Forum PCLab.pl: Pytanie do studentów: Laptop vs PC - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pytanie do studentów: Laptop vs PC Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Tomasz8989 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 01 Wrzesień 2017 - 20:56

Siema. Mam pytanie do STUDENTÓW.

Od października będę studiował - w obcym mieście ( wynajęty pokój). Mam problem bo nie wiem co kupić Laptopa czy PC? Nie ukrywam że sam bardzo lubię grać i nie przepadam za laptopami.
Jak uważacie? Laptop jest konieczny czy PC to też dobry pomysł? Może taki mit że laptop jest potrzebny do prezentacji itp. Bo tak naprawdę ich się nie robi i mało kto cokolwiek pokazuje na laptopie na uczelni?
Jak to jest?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Kpc21 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2017 - 21:08

Prezentacje czasem się robi. Ale zawsze możesz skorzystać z uczelnianego komputera. A jak nie, to ktoś ci użyczy laptopa.

Jedyna kwestia taka, że mając laptopa możesz go ze sobą zabrać jadąc z mieszkania studenckiego do domu i odwrotnie. A ze stacjonarką tak nie zrobisz.

Laptop przydaje się też, jak masz okienko w zajęciach i chcesz coś porobić, a nie chcesz wracać na ten czas do mieszkania.

No i jak jest jakiś niekoniecznie interesujący wykład (a z obowiązkową obecnością), są ludzie, którzy zabierają na wykład laptopa i udają, że robią na nim notatki :) Nie żebym coś takiego pochwalał, ale w ten sposób stacjonarki też się nie wykorzysta.

Ten post był edytowany przez Kpc21 dnia: 01 Wrzesień 2017 - 21:10

#3 Użytkownik jest niedostępny   vhp 

• PipPipPipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2017 - 21:13

Zobacz postTomasz8989, o 01 Wrzesień 2017 - 21:56, napisał(a):

co kupić Laptopa czy PC?

Pytanie typu "sedan czy samochód?".

Ten post był edytowany przez vhp dnia: 01 Wrzesień 2017 - 21:14

#4 Użytkownik jest niedostępny   Kpc21 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2017 - 21:19

No to też racja. Ja wyszedłem z założenia, że chodzi o wybór między laptopem a komputerem stacjonarnym.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Tomasz8989 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2017 - 21:28

Zobacz postKpc21, o 01 Wrzesień 2017 - 21:19, napisał(a):

No to też racja. Ja wyszedłem z założenia, że chodzi o wybór między laptopem a komputerem stacjonarnym.

I masz rację.
Wybór jest pomiędzy Laptopem a PC. Dalej nie wiem co zrobić :(

#6 Użytkownik jest niedostępny   narmiak 

• Maruda
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2017 - 21:33

Zależy od budżetu.
Ale nawet przy niewielkim ja i tak optował bym za laptopem.

#7 Użytkownik jest niedostępny   Kpc21 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2017 - 21:34

Ale vhp dobrze mówi, nie sprecyzowałeś, o co ci chodzi... Mów konkretnie: laptop czy komputer stacjonarny, tak jak sedan czy hatchback, a nie sedan czy samochód...

#8 Użytkownik jest niedostępny   Push-up3k 

• 1945-2015 RIP Lemmy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2017 - 21:39

Zobacz postTomasz8989, o 01 Wrzesień 2017 - 21:56, napisał(a):

Siema. Mam pytanie do STUDENTÓW.

Od października będę studiował - w obcym mieście ( wynajęty pokój). Mam problem bo nie wiem co kupić Laptopa czy PC? Nie ukrywam że sam bardzo lubię grać i nie przepadam za laptopami.
Jak uważacie? Laptop jest konieczny czy PC to też dobry pomysł? Może taki mit że laptop jest potrzebny do prezentacji itp. Bo tak naprawdę ich się nie robi i mało kto cokolwiek pokazuje na laptopie na uczelni?
Jak to jest?

A co studiujesz? Generalnie to warto mieć laptopa, bo jest mobilny. Pograć, zawsze sobie coś pograsz, ale to czy mobilność ci się przyda zależy już od tego co studiujesz.

