Forum PCLab.pl: Seasonic Prime vc Focus - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (5 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Seasonic Prime vc Focus Oceń temat: -----

#41 Użytkownik jest dostępny   Phoenixsuple 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 12:13

czy gold/platinum/titanium prime ma kazdy tryb pasywny do 50% ?? i co do tego ze ktos pisze ze platinum a titanium sie nie rozni, no wlasnie roznia sie sprawnoscia ktora sie przeklada na mniej wydzielanego ciepla a ta nastepnie na system chlodzenia, jak sie myle to mnie poprawcie. bo jesli chodzi o same parametry to uwazam ze te zasilacze sa na tyle dobre ze nie musze sie przejmowac ich dzialaniem i to schodzi na drug plan.

#42 Użytkownik jest niedostępny   groXel 

• ҉
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 12:41

@Mareek1991

jesteś pewny że sklep będzie przez np 10 lat pośredniczył w gwarancji?
mnie się wydaje że te okresy gwarancyjne na stronach poszczególnych sklepów są trochę niedoprecyzowane - niektóre podając długość gwarancji wpisują gwarancja producenta, niektórzy gwarancja sprzedawcy, już nie mówiąc o najróżniejszych ich długościach.
kupując cokolwiek niespecjalnie zwracam na to uwagę ze względu na powyższe bo obstawiam że sklep pośredniczyć będzie maks 36 msc. a reszta gwarancji bezpośrednio u producenta.

jeśli się mylę poprawcie.

Ten post był edytowany przez groXel dnia: 13 Wrzesień 2017 - 12:43

#43 Użytkownik jest niedostępny   pclab_test 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Validating

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 12:42

saltylongshanks
Te tetnienia roznicy nie robia. I tak sa <50mV. To tylko taka norma. Widzialem gdzies testy jakiegos zasilacza, ktory mial markowe kondestatory i wysokie tetnienia. Wiec jakosc kondesatorow tez sie nie przeklada. Czy warto do tego doplacac ? Nie widze testow na ten temat. Te wentylatory i tak beda ciche. Zakladam ze autor ma dobra bude.Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez pclab_test dnia: 13 Wrzesień 2017 - 12:53

#44 Użytkownik jest niedostępny   Mareek1991 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 13:07

Zobacz postgroXel, o 13 Wrzesień 2017 - 13:41, napisał(a):

@Mareek1991

mnie się wydaje że te okresy gwarancyjne na stronach poszczególnych sklepów są trochę niedoprecyzowane - niektóre podając długość gwarancji wpisują gwarancja producenta, niektórzy gwarancja sprzedawcy, już nie mówiąc o najróżniejszych ich długościach.
kupując cokolwiek niespecjalnie zwracam na to uwagę ze względu na powyższe bo obstawiam że sklep pośredniczyć będzie maks 36 msc. a reszta gwarancji bezpośrednio u producenta.

eMAG z 5 letnią gwarancją nie robił problemów, po 4.5 roku wymienili sprzęt bezkosztowo bo jak już pisałem nawet kuriera dają na swój koszt. Proline też deklaruje że 10 lat gwarancji dotrzyma. Są oficjalnym dystrybutorem Seasonica i myślę, że się wywiążą. Jedynie jak się dokupi tę ich dodatkową ochronę to jest bezkosztowo a tak to trzeba samemu wysyłać do nich. Przy focusie ta ochrona to 18zł. Jak dla mnie się opłaca dla 10 lat spokoju.

#45 Użytkownik jest dostępny   Phoenixsuple 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 13:56

buda nzxt 340 elite, do tego poleci kraken x62 ew 42 w zaleznosci od budzetu w danym momencie.

#46 Użytkownik jest niedostępny   SaltyLongshanks 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 14:11

Zobacz postPhoenixsuple, o 13 Wrzesień 2017 - 13:13, napisał(a):

czy gold/platinum/titanium prime ma kazdy tryb pasywny do 50% ?? i co do tego ze ktos pisze ze platinum a titanium sie nie rozni, no wlasnie roznia sie sprawnoscia ktora sie przeklada na mniej wydzielanego ciepla a ta nastepnie na system chlodzenia, jak sie myle to mnie poprawcie. bo jesli chodzi o same parametry to uwazam ze te zasilacze sa na tyle dobre ze nie musze sie przejmowac ich dzialaniem i to schodzi na drug plan.

