Forum PCLab.pl: Integra z MSI GAMING M5 z170, Creative Sound Blaster ZX. Co zrobić? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Integra z MSI GAMING M5 z170, Creative Sound Blaster ZX. Co zrobić?

#21 Użytkownik jest niedostępny   magaw12 

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 23:32

A to o tym nie wiedziałem, lecz coś czuje, że kosztuje to jakością samego dźwięku.

#22 Użytkownik jest dostępny   HiT92 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 07:43

Dokładnie tak, tylne wyjście w ALC1150 na moim Asrocku ledwie daje rade napędzić AKG K550, brakuje skali w głośności... a dźwięk na przedni wyjściu to jakiś żart.

#23 Użytkownik jest niedostępny   -_- greg 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 09:07

Zobacz posthopes, o 12 Wrzesień 2017 - 23:45, napisał(a):

Co z tego że ma więcej pary jak zniekształca dźwięk na przednim panelu - na słuchawkach to najbardziej boli.

U mnie na przednim gra lepiej.

Zobacz postEleks, o 13 Wrzesień 2017 - 08:43, napisał(a):

Wy tak na poważnie z tym porównywaniem AIM SC808 do integry ALC1150?

Tak. Nie ma to jak samemu zweryfikować :)

Zobacz postmagaw12, o 13 Wrzesień 2017 - 18:59, napisał(a):

niby na jakiej zasadzie może mieć więcej "pary" front panel? :)

Nie zamula, dźwięk jest żywszy, po prostu słyszę poprawę.

Zobacz postHiT92, o 14 Wrzesień 2017 - 07:43, napisał(a):

Dokładnie tak, tylne wyjście w ALC1150 na moim Asrocku ledwie daje rade napędzić AKG K550, brakuje skali w głośności... a dźwięk na przedni wyjściu to jakiś żart.

U mnie oba gniazda 'grają' na takim poziomie że można spokojnie słuchać ale tylny 'gra' po prostu trochę słabiej, dźwięk trochę przymulony.
W mojej płycie jest opcja żeby podpiąć dodatkowe zasilanie w płytę prosto z zasilacza, przełączyć hebelek na płycie i to podobno poprawi ten brak mocy w tylnym gnieździe - nie sprawdzałem tej opcji.
Dodatkowo gdy nie zainstaluje sterowników Realtek, tylko są Windows'sowe to brakuje skali głośności i praktycznie nie da się słuchać jest tak słabo, też K550 mkii i inne.
Najnowsze stery Realtek R2.82 - 2017/7/26

Ten post był edytowany przez -_- greg dnia: 14 Wrzesień 2017 - 09:08

#24 Użytkownik jest niedostępny   rzymo 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 12:35

Zobacz postmagaw12, o 13 Wrzesień 2017 - 18:59, napisał(a):

niby na jakiej zasadzie może mieć więcej "pary" front panel? :)

Normalnie - wystarczy, że sygnał na front panel leci przez dodatkowego op-ampa, a na tył nie. Takie założenie jest całkiem słuszne - pod tylne wyjście podłączony jest wzmacniacz, pod przednie słuchawki.
O ile w przypadku podłączenia wzmacniacza różnice będą niewielkie, to po podpięciu słuchawek różnice robią się kolosalne (znacznie bardziej liniowa charakterystyka oraz wyższe wzmocnienie = głośniej).

Nie używam słuchawek, tylko monitory stereo (więc mam łatwiej ;)) - Realtek ALC1150 na małej płycie głównej jest dla mnie wystarczający (Gigabyte H170N) i to na tyle, że zrezygnowałem z np. HiFiMe Sabre ES9018/ES9023. Nie odczuwałem poprawy w dźwięku.

#25 Użytkownik jest niedostępny   magaw12 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2017 - 09:51

Hmm... A co wy na to żeby może zewnętrzną dzwiekowke kupic? Dla mikro jak i sluchawek? Najtaniej i w miare najlepiej. A4tech g480, to widziałem, że dobrze się spisuje za małą kasę, ale może jakieś opinie? Propozycje?

#26 Użytkownik jest niedostępny   -_- greg 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2017 - 14:49

Zobacz postrzymo, o 14 Wrzesień 2017 - 12:35, napisał(a):

Nie używam słuchawek, tylko monitory stereo (więc mam łatwiej ;)) - Realtek ALC1150 na małej płycie głównej jest dla mnie wystarczający (Gigabyte H170N) i to na tyle, że zrezygnowałem z np. HiFiMe Sabre ES9018/ES9023. Nie odczuwałem poprawy w dźwięku.

Z tym Sabre to jest ciekawie. Przykładowo kostka ES9028-Q2M w ślepym teście (słuchawki) przegrała z ipad air2 i iphone6s :E

Zobacz postmagaw12, o 15 Wrzesień 2017 - 09:51, napisał(a):

Hmm... A co wy na to żeby może zewnętrzną dzwiekowke kupic? Dla mikro jak i sluchawek? Najtaniej i w miare najlepiej. A4tech g480, to widziałem, że dobrze się spisuje za małą kasę, ale może jakieś opinie? Propozycje?

Gdybym miał brać coś w okolicy 400zł to Audiotrak Prodigy Cube Black
Ponoć zaletą jest czyste wejście mikrofonu (mało szumu) i ogólnie podobno dobrze gra, no ale znów pytanie czy warto :E ...przekonać się można jedynie sprawdzając samemu.
Wygoda obsługi jest deczko lepsza bo gniazda i pokrętła mamy pod ręką, ale to drobny detal :P
Bloody G480 nie znam i widzę po raz pierwszy :E

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2