Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

merson105

GTX 780 oddany na gwarancję- zwrot pieniędzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój gtx 780 MSI 3gb przestał działaś i oddałem ją na gwarancję (morele) po czym po 2 tygodniach przysłano mi w zamian RX 480 armor 8gb. Karta ta za nic mi nie odpowiadała, niby jest lepsza od mojej poprzedniej ale kultura pracy i temperatury jakie na niej występowały to był jakiś żart do tego preferuje karty Nvidii więc tym bardziej byłem niezadowolony. Napisałem do morele i poprosili o odesłanie karty i "w przypadku zwrotu karty zostanie wystawiona faktura korygująca w celu zwrotu środków."

 

Wychodzi na to, że zostaną mi zwrócone pieniądze tylko pytanie ile? Kartę kupiłem 3 lata temu za 1800zł.

 

Miał ktoś do czynienia z taką sytuacją? Ile mogę oczekiwać/żądać zwrotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówmy hop bo jakoś nie wierzę, że zwrócą całość po 3 latach :P

 

Ja miałem zwrot gotówki za RX480 8GB, co prawda po siedmiu miesiącach, ale oddali mi kwotę dokładnie jak na fakturze (koszt karty i transportu).

Kase miałem po 2-3 dniach na koncie. Jak zwracali to karta była do kupienia 150zł taniej niż ja zapłaciłem - tuż przed bańką kopania walut)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszą oddać tyle ile zapłaciłeś. Z wysłaniem Radeona to jakiś żart, mogli najpierw spytać czy Ci to odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówmy hop bo jakoś nie wierzę, że zwrócą całość po 3 latach :P

Musza oddac tyle ile bylo na rachunku.

 

No to bedziesz mial na GTX1070 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury wipisujecie

 

w PL sklep daje 24 miesiace gwary i w tym terminie zwraca kase . powyzej 24 miesiecy to dodatkowa gwarancja producenta ( chyba ze kupujacy wykupil dodatkowy rok gwary w sklepie wtedy dostanie kase ) i to producent wysyla karte zamienna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sklep ma jeszcze ważną rękojmie od dystrybutora, to kasę zwrócą - nic na tym nie stracą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zamówieniu jest napisane "gwarancja wewnętrzna" a nie "gwarancja producenta" więc na moje oko to wszystko leży w rękach Morele. Radeon zaś doszedł na pewno z serwisu MSI bo pudełko ewidentnie na to wskazywało, na moje oko to było wciśnięcie mi jakiegoś trupa po serwisowego, tym bardziej jak te karty RX 470 i 480 były popularne w tych cholernych koparkach. Przez długi czas cisza i bez żadnej informacji patrzę, a tu nagle RX jest już w drodze do mnie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz tyle, ile masz na fakturze za GTX 780. Kiedyś miałem taką samą sytuacje z GTX 280 albo 285(ale w innym sklepie) :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz tyle, ile masz na fakturze za GTX 780. Kiedyś miałem taką samą sytuacje z GTX 280 albo 285(ale w innym sklepie) :).

Jeżeli rzeczywiście tak będzie to jestem niesamowitym farciarzem, że miesiąc przed końcem gwarancji mi padła :lol2:

 

Zobaczymy jak to się rozwinie, dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tak jest i jest to normalne. Nie moga zwrocic mniej.

W takich sytuacjach to po prostu sklep unika zwrotu kasy tylko daje taka sama karte albo mocniejsza i z reguly zarabia jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jednak nie jest tak kolorowo jakby się mogło wydawać. W Morele odpisano mi ostatecznie: "Szanowny kliencie, po konsultacji z dystrybutorem otrzymałam wiadomość, że karta została wymieniona zgodnie z warunkami gwarancyjnymi serwisu dystrybutora."

 

Odpisałem w ten sposób " Karta,która została mi wysłana w zamian w żadnym stopniu mi nie odpowiada i odesłałem ją z powrotem. Skoro wysyłam na gwarancję kartę GTX 780 to oczekuję tej samej karty z powrotem, sprawnej bez wad, a nie jakiejś innej, która w dodatku jest gorsza od mojej poprzedniej... Z poprzednim konsultantem z którym rozmawiałem na ten temat określił się jasno "w przypadku zwrotu karty zostanie wystawiona faktura korygująca w celu zwrotu środków" i też zwrotu pieniędzy oczekuje."

