Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Misiekfu

Zestaw z monitorem do gier ~3500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po wielu latach przerwy postanowiłem złożyć jakiś zestaw do gier a że całkowicie wypadłem z tematu sprzętu proszę Was o pomoc w złożeniu czegoś sensownego.

 

Zastosowanie komputera : gry (Wiedzmin jakieś strzelanki itp), filmy

Maksymalna kwota : 3500 zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : w tym tygodniu

Których części potrzebuję : skrzynka + monitor + system

Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie

Których części potrzebuję : wszystkich oprócz dysków

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : dysk SSD i HDD z laptopa

Własna propozycja zestawu : procesor raczej Intel i raczej jakiś i5, ogólnie nie chciał bym przez dłuższy czas niczego dokładać ( no może oprócz RAMu kiedyś) Monitor myślałem nie mniej jak 24"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się trochę podciągnąć budżet - 4000 i ani grosza więcej :)

Dowiedziałem się o możliwości użytkowania Windowsa w wersji trialowej i zamierzam z tego w tym momencie skorzystać. Czyli na chwilę obecną potrzebuję samą skrzynką bez dysku i systemu oraz monitor ( no i ew jakaś mysz i klawiatura koniecznie z podświetlanymi klawiszami ).

Z racji tego że kasa na sprzęt trochę większa można coś bardziej pokombinować. Poczytałem trochę o Ryzenie i nie wiem czy nie był by to lepszy i bardziej przyszłościowy wybór ( chciał bym aby w tej konfiguracji sprzęt wytrzymał jak najdłużej ).

 

Poskładałem sobie coś takiego:

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=183894

Jest sens pakować się w AMD czy pozostać przy Intelu? Proszę was jeszcze o podpowiedz odnośnie karty graficznej bo modeli GTX 1060 jest masa i nie bardzo wiem czym się różnią. A może Radeon...

Sprzęt muszę zamówić najpóźniej do piątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też wziąłbym MSI B350 TOMAHAWK, zestawik bardzo fajny, bardziej przyszłościowy niż na intelu. Ew. możesz kupić Gigabyte GTX 1060 Windforce 6GB jest trochę taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa SPC RG4T z hartowanym szkłem.

 

1 x AMD Ryzen 5 1600 /3.6GHz, AM4, BOX/

1 x SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

1 x MSI B350 PC Mate /AMD B350, DDR4, AM4/

1 x A-Data 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 XPG Z1

1 x XFX Core TS 550W 120mm Bronze

1 x Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000, Micron)

1 x Asus DRW-24F1MT SATA (black)

1 x SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

 

3554 zł z esc.pl

 

Z lepszą obudową, z lepszą GPU oraz z chłodzeniem na CPU w tej samej cenie co Twoja propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jak obudowa, kwestia gustu. Myślałem o niej ale przy tak naciągniętym bierzecie liczyła się każda złotówka a jakoś pełne okno mnie tak nie rajcuje. GPU było w promocyjnej cenie taniej od Palita na którego wcześniej byłem zdecydowany ale znowu parę zł zaoszczędzone i jest WindForce ( btw w czym ten Pakiet jest lepszy ). W esc nie było dostępnego procka a kompa musiałem mieć na już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...