Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MarekIO

ASROCK AB350M-HDV + Ryzen 1600x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio odkupiłem pc od kolegi. W miarę przystępna cena.

 

Chciałem podkręcić procesor ryzen. Ale napotkałem pewien problem. Podkrecilem go do 3.9 GHz. Napięcie dałem na 1.3700v. Wyłączyłem opcję Cool'n'Quiet i C6 Mode oraz w zakładce Zen Common Options opcje Core Performance BOOST - rozumiem ze ta opcja to po to aby procesor sam się podkrecał w trybie booster.

 

Natomiast nie widzę ani opcji Load Line Calibration i opcji SOC Voltage w tym biosie. Teraz nie wiem czy ten bios jest taki ubogi? Czy gdzieś są te opcje ukryte.

 

Dodam że płyta przeszła tez pewno modyfikacje. Orginalnie nie ma ona chłodzenia VRM. Ale kolega znalazł podobne chlodzenie z Asrock b350 pro i je zamontował na tej sekcji zasilania aby przy podkręcaniu zbytnio się nie przegrzewała.

 

Chciałem się też zapytać czy wrazie braku tych opcji w biosie to podkręcanie tego procka będzie stabilne czy uzbierać kasę i kupić lepsza płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Przeszukałem cały bios i nigdzie tych opcji nie widziałem. W necie czytałem na angielskiej stronie ze tych opcji ta płyta nie posiada. Te opcje są tylko na am350m pro 4 i wyższych płytach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...