Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

darekkkk

jak odinstalować program zainstalowany z paczki .deb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

System to Mint 18.2 KDE.

Zainstalowałem Firefoxa z paczki .deb. Musiałem tak zrobić aby móc dysponować wersją starszą niż dostępne w repozytorium.Nowe wersje FF (począwszy od wersji 55) działają u mnie fatalnie.

 

Pytanie: jak odinstalować w ten sposób zainstalowany program?

Doszukałem się w internecie kilku poleceń ale najczęściej w wyniku ich użycia pojawia się komunikat, że dany program nie jest w ogóle zainstalowany.

Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co pokaże polecenie?

dpkg -l | grep firefox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuca:

ii  firefox-locale-pl                               55.0.2+linuxmint1+sonya                      amd64        Polish language pack for Firefox
ii  firefox-mozilla-build                           54.0.1-0ubuntu1                              amd64        Mozilla Firefox, official Mozilla build, packaged for Ubuntu by the Ubuntuzilla project.

Ps. Nawiasem mówiąc, ten FF z deb nie daje się spolszczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak widzisz - pakiet instalowany ręcznie "nie jest znany" programowi apt czy nakładkom jak Synaptic, Centrum Oprogramowania Ubuntu.

 

Usuń ręcznie:

sudo dpkg -r firefox-mozilla-build

 

Nowe wersje FF (począwszy od wersji 55) działają u mnie fatalnie.

Nie wiem jak z twoimi preferencjami, ale może warto spróbować Opery albo Chromium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Vivaldi.

 

Nie aktualizując przeglądarki przede wszystkim pozbawiasz się aktualizacji bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Dziękuję za rady - kiedy znajdę chwilę aby się ogarnąć z tymi przeglądarkami to zdam relację.

 

Zmiana przeglądarki: próbowałem Opery - może zabrakło mi cierpliwości aby ogarnąć import zakładek z FF ale to po prostu nie działa. Chromium - strasznie dziwne są czcionki (próbowałem zmian), delikatne rozmycie czcionki i obraz jakiś taki wypalający oczy (pod FF jest ok) a poza tym irytujące drobiazgi jak np. brak łatwo dostępnego podręcznego menu pod PPM (trzeba kliknąć dwa razy). Może to wymaga czasu na dopieszczenie/konfigurację a z tym kłopot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...