 

Co o tym sądzicie? Jest szansa na odzyskanie pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile też za tego Rxa bym dostał? Może z 700-800zł a jakby mi mieli oddać gtxa 780 to bym go sobie zostawił w kompie bo jednak wydajność mi wystarczała bo nie gram zbyt dużo a kultura pracy jest świetna. Dlatego jeszcze walczę o ewentualny zwrot pieniędzy ale po tym co napisano wątpię żeby to się udało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij na ceny na allegro i przemyśl jeszcze raz sprawęszczerbaty.gif

 

ps. kasy z faktury raczej nie oddadzą (chyba, że ten rx siądzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile też za tego Rxa bym dostał? Może z 700-800zł

 

dołóż drugie tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1400zł dostaniesz gdzieś za tego RX 480. Jeśli używki po tyle chodzą to nową można nawet drożej sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do morele i poprosili o odesłanie karty i "w przypadku zwrotu karty zostanie wystawiona faktura korygująca w celu zwrotu środków."

 

Wychodzi na to, że zostaną mi zwrócone pieniądze tylko pytanie ile? Kartę kupiłem 3 lata temu za 1800zł.

 

Miał ktoś do czynienia z taką sytuacją? Ile mogę oczekiwać/żądać zwrotu?

 

FFS, w pierwszej kolejności masz jasne oświadczenie sklepu owocowego. Wykonales działania, które były od Ciebie wymagane (i.e. zwrot karty AMD wyslanej bez twojej aprobaty). Niezaleznie od wszystkiego, normalne stanowisko jest proste jak budowa cepa, kupowales karte AMD? nie, wiec walczysz dalej. Nie bawisz się w żadne dalsze pajacowanie. Informujesz sklep owocowy, ze w razie niedotrzymania ich oryginalego zobowiązania walisz do wszystkich swietych i.e. Federacja Konsumentow, PIH, UOKiK, MRK, btw. kolejność nie jest przypadkowa. W razie braku prawidłowej reakcji execute.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ile masz na FV na Rxa?

2. Co do postu Alighieri - to nie do końca ma rację. Różnicy nie robi czy to AMD czy Nvidia - tylko parametry (szerokość szyny, ilość ROP - w tym RX jest np. słabszą konstrukcją). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim mowa jest o gwarancji, więc wszelakie "ułokiki" nie mają tu nic do gadania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury wipisujecie

 

w PL sklep daje 24 miesiace gwary i w tym terminie zwraca kase . powyzej 24 miesiecy to dodatkowa gwarancja producenta ( chyba ze kupujacy wykupil dodatkowy rok gwary w sklepie wtedy dostanie kase ) i to producent wysyla karte zamienna

 

W takim razie twierdzisz iż w przypadku zwykłej gwarancji nie możliwe jest uzyskanie zwrotu pieniędzy?

 

Jak najbardziej można też mieć zwrot pieniędzy czego parę razy doświadczyłem jeszcze za czasów kiedy nie było rękojmi, a niezgodność towaru z umową była o wiele bardziej restrykcyjna od obecnej ustawy.

 

1. Ile masz na FV na Rxa?

2. Co do postu Alighieri - to nie do końca ma rację. Różnicy nie robi czy to AMD czy Nvidia - tylko parametry (szerokość szyny, ilość ROP - w tym RX jest np. słabszą konstrukcją). :)

1. Ile masz na FV na Rxa?

2. Co do postu Alighieri - to nie do końca ma rację. Różnicy nie robi czy to AMD czy Nvidia - tylko parametry (szerokość szyny, ilość ROP - w tym RX jest np. słabszą konstrukcją). :)

Gwarancja jest traktowana jako dobra wola producenta, nie przemawiają tu żadne argumenty odnośnie liczny ROP/TMU itd. Wymieniony towar nie może być gorszy od pierwotnego, natomiast autor dostał w rzeczywistości kartę znacznie szybszą od GTX 780, aczkolwiek wymiana NV na AMD i odwrotnie to dość kontrowersyjne sytuacje moim zdaniem producent chipsetu powinien zostać zgodny z pierwotnie zakupioną kartą.

 

Za to w przypadku rękojmi można się już bawić, bo zakupiony produkt jest wybierany zgodnie co do gatunku przez co w razie wymiany sprzętu na inny można odrzucać propozycje przedsiębiorcy opierając się nawet na takie pierdoły jak ilość wentylatorów, złącza czy nawet kolor, ponieważ w rzeczywistości to są cechy fizyczne zakupionego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że powinna być nv, a nie amd... serwis msi będzie karty wymieniał, a morele kasy nie odda, bo będą w plecy jedną kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...