Na gorąco wszystkie mają 20-30% trybu pasywnego. Na zimno może nawet dojść do 75%.
Zobacz w tych testach Prime Gold vs Prime Titanium.
Titanium wydziela mniej ciepła przez co jest cichszy. Więc Gold nie do końca będzie cichym zasilaczem.
Cichszy będzie Corsair RM750X z trybem pasywnym 370W czy EVGA SuperNOVA 650 P2 z trybem pasywnym 325W. Dlatego Titanium będzie pod tym względem lepszym wyborem.

Ten post był edytowany przez SaltyLongshanks dnia: 13 Wrzesień 2017 - 14:16

#47 Użytkownik jest dostępny   Phoenixsuple 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 14:21

widac rpm golda to zakres 700 do 2000 a titanium 400-700 wiec spora roznica. no co wiec bede musial dozbierac do titanium, jednak widac sporo roznice jesli chodzi o to na czym mi zalezy i miedzy innymi zasilaczami jest przepasc bo nawet w szczycie mocy rpm to do 700 a inne zasilacze do 2000 rpm.

Ten post był edytowany przez Phoenixsuple dnia: 13 Wrzesień 2017 - 14:29

#48 Użytkownik jest niedostępny   pclab_test 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 14:23

Ale glosnosc i tak jest <25db w odleglosci 10cm. Nie widze rewersu plyty zasilacza. Pewnie dozszy uklad ma uklady przyspieszajace dzialanie przetwornicy itd. Stad te rozbiezne wyniki w tetnieniach wzgledem tanszej wersji.
Autorze chcesz do tego doplacac ? 10 lat gwarancji to i tak sporo. Napewno seasonic bo placisz tez za marke.Dodaj obrazek

#49 Użytkownik jest dostępny   Phoenixsuple 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 14:36

patrze jeszcze na db i w goldzie zaczyna sie od 24db do 52db a w titanium od 17db do 23db , nie wiem w jakiej odleglosci to mierzone ale same wyniki sa dla mnie oszamamiajace na plus w titanium. tak wiec na 99% bedzie prime titanium.

#50 Użytkownik jest niedostępny   pclab_test 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 14:40

Serwisy testowe roznie mierza. Zebys sie nie nadzial.Dodaj obrazek Sam nie jestem pewien. Gtx i tak go zagluszy
Dodaj obrazek. Moze chlodzenie wodne ? Bloga cisza.

#51 Użytkownik jest niedostępny   SaltyLongshanks 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 14:48

https://www.cybenetics.com - stworzył nowy system certyfikacji zasilaczy. Więcej o tym jest tutaj http://pclab.pl/news73993.html
To jedno z pewniejszych źródeł.

Ten post był edytowany przez SaltyLongshanks dnia: 13 Wrzesień 2017 - 14:50

#52 Użytkownik jest niedostępny   pclab_test 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 14:57

Znowu certyfikaty i doplata za nie.Dodaj obrazek A ta firme pierwszy raz na oczy widze. Powodzenia.Dodaj obrazek

#53 Użytkownik jest niedostępny   bartosz302 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 15:33

Zobacz postSaltyLongshanks, o 13 Wrzesień 2017 - 12:03, napisał(a):

Tak, lepszą filtrację napięć wyjściowych. Niby platforma ta sama, a jednak te jednostki się od siebie różnią (Gold/Titanium). Trochę testów i widocznych różnic: Prime Gold vs Prime Titanium
Dodatkowym atutem Titanium będzie cichsza praca i dłuższy tryb pasywny dzięki mniejszej ilości wydzielanego ciepła (pomijając już fakt, że autorowi tematu o to właśnie chodziło).

wytłumacz mi, jak kondensator na stronie pierwotnej może wpływać na filtrację na wyjściu... co do cichszej pracy, podrzuć link z wartościami rpm wentylatora obu zasilaczy, to porównamy...

Zobacz postPhoenixsuple, o 13 Wrzesień 2017 - 14:36, napisał(a):

patrze jeszcze na db i w goldzie zaczyna sie od 24db do 52db a w titanium od 17db do 23db , nie wiem w jakiej odleglosci to mierzone ale same wyniki sa dla mnie oszamamiajace na plus w titanium. tak wiec na 99% bedzie prime titanium.

decybele nie są miarą głośności i mają się nijak do tego, co byś usłyszał sam, stojąc obok tych zasilaczy

edit. 

na ppc są testy wersji gold i titanium 750w - żeby odczuć różnicę w hałasie trzeba obciążyć ten zasilacz pow. 600w... na sprzęcie chłodzonym powietrzem i tak zostanie on zagłuszony 

