Forum PCLab.pl: Seasonic Prime vc Focus - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (5 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Seasonic Prime vc Focus Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   fajny Rafałek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 09 Wrzesień 2017 - 17:42

Nowy circlejerk - były japońskie kondensatory, teraz jest pojemność głównego kondensatora :E Nie wiem, czy piszący nawet wiedzą, na co konkretnie ona wpływa.

#22 Użytkownik jest niedostępny   bartosz302 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Wrzesień 2017 - 17:46

a tutaj cytat z pierwszego linku...

Ps. kto pisze te recenzje, z tego co Ja wiem łączną pojemność, jak mamy 2 kondensatory różnej wielkości, liczymy mnożąc pojemność mniejszego razy 2, a nie sumując ich pojemności... ktoś się wypowie na ten temat, moja wiedza z elektroniki jest dość mała, więc jak się mylę proszę mnie wyprowadzić z błędu

odkrywanie fizyki na nowo

#23 Użytkownik jest niedostępny   SaltyLongshanks 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Wrzesień 2017 - 12:40

Zobacz postbartosz302, o 09 Wrzesień 2017 - 11:53, napisał(a):

co te linki mają udowadniać? że w ramach obcięcia kosztów dali mniejsze kondensatory podtrzymujące? zasilacz będzie miał przez to mniej mocy?Dodaj obrazek

Są to różnice jedynie pomiędzy tymi wersjami. Piałeś że "największa różnica między nimi (oprócz sprawności) to okablowanie".
Chodziło mi o to że Gold i Platinum to prawie identyczne jednostki więc do Platinum nie warto dopłacać. Oprócz wymienionych przez Ciebie różnic Titanium ma większe kondensatory (dłuższe podtrzymanie) co przekłada się na lepszą filtrację. Więc Platinum jest nie opłacalna względem Gold i jeśli już dopłacać to do PRIME Titanium.

Zobacz postfajny Rafałek, o 09 Wrzesień 2017 - 18:42, napisał(a):

Nowy circlejerk - były japońskie kondensatory

Były i nadal są dlatego że mają wpływ na tłumienie, im lepsze kondensatory elektrolityczne tym dłużej będą wysychać - tym dłużej będzie dobre tłumienie.

#24 Użytkownik jest niedostępny   bartosz302 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Wrzesień 2017 - 12:43

lepsza filtracja? a co to konkretnie da?

#25 Użytkownik jest dostępny   Phoenixsuple 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 10 Wrzesień 2017 - 16:58

tez jestem ciekaw jak przeklada sie to w praktyce??

#26 Użytkownik jest niedostępny   fajny Rafałek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Wrzesień 2017 - 17:02

większe kondensatory (dłuższe podtrzymanie) co przekłada się na lepszą filtrację

mają wpływ na tłumienie, im lepsze kondensatory elektrolityczne tym dłużej będą wysychać - tym dłużej będzie dobre tłumienie.

Po pierwsze primo, filtracja tętnień zależy od kondensatorów po stronie WTÓRNEJ, a nie pierwotnej.

Po drugie primo, zależy ona bardziej od ESR (rezystancji pasożytniczej) niż od samej pojemności.

Po trzecie primo, czas podtrzymania nie ma nic do filtracji - ale on akurat ma związek z pojemnością kondensatora głównego.

Po czwarte primo, wątpię, byś w praktyce odczuł różnicę między powiedzmy, 20 mV tętnień na +12V, a 50 mV (norma to 120 mV) - a przynajmniej nikt jasno nie wykazał, że to się na cokolwiek konkretnego przekłada. Fajnie wygląda na wykresach porównawczych, ale poza tym?

Po piąte primo, żywotność kondensatorów zależy też od ich chłodzenia. Nie można zakładać, że japońskie wytrzymają dłużej niż inne, jeśli się ten czynnik oleje - a to bywa ważne w budżetówkach.

Ten post był edytowany przez fajny Rafałek dnia: 10 Wrzesień 2017 - 17:13

#27 Użytkownik jest niedostępny   SaltyLongshanks 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2017 - 01:56

Zobacz postbartosz302, o 10 Wrzesień 2017 - 13:43, napisał(a):

lepsza filtracja? a co to konkretnie da?

Zobacz postPhoenixsuple, o 10 Wrzesień 2017 - 17:58, napisał(a):

tez jestem ciekaw jak przeklada sie to w praktyce??

