Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cyryl77

Beyerdynamic DT990 Edition - 32, 250 czy 600 Ohm, o co chodzi?

Rekomendowane odpowiedzi

Beyerdynamic DT990 Edition 32,250 czy 600 Ohm o co tu chodzi czy to ma jakiś wpływ na dźwięk czy tylko chodzi o dobór wzmacniacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wersje wysokoomowe czyli 600Ohm graja najlepiej (mają inne cewki) ale potrzebują do tego mocnego wzmacniacza słuchawkowego który zdoła je napędzić, inaczej będą brzmieć płasko, z chudym basem i bez energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli słuchawki wysokoomowe są ogólnie lepsze w takim razie jaki wzmacniacz do nich dobrać ?

 

sennheiser hd 600 biorę pod uwagę również ten model słuchawek ale nie wiem czy jakość jest o tyle lepsza by było warto dopłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli słuchawki wysokoomowe są ogólnie lepsze...

Nie.

Jeśli jednak masz na myśli ten jeden model w tych trzech wersjach, to te wysokoomowe możesz ocenić jako lepsze dźwiękowo, ale nie jest to z góry przesądzone.

Na końcu, w trzecim akapicie wyjaśnienie dlaczego.

 

...jaki wzmacniacz do nich dobrać ?

Taki, który "zgra się" najlepiej. Istnieje coś takiego jak bardziej lub mniej korzystne tzw. "sparowanie sprzętu".

Wskazać sprzętu nie mogę bo niestety jeszcze nie poznałem optymalnego wzmaka do tych słuchawek.

 

sennheiser hd 600 biorę pod uwagę również ten model słuchawek ale nie wiem czy jakość jest o tyle lepsza by było warto dopłacić?

Nie ma czegoś takiego jak "słuchawki lepsze po równo w/g wszystkich, warto dopłacić żeby mieć lepsze itp" - to błędne założenie. Sam tego doświadczyłem stąd to spontaniczne podzielenie się informacją.

Słuchawki, nie tylko te omawiane ale każde inne, bardzo różnią się sposobem podawania dźwięku

+ każdy z nas ma inny "gust dźwiękowy"

++ każdy ma inaczej czuły zmysł słuchu, który pozwala owe różnice poczuć.

+++dochodzi jeszcze indywidualna anatomia, gdy uwzględniamy wygodę i komfort.

Jedne podadzą dźwięk w taki sposób że nam posmakuje w miarę jakotako, inne tak że nas odrzuci a dla innych stracimy głowę i ...gotówkę :E

Przykładowo, dźwiękowo zdecydowanie bardziej spodobały mi się K701 od K702 i to bez mozolnego wsłuchiwania, można by rzec że od szczała :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łatwa to sprawa dobrać słuchawki to fakt :)Słucham głównie rocka i metalu najbardziej odpowiada mi brzmienie typu V albo tak mi się tyko wydaje bo do tej pory nie miałem żadnych porządnych słuchawek czy też wzmacniacza .Wzmacniacz który sobie upatrzyłem to AUNE T1 SE .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie odpusc HD600, to sa lekko ciemnawe sluchawki grajace z niesamowitym spokojem i przestrzenia, mialem i 990 i HD600 (i kilka innych modeli).

Nie zrozum mnie zle, rock fajnie wychodzi na HD600 ale jednak 990 maja mocniejszego kopa do takiej muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jeszcze słuchawki są warte uwagi w tym przedziale cenowym tzn do 1200 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audio-Technica ATH-R70X, AKG K712 PRO, Sennheiser HD 600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham głównie rocka i metalu najbardziej odpowiada mi brzmienie typu V albo tak mi się tyko wydaje bo do tej pory nie miałem żadnych porządnych słuchawek czy też wzmacniacza .Wzmacniacz który sobie upatrzyłem to AUNE T1 SE .

Kiedyś słuchałem tych gatunków, obecnie praktycznie wcale.

Jednak z ciekawości sprawdziłem kilka słuchawek, na kawałku

ile "mięcha" wyplują... i ...

Fidelio X2 - całkiem nieźle, nadają się, można brać pod uwagę a czy spełnią oczekiwania? tego nie wiem.

K550 mkii - dla wegetarian pewnie są ok :E

M50X - suchar i tuba po przejściu z X2.