#9 Użytkownik jest niedostępny   Tomasz8989 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2017 - 22:44

Studiował będę finanse i rachunkowość.
Od mobilności mam smartphone. Nie wiem czy kupowanie PC zamiast Laptopa to nie jest " wygłupianie się " bo laptopa będzie miał prawie każdy.
Ogóle bardzo nie lubię laptopów bo nie widzę żadnych plusów poza mobilnościa której nie potrzebuje - tak mi się wydaje.

Dlatego pytam studentów.. Wy macie doświadczenie i możecie się wypowiedzieć czy laptop jest konieczny czy jednak nie bo komputera ( laptop/pc) i tak używamy przeważnie tylko w mieszkaniu.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Ig0r 

• Król na zamku
  • PipPipPipPip

Napisany 01 Wrzesień 2017 - 22:58

Ja studiuję informatykę. W kawalerce mam mocnego PC + monitor 21:9 i służy do grania jak i programowania bo o wiele wygodniej jest podzielić kod przy większych projektach lub dokumentacja/tutorial. Mam też mocnego mobilnego lapka, przydaje się bardzo na zajęciach, aby zaprezentować kod i działanie programu. Ewentualnie pograć lub porobić/poćwiczyć sobie na wykładzie/wolnym okienku. No i podczas podróży jest świetny. 15 calowy ekran w wymiarach 14 cali. Waży 2 kg.

Ten post był edytowany przez Ig0r dnia: 01 Wrzesień 2017 - 23:11

#11 Użytkownik jest niedostępny   Filip454 

• FZS FTW!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2017 - 03:25

Lapek za tysiaka + stacjonarka :)

#12 Użytkownik jest niedostępny   Bartekk955 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2017 - 06:48

Bierz laptopa, ja nie miałem laptopa i musiałem wziąć stacjonarny żeby coś mieć, teraz stoi i się kurzy jedynie czasem robi się sprawozdania w Wordzie no i w fifkę się pykanie z kimś od czasu do czasu.

#13 Użytkownik jest niedostępny   Push-up3k 

• 1945-2015 RIP Lemmy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2017 - 07:44

Zobacz postTomasz8989, o 01 Wrzesień 2017 - 23:44, napisał(a):

Studiował będę finanse i rachunkowość.
Od mobilności mam smartphone. Nie wiem czy kupowanie PC zamiast Laptopa to nie jest " wygłupianie się " bo laptopa będzie miał prawie każdy.
Ogóle bardzo nie lubię laptopów bo nie widzę żadnych plusów poza mobilnościa której nie potrzebuje - tak mi się wydaje.

Dlatego pytam studentów.. Wy macie doświadczenie i możecie się wypowiedzieć czy laptop jest konieczny czy jednak nie bo komputera ( laptop/pc) i tak używamy przeważnie tylko w mieszkaniu.
Człowiek, kilka osób zwracało ci na to uwagę. Stacjonarka lub laptop. Laptop to rodzaj PC.

#14 Użytkownik jest niedostępny   Radow 

• Sebix 35% / Troll 35% / 30% Normalności
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2017 - 08:01

ja głosuje na lapka - chociaz w gry nie gram :)

#15 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2017 - 09:38

Zależy jakie masz fundusze. Tani lekki używany poleasingowy laptop + stacjonarka to zestaw na którym ja przez studia siedziałem.
Jeśli lubisz grać to na lapka musisz wydać względnie dużo - te z GTX1060 niestety kosztują swoje, a często jeszcze wyglądają jak mokry sen 9 latka.

Teraz z używkami jest o tyle spoko, ze nawet jak kupisz jakiś antyk na Sandy Bridge to i tak wsio na nim powinno śmigać (może oprócz filmów HEVC w wysokiej rozdzielczości.)

#16 Użytkownik jest niedostępny   narmiak 

• Maruda
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2017 - 10:45

Zobacz postPush-up3k, o 02 Wrzesień 2017 - 08:44, napisał(a):

Człowiek, kilka osób zwracało ci na to uwagę. Stacjonarka lub laptop. Laptop to rodzaj PC.

