Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Phoenix.

Seasonic Prime vc Focus

Rekomendowane odpowiedzi

po prostu wydaje mi sie seasonic lepsza marka od corsair pod wzgldem zasilaczy, na 90% wybiore prime golda 650 bo kosztuje 499zl i darmowa wysylka. co sadzisz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pow. pewnego pułapu dopłacasz, żeby dopłacać... nie tak dawno była to seria rm-x od corsair, teraz w to miejsce wszedł focus od seasonica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pow. pewnego pułapu dopłacasz, żeby dopłacać...

żeby przepłacać :P

 

po prostu wydaje mi sie seasonic lepsza marka od corsair pod wzgldem zasilaczy, na 90% wybiore prime golda 650 bo kosztuje 499zl i darmowa wysylka. co sadzisz??

Jeśli chcesz mieć, to miej. Ja chciałem mieć, to mam ....tajtana ;)

a że przepłaciłem to... :cool:

jakby w 11roku eksploatacji siadł zasilacz i wymienili by go na nowy, to warto brać Seasonic'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po prostu wydaje mi sie seasonic lepsza marka od corsair pod wzgldem zasilaczy

 

Powyżej pewnego progu nie ma czegoś takiego, jak "lepsza marka", tak czy inaczej, zasilacze porównuje się indywidualnie względem tego, co oferują w danej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zakupu zostalo jeszcze troche czas wiec moze sie szarpne na tajtana :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat i zadam szybkie pytanie:

 

Corsair RM550X (380zł) czy Seasonic Focus+ Gold 550W (370zł) ?

 

zależy mi na ciszy.

 

gwarancja i cena ta sama.

 

pytanie które bebechy lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nasze sklepy nie chcą dawać na Corsair RM550X 10 lat gwarancji. Tanio jest w eMAG ale gwarancja 5 lat. Inni jak patrzyłem to od 3 do 7 lat dają ale ceny już ponad 420zł. Poza tym jest on 2 cm dłuższy niż Focus. Za to Focus jest u nas dostępny tylko w jednym sklepie ale ma te 10 lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma większego znaczenia bo liczy się gwarancja producenta. Jak w sklepie skończy Ci się gwarancja to po prostu wysyłasz sprzęt na swój koszt do producenta (to jest jedyna strata), jak masz w sklepie gwarancje w razie "usterki" sklep wysyła do producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma większego znaczenia bo liczy się gwarancja producenta. Jak w sklepie skończy Ci się gwarancja to po prostu wysyłasz sprzęt na swój koszt do producenta (to jest jedyna strata), jak masz w sklepie gwarancje w razie "usterki" to sklep wysyła do producenta.

 

Właśnie w tym rzecz. eMAG wysyła kuriera na swój koszt do klienta jak klient zgłosi awarię sprzętu, Proline to samo ale trzeba dokupić Ochronę reklamacyjną która kosztuje grosze. Tym samym kupując Focusa mamy 10 lat spokoju i jak po 9 latach padnie to sklep nam go odbierze i po naprawie odeśle a my nie zapłacimy grosza. Wiem, że sklep może paść ale dlatego wybieram znane i duże marki jak eMAG czy Proline bo ryzyko padu jest najniższe. Natomiast przy RM550X po 5 latach sklep umyje ręce a my zostaniemy z wysyłką do Holandii na swój koszt. Mi np. taki układ nie odpowiada i z tego względu wolę Focusa. Choć Corsair też jest świetny ale cóż. Poza tym uważam za karygodne takie postępowanie naszych sklepów i tak drastyczne obcinanie należnej gwarancji. Przecież niektórzy dają 36 miesięcy na tego Corsaira to jest raptem 30% tego co daje producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszą filtrację czego? napięć wyjściowych?lol2.gif

Tak, lepszą filtrację napięć wyjściowych. Niby platforma ta sama, a jednak te jednostki się od siebie różnią (Gold/Titanium). Trochę testów i widocznych różnic: Prime Gold vs Prime Titanium

Dodatkowym atutem Titanium będzie cichsza praca i dłuższy tryb pasywny dzięki mniejszej ilości wydzielanego ciepła (pomijając już fakt, że autorowi tematu o to właśnie chodziło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy gold/platinum/titanium prime ma kazdy tryb pasywny do 50% ?? i co do tego ze ktos pisze ze platinum a titanium sie nie rozni, no wlasnie roznia sie sprawnoscia ktora sie przeklada na mniej wydzielanego ciepla a ta nastepnie na system chlodzenia, jak sie myle to mnie poprawcie. bo jesli chodzi o same parametry to uwazam ze te zasilacze sa na tyle dobre ze nie musze sie przejmowac ich dzialaniem i to schodzi na drug plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mareek1991

 

jesteś pewny że sklep będzie przez np 10 lat pośredniczył w gwarancji?

mnie się wydaje że te okresy gwarancyjne na stronach poszczególnych sklepów są trochę niedoprecyzowane - niektóre podając długość gwarancji wpisują gwarancja producenta, niektórzy gwarancja sprzedawcy, już nie mówiąc o najróżniejszych ich długościach.

kupując cokolwiek niespecjalnie zwracam na to uwagę ze względu na powyższe bo obstawiam że sklep pośredniczyć będzie maks 36 msc. a reszta gwarancji bezpośrednio u producenta.

