Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

derczy

Legalny zakup pakietu adobe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, interesuje się zakupem dość pokaźnego pakietu adobe. Mowa tutaj o kilku programach z ich półki, które jednak trudno dostać w takiej paczce ( albo jeden albo wszystkie ). Przede wszystkim nie interesuje mnie usługa subskrypcji, którą obecnie oferuje Adobe. Chciałbym zakupić już od razu licencję wieczystą, aby później nie płacić kolejnych pieniędzy za jej użytkowanie. Kolejna i najważniejsza kwestia to jej legalność oraz zaufane źródło zakupu. I to jest głównie powód tego tematu..

 

Znalazłem bardzo atrakcyjny pakiet: Master Collection CS6, który oferuje trochę nadmierną ilość produktów, ale w porównaniu z innymi to w nim właśnie znajdują się właściwe dla mnie programy oraz jego cena, nie jest zbyt zróżnicowana. W ofercie znalazłem go jedynie w sklepie programvare.pl, co sądzicie? Jest on wart zaufania? Czy istnieje jakaś możliwość weryfikacji legalności Oprogramowywania tego sklepu? Jakaś inna oferta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz kupić ten pakiet, to znaczy że będziesz go użytkował profesjonalnie. W takim przypadku - czy na pewno zamrożenie niemałej kwoty (7.9K brutto) jest najlepszą opcją pod kątem wydatków firmowych? Zwłaszcza na coś, co jest coraz starsze i nie jest już rozwijane od lat?

Możesz zawsze zadać to pytanie Adobe, niemniej jest to firma jednoosobowa, zarejestrowana w domku jednorodzinnym, ze stroną utworzoną w 2014 roku, co jednocześnie śmierdzi, jak i daje nieco pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakiet będzie używany profesjonalnie, ale wpisany w koszty dofinansowania. To w pewnym stopniu również wypełnienie ich, a wiadomo, że programy marki Adobe są w cenie i zawsze będą. CS6 to najnowsza wersja, która pewnie jeszcze wiele lat pociągnie, gdyż adobe skupia się obecnie na wersji CC ( wielu firmach używają jeszcze wersji poniżej CS6 ). Na niej również miałem okazję pracować w formie subskrypcji i nie widać w niej znaczących zmian. Zależy mi na kilku programach, reszty pewnie nie będę miał nawet okazji wykorzystać. Ale kupienie ich oddzielnie w licencji wieczystej jest o wiele droższe, a tak jak mówiłem wcześniej, nie chcę korzystać z subskrypcji, gdyż jest to mało opłacalne. I chyba każdy, kto miał okazję z niej korzystać to stwierdzi.

 

Sklep wydaje się legalny, ale właśnie ta jednoosobowa działalność mnie martwi, przy takich produktach. Chociaż są partnerami Microsoftu, nie wiem ile w tym prawdy to doszukałem się kilku opinii, że oprogramowania z tej firmy są legalne. Trochę robi tutaj również różnice cena, ponieważ oprogramowania z Microsoftu to zazwyczaj cena kilkuset złotych, nie tysięcy.

 

Pytanie bezpośrednio do adobe jest chyba najkorzystniejszą opcją, zaraz poszukam jakiś danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, podchodzisz do tego w specyficzny sposób - dostajesz po prostu jednorazowy zastrzyk gotówki. Gdyby tak nie było, wolałbyś chyba rozłożyć cenę na miesięczne raty i w ten sposób budować też koszta, nie? Jednorazowe zamrożenie prawie 8K zł nie jest opłacalne dla każdej działalności gospodarczej poniżej sporego progu obrótów itd.

