Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Phoenix.

Seasonic Prime vc Focus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam dylemat jaki zasilacz kupic, przykladowo prime gold 650 kosztuje tyle co focus platinum 650 czyli klasa wyzej ale co ma takiego seria Prime ze cena jest taka sama pomimo nizszej klasy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest odp na moje pyt, chodzi mi o to czym sie rozni prime np platinum od focus platinum gdzie prime jest np 100zl drozszy o tej samej mocy. czym sie roznia te serie poza gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokaldnie, to to ja wiem ale nie rozumiem czym sie roznia te modele o tej samej mocy i tym samym certifikacie, prime jest drozszy i zastanawia mnie w stosunku do focusa czym to sie rozni i czy warto doplacac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus będzie miał wyższą sprawność nic poza tym Seria PRIME seasonica to najlepsze zasilacze na rynku.

Lepszy elektrycznie będzie PRIME i jego bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up^

Titanium ma wyzsza sprawnosc niz Platinum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat jaki zasilacz kupic, przykladowo prime gold 650 kosztuje tyle co focus platinum 650 czyli klasa wyzej ale co ma takiego seria Prime ze cena jest taka sama pomimo nizszej klasy??

z istotnych różnic - prime ma dłuższą gwarancję, większą obudowę i wentylator (ma też lepsze sterowanie nim)... z mniej odczuwalnych różnic - ciut lepsze osiągi elektryczne

 

ps. różnicy w sprawności nie odczujesz praktycznie wcale

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up^

Titanium ma wyzsza sprawnosc niz Platinum.

Pisałem o PRIME gold bo Titanium to już nie też budżet.

 

 

Dodatkowo focus ma nie najlepszy tryb pasywny, bo jest to 30% i tylko poniżej 25 stopni °C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy mi na mega ciszy wiec jestem sklonny wziasc titanium prime nawet. a widzialem ze 650w przy max obciazeniu ledwo co slychac na testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam PRIME titanium. Nic lepszego nie kupisz. Ale jeśli nie potrzebujesz takiej sprawności oraz jakości (titanium ma wyższej pojemności kondensatory) bierz gold z większą mocą - np 750W. Seasonic Gold ma 45% trybu pasywnego więc w wersji 750W wentylator włączy się przy 350W - 375W dopiero:

 

 

28_test_seasonic_prime_750_w_gold_godny_nastepca_x_series_km3_14.png

 

 

 

 

Większy tryb pasywny w wersji 750W będzie miał Corsair RM750x:

 

 

 

Corsair jest również godny polecenia ma 10 lat gwarancji.

 

Do jakiej konfiguracji ten zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skladam kompa kilka miesiecy i co miesiac kupuje czesci. myslalem nad 7700k ale jesli uda mi sie sprzedac plyte glowna ktora kupilem miesiac temu to bede chcial wrzucic 8700k, do tego gtx 1080, 16gb ramu, ssd i inne bajery. komputer bedzie na chlodzeniu wodnym i stal na biurku wiec zalezy mi na obsolutnej ciszy a czytalem ze ten prime titanium jest bezglosny i nawet na max obciazeniu wentylator ma ok 500-600rpm. wiec duzo mocy nie potrzebuje tylko komfortu. dlatego 650wat mysle bedzie optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje ale to nie bedzie wystaraczjaca moc aby zasilic moj komputer a bede bawil sie w OC wiec tym bardziej.

 

poki co celuje w prime 650 Platinum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PRIME titanium wentylator włącza się przy odpaleniu kompa (na 1-2 sekundy w trybie hybrydowym), później jest już pół pasywnie.

Jeśli zależy Ci na ciszy w pierwszej kolejności potem jakość, to bierz zasilacz z jak największym trybem pasywnym i większą mocą. Dzięki temu wentylator nigdy Ci się nie uruchomi i zasilacz będzie bezgłośny. Do tej konfiguracji z jedną kartą wystarczy Ci 650W od Corsaira -

RM650x gdzie tryb pasywny to 325W. Tylko za 20zł więcej masz RM750x i tryb pasywny 375W. Co oznacza że te zasilacze w tej konfiguracji pod max obciążeniem nie włączą wentylatora i będą bezgłośne.

 

PRIME Platinum jest nie opłacalny względem wersji GOLD bo w środku ma to samo (jedynie drobne zmiany dla podniesienia efektywności). Jak już to PRIME Titanium - lepszy jakościowo, ma wyższej pojemności kondensatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bede celowal albo w golda prime 750 albo titanium 650. corsair jakos do mnie nie przemawia i tylko seasonic wchodzi w gre, takze zabieram sie za szukanie najtanszej oferty sklepow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRIME Platinum jest nie opłacalny względem wersji GOLD bo w środku ma to samo (jedynie drobne zmiany dla podniesienia efektywności). Jak już to PRIME Titanium - lepszy jakościowo, ma wyższej pojemności kondensatory.

przecież wszystkie te zasilacze są na tej samej platformieszczerbaty.gif największa różnica między nimi (oprócz sprawności) to okablowanie - wersja titanium nie ma kondensatorów, więc wiązki są miększe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co te linki mają udowadniać? że w ramach obcięcia kosztów dali mniejsze kondensatory podtrzymujące? zasilacz będzie miał przez to mniej mocy?lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy circlejerk - były japońskie kondensatory, teraz jest pojemność głównego kondensatora :E Nie wiem, czy piszący nawet wiedzą, na co konkretnie ona wpływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tutaj cytat z pierwszego linku...

