Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klopek123

Laptop do 5000

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam łapka do gier do 5 klocków i chciałbym już z 1060. Pytanie brzmi czy omijać wersje max q 6 GB i brać normalną 3 GB czy dopłacić do normalnej 6gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej brać normalną 6GB, aczkolwiek przy takim budżecie może być trochę problem.. Generalnie to kwestia sprowadza się do tego jakie masz pozostałe wymagania..

Ma być system od razu?

SSD wymagany?

Możesz przekroczyć budżet? Jeśli tak to o ile maksymalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być bez systemu i bez ssd z czasem se dokupie. Co do przekroczenia budżetu to ze 200zł max 300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaproponuję takiego Dream Machines

https://www.morele.net/laptop-dream-machines-g1060-g1060-15pl20-1134908

i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 8GB RAM, 120GB SSD + 1TB HDD. Przekracza budżet o 299 złotych, ale spełnia praktycznie wszystkie założenia.

 

Jeśli będziesz zamawiał w morelach to możesz sobie dorzucić bezprzewodową myszkę i podkładkę po złotówce za sztukę

Myszka -> https://www.morele.net/mysz-everest-sm-443-975586/

Podkładka -> https://www.morele.net/podkladka-a4-tech-xgame-x7-200mp-406995/

W przypadku obu powyższych przedmiotów w polu "kod promocyjny" wpisz

59MX1KP0OH

I naciśnij obok "wyślij". Wtedy cena obu przedmiotów zmieni się na 1 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z ich jakością i chłodzeniem nie miałem styczności z tymi laptopami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są kadłubki Clevo i generalnie są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z lenovo y720 ? i Czy z i5 7300 da rade 1060 ? czy lepiej mimo wszystko i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zainteresowany YOGA 720 15" tyle że z i7-7700HQ + GeForce GTX 1050 (4096 MB GDDR5). Moja praca to wizualizacje 3D, architektura. Jakaś opinia? Czy warto płacić za to 6 700 zł? Oczywiście za te pieniądze wiem że można kupić mocniejszego laptopa, YOGA interesuje mnie ze względu na dodatkową opcję tabletu graficznego. Tylko czy te parametry będą ok pod wizualizacje 3D? Używam Rhino + V-Ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to bierz 1050ti bo zwykła to lipa jest, ti też lipa ale mniejsza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to bierz 1050ti bo zwykła to lipa jest, ti też lipa ale mniejsza :E

 

Dlaczego lipa? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tyle chcesz wydać na laptopa to bierz z porządnej firmy, a nie składaki z problemami... Taka moja opinia.

Trochę powyżej budżetu ale laptop (prawie) idealny: Acer Helios 300 i7-7700HQ/8G/120+1000/Win10 GTX 1060

 

Kupując z moich reflinków pomagasz mi zarobić ;)

 

Dzięki za propozycję, ale muszę przyznać że jak na swoją wyrobioną opinię na Acery w ogóle nie patrzę. A gdyby nawet jakościowo był dobry, ten konkretny design nie jest dla mnie do zaakceptowania :) Potrzebuję prostej eleganckiej formy. Na marginesie, nie rozumiem dlaczego niektóre marki robiąc laptopy od pewnego poziomu parametrów w górę, robią je w stylistyce gamingowej, nie tworząc eleganckich wersji z tymi samymi parametrami. Tak jakby dobre parametry były tylko do gier... Z tego względu mój wybór jest dość ograniczony. Co do Lenovo nie mam o tej marce pojęcia, dlatego też mam pewne obawy. Jednak bardzo przyciąga mnie ta opcja tabletu. Tylko dlatego o niej myślę... A recenzje są dość pozytywne. Ten najmocniejszy model w niektórych kwestiach mocno bije analogiczne a dużo droższe DELL XPS czy Spectre 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, ale muszę przyznać że jak na swoją wyrobioną opinię na Acery w ogóle nie patrzę. A gdyby nawet jakościowo był dobry, ten konkretny design nie jest dla mnie do zaakceptowania :) Potrzebuję prostej eleganckiej formy. Na marginesie, nie rozumiem dlaczego niektóre marki robiąc laptopy od pewnego poziomu parametrów w górę, robią je w stylistyce gamingowej, nie tworząc eleganckich wersji z tymi samymi parametrami. Tak jakby dobre parametry były tylko do gier... Z tego względu mój wybór jest dość ograniczony. Co do Lenovo nie mam o tej marce pojęcia, dlatego też mam pewne obawy. Jednak bardzo przyciąga mnie ta opcja tabletu. Tylko dlatego o niej myślę... A recenzje są dość pozytywne. Ten najmocniejszy model w niektórych kwestiach mocno bije analogiczne a dużo droższe DELL XPS czy Spectre 360.

Niestety też mnie to boli... Sam bym wolał prostego i eleganckiego laptopa, który ma dobre podzespoły. A opinię o Acerze masz pewnie z dawnych lat? Kiedyś też omijałem Acery, a dziś kiedy porównywałem inne marki właśnie z Acerem to na prawdę uważam, że jest to godna polecenia firma.