Ten post był edytowany przez bartosz302 dnia: 13 Wrzesień 2017 - 15:50

#54 Użytkownik jest dostępny   Phoenixsuple 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 17:58

wartosci masz wyzej w tych linkach i calej specyfikacji, u mnie bedzie chlodzenie AIO w trybie silent mode wiec bedzie bardzo ciche. czyli rozumiem ze na wszystkich testach w necie jak mierza poziom glosnosci w db specjalnymi urzadzeniami to to jest fikcja?? no chyba nie. zreszta widze ze co niekotrzy za bardzo sie wkrecili w temat i zmierza on w tym kierunku w ktory nie powinien. bo odp sprowadza sie do tego ktory zasilacz pracuje ciszej bo jak wpsomnailem o sprzetowe rzeczy nie pytam bo one mnie nie interesuja bo czy kupilbym golda czy titanium kazdy spelni swoja role i nie sa to jakies szroty zasilacze.

#55 Użytkownik jest niedostępny   bartosz302 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 18:07

decybele to natężenie, a oprócz tego dźwięk ma też częstotliwość i dlatego to samo natężenie może być różnie odczuwane

ps. na procku aio (tu dopiero pompka może dać o sobie znaćDodaj obrazek), a na karcie chłodzenie powietrzem? tak, czy siak dużych różnic nie będzie, bo nie obciążysz tak mocno 650w zasilacza

#56 Użytkownik jest dostępny   Phoenixsuple 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 22:54

aoi w trybie silent mode nie slychac w zamknietej obudowie, grafika bedzie tez z najichszym chlodzeniem wiec spokojnie bedzie cisza takie jakiej potrzebuje, owszem zdaje sobie sprawe ze bedzie cos slychac ale ogranicze to do minimum.

#57 Użytkownik jest niedostępny   SaltyLongshanks 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 05:08

Zobacz postbartosz302, o 13 Wrzesień 2017 - 16:33, napisał(a):

wytłumacz mi, jak kondensator na stronie pierwotnej może wpływać na filtrację na wyjściu...

Dlaczego jest taka różnica w filtracji pomiędzy PRIME platinum a titanium, skoro wtórna filtracja jest tam gorsza bo nie ma kondensatorów w kablach ?
Czemu w większych jednostkach tych samych modeli które mają zwykle taką samą stronę wtórną, filtracja jest lepsza na tym samym obciążeniu w watach ?

#58 Użytkownik jest niedostępny   fajny Rafałek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 07:59

Dlaczego jest taka różnica w filtracji pomiędzy PRIME platinum a titanium

O jakiej różnicy piszesz?

Ja tam widzę bardzo podobne wyniki:
http://www.jonnyguru...Story4&reid=481
http://www.jonnyguru...Story4&reid=527

aoi w trybie silent mode nie slychac w zamknietej obudowie

W mojej budzie (FD Core 1000) AiO (Antec Kuhler 620) jest ewidentnie najgłośniejszym elementem, i bynajmniej nie przez wentylatory.

Ten post był edytowany przez fajny Rafałek dnia: 14 Wrzesień 2017 - 11:39

#59 Użytkownik jest niedostępny   bartosz302 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 09:18

Zobacz postSaltyLongshanks, o 14 Wrzesień 2017 - 05:08, napisał(a):

Dlaczego jest taka różnica w filtracji pomiędzy PRIME platinum a titanium, skoro wtórna filtracja jest tam gorsza bo nie ma kondensatorów w kablach ?
Czemu w większych jednostkach tych samych modeli które mają zwykle taką samą stronę wtórną, filtracja jest lepsza na tym samym obciążeniu w watach ?

ile wynosi ta różnica?

#60 Użytkownik jest niedostępny   Mareek1991 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 10:43

Zobacz postgroXel, o 13 Wrzesień 2017 - 13:41, napisał(a):

@Mareek1991

Sorry, za pomyłkę wczoraj. Proline przy wykupieniu dodatkowej ochrony reklamacyjnej daje 2 lata gwarancji Door 2 Door a potem i tak trzeba do nich słać na swój koszt. Choć gwarancja 10 lat jest zachowana. Dlatego uważam, że warto kupić Focusa w Proline ale bez tej ich ochrony reklamacyjnej. Sam jestem zainteresowany tym zasilaczem i dzisiaj dopytałem o szczegóły. Przez 2 lata można reklamować na ich koszt z tytułu niezgodności towaru z umową a na gwarancję ślemy 10 lat na swój koszt do nich jak kupimy sam zasilacz lub mamy 2 lata Door 2 Door i następne 8 lat ślemy sami jak wykupimy tę ich ochronę reklamacyjną.

Ten post był edytowany przez Mareek1991 dnia: 14 Wrzesień 2017 - 10:45

• (5 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5