Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

luk21pl

Drukarka do 300 zł domowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaką polecacie drukarke do użytku domowego sporadycznego z TANIMI zamiennikami:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtanszy tusz org do drukarki

sprawdź z jakimi drukarkami współpracuje i dobierz drukarkę i sprawa załatwiona

 

ja w ten sposób znalazłem tusz hp704 do tego obsługującą ją drukarkę hp 2060 i za 60 zeta kupuje oryginalne 2 tusze i mam problem z głowy

dodam jeszcze że głowice są w tuszu i kiedy tusz nawet zaschnie to tylko wymieniasz tusz i działa

 

 

ten canon wygląda ciekawie w eksploatacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że jeśli do sporadycznego to tylko laserówka, potrzebujesz kolorowego wydruku? HP LaserJet Pro P1102 to jeden z najpopularniejszych modeli laserówek i na pewno bez problemu znajdziesz zamienniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie chcę otwierać kolejnego takiego tematu, więc się podczepię.

Wybieram miedzy:

Canon IP7250

Canon MG5750

HP 4535

(wielofunkcyjne do 300zł)

Canony przemawiają do mnie głównie ze względu na wyższą rozdzielczość (jakość?) druku, bo czasem fajnie puścić sobie jakieś zdjęcie na szybko.

HP za to ma tańsze zamienniki tuszy, gdzie Canon robi problemy z czipami i takie tam.

Czy ktoś mógłby uwidocznić jeszcze inne znaczące różnice i pomóc wybrać?

jakby ktoś podał ceny najtańszych opcji tuszy dla każdej z nich to by było super.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mały budżet i jak jeszcze chcesz drukować zdjęcia to powodzenia. Canon z tego co mi wiadomo drogi jest w utrzymaniu. Serio chcesz drukować zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mały budżet i jak jeszcze chcesz drukować zdjęcia to powodzenia. Canon z tego co mi wiadomo drogi jest w utrzymaniu. Serio chcesz drukować zdjęcia?

Nie mówie, że specjalnie do tego kupuje, ale raz na jakiś czas, jeśli jakość druku byłaby wystarczająca to może i tak.

Dlatego sie zastanawiam czy parametry którymi sie Canony różnią od HP (głównie rozdzielczość) przekłada się na ta jakość i czy jest ona warta droższych tuszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do domowego użytku i ma być kolor to

 

HP Deskjet Ink Advantage 2135 tusze przede wszystkim można napełnić lub kupić oryginał w śmiesznej cenie. Jak zaschnie się nie przejmujesz głowica w kartridżu kupisz nowy i po sprawie.

 

Poniżej zapraszam Ciebie do zakupu tuszy:

 

 

TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie model HP Deskjet Ink Advantage 2135 dobrze się sprawdzi jako urządzenie wielofunkcyjne do domowych zastosowań, z zamiennikami też nie będzie żadnego problemu, akurat tym zajmujemy się na co dzień i możemy pomóc podczas ich wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli drukarka ma być używana rzadko, to w grę wchodzi zakup drukarki laserowej. Niestety laserowe kolorowe to koszt około 1000 zł, zatem polecam zakup laserowej monochromatycznej (czarno-białej).

Polecam HP LaserJet P1102 (model już wycofany z produkcji, ale gdzieś ostatnie sztuki jeszcze są do kupienia). Zastępcą P1102 to HP LaserJet Pro M12A. Dobrym wyborem będzie również Brother HL-1110E.

 

Pozdrawiam,

Rudy z DrTusz.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w firmie HP P1102 oraz Brother J100. Oby dwie drukarki są godne polecenia. Wszystko zależy od tego czy będzie drukowany kolor i w jakich ilościach. Nie ma co ukrywać, że brother musi być używany na bieżąco, bo zasychają tusze w kanalikach doprowadzających (głowica jest w drukarce). Hp 2135 również wygląda ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez koloru się nie obejdę, więc atrament. Wiem, że zasycha, będę pilnował.

To pierwsze 3w1 za którym sam płace, więc budżet ograniczony do 300zł i cięzko mi go podnieść. Nie wiem też w sumie jak w praktyce wygląda wymiana tuszy, w sensie na ile przeważnie wystarczają, jakich zamienników szukać

itp.

Mówiąc o HP to polecacie jeden z najtańszych modeli 2135. Niestety nie ma WiFi i duplexu. Widze, że model 4535 ma te same tusze. Czy rożni sie on w eksploatacji jakoś od 2135? Jest mimo wszystko gorszy?

 

I czy Canony wychodzą dużo drożej w eksploatacji? Nie wiem jakich tuszy szukać najlepiej by potem sobie wyliczyć ile kosztuje użytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...