Ostatnio kumpel właśnie szukał laptopa i miał podobne założenia do Twoich, miały być dobre podzespoły bez "gejmingowego" wyglądu, po wielu próbach i zwrotach laptopów innych marek wybór padł na tego Acera: Acer Aspire 7 i5-7300HQ/16GB/120+1000/Win10 GTX1050Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego lipa? :)

w ti dostaniesz więcej pamięci, 4 GB zamiast 2 GB a to duża różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ti dostaniesz więcej pamięci, 4 GB zamiast 2 GB a to duża różnica.

 

Hmm...ale przecież podałem tam w nawiasie że ma 4GB :) Czy to jakiś błąd? Na stronce mają podane że to GTX 1050 - 4096 MB GDDR5 (pamięć własna). Podali to przy obu modelach:

 

16 GB RAM

https://www.x-kom.pl/p/375333-notebook-laptop-156-lenovo-yoga-720-15-i7-16gb-512-win10-gtx1050-platynowy.html

 

8 GB RAM

https://www.x-kom.pl/p/375330-notebook-laptop-156-lenovo-yoga-720-15-i7-8gb-512-win10-gtx1050-szary.html

 

...nie ogarniam więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1050 jest w dwóch wersjach z 2GB i 4GB, dlatego trzeba uważać na to.

Podobnie jest z GTX 1060 jest wersja 3GB i 6GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1050 jest w dwóch wersjach z 2GB i 4GB, dlatego trzeba uważać na to.

Podobnie jest z GTX 1060 jest wersja 3GB i 6GB.

Dokładnie, jak piszą że jest 4 to ok, różnica nie będzie duża ale i tak bym celował w ti. Przejście na 1060 to już naprawdę duża różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1050 jest w dwóch wersjach z 2GB i 4GB, dlatego trzeba uważać na to.

Podobnie jest z GTX 1060 jest wersja 3GB i 6GB.

 

Uff... No to się uspokoiłem. Mniej niż 4 GB w grafice nie biorę pod uwagę.

 

A czy jest mi ktoś w stanie wyjaśnić czy warto rozbudować 8GB RAM (wlutowane) o kostkę 16GB zamiast kolejnych 8 (DualChannel)? Czy 24GB z niesymetrycznych kości ma sens? Czy będzie lepsze od 16GB DualChannel?

 

Dokładnie, jak piszą że jest 4 to ok, różnica nie będzie duża ale i tak bym celował w ti. Przejście na 1060 to już naprawdę duża różnica.

 

Dzięki za tą radę. Kurcze, niestety w tej YOGA 720 15" nie widzę żeby gdzieś oferowali taką kartę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy system w dual channell działa lepiej - tak. Czy jest duża różnica - nie.

Czy 24 GB ma sens? To bardzo rzadko spotykana konfiguracja generalnie można przyjąć, że 8 GB to minimum, 16 GB optimum, a każda większa ilość do konkretnych profesjonalnych zastosowań, to już powinieneś wiedzieć ile potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie zakładam nowego tematu bo zakres cenowy i przeznaczenie te samo.

Zależy mi na gtx 1060. Niestety wyboru dużego w tym przedziale ceny niema. Co powiecie o tym msi http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6915650908 czy może coś z Lenovo http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6839156987 lub http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6933531718

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy system w dual channell działa lepiej - tak. Czy jest duża różnica - nie.

Czy 24 GB ma sens? To bardzo rzadko spotykana konfiguracja generalnie można przyjąć, że 8 GB to minimum, 16 GB optimum, a każda większa ilość do konkretnych profesjonalnych zastosowań, to już powinieneś wiedzieć ile potrzebujesz.

 

Dzięki. Dla mnie im więcej RAMu, tym lepiej. Jednak jak sam mówisz 24GB to rzadko spotykana konfiguracja, stąd moja obawa czy to na pewno dobrze działa, proporcjonalnie lepiej do zwiększenia ilości GB? Po prostu nie jestem specem i chciałbym mieć rozwiane obawy ;) A dlatego 24 a nie 32, ponieważ w interesującej mnie YOGA 720 15" max jaki jest mozliwy to ponoć 24 - czemu nie 32...nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
    • @leelooo Niestety, ponowne wyszukiwanie nie dostarczyło bezpośrednich informacji dotyczących ostatniego logowania użytkownika @koziakaka ani danych o zdjęciu blokady konta. Jeśli potrzebujesz konkretnych informacji o stanie konta tego użytkownika, najlepiej będzie skontaktować się bezpośrednio z administracją forum, ponieważ takie dane często obejmują prywatne informacje, które nie są publicznie dostępne na forum.
    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
    • Ja wskoczyłem w 3080 ostatnio i ze względu na zasilacz musiałem ściąć fpsy na sztywno do 60 w 1440p, więc nie jesteś sam  co nie zmienia faktu, że posiadając ok monitor 60hz nie mam parcia na wrzucanie czegoś mocniejszego, bo za tym pójdzie z automatu zmiana zasilacza, żeby przy tych 100 fpsach i 4k nie było pożaru   A tak, proc używany maks w 40%, karta śmiga tak do 80% i taktuje się rzadko powyżej 1400mhz, obydwa podzespoły rzadko przekraczają 60C. Cisza, zużycie energii na poziomie 200-250W,  a efekt jakby nie bardzo mi uwierający  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...