CS6 będzie tanieć - jest już od ładnych paru lat porzucone, co może (w przyszłości) w różny sposób rzutować na support/stabilność na nowych generacjach sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że wolałbym korzystać z subskrypcji w innej sytuacji, a raczej musiałabym, ponieważ średnio byłoby mnie stać na wyłożenie takiej kwoty na raz. Ale subskrypcja nie wygląda tak dobrze w praktyce, to dobre rozwiązanie dla amatorów lub osób, które wykorzystują programy jedynie w celach własnych. Już po krótkim czasie jej użytkowania zrozumiesz, że o wiele lepiej wyszedłbyś kupując licencje np. Dla CS6, ponieważ, jest to zwyczajnie bardzie opłacane, a tak płacisz za produkt, którego i tak nigdy nie otrzymasz. W moim przypadku nie jest to również kilka dolarów, gdyż aby wejść w posiadanie pełnej liczby wymaganych programów jestem zmuszony wykupić cały pakiet, którego koszt to około 400 zł miesięcznie. Poza tym, większość firm pracujących na oprogramowaniu Adobe niechętnie podchodzą do wersji CC, a wręcz nie przyjmują nawet plików podchodzących od niej. Dla nich ta wersja jest oznaczona jako stratna polityka, której wymuszenie subskrypcji jest sprytnym zabiegiem od Adobe, ale również bolącym dla jego odbiorców. Wiem, co próbujesz mi przekazać ale to nie jest zamrożenie tej kwoty lecz wydatek, który i tak jest niezbędny. Po krótkim czasie koszta zwrócą się w przeciwieństwie do subskrypcji CC. Pakiet CS6 będzie zawsze w dobrej cenie, dopóki nie wydadzą wersji CS7 lub jakieś dobrej i poważnej alternatywy dla Adobe. Choć i w takich sytuacjach za pewne zbyt dużo nie zmaleje, to ostatnia licencjonowana wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, założyłeś (założyłaś? jaką w końcu masz płeć) coś tam sobie. Spróbuję rozwinąć swoją opinię:

Używam subskrypcji od pierwszego tygodnia jej istnienia, chociaż jest mi potrzebny na szczęście jedynie PS, więc moje koszta licencyjne są wręcz pomijalnie małe.

To jest dobre rozwiązanie właśnie dla ludzi zarabiających używaniem - w momencie, kiedy zaczniesz płacić podatki (generować koszta, zajmować się papierologią) zrozumiesz dlaczego :D

Nie potrzebujesz posiadać licencji "box" (czy jak nazwać licencje CS6). To jest...eee...dziecinada? Potrzebujesz mieć legalną możliwość użytkowania oprogramowania. Nic więcej, nic mniej. Posiadać możesz kostkę masła i bułki - oprogramowania nie trzeba.

Jeżeli podzielisz koszt pakietu przez koszt miesięcznego abonamentu, wyjdzie dosyć spora ilość miesięcy, co jest ważne zwłaszcza na starcie biznesu.

 

Kilka ciekawych pytań:

Jakie to firmy niechętnie podchodzą do CC?

Jakie to pliki z CC nie są kompatybilne wstecz?

 

Nigdy nie będzie pakietu CS7. Adobe bardzo, bardzo dobrze wyszło finansowo na przejściu na model abonamentowy.

Pakiet CS6 jest ostatnim w swoim rodzaju, nie będzie już rozwijany. Co oznacza, że: za jakiś czas może przestać być (w pełni) kompatybilny z nowymi odsłonami Windows i nowymi technologiami. Pozostanie przy Windows 7 nie jest rozwiązaniem, gdyż ten system też przestaje być rozwijany (promocja W10). Nie uruchomisz za jakiś czas Windows 7 na żadnym nowym komputerze. Co oznacza, że pozostając przy rozwiązaniach sprzed lat (W7 + CS6) skazujesz się na pozostaniu przy technologii, która w pewnym momencie będzie przestarzała. W zasadzie już jest, gdyż jak wiemy, CS6 nie jest rozwijany, ale różnic w stosunku do CC nie ma aż tak dużo. Jeszcze.

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że twój model jest nieco "skrzywiony" - próbujesz najprawdopodobniej wycisnąć maksymalną kasiorę z dotacji, wydajesz nie swoje pieniądze, więc chcesz jak najwięcej kosztów na początku - niemniej po tym momencie będziesz być może wręcz zmuszony do generowania możliwie niskich kosztów rozłożonych na możliwie długi okres - w końcu co z tego, że wydasz od razu np. 50K zł, jak pierwszy zarobek nadejdzie nie od razu i nim spłacisz początkowe koszta minie dużo czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia...

