Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ZNAJDER

Wysokie wykorzystanie ramu windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, problem polega na tym, ze wykorzystanie ramu siega 99 procent m90zs1.png

Przy wylaczeniu chrome wykorzystanie ramu spada nieznaczniet6drus.png.

Jest to w miare nowy komputer (skladalem go sam pod koniec lutego[7700k,16 gb ram geil ripjaws V 15cl 3000mhz, ASrockFatal1ty Z170 Gaming K4, palit gamerock 1070, adata su800 256 gb, corsair cx 550w + stary hdd ( odpinalem i sprawdzalem hdtune, nie ma on wplywu)]. Podobna sytuacje tez mialem na starym komputerze, zwlaszcza przy odpaleniu zestawu twitch + fb/youtube na roznych monitorach. Wtedy myslalem ze po prostu sprzet nie daje rady, ale teraz to chyba nie powinno sprawiac problemu. Zauwazylem, ze pare razy system bootowal sie z pare minut i nie dalo sie wejsc do uefi(klawiatura nawet nie dzialala). Czasem klikajac uspij/zamknij komputer nie reagowal lub bardzo dlugo sie zamykal. Pare razy komputer po prostu sie zawieszal, ze jedynie pomagal reset (instalacja gry HOTS, update przez uefi landriver[ raz 12%, raz 51%]. Po uruchomieniu memtesta, ktory zrobil test 2 razy komputer zawieszal sie rowniez(czekalem z 10 minut). Nie wiem czy ma to cos wspolnego ale przegladajac obrazy programem windowsowym, czasami potrafily sie same wylaczac przy otwartych paru oknach. Generalnie komputer gdy pojawia sie to wykorzystanie ramu na tym poziomie, przestaje byc zdatny do uzytku. Sprawdzalem rowniez hd tune oba dyski i nic nie wykazalo, jedynie wysokie temp hdd chociaz czytalem ze te normalne przy ssd (65C). Co jeszcze powinienem zrobic w tym przypadku? Jest to wina hardware czy software?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy strzał (jak zawsze - to najpopularniejsza przyczyna wycieku pamięci) idzie "gamingowa" sieciówka i jej sterownik.

Wywal ten co masz, i zainstaluj minimalistyczną wersję -> KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem jakas starsza wersje sterownika z 2015, dam znac czy jest jakas poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal wystepuje duzy zuzycie ramu, zwlaszcza jak mam otwarte fb/twitch/yt. Zauwazylem ze komputer co jakis czas lapie taka milisekundowa scinke i dziala dalej. Czasem stream/tablica czy film na yt sie przytnie. Moze to swiadczyc o uszkodzonej plycie glownej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale problem wciąż taki jak na początku?

Dlaczego nie użyłeś sterownika którego zalinkowałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze, nie moglem go zainstalowac. Usuwalem urzadzenie, usuwalem aktualne sterowniki i probujac zainstalowac te powyzsze windows pokazuje ze sa zainstalowane juz najnowsze. Jedynie co to moglem wybrac jakies 2 starsze wersje z 2015 i 2016, przez jeden dzien bylo lepiej. Ale teraz znowu jest problem, z samym pisaniem na fejsbuku czy scrollowaniem. Dziala to gorzej niz na telefonie. Moglbys podpowiedziec jak poprawnie to zainstalowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik najpierw do wywalenia z dodaj/usuń programy, a jeżeli jakimś cudem został, to też ręcznie z poziomu menedżera urządzeń (z zaznaczeniem fajeczki "usuń oprogramowanie sterownika"). Po takim czymś system powinien przestać rozpoznawać sieciówkę i z radością łyknąć zawartość wyżej zalinkowanej, rozpakowanej paczki (przy wskazywaniu przez przeklikiwanie się "zaktualizuj sterownik" -> wskaż).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajj racja racja, nie moglem znalezc tego sterownika w dodaj/usun programy. Dzieki !

 

 

Ok, mysle ze mi sie udalo( wersja 9.0.0.42), ale nadal wystepuja powyzsze problemy. Zwlaszcza te dziwne przyciecia cwiercsekundowe co jakis czas (podczas gry/yt/przeglada

rka/film/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie przycięcia ale problemu się pozbyłem wyłączając HPET. Tu masz napisane co i jak:

http://www.download.net.pl/hpet-co-to-takiego-i-jak-moge-dzieki-temu-przyspieszyc-windowsa/n/1317/

 

I dodatkowo zmieniając opcje zasilania z planu "Zrównoważony" na "Wysoka wydajność". Minus z tego taki że proc cały czas chodzi na bazowej częstotliwości która nie spada (w planie "Zrównoważonym spada do 2200MHz).

 

Bez tych zmian, co jakiś czas miałem takie zamrożenie systemu czasem na parę ładnych sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robowalem wylaczyc HPET, ale nie moglem go znalezc w biosie ( asrock z170 k4 gaming), a w wierszu polecen( z trybu adm) po wpisaniu komendy "bcdedit /deletevalue useplatformclock" wyswietla komunikat: "C:\WINDOWS\system32>bcdedit /deletevalue useplatformclock

An error occurred while attempting to delete the specified data element.

Nie można odnaleźć elementu."

 

Ok sprawdzilem, mialem HPET z automatu wylaczony, wiec to na pewno nie to. Moze jakies inne przyspieszenia w biosie od intela czy inny syf za to odpowiada?

 

Oraz zmienilem opcje zasilania na wysoka wydajnosc i mysle czy nie wylaczyc turbo boosta, bo slyszalem o zyskiwaniu przez ludzi fpsow po tym zabiegu.-> Zmienilem maksymalny stan procesora na 99 procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie "znikającego" RAM'u już było wiele klepane to sobie zerknij bo pewnie też masz killer'a na pokładzie :)

 

http://forum.pclab.pl/topic/1106294-90100-zu%C5%BCycia-pami%C4%99ci-ram-windows-10/

Też mi się tak wydaje, jest tam "Killer™ E2400 Gigabit LAN ".

W każdym razie na pewno na pierwszy rzut oka jest to wyciek pamięci związany ze sterownikiem do tej sieciówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...