Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

juzio452

Średniak na teraz czy flagowiec na lata?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć od Was - forumowicze, co sądzicie na temat takiego dylematu. Czy warto zainwestować większą kwotę, powiedzmy 2000, i cieszyć się flagowcem przez lata czy lepiej kupić średniaka do 1000-1200 i wymienić go za 1,5 do 2 lat.

 

Czy telefony z wysokiej półki charakteryzują się dużo dłuższą żywotnością? Bardzo chciałbym, żeby wypowiedziały się osoby, które używały telefonów z obu przedziałów cenowych.

 

Pod uwagę biorę Androida i iOS.

 

Co do Xiaomi to musielibyście mnie przekonać, bo chińczyki raczej jakością zdjęć się nie wyróżniają - przynajmniej w klasie średniej.

 

Tylko Polska dystrybucja.

 

W szukanym telefonie najbardziej mi zależy na:

- Bardzo dobrym wyświetlaczu

- Aparacie(najlepiej, ze stabilizacją)

- Baterii

- Designie - na pewno nic od motoroli czy LG

- Android bądź iOS

- Niezawodnym zasięgu

- Długowieczności - żeby telefon za 2000 nie zamulał po 1,5 czy 2 latach

- Dobrej optymalizacji nakładek, bądź systemu

- Przekątniej nie mniejszej niż 4,7" i nie większej, niż 5,5", ale to kwestia zagospodarowania przestrzeni

 

Proszę o propozycje i opinie użytkowników zarówno iOS'a jak i Androida i jak to się ma po załóżmy 2 latach użytkowania flagowców.

 

W przedziale HIGH END interesuję mnie iPhone 6s vs Samsung S7 edge, który wygląda pięknie.

Z kolei przy średniakach zastanawiałem się nad A5 2016, J5 2017.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skreśliłem S7 EDGE z powodu paska pikseli który pojawia się na wyświetlaczu. Miałem go dwa razy, dwa razy ten sam problem. Nie polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Xiaomi, LG oraz Motorola odpada, to ja bym proponowal HTC 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć coś więcej na temat S7 Edge? Plusy i minusy? Bo ten pasek to mógłby być wyjątkowy niefart z egzemplarzami :P Choć mało prawdopodobne...

 

Byłem w mediaexpert popatrzeć na telefony i... jeżeli chodzi o aparat to samsungi mają najlepsze. Nawet jeżeli chodzi o stabilizację obrazu to s7, bądź edge pokonuję iPhone'a 6s. Z kolei kumpel ma sgsa 6 edge i po dwóch latach bateria cieniutko i system się wiesza, a przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga.

 

Co do HTC to nie w moim guście :P

 

Są tu jacyś użytkownicy Iphoneów i Sgsów? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy warto zainwestować większą kwotę, powiedzmy 2000, i cieszyć się flagowcem przez lata czy lepiej kupić średniaka do 1000-1200 i wymienić go za 1,5 do 2 lat.

Jeśli zależy Ci na aparacie to zostają praktycznie tylko flagowce. Albo nowe, albo stare. Nawet flagowiec sprzed 2-3 generacji zwykle robi lepsze zdjęcia niż średnia półka.

 

W średniej półce aparaty są średnie.

 

Aparat w 6S ustępuje wyraźnie temu z SGS7 czy 8, dopiero 7 Plus ma aparat który jako tako się może zbliżyć.

 

Jeśli już brać to S7 lub S7Edge według mnie.

 

Iphone z kolei pewnie dłużej przetrwa próbę czasu jeśli chodzi o soft i wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Apple to na pewno lepiej zadba o wsparcie dla telefonu. Jednak czy S7/S7 Edge wytrzymałby te 3, a nawet 4 lata do zmiany telefonu na inny? Aparat, ekran i dość przyzwoita bateria są dla mnie kluczową kwestią, a AMOLEDY QHD robią swoje wraz z odpowiednim aparatem. Głównie chodzi o to, żeby utrzymać Androida plynnego w działaniu. Dodam, że nie gram na telefonie i nie potrzebuję mas aplikacji. Jakiś FB, messenger, mail, nawigacja i aparat to najważniejsze aplikacje z których będę korzystał, sporadycznie w podróży jakiś film(co pewnie będzie dało się zauważyć przy rozdzielczości iPhone(750x1334) vs S7/S7Edge(1440x2560). Czy przy odpowiednim dbaniu o telefon, tzn. niezaśmiecanie, Android przetrwa te 3-4 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie padnie z przyczyn naturalnych to przetrwa i będzie sensownie działać, to sam tyczy się iphone. Osobiście wybrałbym s7/s8 jeśli potrzebujesz konkretnej "słuchawki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-4 lata i SGS 7 ? Nie widzę tego. Bateria na pewno będzie do wymiany, a i sam system zapewne zwolni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak jestem za zakupem dobrego średniaka i zmiany po niedługim czasie. Za te dwa lata kupisz kolejnego dobrego średniaka który pewnie będzie co najmniej tak dobry jak aktualny flagowiec.

