Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomasz8989

Pytanie do studentów: Laptop vs PC

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam pytanie do STUDENTÓW.

 

Od października będę studiował - w obcym mieście ( wynajęty pokój). Mam problem bo nie wiem co kupić Laptopa czy PC? Nie ukrywam że sam bardzo lubię grać i nie przepadam za laptopami.

Jak uważacie? Laptop jest konieczny czy PC to też dobry pomysł? Może taki mit że laptop jest potrzebny do prezentacji itp. Bo tak naprawdę ich się nie robi i mało kto cokolwiek pokazuje na laptopie na uczelni?

Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentacje czasem się robi. Ale zawsze możesz skorzystać z uczelnianego komputera. A jak nie, to ktoś ci użyczy laptopa.

 

Jedyna kwestia taka, że mając laptopa możesz go ze sobą zabrać jadąc z mieszkania studenckiego do domu i odwrotnie. A ze stacjonarką tak nie zrobisz.

 

Laptop przydaje się też, jak masz okienko w zajęciach i chcesz coś porobić, a nie chcesz wracać na ten czas do mieszkania.

 

No i jak jest jakiś niekoniecznie interesujący wykład (a z obowiązkową obecnością), są ludzie, którzy zabierają na wykład laptopa i udają, że robią na nim notatki :) Nie żebym coś takiego pochwalał, ale w ten sposób stacjonarki też się nie wykorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kupić Laptopa czy PC?

Pytanie typu "sedan czy samochód?".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to też racja. Ja wyszedłem z założenia, że chodzi o wybór między laptopem a komputerem stacjonarnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to też racja. Ja wyszedłem z założenia, że chodzi o wybór między laptopem a komputerem stacjonarnym.

 

I masz rację.

Wybór jest pomiędzy Laptopem a PC. Dalej nie wiem co zrobić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od budżetu.

Ale nawet przy niewielkim ja i tak optował bym za laptopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale vhp dobrze mówi, nie sprecyzowałeś, o co ci chodzi... Mów konkretnie: laptop czy komputer stacjonarny, tak jak sedan czy hatchback, a nie sedan czy samochód...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Siema. Mam pytanie do STUDENTÓW.

 

Od października będę studiował - w obcym mieście ( wynajęty pokój). Mam problem bo nie wiem co kupić Laptopa czy PC? Nie ukrywam że sam bardzo lubię grać i nie przepadam za laptopami.

Jak uważacie? Laptop jest konieczny czy PC to też dobry pomysł? Może taki mit że laptop jest potrzebny do prezentacji itp. Bo tak naprawdę ich się nie robi i mało kto cokolwiek pokazuje na laptopie na uczelni?

Jak to jest?

A co studiujesz? Generalnie to warto mieć laptopa, bo jest mobilny. Pograć, zawsze sobie coś pograsz, ale to czy mobilność ci się przyda zależy już od tego co studiujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studiował będę finanse i rachunkowość.

Od mobilności mam smartphone. Nie wiem czy kupowanie PC zamiast Laptopa to nie jest " wygłupianie się " bo laptopa będzie miał prawie każdy.

Ogóle bardzo nie lubię laptopów bo nie widzę żadnych plusów poza mobilnościa której nie potrzebuje - tak mi się wydaje.

 

Dlatego pytam studentów.. Wy macie doświadczenie i możecie się wypowiedzieć czy laptop jest konieczny czy jednak nie bo komputera ( laptop/pc) i tak używamy przeważnie tylko w mieszkaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja studiuję informatykę. W kawalerce mam mocnego PC + monitor 21:9 i służy do grania jak i programowania bo o wiele wygodniej jest podzielić kod przy większych projektach lub dokumentacja/tutorial. Mam też mocnego mobilnego lapka, przydaje się bardzo na zajęciach, aby zaprezentować kod i działanie programu. Ewentualnie pograć lub porobić/poćwiczyć sobie na wykładzie/wolnym okienku. No i podczas podróży jest świetny. 15 calowy ekran w wymiarach 14 cali. Waży 2 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz laptopa, ja nie miałem laptopa i musiałem wziąć stacjonarny żeby coś mieć, teraz stoi i się kurzy jedynie czasem robi się sprawozdania w Wordzie no i w fifkę się pykanie z kimś od czasu do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Studiował będę finanse i rachunkowość.

Od mobilności mam smartphone. Nie wiem czy kupowanie PC zamiast Laptopa to nie jest " wygłupianie się " bo laptopa będzie miał prawie każdy.

Ogóle bardzo nie lubię laptopów bo nie widzę żadnych plusów poza mobilnościa której nie potrzebuje - tak mi się wydaje.

 

Dlatego pytam studentów.. Wy macie doświadczenie i możecie się wypowiedzieć czy laptop jest konieczny czy jednak nie bo komputera ( laptop/pc) i tak używamy przeważnie tylko w mieszkaniu.

Człowiek, kilka osób zwracało ci na to uwagę. Stacjonarka lub laptop. Laptop to rodzaj PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja głosuje na lapka - chociaz w gry nie gram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz fundusze. Tani lekki używany poleasingowy laptop + stacjonarka to zestaw na którym ja przez studia siedziałem.

Jeśli lubisz grać to na lapka musisz wydać względnie dużo - te z GTX1060 niestety kosztują swoje, a często jeszcze wyglądają jak mokry sen 9 latka.

 

Teraz z używkami jest o tyle spoko, ze nawet jak kupisz jakiś antyk na Sandy Bridge to i tak wsio na nim powinno śmigać (może oprócz filmów HEVC w wysokiej rozdzielczości.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek, kilka osób zwracało ci na to uwagę. Stacjonarka lub laptop. Laptop to rodzaj PC.

