4k i można go kupić już za 3600zl  AW2725DF obsługuje 1440p i jest droższy , kosztuje 4000zl.   Obecnie mam komputer który nie jest gotowy do grania w 4k, ale też trochę bez sensu płacić więcej za monitor który teoretycznie jest gorszy, bo obsługuje mniejsza rozdzielczość. A z tego co słyszałem LG C3 radzi sobie ze skalowaniem obrazu do 1440p bardzo dobrze. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...