 

Oczywiście są firmy, które nie wchodzą w rozwiązania abonentowe bo... wymagają one ciągłego uaktualniania, połączenia z netem i weryfikowania licencji, kończy się tak, że (przypadek z montażu na premierze) pojawia się okno o updacie, zamykasz je, chcesz pracować dalej... pojawia się znowu, po którymś razie podpinasz jakieś tam lte i dajesz update... brak połączenia z serwerem Adobe i ciemna żopa, nie da się montować, nie da się zupdatować. Teraz wyobraźcie sobie, że dzieje się to w momencie kiedy siedzisz gdzieś w plenerze z reżyserem i robisz jakiś tam pre-montaż. Jak o tym pisałem w momencie, kiedy pojawił się pierwszy CC to każdy mówił, że to niemożliwe, zabezpieczą się, można nie updatować itd. itp. Od tamtej pory naliczyłem na polskich forach około 30 tematów o takiej sytuacji. Najśmieszniejsze, że problem rozwiązuje jakiś crack z internetu. Absurdalne ? a jednak.

 

Niestety tak jak pisze Jagular, pakiet CS6 nie jest już supportowany i znowu na przykładzie softu do video after+premiere+media encoder mogę napisać, że to są lata świetlne w porównaniu do wersji CC, brak wszystkich akcelercji, lutów, lumetrii, multi gpu itd. Photoshop+Lightroom ok, można pracować ale soft do video bez importerów, enkoderów i nowych funkcji to mordęga.

 

Do tego abstrakcyjna cena za pakiet, gdzie można na prawdę dobre promocje czy to -40% czy jakieś edu wyłapać.

Osobiście wolałbym zainwestować czy zrobić koszty na sprzęcie bo to ułatwi pracę a z softem wybrałbym inną kombinację, na przykład darmowe oprogramowanie plus ewentualnie licencja adoba na poszczególne programy na miesiąc jak się trafi robota która to pokryje albo odkupienie od kogoś licencji (nie ma z cs6 problemu) a nie kupowanie nowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to może być specyficzna niedogodność (konieczność autoryzacji raz na chyba 3 miesiące), ale w obecnych czasach chyba coraz mniejsza? W przypadku komputera stacjonarnego nie jest to w ogóle problemem. Nie pamiętam czy da się wymusić weryfikację w nam odpowiadającym momencie (aby uchronić się przed wspomnianymi oknami).

Uaktualnienia softu można kontrolować - na szczęście, bo różnie bywa z updateami od Adobe :E

 

Jak widać, patrząc na pakiet Adobe pod kątem wideo, on się zestarzał już teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzą tez inne hocki klocki, jeden z ostatnich updatów do premierea miał buga, który usuwał z tempami pliki surówki. Wyobraź sobie zdziwienie jak robisz reklamę, przykładowo kręcona na lotnisku gdzie na pozwolenia czekasz pół roku. Iiiii niespodzianka, oczywiście każdy powinien mieć backup a najlepiej dwa ale wiadomo, że ludzie dzielą się na tych co robią backupy i na tych co będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe, założyłeś (założyłaś? jaką w końcu masz płeć) coś tam sobie. Spróbuję rozwinąć swoją opinię:

Używam subskrypcji od pierwszego tygodnia jej istnienia, chociaż jest mi potrzebny na szczęście jedynie PS, więc moje koszta licencyjne są wręcz pomijalnie małe.

To jest dobre rozwiązanie właśnie dla ludzi zarabiających używaniem - w momencie, kiedy zaczniesz płacić podatki (generować koszta, zajmować się papierologią) zrozumiesz dlaczego :D

Nie potrzebujesz posiadać licencji "box" (czy jak nazwać licencje CS6). To jest...eee...dziecinada? Potrzebujesz mieć legalną możliwość użytkowania oprogramowania. Nic więcej, nic mniej. Posiadać możesz kostkę masła i bułki - oprogramowania nie trzeba.