Już widzę te krucjaty w wątkach o telefonach komórkowych, jak ktoś się będzie pytał o zakup telefonu do 1000 zł a ktoś mu nie daj Boże poleci SMARTFONA! :o
:lol2:

#17 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 02 Wrzesień 2017 - 13:08

Zobacz postTomasz8989, o 01 Wrzesień 2017 - 23:44, napisał(a):

Czy właśnie sobie nie odpowiedziałeś na pytanie? :Up_to_s:

Można jeszcze pomyśleć nad wariantem pośrednim:
-laptop
-monitor
-klawiatura i myszka

W mieszkaniu pracujesz praktycznie jak na stacjonarce (nie licząc wydajności), a w razie czego nie ma problemu z zabraniem na zajęcia. Najlepiej mieć model z włącznikiem nie przykrytym ekranem, bo wtedy można go nie otwierać (mniej miejsca potrzeba). Ewentualnie model ze stacją dokującą.

Jak twój telefon ma wyjście na monitor, a rzutniki na uczelni wejście cyfrowe, to prezentacje można puszczać z telefonu.

Ilość prezentacji zależy od typu zajęć - przejrzyj program studiów i zobacz ile będziesz miał seminariów.
Jeżeli będziesz miał dużo zajęć, gdzie pisze się sprawozdania, coś w arkuszach kalkulacyjnych, to mając laptopa będziesz mógł robić jeszcze poprawki przed zajęciami, czy nawet w trakcie.

Jeżeli możesz, to zabierz komputer z domu, a po pierwszym semestrze będziesz pewnie już wiedział czy ci brakuje laptopa czy nie.

#18 Użytkownik jest niedostępny   Kpc21 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2017 - 13:28

Zobacz postBono[UG], o 02 Wrzesień 2017 - 14:08, napisał(a):

Jak twój telefon ma wyjście na monitor, a rzutniki na uczelni wejście cyfrowe, to prezentacje można puszczać z telefonu.

Można kupić konwerter na VGA, jakiś czas temu Chińczycy zaczęli takie masowo produkować i teraz nie jest już problemem nabycie czegoś takiego za cenę rzędu 30 zł (a nie 300 zł, jak jeszcze kilka lat temu).

Mamy na uczelni wykładowcę, który prezentacje wyświetla z tabletu, i podpina się właśnie przez taką przelotkę.

Zobacz postnarmiak, o 02 Wrzesień 2017 - 11:45, napisał(a):

Już widzę te krucjaty w wątkach o telefonach komórkowych, jak ktoś się będzie pytał o zakup telefonu do 1000 zł a ktoś mu nie daj Boże poleci SMARTFONA! :o
:lol2:

Nie no, przecież to jest OK, smartfon to rodzaj telefonu.

Zastanawiające byłoby, gdyby ktoś się pytał "smartfon czy telefon", i tu jest identyczny przypadek.

#19 Użytkownik jest niedostępny   Tomasz8989 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2017 - 18:19

Zobacz postPush-up3k, o 02 Wrzesień 2017 - 07:44, napisał(a):

Dla mnie PC = komputer stacjonarny
Laptop to laptop.

Patrząc jak wysokie są teraz ceny kart graficznych to też nie wiem czy kupowanie gtx 1060 za 1,5k to dobry pomysł.

Osobiście nie lubię laptopów ( to co mogę zrobić na laptopie zrobię też na swoim Galaxy s8), 10000x bardziej wolę stacjonarkę. ALE na studiach bez laptopa nie wiem czy da radę/ czy nie wyjdę na idiotę który nie ma laptopa.

#20 Użytkownik jest niedostępny   narmiak 

• Maruda
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2017 - 18:38

No to poczekaj z zakupem do pierwszego miesiąca studiów i sam oceń.
Poza tym dlaczego miałbyś wyjść na idiotę? Posiadanie laptopa jest jakimś wymogiem na twoim kierunku?

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3