Focal Spirit Pro - blade, suche, brak baleronu, tylko sucha kajzerka z masłem :P

MDR Z7 bardzo ładnie, jest mięcho, jest jakość, jeszcze gdybym miał tłustą dźwiękówkę to pewnie było by jeszcze lepiej?, (tak czy inaczej cały czas mam wrażenie że te słuchawki to jednak inna liga).

 

Wydaje mi się że DT990Pro, DT770Pro, i może Ultrasone Pro 900. Ceny czasami bywają bardzo okazyjne więc może się trafi do tego pułapu cenowego. Może jeszcze DT 150... słuchałem przez chwilę i chyba mogą się nadać.

Nie wydaje mi się żeby HD600, były tu ok ale zbyt mało słuchałem... to tylko powierzchowne przypuszczenia.

R70X nie słuchałem. 612Pro też nie słuchałem ale jeśli przekaz mają podobny do K701/702 to również ich nie widzę do tej muzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audio-Technica ATH-R70X, AKG K712 PRO, Sennheiser HD 600.

 

AKG chybna najlepsze do cięższej muzy, mam i polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DT 990 Pro, DT 770 ,AKG K 712 jakie różnice są miedzy tymi słuchawkami jeśli chodzi o dźwięk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spore. Słuchawki te są na rynku od lat, także zachęcam do lektury obfitej ilości recenzji dostępnych w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Aune t1se poczytaj o X1s ma lepsze parametry zamiast mniejszej mocy.

Pod takie źródło z powodzeniem podłączysz K7xx ,K701,K702 z bass modem dla lepszego kopa.

Pamietaj że wiele zależy od wlasnego słuchu i dla ciebie mogą nie pasować takie słuchawki... polecam wybrać sie na odsluchy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste :hmm:

Jeżeli chcesz to pytaj a postaram sie doradzić lepiej

Dawno AuneT1 kosztowały 850zl nowki nie specjalnie są oplacalne w nowej wersji

Juz zdecydowanie lepiej można kupić dac i amp osobno pod słuchawki

Są osoby na forach które sprzedają ich wyroby poczytaj sobie o Zenku duo czy troche lepszych FCL2 do tego dobierzemy nowy lub używany DAC a miał byś lepsze combo niż samo Aune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DT 990 Pro, DT 770 ,AKG K 712 jakie różnice są miedzy tymi słuchawkami jeśli chodzi o dźwięk ?

 

Mam juz od ponad 2 lat K702 (te niebieskie) i jak juz pisalem, znam tez DT990 (250Ohm) i HD600.

Sklasyfikował bym je tak:

 

- AKG K702, wymagają mocnego wzmacniacza, najlepsza przestrzeń, dynamika i detale. Neutralne.

- DT990, studyjne wredoty, mocny bas ale i dużo góry, z kiepskim torem będzie jazgot i męczące granie.

- HD600, nie wiem co Sennheiser zrobił ale za każdym razem gdy ubieram HD600 po prostu odpływam, aksamitne granie z wielką klasą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD 600 jaki wzmacniacz do nich by pasował może również aune X1s ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za grosze kupisz Forum 608 czyli wzmacniacz robiony pod takie sluchawki i inne sennki

 

Ale HD600 do rocka o metalu ?? To może źle sie skończyć one są zbyt łagodne w brzmieniu nie grają żadna "V" a nawet odwrotnie z naciskiem na średnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak! Little Dot np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za grosze kupisz Forum 608 czyli wzmacniacz robiony pod takie sluchawki i inne sennki

 

Ale HD600 do rocka o metalu ?? To może źle sie skończyć one są zbyt łagodne w brzmieniu nie grają żadna "V" a nawet odwrotnie z naciskiem na średnie

 

Od kiedy V spisuje się najlepiej w metalu? Ja właśnie omijam takie słuchawki a słucham ciężkiego grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Ponieważ autor tematu w pierwszych postach pisał że chce grania z podbitym basem i sopranem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podbijam bas i sopran a środek daje w dół tak słucham od lat i taki dźwięk mi odpowiada z tym że góra nie może być za wysoka .Skoro są do kupienia słuchawki które potrafią wydobyć taki dźwięk bez sztucznych polepszaczy to muszę je mieć .Słucham różnych kapel Takich jak Slayer,Vader,Paradise Lost ,AC/DC ,Iron Maiden ,Dream Theater ,Pink Floyd , Pearl Jam ,Rush itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...