Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kreiten

AMD A4 - 7300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Składam kompa do oglądania filmów (Youtube HD, KODI, NETFLIX, SHOWMAX, HBO GO). Ma być tani, cichy i nie może pożerać za dużo prądu. Czy taki procesor będzie do tego dobry:

http://allegro.pl/procesor-amd-a4-7300-3-8ghz-1mb-box-i6945106200.html

?

 

Jeśli nie, to jaki procek polecicie w podobnej cenie?

Czy procesor mocno się grzeje i czy chłodzenie jest głośne?

 

 

Jaką tanią płytę z hdmi najlepiej do tego procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto pakować się w starą podstawkę FM2 .Szukał bym Celerona G3900 +Płyta s1151 .Jaki masz ram i czy preferujesz nowy sprzęt czy używki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze ramu. Czy DDR 4 jest drogi? Mam tylko dysk. Preferuję nowy sprzęt ale wezmę pod rozwagę każdą propozycję. Generalnie myślisz, że ten AMDek nie da rady komfortowo odtwarzać FULL HD? Kupiłem ostatnio INTEL NUC-a (tego z celeronem) i niestety film na Youtube w HD i zajętość procesora od 89% - 99% procesora. Myślałem, że taki NUC wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Składam kompa do oglądania filmów (Youtube HD, KODI, NETFLIX, SHOWMAX, HBO GO). Ma być tani, cichy i nie może pożerać za dużo prądu. Czy taki procesor będzie do tego dobry:

http://allegro.pl/procesor-amd-a4-7300-3-8ghz-1mb-box-i6945106200.html

?

 

Jeśli nie, to jaki procek polecicie w podobnej cenie?

Czy procesor mocno się grzeje i czy chłodzenie jest głośne?

 

 

Jaką tanią płytę z hdmi najlepiej do tego procesora?

Tragiczny... APU możesz pominąć z góry. Celeron na 1150 lub nowszy na 1151 <B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, ze tak jak mu doradzacie, z zachowaniem obecnej konfiguracji softu, te celerony beda tak samo do bani do odtwarzania youtube, jak APU. jedno i drugie da rade, ale rozwiazanie mocno nieoptymalne.

 

do autora watku: zainstaluj laskawie w browserze h264ify, bo moze sie okazac ze ten NUC daje rade. youtube defaultowo wciska vp9, a to jest dekodowane sprzetowo tylko na kaby lake, jesli o integry chodzi.

 

jesli chodzi o APU od AMD, jest to rozwiazanie nieoptymalne do odtwarzania video. nie grzeje sie - mam A8-7600 czyli sporo mocniejsze, ale ciut nowsze, kaveri, i pod pelnym obciazeniem na coolerze za 45zl jest cisza. stockowe chlodzenia sa do bani tu i tu. natomiast te APU, z racji tego ze sa starsze, maja slabsze wsparcie sprzetowego dekodowania video. nawet najnowsze bristol ridge nie obsluguje 10bit h265 oraz vp9, moje kaveri nie obsluguje h265 w ogole, ani h264 w 4k.

 

wiec jesli to ma byc rozwiazanie przyszlosciowe, olej polecane tu starsze celerony i wez dowolnego kaby lake - sprzetowe wsparcie h265, w tym 10bit, oraz vp9. skylake obsluzy h265, ale 10bit juz nie, vp9 w ogole. im starsze tym gorzej, a ceny celeronow kaby lake sprawiaja, ze nie ma sensu branie czegokolwiek starszego jesli o intela chodzi.

 

ale najpierw powiedz jakiego to NUCa kupiles - z ktorym dokladnie celeronem, bo moze sie okazac ze to wcale nie sprzet nie wyrabia, tylko oprogramowanie masz fatalnie skonfigurowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takiego NUCa

 

https://www.morele.net/komputer-intel-boxnuc6cayh-1128908/

 

Chciałem, żeby to było małe, ciche i żeby płynnie obsługiwało oglądanie filmów na wyżej wymienionych platformach. Zainstalowałem tam tylko win10 i sterowniki do karty grafiki. Odtwarzać - odtwarzał, ale procesor był zajęty od 89 - 99 %. Więc pomyślałem, że za tą kasę kupię procesor i płytę i wrzucę w obudowę. W końcu to tylko oglądanie filmów, nic szczególnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych kodekach i 4K to wielkie wyzwanie :D Do tego wiele serwisów nie wspiera akceleracji GPU :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden komputer ze starym jak świat athlonem X3 2gb RAM i 40 gb SSD i odtwarza wszystko bez zająknięcia. Nie chodzi mi o 4 K - wystarczy Full HD.

 

A co myślicie o tym NUCu- czy doinstalowanie jakiś kodeków pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden komputer ze starym jak świat athlonem X3 2gb RAM i 40 gb SSD i odtwarza wszystko bez zająknięcia. Nie chodzi mi o 4 K - wystarczy Full HD.

 

A co myślicie o tym NUCu- czy doinstalowanie jakiś kodeków pomoże?

