Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matissfr

Krawędzie tekstur w pixelach i migotanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeżeli jest to zła kategoria tematu proszę o przeniesienie do poprawnej. Posiadam następujący problem, którego nie potrafię rozwiązać w już w żaden sposób. Jestem troszeczkę tym załamany bo skompletowałem sobie komputer za nie małe pieniądze.

Chciałem czerpać przyjemność z gier w wolnym czasie, a jak na razie to są tylko nerwy, ból oczu i bezradność.

Mój problem jest następujący... W każdej grze. Dosłownie w każdej wszystkie krawędzie tekstur są w pixelach. Tak samo przy obracaniu obrazu myszką ustawiania kierunku np. postaci. tekstury strasznie migoczą. Ciężko to wyjaśnić pisząc, ale wystarczy spojrzeć na przykładowe filmiki innych osób.

 

- Tutaj bardzo widoczne.

 

Powiem tak. Jeżeli chodzi o podstawowe czynności takie jak odinstalowywanie gier, reset systemu, wgrywanie nowych, jak i starych sterowników, aktualizowanie windows update nic nie pomaga. Ponadto próbowałem zmienić monitor z HDMI na DVI jak i odwrotnie ten sam problem. Nie pomaga także, zmiana GPU gdyż na starych, jak i nowych modelach jest to samo.

Zmiana rozdzielczości czy monitory z 144Hz dają nadal ten sam efekt. Nie jestem w stanie znaleźć problemu tak samo, jak inne osoby, które są autorami tych filmów oraz osoby, które mają podobną sytuacje. Jeżeli nikt nie ma pomysłu, to przynajmniej możecie mi podpowiedzieć jakie czynności mogę wykonać z moim komputerem.

Wszystkie podzespoły z jednostką były zakupione w Komputroniku. Posiadam do dnia dzisiejszego wszystkie paragony z 2 letnią i dłuższą gwarancją na to wszystko.

Proszę o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Aliasing, konkretnie w GTA5 wbij MSAAx4 + DSR/downsampling i będzie dużo lepiej.

 

W sterowniku włącz MFAA dzięki czemu podmieni MSAA w grze i spadek wydajności będzie niższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Aliasing, konkretnie w GTA5 wbij MSAAx4 + DSR/downsampling i będzie dużo lepiej.

 

W sterowniku włącz MFAA dzięki czemu podmieni MSAA w grze i spadek wydajności będzie niższy.

 

Niestety, ale te ustawienia nie pomagają, próbowałem już różnych konfiguracji w GTA.

Ponadto ten sam efekt jest w każdej grze nie tylko GTA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się tym inspektorem ale nic nie pomogło zero efektu tak na prawde!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie GTA 5 tak wyglądało na starej grafice:

 

Masz podobnie.

 

W grze masz FXAA włączone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi ocenić po tym filmiku ale wydaje się, że jest podobne.

Czy mam FXAA włączyne czy nie jest ten sam efekt.

Nie chodzi mi tu o samo GTA tylko o wszystkie gry. A np. w Fifie 17 nie ma już takich ustawien graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś ustawienia indywidualne do gier w nvidiaInspector albo nvidiamanager?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Aliasing, konkretnie w GTA5 wbij MSAAx4 + DSR/downsampling i będzie dużo lepiej.

 

W sterowniku włącz MFAA dzięki czemu podmieni MSAA w grze i spadek wydajności będzie niższy.

 

Powiedz mi. Jak mogę ustawić MFAA jeżeli nie mam na liście w panelu sterowania nvidii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi. Jak mogę ustawić MFAA jeżeli nie mam na liście w panelu sterowania nvidii?

post-561790-15049611385601_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrównanie krawędzi załatwione. Pomogło dopiero indywidualne ustawienia w panelu Nvidii do danej gry. Zastanawia mnie tylko czemu w każdej grze te krawędzie są w pikselach i czy każda osoba tak ma?

Jeszcze tylko pozostał problem z migotamiem tych tekstur

Niestety opcje z MFAA DSR nie pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje nowy filmik ze starszej gry. Chciałem zobaczyć czy ten problem widnieje także w starszych grach.

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...