Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

_EP_

Darmowy wideo konwerter z edycją i wsparciem dla CUDA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam darmowego (nawet do użytku dla firm) programu którym można:

 

- przekompresować film z kilku popularniejszych formatów, najlepiej z wmv do mp4,

 

- zaznaczyć mały fragment w środku nagrania i zapisać tylko ten fragment jako osobny plik,

 

- aby był szybki czyli obsługiwał GPU Nvidii (CUDA).

 

Czy znacie program który spełnia te wymagania?. Będę wdzieczny, ponieważ szukam od dość dawna.

 

Program który dobrze sobie radzi z kompresją i wycinaniem to Avidemux, niemniej nie wspiera on CUDA przez co jest dość powolny nawet na 8 rdzeniowym procku (https://www.dobreprogramy.pl/Avidemux,Program,Windows,19122.html)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz procesora, grafikę i do czego głównie eksport ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz procesora, grafikę i do czego głównie eksport ?

 

Procek to 8 rdzeniowa i7 z 4 kanalowa pamiecia ddr4, karta graf nie quadro (1080ti), eksport do mp4. Pliki zgrywane z np. kamer na przestrzeni lat w roznych formatach czesto duzo smieci. Trzeba albo wyciac fragmenty i zapisac w mp4, ew tylko przekompresować. Mam już wszystko na dyskach tylko chciałem aby w miarę sprawnie to szło. Nie jest to nic super profesjonalnego więc żadne mega dokładne precyzje nie są potrzebne.

 

Ten program Avidemux w zupełności by wystarczał (można tam nawet przykadrować w wygodny sposób), niemniej jest troszkę powolny (w sensie jak każdy który nie wykorzystuje gpu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz media coder, co prawda w darmowej wersji ma ograniczenie bitrateu ale może wystaczy, natomiast dla wygody i szybkości nie wiem czy nie opłacałoby Ci się kupić Power Directora, bardzo tani, po przycince jest w stanie wygenerować materiał bez rekompresji i w sumie to pełnowartościowy program do montażu

 

kolega z innego forum używa jeszcze jednego narzędzia, jak się odezwie to Ci przekleję linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz media coder, co prawda w darmowej wersji ma ograniczenie bitrateu ale może wystaczy, natomiast dla wygody i szybkości nie wiem czy nie opłacałoby Ci się kupić Power Directora, bardzo tani, po przycince jest w stanie wygenerować materiał bez rekompresji i w sumie to pełnowartościowy program do montażu

 

kolega z innego forum używa jeszcze jednego narzędzia, jak się odezwie to Ci przekleję linka

 

Dzięki fajna apka. Korzystając z gpu idzie dwa razy szybciej. Szkoda że nie można na raz w pełni wykorzystywać procesora i karty było by jeszcze szybciej ale i tak jest spora poprawa. Ustawiłem bitrate 2500 tak dla testu przy nagraniu 720p i bez problemu przekonwertowało pół godzinny plik więc chyba będzie dobrze. To takie zajęcie ala przysługa nic z tego nie mam, a w ten sposób przynajmniej szybciej pójdzie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Another GUI - to jest moc jak się skonfiguruje odpowiednio i masz możliwość tworzenia strumieni z kompresorami i kontenerami normalnie nie supportowanymi przez windows

 

p.s. dopiero teraz mi kolega nazwę przypomniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...