Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartosz302

IBOX 500W

Rekomendowane odpowiedzi

IBOX 500W

 

Krótki opis "lokatora" czarnych list...

 

Zasilacz, podobnie jak wersja 400W, to dzieło firmy DEER/Solytech. Jak na "500W" jest okablowany dosyć przeciętnie: posiada co prawda wtyk PEG 6+2 pin, ale brakuje EPS do zasilania procesora. Oprócz tego mamy 4x MOLEX i 2x SATA +FDD. Do plusów należy zaliczyć fakt zastosowania przewodów prądowych 18AWG.

 

Tabliczka znamionowa obiecuje 480W – łącznie na trzech głównych liniach...

 

dsc_0054nqzii.jpg

 

... natomiast na samym laminacie (przy oznaczeniu bezpiecznika) widać, że dopuszczalne maksimum to 400W.

 

 

Cały filtr EMI jest na oddzielnej płytce dolutowanej zaraz za wtykiem 230V.

 

 

dsc_0056qxz5a.jpg

 

 

Sam zasilacz – podobnie jak większość tej "klasy" jednostek – to półmostek z grupową regulacją napięć i pasywnym PFC.

 

 

dsc_00558yldv.jpg

 

 

Po weryfikacji zabezpieczenia przeciwzwarciowego, podpiąłem zasilacz do i5 750 + GTX480.

 

Szybki pomiar napięć podczas wyświetlania pulpitu: 3.31V, 5.01V i 12.05V... dobrze.

 

Po uruchomieniu testu PSU w OCCT:3.28V, 5.22V i 11.70V + prawie 420W z gniazdka.

 

Po podniesieniu napięć i uruchomieniu OCCT zasilacz się wyłączył... pierwsza myśl – zjarał się, ale nie było "fajerwerków". Po odłączeniu na chwilę przewodu zasilającego całość ponownie ruszyła.

 

Dla pewności powtórzyłem test jeszcze raz i reakcja była identyczna. IBOX 500W ma sprawne zabezpieczenie OPP (zastosowano identyczny IC jak w nowszych FEEL-ach od Modecoma).

 

Po dokładniejszej inspekcji wnętrza okazało się, że ma całkiem przyzwoite prostowniki na stronie wtórnej.

 

 

dsc_0052o4lwd.jpg

 

 

3.3V – 30A

 

5V – 2X 30A

 

12V – 30A

 

 

Główne tranzystory to para D209L.

 

 

dsc_0053bqlmv.jpg

 

Widać więc, dlaczego zasilacz wyłącza się po przekroczeniu ok. 350Wszczerbaty.gif

 

Całkiem przyzwoity, choć dosyć głośny, "no-name" o realnej mocy ok. 350W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak na 350W to mogło być gorzej. Do budżetówki na GT1030 itp. byłby jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki tylko w wersji 400W. Zasilał Phenoma 9850 i GT 9600 GSO, Wytrzymał rok czasu i się zjarał razem z płytą główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie rzeczywiście nie posiada. Phenom miał premierę w 2008 roku, w tym czasie wprowadzili pewnie zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o jakie "wprowadzone zmiany" Ci chodzi, ale ibox 400 ma 20A na 12v i ma prawo wybuchnąć przy zasilaniu czegoś więcej, jak zestaw biurowy bez dodatkowego gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę pozytywny wydźwięk ma ten rzut oka :E Jednostka nie taka tragiczna, jakby sugerowała marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartosz302

Przegladalem twoje testy i nie szkoda ci gtxow ? Lepiej by bylo zrobic dummy load (sam ma zrobiony na mosfetach, cos jak regulator oborotow silnika, ale z wtornikiem wyjsciowy i paroma innymi zmianami - duzo by pisac :cool: ) Mialbys pelna kontrole nad pobieranym pradem.

Moglbys podawac wartosci elementow (lepsze zdjecia) ? Komus by sie to przydalo i mi tez. Masz oscyloskop i daloby rade wrzucac przebiegi przy testach ? Wiem ze to nie elektroda, ale jako ciekawostka. Jakie tetnienia, oscylacje itd. bo czesto nie ma tego w sieci.

Pozdrowienia i dalszych testow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...