Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Probl3matyczny

Katowanie 2500k @4.8 czy może lepiej zostać przy 4.5?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy warto jest trzymać 2500k na 4.8GHz? Przy czym 1.36V daje 4.5GHz a na 4.8GHz trzeba już 1.42V. Wiem że mała różnica ale 630pkt w cinebenchu cieszy oko.

Czy lepiej może nie katować proca? Temp max po 30 min stress to 80*C ale wyżej już chyba nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.42 to za duże napięcie na codzień. Różnica 300MHz nie jest warta takiego voltażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw na 4,5 ghz. 300 mhz nie dadzą na tyle dużego kopa, żeby było sens go katować takim napięciem. Poza tym 80 stopni to dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie temperatury i jaka różnica jest w realnych zastosowaniach, bo przecież na co dzień nie odpalasz stress testów.

Film pokazujący jak podłączyć dane z HWINFO64 (np. temperatury rdzeni CPU) do MSI Afterburner:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak prawda, zostanę przy 4.5GHz szkoda procka, na 4.5Ghz temperatury nie przekraczają 75 w stress testach. W grach oczywiście mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy warto jest trzymać 2500k na 4.8GHz? Przy czym 1.36V daje 4.5GHz a na 4.8GHz trzeba już 1.42V. Wiem że mała różnica ale 630pkt w cinebenchu cieszy oko.

Czy lepiej może nie katować proca? Temp max po 30 min stress to 80*C ale wyżej już chyba nie pójdzie.

pierwsze pytanie , ile ci te 300mhz dają w grach, bo w benchmarki chyba nie grasz, a od czasu do czasu te 1,42v to dla tych cepów pikuś (ludzie po kilka lat na 1,5v na nich pracują 24/7 przy dobrym chłodzeniu) ja obecnie swojego ustawiłem na 4,2 ghz i 1,29v , bo i tak przy mojej karcie 1050ti to ona m i w 99% gier ogranicza kl/s, a przy takim ustawieniu tempy nie przekraczają mi 60 st w stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...