Powinien sobie radzić zły nie jest... Ewentualnie ustawienie w sterowniku/programie akceleracji GPU.

 

Albo jakąś dystrybucje linuxa zawsze oszczędzi zasobów można przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden komputer ze starym jak świat athlonem X3 2gb RAM i 40 gb SSD i odtwarza wszystko bez zająknięcia. Nie chodzi mi o 4 K - wystarczy Full HD.

 

A co myślicie o tym NUCu- czy doinstalowanie jakiś kodeków pomoże?

 

zadnych kodekow.

 

zainstaluj h264ify w chrome/firefox. powinno pomoc na youtube, ten NUC musi dekodowac video sprzetowo, nawet w 4k. upewnij sie, ze masz najnowsze sterowniki intela. w przypadku chrome, sprawdz status akceleracji w chrome://gpu - wszystko powinno dzialac.

 

z czymkolwiek poza youtube masz na tym NUCu problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych kodekow.

 

zainstaluj h264ify w chrome/firefox. powinno pomoc na youtube, ten NUC musi dekodowac video sprzetowo, nawet w 4k. upewnij sie, ze masz najnowsze sterowniki intela. w przypadku chrome, sprawdz status akceleracji w chrome://gpu - wszystko powinno dzialac.

 

z czymkolwiek poza youtube masz na tym NUCu problemy?

 

Poza filmami w zasadzie wszystko chodzi, chociaż ja go kupiłem jako smart tv (zamiast tych androidowych badziewi).

 

Które kodeki będą do tego najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kodeków to się nie orientuję, natomiast zauważyłem że w obciążeniu procesora przy odtwarzaniu filmów z youtube duże znaczenie ma przeglądarka. U mnie najbardziej obciąża Chrome i wszelkie jego odmiany na chromium, potem nieco mniej obciąża Firefox, a najlepiej wypada - i tu jest przepaść - IE oraz Edge. Nie znam szczegółów dlaczego tak się dzieje.

 

Możliwe, że w ogóle MS najlepiej ogarnia dekodowanie filmów z najlepszą wydajnością - kiedyś sprawdzałem odtwarzanie filmów HD 60fps na starszym sprzęcie (Athlon X2) i porównując VLC, MPC-HC oraz wbudowany odtwarzacz w Windows 10 - zdecydowanie najlepiej sobie radził ten w Windows 10. Próba zmian konfiguracji odtwarzania w VLC i MPC-HC nic nie pomagała, nawet przy wykorzystaniu wsparcia sprzętowego, ten windowsowski odtwarzacz był w stanie więcej wycisnąć z karty graficznej i jeszcze do tego mniej obciążyć CPU. Generalnie nie lubię odtwarzaczy od MS, ale w kwestii wydajności muszę im przyznać dużego plusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza filmami w zasadzie wszystko chodzi, chociaż ja go kupiłem jako smart tv (zamiast tych androidowych badziewi).

 

Które kodeki będą do tego najlepsze?

 

potrafisz czytac ze zrozumieniem?

 

1. zainstaluj h264ify (uzyj chrome jezeli nie uzywasz chrome lub firefoxa)

2. podaj, w jakich sytuacjach (strona www, oprogramowanie) masz problemy z obciazeniem cpu przy odtwarzaniu filmow. jezeli na liscie problematycznych stron nadal jest youtube, wklej wynik chrome://gpu

 

windows 10 ma wbudowane kodeki, to raz, browsery potrafia korzystac z wlasnych, olewajac system, to dwa. jak chcesz zawalac system pakietami kodekow z watpliwych zrodel zamiast sluchac udzielanych Ci rad, kup od razu i7 z gtx 1080, bo nic ponizej sie nie wyrobi w starciu z glupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem tak mówisz (nie wiedziałem, że są takie kodeki). Jest zdecydowanie lepiej. Firefox od 60 - 80% zajętości procesora a chrome od 30 - 60%. Chyba jednak zostawię sobie tego NUCa. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co.

 

h264ify ogranicza sie do youtube o ile wiem, natomiast chrome radzi sobie z obsluga video na www generalnie najlepiej, przynajmniej aktualne chrome pod win10.

 

ku przestrodze:

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Celeron+J3455+%40+1.50GHz

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+A4-7300+APU

 

ten celeron nie jest mocnym sprzetem, wiec na zajecie procesora bym nie patrzyl az tak - poki dekodowanie leci ewidentnie sprzetowo, nie ma problemu, procesor moze byc obciazony innymi drobiazgami chocby dlatego, ze najmocniejszy nie jest - i tez pytanie, czy trzyma wtedy w ogole maksymalny zegar.

 

natomiast sprzetowo wspiera dekodowanie video w 4k, wiec w przypadku problemu na ktorejkolwiek stronie www/w ktorejkolwiek aplikacji do odtwarzania filmow, nalezaloby zaczac od sprawdzenia konfiguracji softu, a nie wymiany sprzetu - bo sprzet do odtwarzania filmow jest bardziej niz wystarczajacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...