 

jeśli się mylę poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saltylongshanks

Te tetnienia roznicy nie robia. I tak sa <50mV. To tylko taka norma. Widzialem gdzies testy jakiegos zasilacza, ktory mial markowe kondestatory i wysokie tetnienia. Wiec jakosc kondesatorow tez sie nie przeklada. Czy warto do tego doplacac ? Nie widze testow na ten temat. Te wentylatory i tak beda ciche. Zakladam ze autor ma dobra bude.wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mareek1991

 

jesteś pewny że sklep będzie przez np 10 lat pośredniczył w gwarancji?

mnie się wydaje że te okresy gwarancyjne na stronach poszczególnych sklepów są trochę niedoprecyzowane - niektóre podając długość gwarancji wpisują gwarancja producenta, niektórzy gwarancja sprzedawcy, już nie mówiąc o najróżniejszych ich długościach.

kupując cokolwiek niespecjalnie zwracam na to uwagę ze względu na powyższe bo obstawiam że sklep pośredniczyć będzie maks 36 msc. a reszta gwarancji bezpośrednio u producenta.

 

jeśli się mylę poprawcie.

 

eMAG z 5 letnią gwarancją nie robił problemów, po 4.5 roku wymienili sprzęt bezkosztowo bo jak już pisałem nawet kuriera dają na swój koszt. Proline też deklaruje że 10 lat gwarancji dotrzyma. Są oficjalnym dystrybutorem Seasonica i myślę, że się wywiążą. Jedynie jak się dokupi tę ich dodatkową ochronę to jest bezkosztowo a tak to trzeba samemu wysyłać do nich. Przy focusie ta ochrona to 18zł. Jak dla mnie się opłaca dla 10 lat spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda nzxt 340 elite, do tego poleci kraken x62 ew 42 w zaleznosci od budzetu w danym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy gold/platinum/titanium prime ma kazdy tryb pasywny do 50% ?? i co do tego ze ktos pisze ze platinum a titanium sie nie rozni, no wlasnie roznia sie sprawnoscia ktora sie przeklada na mniej wydzielanego ciepla a ta nastepnie na system chlodzenia, jak sie myle to mnie poprawcie. bo jesli chodzi o same parametry to uwazam ze te zasilacze sa na tyle dobre ze nie musze sie przejmowac ich dzialaniem i to schodzi na drug plan.

Na gorąco wszystkie mają 20-30% trybu pasywnego. Na zimno może nawet dojść do 75%.

Zobacz w tych testach Prime Gold vs Prime Titanium.

Titanium wydziela mniej ciepła przez co jest cichszy. Więc Gold nie do końca będzie cichym zasilaczem.

Cichszy będzie Corsair RM750X z trybem pasywnym 370W czy EVGA SuperNOVA 650 P2 z trybem pasywnym 325W. Dlatego Titanium będzie pod tym względem lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac rpm golda to zakres 700 do 2000 a titanium 400-700 wiec spora roznica. no co wiec bede musial dozbierac do titanium, jednak widac sporo roznice jesli chodzi o to na czym mi zalezy i miedzy innymi zasilaczami jest przepasc bo nawet w szczycie mocy rpm to do 700 a inne zasilacze do 2000 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale glosnosc i tak jest <25db w odleglosci 10cm. Nie widze rewersu plyty zasilacza. Pewnie dozszy uklad ma uklady przyspieszajace dzialanie przetwornicy itd. Stad te rozbiezne wyniki w tetnieniach wzgledem tanszej wersji.

Autorze chcesz do tego doplacac ? 10 lat gwarancji to i tak sporo. Napewno seasonic bo placisz tez za marke.smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrze jeszcze na db i w goldzie zaczyna sie od 24db do 52db a w titanium od 17db do 23db , nie wiem w jakiej odleglosci to mierzone ale same wyniki sa dla mnie oszamamiajace na plus w titanium. tak wiec na 99% bedzie prime titanium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisy testowe roznie mierza. Zebys sie nie nadzial.szczerbaty.gif Sam nie jestem pewien. Gtx i tak go zagluszy

lol2.gif. Moze chlodzenie wodne ? Bloga cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, lepszą filtrację napięć wyjściowych. Niby platforma ta sama, a jednak te jednostki się od siebie różnią (Gold/Titanium). Trochę testów i widocznych różnic: Prime Gold vs Prime Titanium

Dodatkowym atutem Titanium będzie cichsza praca i dłuższy tryb pasywny dzięki mniejszej ilości wydzielanego ciepła (pomijając już fakt, że autorowi tematu o to właśnie chodziło).

wytłumacz mi, jak kondensator na stronie pierwotnej może wpływać na filtrację na wyjściu... co do cichszej pracy, podrzuć link z wartościami rpm wentylatora obu zasilaczy, to porównamy...

 

patrze jeszcze na db i w goldzie zaczyna sie od 24db do 52db a w titanium od 17db do 23db , nie wiem w jakiej odleglosci to mierzone ale same wyniki sa dla mnie oszamamiajace na plus w titanium. tak wiec na 99% bedzie prime titanium.

decybele nie są miarą głośności i mają się nijak do tego, co byś usłyszał sam, stojąc obok tych zasilaczy

 

edit. 

 

na ppc są testy wersji gold i titanium 750w - żeby odczuć różnicę w hałasie trzeba obciążyć ten zasilacz pow. 600w... na sprzęcie chłodzonym powietrzem i tak zostanie on zagłuszony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...