A żeby nie wydawać 1000-1200zl proponuje kupić leeco/coolpad cool 1 dual 4gb za 800zl. Jakość wykonania, wydajność jak u najlepszych (procesor o wydajności snapa 800-810), najlepszy aparat wśród średniaków (masz wątek że zdjeciami na forum, sam mogę podesłać). Wersja 3gb za 600zl. Zakup na allegro z Polski z gwarancja 24m-ce. System nie w pełni spolszczony (80%) ale jest ok. Najlepsze co można kupić za około tysiaka

Na YT masz porównanie 1:1 wersji 4gb z Galaxy S6. Zdjęcia i wydajność. Zdziwisz się ;)

 

Ew cos pomiędzy czyli niedawne foagowce i tu honor 8 jako Huawei p9 z 4gb ram (brak sprzętowego mono, jakość zdjęć w kolorze taka . Cena 1400-1500zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flagowca nie ma sensu, chyba że chcesz pokazać się w towarzystwie, kupujesz średniaka, czy w PL, albo na ali, gerbest itp, i po jakimś czasie zmieniasz, obecna wydajność średniaków jest na takim poziomie że hej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo przepadam za chińczykami z tego względu, że wymagam od telefonu, żeby był niezawodny, dobrze wykonany, miał dobre wsparcie i po prostu dobrze się prezentował(czasem wyjątkiem jest Xiaomi). A ten coolpad cool ma co jak co okropne ramki, tak jak w Huawei P8. Nie żeby był zły, ale wygląd go skreśla.

 

Co do Honora 8, wygląda naprawdę dobrze, ale musiałbym o nim poczytać, bo dziś się nim trochę bawiłem i grzał się niemiłosiernie, tylko po odpaleniu kilku aplikacji - choć może to być po prostu taki egzemplarz.

 

Co do Huawei P9/P10 Lite telefonik całkiem całkiem - brat ma 2016 i ekran z aparatem całkiem nieźle.

 

A co do SGS7/7Edge mówicie, że trzeba będzie baterię wymieniać i system bardzo zwolni w ciągu 3 lat?

 

Bo to prawda, że średniaki są teraz dobrze wykonane i mają przyzwoitą wydajność, ale co jeżeli chodzi właśnie o matrycę, aparat i niezawodność. Czy też się sprawują jak flagowce?

 

Czy działa to po prostu w ten sposób, że każdy telefon niezależnie od ceny trzeba będzie zmienić za te dwa lata i jedyną różnicą jest ogólnie pojęta jakość?

 

Najchętniej proszę osoby, które używały i flagowców i średniaków, bo na papierze parametry wyglądają dobrze, ale praktyka praktyką :)

 

PS. Nie chcę się chwalić, ale po prostu jestem ciekaw jak to jest w telefonach, bo gdy kupiłem laptopa za dwa lata temu za 4k to z powodzeniem używam do tej pory i jakość ekranu jest nadal bardzo dobra, czego w żadnym laptopie za 2-3 bym nie uświadczył. Więc w kwestii latopa warto było dołożyć do lepszych parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach rozwoj komorek bardzo przyspieszyl i nawet gdybys teraz mial flagowca, za 2 lata prawdopodobnie bedzie Cie kusil nastepny.

 

Ja z OnePlus One (czyli w tamtych czasach cos pomiedzy sredniakiem a flagowcem) korzystalem przez prawie 3 lata (gdyby mial slot kart microsd to pewnie nadal bym sie nim bawil) i jezeli chodzi o zamulanie badz baterie, nie mialem zadnych problemow. Teraz telefon ma moja mama i jest zachwycona plynnoscia komorki oraz czasem na baterii (wkrecila sie w przegladanie internetu na komorce :E ). Tak wiec, kazdy telefon moze zaczac zamulac jezeli przesadza sie z aplikacjami, jezeli chodzi o baterie, to quick charge jest spoko, ale wolniejsze ladowanie = dluzsze zycie baterii.

 

Jezeli Galaxy S7/Edge Ci sie tak bardzo podoba to kup i tyle ;) jest wiele osob ktore sa zadowolone z telefonu a aparat w tamtym roku praktycznie nie mial sobie rownych (pomijajac pixela i iphona).

 

PS: Honor 9 tez jest spoko, ale brak OIS-a. HTC U11 tez jest spoko.. ale cena. Co jak co, ale Galaxy S7 to jednak sprawdzony sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
flagowca nie ma sensu, chyba że chcesz pokazać się w towarzystwie, kupujesz średniaka, czy w PL, albo na ali, gerbest itp, i po jakimś czasie zmieniasz, obecna wydajność średniaków jest na takim poziomie że hej...

Wydajność jest najzupełniej wystarczająca natomiast aparaty zwykle są słabe. Bez stabilizacji, z kiepskimi matrycami itp.

Nawet 2 letni nie najświeższy flagowiec zwykle miażdży zdjęciowo najnowsze średniaki.

Jeśli chodzi o zdjęcia to może jeszcze taki Honor 9 wypada znośnie - tylko to taki średniak za 1750 zł, czyli tylko 200 zł tańszy niż Samsung S7.

No i LG G5 SE który jest po prostu G5 z gorszym SoC.

