Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

daerragh

Kilka pytań nt. podkręcania 4690k na płycie MSI H81-P33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

EDIT: OK, dowiedziałem się, że Adaptive to to samo co Auto (prawda?) // W Biosie mam kilka możliwości ustawienia napięc dla CPU. Ja robię to tak, że ustawiłem CPU/RING ratio na 41 (4.1 GHz) i ustawiłem offset dla CPU -0.060V a ustawienie VID ma na auto, więc napięcie zmieniam tylko offsetem. Czym się to różni od tego, jak mogę wybrać tryb napięcia dla CPU (mam auto) na Adaptive, bo Override jak rozumiem zmienia napięcie na sztywno. Więc czym się różni zmiana napięcia Offsetem + Auto od Adaptive.

 

Druga rzecz to na tej płycie ustawilem proc. na 4.1 GHz przy napięciu Vcore/ring 1.144V. Dość dużo, nie? Dodam, że na stockowym taktowaniu spokojnie robie uV na -100mV a przy podkręcaniu dość mocno muszę podnosić napięcia. Uważam, że 4.1 GHz przy napięciu 1.144V to dość wysokie napięcie. Zasilacz to Antec VP-500.

 

Kolejną rzeczą jest to, że HWMonitor/HWInfo pokazuje mi napięcie VID/rdzenia po OC na 1.144 nawet w idle a powinno ono spadac do ok 0.8-0.9V. Ale temperatura nie wzrosła mi w idle nawet względem tego kiedy procesor był na stock + uV, więc przypuszaczam, że programy przekłamują. Intel Speedstep i stany C1E/C7s są włączone.

 

Mógłbym podkręcić jeszcze bardziej ale ustaliłem sobie, że najbezpieczniejszą opcją dla mnie będzie nie przekraczać 1.15V ze względu na płytę nie przystosowaną do OC i wyższy pobór energii. Procesor pobiera przy tym ustawieniu 17W więcej względem ustawienia stock+uV. Po ustawieniu np. 4.3 GHz na ok. 1.250V proc bierze już prawie 2 razy więcej względem uV, więc to już zdecydowanie za dużo jak dla mnie i te 200Mhz nie jest tego warte, IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...