 

Jeżeli podzielisz koszt pakietu przez koszt miesięcznego abonamentu, wyjdzie dosyć spora ilość miesięcy, co jest ważne zwłaszcza na starcie biznesu.

 

Co założyłem? Nie mam potrzeby pisać o sobie, nie jest to temat przeznaczony do tego. Jeśli potrzebujesz wyłącznie PS ( LR + PS = 8 euro? ) to jest to dla ciebie dobra alternatywa, nie dla mnie. Korzystam z wielu programów z pakietu Adobe podczas pracy, więc płatność miesięczna nie jest już tak niska, jak w przypadku jednego. Sprawdź ceny i przekalkuluj sobie jaki jest to wydatek. Nie wiem dlaczego próbujesz określić moje potrzeby, skoro jednoznacznie podkreślam od początku tematu czego szukam i wymagam. Korzystałem już z subskrypcji i podziękuje, wersja CC również do mnie nie przemawia. A płacenie za produkt, którego fizycznie i tak nie otrzymasz to jest dopiero dziecinada na którą wielu się nabiera, niestety.

 

Kilka ciekawych pytań:

Jakie to firmy niechętnie podchodzą do CC?

Jakie to pliki z CC nie są kompatybilne wstecz?

 

W wielu agencjach oraz firmach z którymi współpracowałem oraz miałem okazję pracować panuje spora niechęć do CC, częściej korzysta się jeszcze z CS6, a nowszą wersją się posiłkuje w wyjątkowych sytuacjach. Trudno im się nie dziwić, jeśli opłaca się sporą liczbę produktów dla wielu pracowników, koszta są koszmarne. W moim przypadku jest to również odczuwalne. Wiele razy również słyszałem o przypadkach, gdy pakiety CS6 zakupowano masowo z rynku w firmach, aby być jak najmniej uzależniony od polityki jaką prowadzi aktualnie Adobe. I jest to jak najbardziej uzasadnione, dlatego jak mam okazję oraz możliwość to sam szukam czegoś dla siebie. Jeśli ceny nagle kilkukrotnie wzrosną, to co dalej? Niestety trzeba płacić..

 

 

Nigdy nie będzie pakietu CS7. Adobe bardzo, bardzo dobrze wyszło finansowo na przejściu na model abonamentowy.

Pakiet CS6 jest ostatnim w swoim rodzaju, nie będzie już rozwijany. Co oznacza, że: za jakiś czas może przestać być (w pełni) kompatybilny z nowymi odsłonami Windows i nowymi technologiami. Pozostanie przy Windows 7 nie jest rozwiązaniem, gdyż ten system też przestaje być rozwijany (promocja W10). Nie uruchomisz za jakiś czas Windows 7 na żadnym nowym komputerze. Co oznacza, że pozostając przy rozwiązaniach sprzed lat (W7 + CS6) skazujesz się na pozostaniu przy technologii, która w pewnym momencie będzie przestarzała. W zasadzie już jest, gdyż jak wiemy, CS6 nie jest rozwijany, ale różnic w stosunku do CC nie ma aż tak dużo. Jeszcze.

 

Jasne, że bardzo dobrze wyszło i dalej wychodzi. W przypadku pakietu CS6 nigdy nie będzie sytuacji, że jego kompatybilność zaniknie w raz z nowymi aktualizacjami czy wersjami softów. Nie okłamujmy się CS6 jest ostatnią boksową wersją, która wciąż jest wykorzystywana przez setki tysięcy osób. Jeśli pojawią się jakieś problemy to szybko zostaną załatane przez fanów lub innych dobrych samarytaninów ( już nie takie programy czy gry otwierano na nowych technologiach ) Pomimo lat dzielących obie wersję to masz rację, w CC nie ma nic co mogłoby zachęcić mnie do nowszej wersji - tu się jedynie zgodzę. Adobe po prostu zabrakło pomysłów na dalsze rozwijanie tego produktu, ponieważ nikt nie kupiłby nowości z CC pod nazwą CS7, a nawet jeśli to byłby to duża gafa dla producenta bo te "nowości" nie są zbyt wiele znaczące i nie można tu mówić o jakiś technologicznych postępach. Nie uruchomisz Windows 7 na żadnym komputerze? O czym ty mówisz, nie wiem czy masz jakiekolwiek pojęcie o czym piszesz. Sam korzystam jeszcze z Windowsa 7 i nie czuje żadnych ograniczeń oraz potrzeby przejścia na nowszą wersję. Oczywiście, było dane mi słyszeć o jakiś tam programach lub grach, które działają tylko pod 10 ale są to jedynie jakieś wyjątki.

