Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Exordium

Płyta pod Ryzen 1600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dylemat pomiędzy MSI b350 pc mate a asrock ab350 pro4.

Które płytą będzie lepszym rozwiązaniem pod lekkie oc r5 1600.

 

Przepraszam za zły dział, nie zauważyłem subfora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Bierz msi. Asrock pro4 ma słabe chłodzenie sekcji.

 

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI ma lepszą sekcję zasilania 4+2, ASRock tylko 3+3 i kiepski BIOS jak dla mnie+ słabe wsparcie na tej płycie dla pamięci 3000mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

MSI ma lepszą sekcję zasilania 4+2, ASRock tylko 3+3 i kiepski BIOS jak dla mnie+ słabe wsparcie na tej płycie dla pamięci 3000mhz.

 

Ale wiesz, że ilość nie znaczy jakość. MSI może mieć 4 fazy gorsze jakościowo od 3 asrocka. Po za tym normalnie wszystko się podkręca wystarczy zauktualizować bios. A co do wyglądu biosu to i tak wszystko to jest kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym, że MSI ma nie dość, że 4 fazy to jeszcze mosfety są lepsze jakościowo. VRM ASRock'a ma tylko 3 fazy, które w teorii są zawsze gorsze. Mosfety ASRocka highside

MOSFET SM4337 i lowside MOSFET SM4336 mają gorszą regulację napięcia, stabilność napięć, i ogólną wydajność, względem MSI(odpowiednio:PK616BA PK632BA). Co nie oznacza, że ASRock jest zły, tylko że używa gorszych jakościowo komponentów na płytach, wciąż jest jednak wystarczający, ale w tej cenie brał i tak MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś nad Asus PRIME B350-PLUS? To jest całkiem dobry wybór i niezłe połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś nad Asus PRIME B350-PLUS? To jest całkiem dobry wybór i niezłe połączenie.

Gość ewidentnie napisał że chodzi mu od podstawkę AM4 a nie LGA 1151

Swoją drogą. Możecie polecić coś do 500zł. Też składam zestaw i nie mogę się zdecydować

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ewidentnie napisał że chodzi mu od podstawkę AM4 a nie LGA 1151

Swoją drogą. Możecie polecić coś do 500zł. Też składam zestaw i nie mogę się zdecydować

Pozdrawiam

 

Przecież ten Asus to AM4 ,mam z R5 1600 i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ewidentnie napisał że chodzi mu od podstawkę AM4 a nie LGA 1151

Swoją drogą. Możecie polecić coś do 500zł. Też składam zestaw i nie mogę się zdecydować

Pozdrawiam

Asus PRIME B350-PLUS to właśnie socket AM4, zgoogluj sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się. Ja też się przymierzam do tego Asusa, ale czy nie lepiej brać z chipsetem X370?

AMD nie będzie kombinował jak Intel i Ryzen 2 np. nie podejdzie w niższych chipsetach? Może warto dołożyć tą stówę i mieć pewniejszą przyszłość?

Ile w końcu ma gn SATA ta płyta(B350) Ja widzę 6!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mój błąd. Pomyliło mi się z wersją B250.

Doszedłem do wniosku że wydawać 500zł na konstrukcję B350 to strata pieniędzy :/. A sensowne konstrukcje x370 zaczynają się od 1000zł.

Sztuczne bajery typu podświetlanie RGB mnie nie interesują więc chyba najlepszym wyjściem będzie wybrać coś z kuchni ASRock-a.

W zasadzie im tańsze tym lepsze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asus PRIME B350-PLUS ma 6x SATA III. Czy nieopłacalne? Pewnie zależy kiedy chcesz inwestować ponownie w sprzęt. Moim zdaniem płyta jest warta swojej ceny i w zestawieniu z Ryzenem jeszcze długo dadzą sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się. Ja też się przymierzam do tego Asusa, ale czy nie lepiej brać z chipsetem X370?

AMD nie będzie kombinował jak Intel i Ryzen 2 np. nie podejdzie w niższych chipsetach? Może warto dołożyć tą stówę i mieć pewniejszą przyszłość?

Ile w końcu ma gn SATA ta płyta(B350) Ja widzę 6!

Tzn żeby iść w X370 trzeba mieć powód konkretny (generalnie)np. B.Wysokie OC. OC R7- pewne płyty, Wysokie OC RAM, SLI. Poza tym kupno x370 więcej Ci nie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dlatego ja bym pozostał przy Asus PRIME B350-PLUS i nie przepłacał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dlatego ja bym pozostał przy Asus PRIME B350-PLUS i nie przepłacał.

W segmencie b350 wybierałbym tylko MSI, na ASUSie jest wszystko prawie dobre, oprócz wyższej ceny(nieusprawiedliwionej) i braku normalnego podkręcania procesora poprzez core voltage, tylko poprzez offset na tym modelu. Zwykły MSI pcmate będzie oferował to samo co ASUS. No chyba, że komuś jak wyżej zależy na aż 6xSATA, to wtedy ASUS jest idealnym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...