Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rychu_n

Prawdopodobnie wadliwy model Seagate 1TB ST1000DM010

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, podejrzewam że trafił mi się wadliwy model nowego dysku Seagate Barracuda 1TB ( https://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-1tb-6gb-s-sata-st1000dm010-1042371/ ), ale chciałbym jedynie skonfrontować to co zrobiłem z innymi zanim pojadę do sklepu z reklamacją, bo może zrobiłem coś zwyczajnie źle podczas montażu. A więc.

Podłączyłem dysk normalnie do gniazda SATA III oraz podłączyłem do zasilania, po włączeniu systemu wykrywa mi w menadżerze urządzeń jako nieznane urządzenie, a podczas próby inicjacji dysku pojawia się błąd który załączam na końcu posta w albumie na imgur. Na stronie seagate nie widzę żadnych konkretnych sterowników do tego modelu (do moich 3 innych dysków nigdy nie potrzebowałem żadnych, ale postanowiłem poszukać, bo kto wie), i dalej nic.

Następnie pozmieniałem kable od starszego dysku, dalej nic, muszę też nadmienić że stary dysk na kablach z "wadliwego" dysku działał normalnie. Więc nie będzie to wina zasilania ani kabla sata. Próbowałem podpiąć go do każdego możliwego gniazda SATA, włączając w to starsze SATA II, oczywiście nic to nie dało.

Bawiłem się w biosie, problem w tym że nie wykrywa mi kompletnie nic poza moimi starymi 3 dyskami. Screen załączam również w albumie imgur na końcu. Do któregokolwiek portu SATA nie podpiął bym tego dysku, i tak wykrywa dany port jako empty.

Nie wiem czy wyczerpałem możliwości sprawdzenia co jest nie tak, ale z tego co zrobiłem przychodzi mi do głowy jedynie fakt, ze kupiłem wadliwy model.

Poza tym, przy sprawdzaniu w CrystalDiskInfo nie ma nic, bo dysk nie jest kompletnie wykrywany zarówno przez system, jak i ten program.

I ostatnia rzecz która może się przyda, moja płyta główna to gigabyte B85M D3H, moje 3 inne dyski to SSD Crucial BX100, Seagate 1TB ST1000DM003 oraz samsung HD5202HJ.

Dzięki za wszelką pomoc, bądź chociaż potwierdzenie moich obaw.

album imgur http://imgur.com/a/z2Nf9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia rozwiązana, zwróciłem go w sklepie i wziąłem inny, i wszystko działa.

Ale podczas dzisiejszych prób napotkałem się inną dziwną rzecz którą może ktoś mi zdoła wytłumaczyć.

System mam zainstalowany na SSD dysku C. Dysk D służy mi jako główny magazyn. I dziwną rzeczą było to, że gdy odpiąłem dysk D ze złącza SATA system nie bootował mi się, ukazywał mi się komunikat

Reboot and Select proper Boot device or Instert Boot Media in selected boot device and press a key

Co jest dziwne, bo priorytetem w BIOS na bootowanie jest i był zawsze ustawiony dysk C na którym jest postawiony system, na dysku D nie było nigdy żadnego systemu. Dysk SSD jest też podłączony pod 1 slot SATA, nie żeby to miało pewnie jakiekolwiek znaczenie.

Ktoś ma jakiś pomysł dlaczego coś takiego ma miejsce? Nie chciałbym zostać nagle na lodzie w przyszłości tylko dlatego bo mój dysk magazynowy mi padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że odświeżam, ale czy tym sklepem nie jest sklep morele? Kupiłem ten sam dysk i mam takie same problemy. Pytam o sklep ponieważ jestem ciekawy czy wysyłają innym popsute dyski które ktoś oddał. Niby zapakowany był w folii którą trzeba rozerwać żeby otworzyć, ale może znaleźli na to sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam ten sam problem z innymi dyskami, ktoś mi wtedy poradził żeby zainstalować system tylko z podłączonym SSD a dopiero po zainstalowaniu systemu podłączyć HDD. Od tamtej pory zmieniłam HDD i nic się nie działo. Przerabiałam to na dwóch komputerach. Obstawiam, że plik do botowania był na HDD i po odłączeniu/zamianie tego dysku system nie wstaje bo brakuje plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, włożyłem płyte cd z windowsem dałem opcje napraw rozruch systemu czy jakoś tak i od tego czasu o problemie zapomniałem dysk tez seagate. Windows chyba sam zmienia partycje z jakiej ma startować- nie wie po co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 6 miesiącach i 10 dniach taki dysk w dniu wczorajszym zakończył u mnie żywot.

Widocznie obciążany był ponad jego możliwości - folder biblioteki Steam - głównie Fallout-y, blender, office, ide i repozytorium plików z moim kodzeniem ...

Wcześniej nie miałem problemu z dyskami tego producenta, w sumie to pierwszy pad dysku jakiego doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Seagate był nie do zarżnięcia obecnie to śmietnik (nie minęło pół roku a dwa z trzech dysków serwerowych padło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Seagate był nie do zarżnięcia obecnie to śmietnik (nie minęło pół roku a dwa z trzech dysków serwerowych padło)

 

IronWolf-y czy inny model. Najlepej podaj model i pojemność aby człowiek wiedział czego unikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Seagate był nie do zarżnięcia obecnie to śmietnik (nie minęło pół roku a dwa z trzech dysków serwerowych padło)

 

Jak to padło? Jakieś szczegóły? W przypadku dysku serwerowego masz darmową usługę Rescue, o ile dysk jest z legalnej dystrybucji, a nie jakiś spad z samochodu lub refurb ze szrociarni. Chyba że "dysk serwerowy" to widziałeś "w opisie allegro" lub podobnie szacownym serwisie. Szacowana roczna awaryjność dysków serwerowych dla przypadków ciągłej pracy to 0,3%. Nie jest to idealny wskaźnik, ale od 67% w pół roku jednak dość odległy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...