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że twój model jest nieco "skrzywiony" - próbujesz najprawdopodobniej wycisnąć maksymalną kasiorę z dotacji, wydajesz nie swoje pieniądze, więc chcesz jak najwięcej kosztów na początku - niemniej po tym momencie będziesz być może wręcz zmuszony do generowania możliwie niskich kosztów rozłożonych na możliwie długi okres - w końcu co z tego, że wydasz od razu np. 50K zł, jak pierwszy zarobek nadejdzie nie od razu i nim spłacisz początkowe koszta minie dużo czasu?

 

Nie wiem o czym piszesz w ogóle, nie o takiej dotacji jest mowa. Nie jest osobą, która dopiero zaczyna zabawę w tym temacie, nie brałabym się od razu za kilka programów tym bardziej od Adobe. Chociaż obecnie rynek jest już przystosowany do tych produktów i gdzie nie pójdziesz tam wymagają znajomości z tej marki. Jeszcze kilka lat temu używałem darmowych alternatyw, takich jak GIMP czy Inkscape i bardzo dobrze się na nich pracowało, pomimo przepaści technologicznej. Jeśli chodzi o grafikę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie uruchomisz Windows 7 na żadnym komputerze? O czym ty mówisz, nie wiem czy masz jakiekolwiek pojęcie o czym piszesz. Sam korzystam jeszcze z Windowsa 7 i nie czuje żadnych ograniczeń oraz potrzeby przejścia na nowszą wersję. Oczywiście, było dane mi słyszeć o jakiś tam programach lub grach, które działają tylko pod 10 ale są to jedynie jakieś wyjątki."

 

niestety mylisz się, na nowych prockach windowsy poniżej 10 normalnie się nie instalują, teoretycznie można obejść zabezpieczenie Microsoftu ale... zaczynają się później problemy z redistami na których pół świata jest oparte w tym i soft Adobe, dochodzą jeszcze takie kwiatki jak konwersja kolorów przy użyciu więcej niż 8 bitów itd. itp.

zagadnienie nie jest proste a użycie starych pakietów typu cs6 wiąże się z ograniczeniami i mordęgą gdzie w cc ludzie w ogóle nie wiedzą o takich problemach... bo ich nie ma

 

mógłbym Ci wypisać kilkanaście stron różnic pomiędzy cc a cs6, które zrewolucjonizowały czy to prace photoshop/lightroom czy premiere/after, natomiast rozumiem, że nie masz potrzeby przesiadki i dla mnie to OK, jednak argumenty, że ktoś coś tam poprawi, jakiś fan itp... to jest bzdura bo fani robią pluginy i dodatki do cc i to jest takie tam pocieszanie się na potrzeby argumentacji na forum

 

poza tym Adobe robi to samo co inne firmy, abonament i "rewolucjonizowanie" silników tak, żeby przesiadka na nowe windowsy, nowe grafiki czy procki była z czasem koniczna, tak się kręci rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to tylko dyskusja, przecież nie interesuje nas aż tak twój los, żeby przeprowadzać jakąś ratunkową krucjatę :)

 

Masz do dyspozycji:

- przejście na soft abonamentowy, zawsze aktualny, zawsze wspierający najnowsze technologie. Koszt miesięczny to parę procent kosztów pakietu poprzedniej generacji. Z punktu widzenia podstawowej ekonomii wydaje się to być atrakcyjną opcją, zwłaszcza w kontekście poniższego. Oczywiście, po parudziesięciu miesiącach spłacasz koszt pakietu - to wada na pewno. Jak duża? Trzeba by spytać księgowej :) Dochodzi to, co opisał T_G - konieczność zalogowania do sieci co chyba 3 miesiące.

