Skocz do zawartości
skunRace

Frostpunk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wrażenia? Sam długo nie grałem ale podoba mi się. Pierwsza gra i moje obiecanki skończyły się wywaleniem mnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja malo dziś gralem bo duzo czasu zajmuje mi Divinity 2 ale jutro może pogram.. wydaje sie fajna ale czcionka mogłaby być większa oraz brakuje trybu piaskownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja malo dziś gralem bo duzo czasu zajmuje mi Divinity 2 ale jutro może pogram.. wydaje sie fajna ale czcionka mogłaby być większa oraz brakuje trybu piaskownicy

Czcionka do poprawy, wychodzi momentami poza ramki, dodatkowo w intro nie miałem napisów :E

 

Tryb piaskownicy nie wiem czy jest, w sumie to gra survival.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to działa, ale podczas kilkunastu minut rozrywki znalazłem nieprzetłumaczone na polski opisy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wydajność / optymalizacja? Na GOG nie ma minimalnych wymagan. Zalecane są trochę kosmiczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wydajność / optymalizacja? Na GOG nie ma minimalnych wymagan. Zalecane są trochę kosmiczne...

U mnie na PC działa na full bez jakichkolwiek ścięć czy spadków (przynajmniej żadnego nie zauważyłem), ale mam stosunkowo dobrego PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wydajność / optymalizacja? Na GOG nie ma minimalnych wymagan. Zalecane są trochę kosmiczne...

U mnie w 2k że wszystkim na ultra ma około 80fps, nie spada poniżej 60 w każdym bądź razie.

 

Graficznie bardzo ok, przy czym artystycznie mega jeśli o mnie chodzi.

 

Przydałoby się kilka małych zmian, jak lepsze informowanie o zwiadowcach, że są u celu etc.

 

Na chwile obecna daje 8.5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra super ale bardzo trudna doszedłem do 45dnia i -120 stopni tego się już nie da przeżyć ;)

 

U mnie czym większe miasto tym FPS spadają nawet do 45fps a obciążenie CPU 20% GPU 70% wiec nie wiem co jest grane

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 4k na bardzo wysokich jest ok 80-90 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra super ale bardzo trudna doszedłem do 45dnia i -120 stopni tego się już nie da przeżyć ;)

 

U mnie czym większe miasto tym FPS spadają nawet do 45fps a obciążenie CPU 20% GPU 70% wiec nie wiem co jest grane

Nad optymalizacja muszą trochę popracować.

 

Czy strasznie trudna, nie. Natomiast na pewno zrobiona tak by można było przejść scenariusz dopiero po kilku podejściach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wczoraj odpaliłem o 23:00, tak skończyłem grać dopiero o 4:00 rano. Dawno nie miałem tak z żadną grą. Problem może być jedynie powtarzalność - każda powtórka scenariusza i wszystko wygląda dokładnie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wczoraj odpaliłem o 23:00, tak skończyłem grać dopiero o 4:00 rano. Dawno nie miałem tak z żadną grą. Problem może być jedynie powtarzalność - każda powtórka scenariusza i wszystko wygląda dokładnie tak samo.

 

 

Jak tak miałem ostatnio z planetbase i wiedźminem 3 :D

Podobno mają być dodawane sukcesywnie jakieś dodatkowe scenariusze. Mam nadzieję, że tak będzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wczoraj odpaliłem o 23:00, tak skończyłem grać dopiero o 4:00 rano. Dawno nie miałem tak z żadną grą. Problem może być jedynie powtarzalność - każda powtórka scenariusza i wszystko wygląda dokładnie tak samo.

Ja rano wbilem na chwile i prawie się do roboty spóźniłem :E

 

Gra wciąga jak dobry odkurzacz, co do scenariuszów to największy obecnie problem ale mam cichą nadzieję, że twórcy wydadzą ich w przyszłości więcej, lub może społeczność będzie coś tworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Ja aktualnie spędziłem przy niej ze 4 godzinki. Aktualnie cały czas idę do przodu, ale największym moim problemem w mieście zawsze jest brak węgla albo słaba służba zdrowia. :E Narazie maks. 15 dzień, ale mam nadzieję, że niedługo będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młot węglowy (czy jak to się tam nazywa) jest mega ważny. Szybko będziesz miał tyle węgla, że nie będzie go gdzie przechowywać :D Ale potem i tak trzeba postawić kopalnie, bo wraz z rozwojem tego głównego grzejnika ilość palonego węgla rośnie lawinowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta gra ruszy na AMD Ryzen 3 2200g? Za bardzo nie opłaca mi się zakup karty tylko dla tej gierki.

Edytowane przez heimdall85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak przysiadłem pierwszy raz do tej gry to zacząłem około 23 a skończyłem o 7 rano z przerwą na prysznic. O 7 rano oczy miałem już tak wysuszone od spawania, że nie mogłem dalej grać :E Jedna rozgrywka zajmuje tak z 8-10 godzin. Na minus to, że gra jest oskryptowana i pewne wydarzenia pojawią się tak czy inaczej np Londyńczycy, zaginiona córka itp. Kto normalny chciałby uciekać z miasta w którym nadzieja jest na 80-100%, magazyny pełne żarcia a w domach przyjemnie ciepło (nawet przy -80*C)?

 

Na moim kompie gra potrafi nieprzyjemnie klatkować przy przesuwaniu mapy, ale mogło to być spowodowane mocnym rozbudowaniem miasta, wiele budynków i ludzi bo w szczytowym momencie miałem 693 mieszkańców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem gra chodzi na 2 rdzeniach przez to są takie problemy z wydajnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

moim zdaniem gra chodzi na 2 rdzeniach przez to są takie problemy z wydajnością

 

To twoim zdaniem, czy tak naprawdę jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pogram chwile i sprawdzę w RTSS jak rdzenie obciąża.

 

Niestety, ale gra jest na góra 2 rdzenie napisana, grafika ledwo w 50% obciążona a fpsów tylko ~35.

 

M9mCABh.jpg

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzeć jeszcze serial Terror i klimat i nastrój gotowy do gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w google testów CPU w tej grze i znalazłem to po rusku Mój link Patrze na te wyniki i WTF u mnie chyba coś z kompem nie tak bo tam FPSy grubo powyżej 60. Przeglądam cały art i jak zobaczyłem ich miejsce testowe to się za głowę złapałem

:E

 

U siebie sprawdziłem jaki fps mam przy ustawieniu niskim i bardzo wysokim i fps praktycznie cały czas taki sam, około 21 klatek przy 250 osobach i średniej zabudowie . Jedynie obciążenie karty się zmieniło, ale nawet na b. wysokim nie dobiło do 70%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gamegpu.com test pewnie był robiony na początku jak miasto nie jest rozbudowane przez to mają takie wyniki. Gra chodzi na 2 rdzeniach i nic tego nie zmieni. Jak mamy ogromne miasto to spadki są pewne na każdym CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lektura tego wątku mocno mnie napala na zakup :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gamegpu.com test pewnie był robiony na początku jak miasto nie jest rozbudowane przez to mają takie wyniki. Gra chodzi na 2 rdzeniach i nic tego nie zmieni. Jak mamy ogromne miasto to spadki są pewne na każdym CPU

 

No własnie tak było i w moim poście dałem link do filmiku na którym pokazali swoje miejsce testowe.

 

Ogólnie 11 bit się nie popisało dając grę która nieogarnia więcej niż dwa rdzenie a mamy 2018 rok.

 

Zaraz pogram chwile

 

To żem pograł chwilę, 3:20.... ale przetrwaliśmy :E

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...