Już widzę te krucjaty w wątkach o telefonach komórkowych, jak ktoś się będzie pytał o zakup telefonu do 1000 zł a ktoś mu nie daj Boże poleci SMARTFONA! :o

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogóle bardzo nie lubię laptopów bo nie widzę żadnych plusów poza mobilnościa której nie potrzebuje - tak mi się wydaje.

Czy właśnie sobie nie odpowiedziałeś na pytanie? :Up_to_s:

 

Można jeszcze pomyśleć nad wariantem pośrednim:

-laptop

-monitor

-klawiatura i myszka

 

W mieszkaniu pracujesz praktycznie jak na stacjonarce (nie licząc wydajności), a w razie czego nie ma problemu z zabraniem na zajęcia. Najlepiej mieć model z włącznikiem nie przykrytym ekranem, bo wtedy można go nie otwierać (mniej miejsca potrzeba). Ewentualnie model ze stacją dokującą.

 

Jak twój telefon ma wyjście na monitor, a rzutniki na uczelni wejście cyfrowe, to prezentacje można puszczać z telefonu.

 

Ilość prezentacji zależy od typu zajęć - przejrzyj program studiów i zobacz ile będziesz miał seminariów.

Jeżeli będziesz miał dużo zajęć, gdzie pisze się sprawozdania, coś w arkuszach kalkulacyjnych, to mając laptopa będziesz mógł robić jeszcze poprawki przed zajęciami, czy nawet w trakcie.

 

Jeżeli możesz, to zabierz komputer z domu, a po pierwszym semestrze będziesz pewnie już wiedział czy ci brakuje laptopa czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='02 Wrzesień 2017 - 14:08' timestamp='1504354107' post='14783688']

Jak twój telefon ma wyjście na monitor, a rzutniki na uczelni wejście cyfrowe, to prezentacje można puszczać z telefonu.

Można kupić konwerter na VGA, jakiś czas temu Chińczycy zaczęli takie masowo produkować i teraz nie jest już problemem nabycie czegoś takiego za cenę rzędu 30 zł (a nie 300 zł, jak jeszcze kilka lat temu).

 

Mamy na uczelni wykładowcę, który prezentacje wyświetla z tabletu, i podpina się właśnie przez taką przelotkę.

 

Już widzę te krucjaty w wątkach o telefonach komórkowych, jak ktoś się będzie pytał o zakup telefonu do 1000 zł a ktoś mu nie daj Boże poleci SMARTFONA! :o

:lol2:

Nie no, przecież to jest OK, smartfon to rodzaj telefonu.

 

Zastanawiające byłoby, gdyby ktoś się pytał "smartfon czy telefon", i tu jest identyczny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek, kilka osób zwracało ci na to uwagę. Stacjonarka lub laptop. Laptop to rodzaj PC.

 

 

Dla mnie PC = komputer stacjonarny

Laptop to laptop.

 

Patrząc jak wysokie są teraz ceny kart graficznych to też nie wiem czy kupowanie gtx 1060 za 1,5k to dobry pomysł.

 

Osobiście nie lubię laptopów ( to co mogę zrobić na laptopie zrobię też na swoim Galaxy s8), 10000x bardziej wolę stacjonarkę. ALE na studiach bez laptopa nie wiem czy da radę/ czy nie wyjdę na idiotę który nie ma laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poczekaj z zakupem do pierwszego miesiąca studiów i sam oceń.

Poza tym dlaczego miałbyś wyjść na idiotę? Posiadanie laptopa jest jakimś wymogiem na twoim kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poczekaj z zakupem do pierwszego miesiąca studiów i sam oceń.

Poza tym dlaczego miałbyś wyjść na idiotę? Posiadanie laptopa jest jakimś wymogiem na twoim kierunku?

 

Nigdy nie studiowałem. Nie wiem czy brak laptopa będzie problemem czy nie. Czy nie jest czymś w rodzaju co każdy student posiada. Dlatego kieruje te pytania do studentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w październiku zaczynam teleinformatykę i mój ITX jest prawie gotowy ;), dla mnie mimo wszystko pieniądze były przeważającym czynnikiem wyboru - całkowity koszt jednostki (i3 4170, 8GB RAM, GTX950), monitora (22"FHD PLS), klawiatury, myszy i głośników szacuję na ok. 2100zł. Za taką kwotę mógłbym kupić co najwyżej szajs do worda bez systemu, który po roku będzie wyłączał się po odłączeniu ładowarki. Do prezentacji mogę kupić... kabel MHL za dychę i puszczać je z telefonu. Zresztą jak będę chciał to zawsze mogę sprzedać PC, dołożyć trochę i kupić lapka. Ale póki co - PC MASTER RACE! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy studenci informatyki air itd. Spieszę was poinformować że na studiach nic poważnego robić nie będziecie. Może przy końcu do pracy inż/mgr trochę większe obciążenie ale nie potrzeba wam więcej jak i3/i5 i 8gb ram. Coś mocniejszego ? To tylko dla tej nielicznej grupy rozwijającej się prywatnie lub dla tej większej grupy grającej w gry(ale może już lepiej konsolę kupić).

Przewagą lapka nad desktop na studiach jest to że go weźmiesz na uczelnie żeby przedyskutować w przerwie z kumplem problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop na uczelni nie jest potrzebny w ogóle. Mówi wam to student kierunku it. PC w domu i tyle. Chyba, że ktoś wynajmuje stancje i chce jeździć do domu to tylko w tym laptop się przyda, serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, czasem się przydaje. W kilku przypadkach, które zostały tu już wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...