- kupno jednorazowe pakietu CS6. W teorii byłoby to dobrą opcją, w praktyce może być już ciężko ocenić ten fakt. Po pierwsze, alokujesz nie taką małą kwotę jednorazowo w coś. Sam ten fakt już może przeszkadzać ekonomicznie - no chyba że środków jest pod dostatkiem i nie ma już na co je wydać. Po drugie, zamrażasz tę kwotę zakupem czegoś, co za 2 lata może już nie działać poprawnie, lub w ogóle - i starzeje się coraz bardziej. Zostało opuszczone i jest solą w oku Adobe. Jak pisze wyżej T_G, już w tej chwili ten pakiet odstaje możliwościami. Ta sytuacja się nie poprawi w czasie.

 

Nie oszukujmy się, o tak. Samarytanie łatający pakiet komercyjny? Serio? Zakładasz w swojej działalności, profesjonalnej, fakt, że jak coś przestanie działać, to będziesz czekać aż ktoś złamie prawo i zacznie ingerować w komercyjne oprogramowanie? Nawet po zaprzestaniu rozwoju, pakiet jest własnością Adobe i nikt poważny nie ruszy go, do tego za darmo, tylko po to, żeby dostać w twarz pozwem.

 

Nowe generacje chipsetów nie muszą mieć wsparcia dla Windows 7. Ten system, najpopularniejszy system na razie, już w tej chwili nie obsługuje wszystkich technologii. Tak jak "w oku" Adobe solą jest CS6, tak jest w przypadku Microsoftu i Windows 7. Nawiasem mówiąc, wsparcie technologiczne dla sprzętu w Windows robi się ogólnie coraz krótsze - są już nie takie stare komponenty nie obsługiwane przez najnowsze generacje W10 :) Komputery stały się zbyt dojrzałe i trzeba "pomagać" im się starzeć.

 

Innymi słowy, za parę lat możesz zechcieć kupić platformę, która podoła wymaganiom obecnym na rynku za parę lat. Windows 7 nie zadziała, nie będzie sterowników do tego nowego sprzętu, więc pozostanie używać starszego sprzętu i robić robotę coraz wolniej, bo wymagania będą szły do przodu, a sprzęt będzie stał w miejscu. Podobnie będzie ze softem - opuszczony przestanie w pewnym momencie działać stabilnie, lub w ogóle. Producent zleje support ciesząc się, że powstaje kolejny argument wymuszający przejście na nowy produkt.

 

Ceny nie wzrosną kilkukrotnie. Chyba nigdy w historii komputerów to się nie wydarzyło. Tak naprawdę to ceny (abonamentu) spadły dwukrotnie, a następnie (ostatnio) dokonano korekty związanej z pięknymi zawirowaniami kursów walut w naszym pięknie stabilnym w ostatnim czasie świecie.

 

Gdybym potrzebował pełnego pakietu Adobe, osobiście dalej bym poszedł drogą abonamentu. Im mniejsze koszta miesięczne, tym lepiej. Zwłaszcza że Adobe miewa promocje typu -50% od czasu do czasu - wtedy można wyhaczyć rok abonamentu taniej.

 

Tyle, po prostu wytłumaczyłem swoje stanowisko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakiet cc można jeszcze na osobę, która się uczy zarejestrować i wykorzystywać komercyjnie, to też sporo niższa cena a z boksem w wersji cs6 jest jakiś cenowy absurd, ten pakiet powinien kosztować 2tys brutto ale tu się (o dziwo) zgodzę z Jagularem, CS6 był na tyle dobry w swoim czasie, że po dzień dzisiejszy jest kolcem w tyłku Adobe jak Windows 7 dla Microsoftu i jedyne na co można liczyć, że zrobią wszystko, żeby jego używanie było jak najbardziej dokuczliwe i nieopłacalne... chociaż mając licencję na CC można z szóstki programy sobie zainstalować, w przypadku Encorea to rewelacyjne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...