 

Ps. kto pisze te recenzje, z tego co Ja wiem łączną pojemność, jak mamy 2 kondensatory różnej wielkości, liczymy mnożąc pojemność mniejszego razy 2, a nie sumując ich pojemności... ktoś się wypowie na ten temat, moja wiedza z elektroniki jest dość mała, więc jak się mylę proszę mnie wyprowadzić z błędu

odkrywanie fizyki na nowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co te linki mają udowadniać? że w ramach obcięcia kosztów dali mniejsze kondensatory podtrzymujące? zasilacz będzie miał przez to mniej mocy?lol2.gif

Są to różnice jedynie pomiędzy tymi wersjami. Piałeś że "największa różnica między nimi (oprócz sprawności) to okablowanie".

Chodziło mi o to że Gold i Platinum to prawie identyczne jednostki więc do Platinum nie warto dopłacać. Oprócz wymienionych przez Ciebie różnic Titanium ma większe kondensatory (dłuższe podtrzymanie) co przekłada się na lepszą filtrację. Więc Platinum jest nie opłacalna względem Gold i jeśli już dopłacać to do PRIME Titanium.

 

Nowy circlejerk - były japońskie kondensatory

Były i nadal są dlatego że mają wpływ na tłumienie, im lepsze kondensatory elektrolityczne tym dłużej będą wysychać - tym dłużej będzie dobre tłumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem ciekaw jak przeklada sie to w praktyce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
większe kondensatory (dłuższe podtrzymanie) co przekłada się na lepszą filtrację

 

mają wpływ na tłumienie, im lepsze kondensatory elektrolityczne tym dłużej będą wysychać - tym dłużej będzie dobre tłumienie.

 

Po pierwsze primo, filtracja tętnień zależy od kondensatorów po stronie WTÓRNEJ, a nie pierwotnej.

 

Po drugie primo, zależy ona bardziej od ESR (rezystancji pasożytniczej) niż od samej pojemności.

 

Po trzecie primo, czas podtrzymania nie ma nic do filtracji - ale on akurat ma związek z pojemnością kondensatora głównego.

 

Po czwarte primo, wątpię, byś w praktyce odczuł różnicę między powiedzmy, 20 mV tętnień na +12V, a 50 mV (norma to 120 mV) - a przynajmniej nikt jasno nie wykazał, że to się na cokolwiek konkretnego przekłada. Fajnie wygląda na wykresach porównawczych, ale poza tym?

 

Po piąte primo, żywotność kondensatorów zależy też od ich chłodzenia. Nie można zakładać, że japońskie wytrzymają dłużej niż inne, jeśli się ten czynnik oleje - a to bywa ważne w budżetówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsza filtracja? a co to konkretnie da?

 

tez jestem ciekaw jak przeklada sie to w praktyce??

 

Jak zasilacz ma złą filtrację to zabija resztę sprzętu, jak ma dobrą to po prostu go nie zabija. W praktyce jeśli chodzi o PRIME wielkiej różnicy to nie zrobi, bo to jedne z najlepszych jednostek na rynku więc filtrację mają dobrą. Jak pisałem wcześniej najlepiej brać GOLD prime, ale jeśli ktoś chce koniecznie coś lepszego do Titanium. Bo wersje gold/platinium prawie niczym się nie różnią i jeśli już dopłacać to do Titanium. Różnica w cenie pomiędzy seriami np w wersji 650W to 100 zł. tutaj więc dopłata do platinium względem titanium jest nie opłacalna i o tym pisałem.

Jeśli ktoś kupuje taki zasilacz (PRIME titanium) to w większości przypadków tylko dlatego że chce mieć najlepszy zasilacz nawet jeśli w praktyce tego nie odczuje (również sprawności to dotyczy).

 

 

 

Po trzecie primo, czas podtrzymania nie ma nic do filtracji - ale on akurat ma związek z pojemnością kondensatora głównego.

Źle to napisałem. Titanium ma większe kondensatory co przekłada się na dłuższe podtrzymanie, ale przede wszystkim na lepszą filtrację.

 

 

 

@Phoenixsuple jeśli zależy Ci na ciszy, a nie na jak najwyższej jakości bierz zasilacz z jak największym trybem pasywnym.

Titanium tylko wtedy gdy chcesz najlepszy zasilacz i do tego cichy lecz wersja 650W to już 700zł. sam zdecyduj.

Nie rozumiem uprzedzenia do Corsair to bardzo dobre zasilacze a seria RMx jest jest wyjątkowo udana. Corsair daje 10 lat gwarancji i masz 50% trybu pasywnego do tego cichy wentylator.

Jest jeszcze bardzo dobra i cicha EVGA SuperNOVA 650 P2 - tryb pasywny w tej wersji 325W, 10 lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...