Jak zasilacz ma złą filtrację to zabija resztę sprzętu, jak ma dobrą to po prostu go nie zabija. W praktyce jeśli chodzi o PRIME wielkiej różnicy to nie zrobi, bo to jedne z najlepszych jednostek na rynku więc filtrację mają dobrą. Jak pisałem wcześniej najlepiej brać GOLD prime, ale jeśli ktoś chce koniecznie coś lepszego do Titanium. Bo wersje gold/platinium prawie niczym się nie różnią i jeśli już dopłacać to do Titanium. Różnica w cenie pomiędzy seriami np w wersji 650W to 100 zł. tutaj więc dopłata do platinium względem titanium jest nie opłacalna i o tym pisałem.
Jeśli ktoś kupuje taki zasilacz (PRIME titanium) to w większości przypadków tylko dlatego że chce mieć najlepszy zasilacz nawet jeśli w praktyce tego nie odczuje (również sprawności to dotyczy).

Zobacz postfajny Rafałek, o 10 Wrzesień 2017 - 18:02, napisał(a):

Po trzecie primo, czas podtrzymania nie ma nic do filtracji - ale on akurat ma związek z pojemnością kondensatora głównego.

Źle to napisałem. Titanium ma większe kondensatory co przekłada się na dłuższe podtrzymanie, ale przede wszystkim na lepszą filtrację.

@Phoenixsuple jeśli zależy Ci na ciszy, a nie na jak najwyższej jakości bierz zasilacz z jak największym trybem pasywnym.
Titanium tylko wtedy gdy chcesz najlepszy zasilacz i do tego cichy lecz wersja 650W to już 700zł. sam zdecyduj.
Nie rozumiem uprzedzenia do Corsair to bardzo dobre zasilacze a seria RMx jest jest wyjątkowo udana. Corsair daje 10 lat gwarancji i masz 50% trybu pasywnego do tego cichy wentylator.
Jest jeszcze bardzo dobra i cicha EVGA SuperNOVA 650 P2 - tryb pasywny w tej wersji 325W, 10 lat gwarancji.

#28 Użytkownik jest niedostępny   bartosz302 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2017 - 08:51

lepszą filtrację czego? napięć wyjściowych?Dodaj obrazek

#29 Użytkownik jest dostępny   Phoenixsuple 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 12 Wrzesień 2017 - 11:23

po prostu wydaje mi sie seasonic lepsza marka od corsair pod wzgldem zasilaczy, na 90% wybiore prime golda 650 bo kosztuje 499zl i darmowa wysylka. co sadzisz??

#30 Użytkownik jest niedostępny   bartosz302 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2017 - 11:27

pow. pewnego pułapu dopłacasz, żeby dopłacać... nie tak dawno była to seria rm-x od corsair, teraz w to miejsce wszedł focus od seasonica

#31 Użytkownik jest dostępny   -_- greg 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2017 - 11:46

Zobacz postbartosz302, o 12 Wrzesień 2017 - 11:27, napisał(a):

pow. pewnego pułapu dopłacasz, żeby dopłacać...

żeby przepłacać :P

Zobacz postPhoenixsuple, o 12 Wrzesień 2017 - 11:23, napisał(a):

po prostu wydaje mi sie seasonic lepsza marka od corsair pod wzgldem zasilaczy, na 90% wybiore prime golda 650 bo kosztuje 499zl i darmowa wysylka. co sadzisz??

Jeśli chcesz mieć, to miej. Ja chciałem mieć, to mam ....tajtana ;)
a że przepłaciłem to... :cool:
jakby w 11roku eksploatacji siadł zasilacz i wymienili by go na nowy, to warto brać Seasonic'a :)

#32 Użytkownik jest niedostępny   fajny Rafałek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2017 - 17:42

po prostu wydaje mi sie seasonic lepsza marka od corsair pod wzgldem zasilaczy

Powyżej pewnego progu nie ma czegoś takiego, jak "lepsza marka", tak czy inaczej, zasilacze porównuje się indywidualnie względem tego, co oferują w danej cenie.

#33 Użytkownik jest dostępny   Phoenixsuple 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 12 Wrzesień 2017 - 17:43

do zakupu zostalo jeszcze troche czas wiec moze sie szarpne na tajtana :cool:

#34 Użytkownik jest niedostępny   groXel 

• ҉
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 08:56

podepnę się pod temat i zadam szybkie pytanie:

Corsair RM550X (380zł) czy Seasonic Focus+ Gold 550W (370zł) ?

zależy mi na ciszy.

gwarancja i cena ta sama.

pytanie które bebechy lepsze ?