 

Lepiej kupić raz a dobrze.

 

ale co jeżeli chodzi właśnie o matrycę, aparat i niezawodność.

Niezawodność jest też poprawna. Natomiast jeśli chodzi o zdjęcia to jest różnie. Jeśli chodzi o wsparcie też. Właściwie tu jedynie Xiaomi, Huawei i Meizu stają na wysokości zadania i aktualizują w miarę regularnie średnią półkę. Samsung i LG mają zwykle ją gdzieś, Sony to już w ogóle szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem flagowce, przerabiałem średniaki, tak że wydawać kasę 4koła na tele szkoda, wolę kupić firmowego średniaka, i po roku zmienić, w PL się nie opłaca kupować, bo czy szajsung czy LG, Hua, Honor itp są drogie... a takiego Xaomi można brać w ciemno....., i kupowanie za 1750 w to smiech na sali, jak na szybko za Xiaomi Mi5 Prime z super wydajnością zapłacimy 970pln na ali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony chciałoby się tel na wypasie z drugiej strony szkoda kasy.

 

Ja swego czasu stałem przed dylematem Huawei P9 za 1500zł czy S7 za 2200. Wybrałem P9. Ogółem jestem bardzo zadowolony aczkolwiek aparat czasami pozostawia odrobine niedosytu, głównie brak OIS. No i nakładka bez szału jest.

 

Z drugiej strony Pannie kupiłem A5 2016 blisko rok temu i jest mega zadowolona, wyszedł mnie 1000zł. Aparat przedni szału nie robi ale tył jest w miare sensowny.

Następny tel to pewnie znów będzie albo jeden ze słabszych flagowców albo mocny średniak. Dawanie 2,5-4k za tel to jakieś nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Niezawodność jest też poprawna. Natomiast jeśli chodzi o zdjęcia to jest różnie. Jeśli chodzi o wsparcie też. Właściwie tu jedynie Xiaomi, Huawei i Meizu stają na wysokości zadania i aktualizują w miarę regularnie średnią półkę. Samsung i LG mają zwykle ją gdzieś, Sony to już w ogóle szkoda gadać.

 

Nie tylko xiaomi, meizu i huawei, ale to trzeba klapki z oczu zdjac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja Leeco zapewnia Ci regularne wsparcie poprawki bezpieczeństwa i nowe update na bieżąco. Już nie gadaj bzdur, tam trzeba pokątnie wgrywać jakieś romy od ruskich, żeby mieć polski język.

 

Do tego autor tematu szuka telefonów z POLSKIEJ dystrybucji. Podaj mi proszę oficjalną polską dystrybucję Leeco. Leeco to fajny telefon dla tych którzy lubią w nim grzebać, bawić się romami etc.

Jak ktoś chce kupić telefon w polskim sklepie i zapomnieć to od chińczyków ma do wyboru Huawei, Xiaomi, Meizu, ZTE i Lenovo. Z tym, że Lenovo i ZTE nie słyną z update'ów dla swojej średniej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku LeEco ma kłopoty finansowe i nie wiadomo ile pociągnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon na lata? A tak się w ogóle da? Raz z ręki wypadnie i się złamie na pół.

W życiu bym nie kupił delikatnego jajka za 2000. Ba, 1000 nie dam. Słuchawki, które przypinam do telefonu, są warte 2 razy więcej od niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja Leeco zapewnia Ci regularne wsparcie poprawki bezpieczeństwa i nowe update na bieżąco. Już nie gadaj bzdur, tam trzeba pokątnie wgrywać jakieś romy od ruskich, żeby mieć polski język.

 

Do tego autor tematu szuka telefonów z POLSKIEJ dystrybucji. Podaj mi proszę oficjalną polską dystrybucję Leeco. Leeco to fajny telefon dla tych którzy lubią w nim grzebać, bawić się romami etc.

Jak ktoś chce kupić telefon w polskim sklepie i zapomnieć to od chińczyków ma do wyboru Huawei, Xiaomi, Meizu, ZTE i Lenovo. Z tym, że Lenovo i ZTE nie słyną z update'ów dla swojej średniej półki.

 

Mówiłem, abyś zdjął klapki z oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś też miałem klapki na oczach, a teraz już nie, więcej kasy zostaje w kieszeni, id ze kupisz fajny telefon taniej, to jeszcze kasa zostanie, na wypasione słuchawki czy inne pierdoły, w PL kupuje się jak jest okazja i promocje, inaczej przepłacamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, abyś zdjął klapki z oczu.

Ale podałbyś jakiś sensowny konrargument w dyskusji? Bo iwanme napisał konkretnie, ty zaś, samemu wcześniej chwaląc się wgrywaniem ruskich romów, nie napisałeś nic, co by przeczyło jego słowom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczająco wiele razy podawałem argumenty. Wystarczy... Zdjąć klapki z oczu

 

Poza tym jest to oficjalny rosyjski rom wgrywany przez i jako zwykła oficjalna aktualizacja systemu. Nie jak w xiaomi czy innych chinolach lub w przypadku Romów alternatywnych.

A o wsparciu pisać nie będę bo gluchemu nie przetłumaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...