Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MateuszTbg

Wybór etui + szkła hartowanego do xiaomi redmi 4x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Zgodnie z Waszymi radami zakupiłem kilka miesięcy temu telefon dla mamy Xiaomi Redmi 4X z proline.

 

 

Teraz potrzebuję znów Was się poradzić w sprawie doboru etui + szkła hartowanego, ponieważ mam jakiegoś cholernego pecha.

 

 

Po zakupie telefonu zakupiłem następujący zestaw:

 

Szkło: http://allegro.pl/show_item.php?item=6851295916

 

Etui: http://allegro.pl/tpucarbon-etui-case-obudowa-xiaomi-redmi-4x-i6863315208.html

 

Niestety już na drugi dzień szkło zaczęło się odklejać i "przemieszczać się" po wyświetlaczu, odstawać na bokach i nawet na środku co uniemożliwiało korzystanie z telefonu.

 

 

Napisałem do tej firmy z allegro i odpisali mi tak:

 

"problem polega w połączeniu dwóch nie współgrających ze sobą przedmiotów.

 

Tzn. Etui, które Pan zamówił nie współgra z szkłem full cover. Ponieważ etui zachodzi na krawędzie wyświetlacza a w takich wypadkach szkło hartowane nie może być 3D. Dlatego między innymi nie łączymy tych przedmiotów w tzw " zestawy ""

 

W ramach rekompensaty, że nie poinformowali mnie przy zakupie, że te elementy nie będą ze sobą kompatybilne przysłali mi takie szkło:

 

http://allegro.pl/szklo-hartowane-xiaomi-redmi-note-4x-0-33mm-9h-i6856754087.html

 

 

Oczywiście do wersji redmi 4x.

 

Ze szkła od początku mama nie była zbyt zadowolona bo jest wąskie i na krawędziach szkła była taka jaśniejsza aurora. Po czasie oczywiście ta jasna aurora zaczęła się powiększać czyli znów coś klej puszczał...

 

Już dostaję pomylenia z tymi zestawami więc proszę użytkowników Xiaomi Redmi 4X o doradzenie mi kompatybilnego zestawu Etui + szkło hartowane, najlepiej takiego którego sami używają i mają sprawdzone, jakby jeszcze ktoś dołączył zdjęcie jak to u niego wygląda w realu to byłbym bardzo wdzięczny.

 

Myślałem jeszcze raz o zakupie tego szkła co na początku tylko już z kompatybilnym etui oni zaproponowali mi ten zestaw:

 

http://allegro.pl/tpugel-imak-etui-case-szklo-3d-xiaomi-redmi-4x-i6853945641.html

 

 

 

Doradźcie coś Panowie bo już jesteśmy 70zł w plecy na tych zakupach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co z Wami, telefon tak często kupowany i polecany na forum i nikt mi nie pomoże w sprawie wyboru szkła i case? Nikt się nie pochwali jaki sam używa i jak to się prezentuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te szła 3D to jedna wielka :kupa: montowane krawędziowo na kleju, klej po miesiącu puszcza a pod szło podchodzi powietrze, już lepiej kupić szło węższe niewyprofilowane i starannie je nakleić, jeśli chodzi o etui to ja polecam MSVII cienkie , ładne, nie ślizga się w ręce ( wersja matowa) i nie pogrubia znacząco telefonu, jedyna wada to ceny na allegro 3 razy wyższe niż na ali. A jeśli chodzi o upadki to ja jestem zdania, że to i tak tylko przed zarysowaniem bo jak nam niefortunnie upadnie ( raz rozwaliłem telefon z wysokości może 40cm, kóry wcześniej zaliczał gleby z wysokości torsu ) to i tak pajączek i tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy używam czegoś takiego - http://allegro.pl/szklo-hartowane-caly-ekran-9h-pro-xiaomi-redmi-4x-i6832358407.html

 

Nie odkleja się, nie ma z nim żadnego problemu. Tyle, że nie używam etui - uważam, że przy metalowej obudowie jest to bez sensu, dodatkowo pogarszając skuteczność odprowadzania ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy używam czegoś takiego - http://allegro.pl/szklo-hartowane-caly-ekran-9h-pro-xiaomi-redmi-4x-i6832358407.html

 

Nie odkleja się, nie ma z nim żadnego problemu. Tyle, że nie używam etui - uważam, że przy metalowej obudowie jest to bez sensu, dodatkowo pogarszając skuteczność odprowadzania ciepła.

 

Dzięki bardzo za opinię.

 

U mnie właśnie to szkło muszę kupić z pasującym etui, żeby znów nie było tak jak opisałem w 1 poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat wrócił musimy już na dniach kupić to etui + szkło hartowane

 

Trochę czasu minęło więc macie jakieś sprawdzone zestawy szkło full cover + kompatybilne etui do tego?

 

Poprosiłbym bardzo o linki z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na produkty Nillkin. Etui z tej firmy mało nachodzi na ekran albo prawie w ogóle. Na fotkach w aukcjach widać, że może to jest to czego potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na produkty Nillkin. Etui z tej firmy mało nachodzi na ekran albo prawie w ogóle. Na fotkach w aukcjach widać, że może to jest to czego potrzebujesz.

A testowałeś może któreś konkretne ze szkłem 3d?

 

Bo powiem szczerze, że tak na oko nie chcę kupować, raz już tak kupiłem i etui zaczęło "wypychać" szkło mamie już po 2-3dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam telefonu z takim ekranem. Natomiast mam 3 szt etui od Nillkin`a na dwóch urządzeniach i są one o niebo lepsze niż inne które miałem wcześniej. Nie zachodzą na ekran w ogóle.

Napisz do nich - mają oficjalny sklep na allegro, być może u nich otrzymasz najbardziej konkretną odpowiedź.

Można też zrezygnować ze szkła i kupić etui typu portfel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nillkina Nature na RN4 ze szkłem 2.5D full cover. Nic się nie odlepia ani nic. Case robi swoją robotę, szkło swoją i sobie nie przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za podczepienie się do tematu, ale nie opłaca się zakładać nowego, a mam dokładnie takie samo pytanie, tylko odnośnie Xiaomi Mi A1. Zna ktoś etui kompatybilne ze szkłem na cały ekran?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Ja mam etui goospery. Mięsista guma o dobrym trzymaniu. boki sięgają do krawędzi ekranu. Nie wiem, jak wygląda na 4x i innych. Ja mam rn4 z Proline. Pasuje też na chińską wersję.

Szkła nie używam. Nie pasuje mi. Mam tylko folię. Jakąś tanią z allegro i jestem bardzo zadowolony. Chociaż tania nie palcuje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to coś pomoże, ale na mój 4X naklejono mi w sklepie firmowy 3MK szkło, która nie zachodzi na zaokrąglone brzegi ekranu. Jest 2-3mm odstępu między brzegiem, a szkłem. Byłem przekonany, że to będzie się odklejać. Okazało się, że trzyma się od roku idealnie. Nie używam etui, więc tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...