Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MarekIO

Zmiana płyty/Na jaki model/AM4/OC/ATX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zasięgnąć opinii jaka z tych płyt MSI jest najlepsza. Zmieniam płytę ponieważ obecna jest łagodnie mówiąc słaba... a posiadam Asrock AB350M-HDV. Dodam też ze chciałbym na niej zrobić w miarę możliwości OC ramu i procka.

Procesor to Ryzen 1500x. Ram to Goodram 2400MHz cl15

 

Zastanawiam sie nad 3 płytami.

 

MSI Tomahawk

MSI PC Mate

MSI Gaming Plus

 

Wszystkie ATX ponieważ mam dodatkowo kartę tv i aby było można do niej to zamontować

 

Czekam na wasze opinie :thumbup::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym zasięgnąć opinii jaka z tych płyt MSI jest najlepsza. Zmieniam płytę ponieważ obecna jest łagodnie mówiąc słaba... a posiadam Asrock AB350M-HDV. Dodam też ze chciałbym na niej zrobić w miarę możliwości OC ramu i procka.

Procesor to Ryzen 1500x. Ram to Goodram 2400MHz cl15

 

Zastanawiam sie nad 3 płytami.

 

MSI Tomahawk

MSI PC Mate

MSI Gaming Plus

 

Wszystkie ATX ponieważ mam dodatkowo kartę tv i aby było można do niej to zamontować

 

Czekam na wasze opinie :thumbup::D

Wszystkie 3 płyty, które wymieniłeś to te same konstrukcje różniące się wyglądem zewnętrznym i ledami. Jak nie chcesz ledów bierz pcmate, chcesz podświetlenie led płyty bierz tomahawk. BTW RAM przydałoby Ci się podkręcić lub wymienić na przynajmniej 2x4gb 2667mhz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chodzi mi właśnie aby płyta miała jakieś Ledy, bo mam przeszkloną obudowę. Co do ramów to pisałem ogólnikowo, bo posiadam 2 x 2400MHz 8GB Goodram i je podkrecilem już do 2933 MHZ ale ogólnie mam pewne obawy co do sekcji zasilania bo nie ma ona żadnego chłodzenia, dlatego z OC procka sie wstrzymuje do zmiany płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chodzi mi właśnie aby płyta miała jakieś Ledy, bo mam przeszkloną obudowę. Co do ramów to pisałem ogólnikowo, bo posiadam 2 x 2400MHz 8GB Goodram i je podkrecilem już do 2933 MHZ ale ogólnie mam pewne obawy co do sekcji zasilania bo nie ma ona żadnego chłodzenia, dlatego z OC procka sie wstrzymuje do zmiany płyty

Możesz wziąć w takim razie tomahawk z czerwonym tylko? podświetleniem ,lub kupić pcmate+ zestaw ledów rgb do wpięcia w płytę lub niezależny zestaw rgb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ze w MSI Tomahawk grzeje się strasznie sekcja zasilania przy OC. Nie wiem jak to ma się to do tych dwóch płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ze w MSI Tomahawk grzeje się strasznie sekcja zasilania przy OC. Nie wiem jak to ma się to do tych dwóch płyt.

Wszystkie 3 płyty mają taką samą sekcję zasilania, i nie grzeją się pod warunkiem, że nie będzie się na nich podkręcać 8 rdzeni. Do OC 4-6 rdzeni nadają się idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...