Ten post był edytowany przez groXel dnia: 13 Wrzesień 2017 - 09:23

#35 Użytkownik jest niedostępny   SaltyLongshanks 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 09:25

Lepszy i cichszy Corsair.
Focus+ ma 30% trybu pasywnego poniżej 25 stopni °C.
Corsair 50%.

Ten post był edytowany przez SaltyLongshanks dnia: 13 Wrzesień 2017 - 09:27

#36 Użytkownik jest niedostępny   groXel 

• ҉
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 09:36

dzięki :thumbup:

#37 Użytkownik jest niedostępny   Mareek1991 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 10:58

Szkoda, że nasze sklepy nie chcą dawać na Corsair RM550X 10 lat gwarancji. Tanio jest w eMAG ale gwarancja 5 lat. Inni jak patrzyłem to od 3 do 7 lat dają ale ceny już ponad 420zł. Poza tym jest on 2 cm dłuższy niż Focus. Za to Focus jest u nas dostępny tylko w jednym sklepie ale ma te 10 lat gwarancji.

Ten post był edytowany przez Mareek1991 dnia: 13 Wrzesień 2017 - 11:03

#38 Użytkownik jest niedostępny   SaltyLongshanks 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 11:16

To nie ma większego znaczenia bo liczy się gwarancja producenta. Jak w sklepie skończy Ci się gwarancja to po prostu wysyłasz sprzęt na swój koszt do producenta (to jest jedyna strata), jak masz w sklepie gwarancje w razie "usterki" sklep wysyła do producenta.

Ten post był edytowany przez SaltyLongshanks dnia: 13 Wrzesień 2017 - 11:18

#39 Użytkownik jest niedostępny   Mareek1991 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 11:20

Zobacz postSaltyLongshanks, o 13 Wrzesień 2017 - 12:16, napisał(a):

To nie ma większego znaczenia bo liczy się gwarancja producenta. Jak w sklepie skończy Ci się gwarancja to po prostu wysyłasz sprzęt na swój koszt do producenta (to jest jedyna strata), jak masz w sklepie gwarancje w razie "usterki" to sklep wysyła do producenta.

Właśnie w tym rzecz. eMAG wysyła kuriera na swój koszt do klienta jak klient zgłosi awarię sprzętu, Proline to samo ale trzeba dokupić Ochronę reklamacyjną która kosztuje grosze. Tym samym kupując Focusa mamy 10 lat spokoju i jak po 9 latach padnie to sklep nam go odbierze i po naprawie odeśle a my nie zapłacimy grosza. Wiem, że sklep może paść ale dlatego wybieram znane i duże marki jak eMAG czy Proline bo ryzyko padu jest najniższe. Natomiast przy RM550X po 5 latach sklep umyje ręce a my zostaniemy z wysyłką do Holandii na swój koszt. Mi np. taki układ nie odpowiada i z tego względu wolę Focusa. Choć Corsair też jest świetny ale cóż. Poza tym uważam za karygodne takie postępowanie naszych sklepów i tak drastyczne obcinanie należnej gwarancji. Przecież niektórzy dają 36 miesięcy na tego Corsaira to jest raptem 30% tego co daje producent.

Ten post był edytowany przez Mareek1991 dnia: 13 Wrzesień 2017 - 11:36

#40 Użytkownik jest niedostępny   SaltyLongshanks 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 12:03

Zobacz postbartosz302, o 12 Wrzesień 2017 - 09:51, napisał(a):

lepszą filtrację czego? napięć wyjściowych?Dodaj obrazek

Tak, lepszą filtrację napięć wyjściowych. Niby platforma ta sama, a jednak te jednostki się od siebie różnią (Gold/Titanium). Trochę testów i widocznych różnic: Prime Gold vs Prime Titanium
Dodatkowym atutem Titanium będzie cichsza praca i dłuższy tryb pasywny dzięki mniejszej ilości wydzielanego ciepła (pomijając już fakt, że autorowi tematu o to właśnie chodziło).

Ten post był edytowany przez SaltyLongshanks dnia: 13 Wrzesień 2017 - 13:58

• (5 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »