Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

magaw12

Integra z MSI GAMING M5 z170, Creative Sound Blaster ZX. Co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Sprawa ma się tak, że w ręce wpadły mi ostatnio po okazyjnej cenie: płyta z170A msi gaming m5 oraz Creative Sound Blaster ZX. Karta dźwiękowa z płyty głównej mi pasuje, sound blaster również. Nie widzę, a raczej nie słyszę jakijeś szokującej różnicy między integrą z płyty a tym ZX. Audiofilem nie jestem i jakoś zbytnio wiele nie odrozniam w dzwiekach.

Ale przejdę do meritum! Sound Blastera wystawiłem na allegro, bo stwierdziłem, po co mi taka droga zabawka? Póki co nikt nie kupuje, ale przyszło mi na myśl, że już nieraz z nudów kupowałem dedykowane dźwiękówki do swoich komputerów (xonary, x-fi..) i pewnie do roku czasu będę szukał mimo wszystko lepszego dźwięku od tej integry w gaming m5. Dawniej widzialem piekielnie duza roznice miedzy integra w plycie p67 pro3 b3 od asrocka miedzy xonarem dg, a szczegolnie juz kontrastujac z X-fi gamer.

Lecz teraz integry sa znacznie lepszymi dzwiekowkami i nasuwa mi sie pytanie do znawców. Z jaką kartą dzwiekowa dedykowana mozna porownac integre z gaming m5?? Jak to cenowo wypada? Czy tylko karty za ponad 300 zł są w stanie pobić dzwiekiem te integre? Tak jak mowilem mam slabe rozeznanie w tym, bo z audio w moich uszach to roznie bywa, glownie przez problemy z uszami. Czasem potrafie uslyszec duzo, czasem roznicy nie slysze.

 

A wiec dwa podstawowe pytania: czy jesli bym chcial w przyszlosci kupic przykładowo AIM SC808, to jest to duzo lepsza karta od integry jak i od tego ZX?

Jak ta integra stoi w jakosci prezenetowanego dzwieku w porownaniu do reszty? cenowo i jakosciowo.

 

Moje słuchawki: HyperX Cloud I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz słuchawki,głośniki ?

 

Napisałem w temacie oraz w sygnaturce też widnieje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALC 1150 jest gorszy nawet od X-Fi Gamera/Music, a co dopiero od Zx. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytasz opinie na tym forum to ponoć słuchawki dobrej jakości pokazują na AIM SC808(+ jakieś tam wymiany/zmiany) swój pazur. Niemniej nawet jeśli to faktycznie prawda to mi nie uśmiecha się kupować prawie 2 razy droższej karty dźwiękowej od słuchawek. No chyba że ktoś tylko korzysta z słuchawek to może się i takiemu człowiekowi opłacić. Osobiście miałem xonara dg w stary pc i jak kupiłem nowy pc z alc 1150 to sprzedałem tego dg bo miałem wrażenie że prócz bassu to było wszystko gorzej. Ostatnio na czasie kupiłem sb0880 to dam znać jak będzie. Trzeba jeszcze skorygować że każdy ma inny słuch i upodobania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchawek nie masz z gornej polki zeby odczuc roznice. Mowie o czystych sterownikach bez dolby cos tam, cos tam. Najlepiej zrob wlasny test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie teraz pytanie czy zostawić ZXa czy sprzedac go w okoliach 300 zl i kupic za 350 aim Sc808 (bo jest takowy nowy z gwara 24msc jeszcze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Głupie pytanie ;) ZX to słaba karta. SC808 przeniesie cię na inny poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie teraz pytanie czy zostawić ZXa czy sprzedac go w okoliach 300 zl i kupic za 350 aim Sc808 (bo jest takowy nowy z gwara 24msc jeszcze)

Goń ta integra jest bardzo prawilna. Ma na pokładzie nichicony tak jak i ZX, Cirrus na ZX to był wygar jak była premiera DX'a dziś zintegrowane kodeki tak jakby przeszły długą drogę. No i na tym MSI siedzi OPA1652, a Creative dalej pcha JRC2114. Tak więc w zależności od sprzętu różnice mogą być albo małe na korzyść ZX albo pomijalne. Imo w twoim wypadku nie ma po co trzymać dedyka, chyba że na AIM-a zmienisz xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszysz różnicy ze względu na jakość słuchawek, nic więcej niż integra im widocznie nie trzeba. Jeśli nie zamierzasz przesiadać się na coś lepszego niż HyperX Cloud I to nie ma sensu trzymać SB ZX

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma zamiar się przesiąść na coś lepszego, to SB ZX też za bardzo nie ma sensu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostanę przy integrze, bo moim zdaniem jest bardzo dobra jak na integrę i nieco uważam, że ma lepszy dźwięki niz x-fi gamer na PCI ktorego posiadałem wcześniej. Ciekawi mnie jedynie AIM SC808, czy by coś dał... Druga sprawa ciekawe ile kasy musiałbym dać na słuchawki, żeby różnicę poczuć? Z Hyperxami mi dobrze w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli różnica jest zbyt mała to sprzedaj i korzystaj z integry, też jestem zdania że dźwiękówka ALC1150 jest spoko.

Do gier, możesz wypróbować BlasterX Acoustic Engine, jest za friko.

...a zapytam, czy wpinasz słuchawki pod przedni panel obudowy?

 

SC808 dla jednych jest super a inni nie słyszą różnicy :E i wartej tej ceny, więc ten tego.

Sam mam w planie sprawdzić jaka jest różnica 808 vs 1150. W dalszym planie Sound BlasterX AE-5

Posłuchałem HyperX Cloud i choć to nie moja bajka (za mocno kpie basem), to są całkiem całkiem na tle konkurencji. Jeśli je lubisz to nie szukaj na siłę.

Jakie inne słuchafony?.... Najlepiej gdy sam się przekonasz odsłuchując inne, gdyż-ponieważ nawet kilka razy droższe mogą się wręcz nie spodobać.

ps

W ślepym teście ipad vs Oppo HA-2SE (za pomocą MDR Z7, plik z Tidal HiFi)

osoba poddana testowi zdecydowanie stwierdziła że lepiej gra ipad :o:lol2::P więc i tak to może wyglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wpinam pod przedni panel, zawsze pod tylny. A nie odpinam od momentu kiedy byłem jeszcze małym szczylem i "pierdziało" mi na przednim panelu ;D, Wiadomo, że wejście na przedzie było za pewne uszkodzone, ale jakoś pozostało mi w głowie, że nie lubię z front panelem. Póki co nie będę kombinował z dźwiękówkami, bo za cholerę nie mam poczucia odniesienia jaka dzwiekowka jest dla mnie lepsza, czasem to wyglada jak placebo, ze na cos wydalem kase to musi byc lepsze, lecz realnie no kurcze nic nie czuje roznicy, jakies drobne, ktore relanie mnie nie ruszaja.

Daj znac jak porownasz tego 808 z alc 1150... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przednich panelach dźwięk zazwyczaj ma deczko 'więcej pary' - zerknij w instrukcję płyty głównej czy producent tak zaleca, domyślam się że tak.

Zrobiłem test między przednim a tylnym wejściem i słychać różnicę, nie jest to jakaś wielka różnica (dla mnie), ale jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że ma więcej pary jak zniekształca dźwięk na przednim panelu - na słuchawkach to najbardziej boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tak na poważnie z tym porównywaniem AIM SC808 do integry ALC1150?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie? Porównywać można zawsze. Wiadomo że aim będzie lepszy ale nie w tym rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby na jakiej zasadzie może mieć więcej "pary" front panel? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na integrze front panel gra głośniej niż tylny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to o tym nie wiedziałem, lecz coś czuje, że kosztuje to jakością samego dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, tylne wyjście w ALC1150 na moim Asrocku ledwie daje rade napędzić AKG K550, brakuje skali w głośności... a dźwięk na przedni wyjściu to jakiś żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że ma więcej pary jak zniekształca dźwięk na przednim panelu - na słuchawkach to najbardziej boli.

U mnie na przednim gra lepiej.

 

Wy tak na poważnie z tym porównywaniem AIM SC808 do integry ALC1150?

Tak. Nie ma to jak samemu zweryfikować :)

 

niby na jakiej zasadzie może mieć więcej "pary" front panel? :)

Nie zamula, dźwięk jest żywszy, po prostu słyszę poprawę.

 

Dokładnie tak, tylne wyjście w ALC1150 na moim Asrocku ledwie daje rade napędzić AKG K550, brakuje skali w głośności... a dźwięk na przedni wyjściu to jakiś żart.

U mnie oba gniazda 'grają' na takim poziomie że można spokojnie słuchać ale tylny 'gra' po prostu trochę słabiej, dźwięk trochę przymulony.

W mojej płycie jest opcja żeby podpiąć dodatkowe zasilanie w płytę prosto z zasilacza, przełączyć hebelek na płycie i to podobno poprawi ten brak mocy w tylnym gnieździe - nie sprawdzałem tej opcji.

Dodatkowo gdy nie zainstaluje sterowników Realtek, tylko są Windows'sowe to brakuje skali głośności i praktycznie nie da się słuchać jest tak słabo, też K550 mkii i inne.

Najnowsze stery Realtek R2.82 - 2017/7/26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby na jakiej zasadzie może mieć więcej "pary" front panel? :)

 

Normalnie - wystarczy, że sygnał na front panel leci przez dodatkowego op-ampa, a na tył nie. Takie założenie jest całkiem słuszne - pod tylne wyjście podłączony jest wzmacniacz, pod przednie słuchawki.

O ile w przypadku podłączenia wzmacniacza różnice będą niewielkie, to po podpięciu słuchawek różnice robią się kolosalne (znacznie bardziej liniowa charakterystyka oraz wyższe wzmocnienie = głośniej).

 

Nie używam słuchawek, tylko monitory stereo (więc mam łatwiej ;)) - Realtek ALC1150 na małej płycie głównej jest dla mnie wystarczający (Gigabyte H170N) i to na tyle, że zrezygnowałem z np. HiFiMe Sabre ES9018/ES9023. Nie odczuwałem poprawy w dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A co wy na to żeby może zewnętrzną dzwiekowke kupic? Dla mikro jak i sluchawek? Najtaniej i w miare najlepiej. A4tech g480, to widziałem, że dobrze się spisuje za małą kasę, ale może jakieś opinie? Propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam słuchawek, tylko monitory stereo (więc mam łatwiej ;)) - Realtek ALC1150 na małej płycie głównej jest dla mnie wystarczający (Gigabyte H170N) i to na tyle, że zrezygnowałem z np. HiFiMe Sabre ES9018/ES9023. Nie odczuwałem poprawy w dźwięku.

Z tym Sabre to jest ciekawie. Przykładowo kostka ES9028-Q2M w ślepym teście (słuchawki) przegrała z ipad air2 i iphone6s :E

 

Hmm... A co wy na to żeby może zewnętrzną dzwiekowke kupic? Dla mikro jak i sluchawek? Najtaniej i w miare najlepiej. A4tech g480, to widziałem, że dobrze się spisuje za małą kasę, ale może jakieś opinie? Propozycje?

Gdybym miał brać coś w okolicy 400zł to Audiotrak Prodigy Cube Black

Ponoć zaletą jest czyste wejście mikrofonu (mało szumu) i ogólnie podobno dobrze gra, no ale znów pytanie czy warto :E ...przekonać się można jedynie sprawdzając samemu.

Wygoda obsługi jest deczko lepsza bo gniazda i pokrętła mamy pod ręką, ale to drobny detal :P

Bloody G480 nie znam i widzę po raz pierwszy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...