Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mozbi

msi b350 tomahawk a ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko do osób które taką konfigurację posiadają lub wiedzą coś na ten temat.

Czy te kości ram pójdą mi na 3000 mhz na tej płycie? (CMK16GX4M2B3000C15R)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko do osób które taką konfigurację posiadają lub wiedzą coś na ten temat.

Czy te kości ram pójdą mi na 3000 mhz na tej płycie? (CMK16GX4M2B3000C15R)

Będą raczej problemy, będziesz musiał je ustawiać ręcznie bo z XMP na pewno nie ruszą. Poszukałbym jakichś RAM 3000-3200 od G.skill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te F4-3000C15D-16GVRB lub F4-3200C16D-16GVKB powinny grać?

I jeszcze jedno pytanko, a mianowicie czy warto dopłacać do 3200mhz jeśli chodzi o wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te F4-3000C15D-16GVRB lub F4-3200C16D-16GVKB powinny grać?

I jeszcze jedno pytanko, a mianowicie czy warto dopłacać do 3200mhz jeśli chodzi o wydajność?

Mysle ze bedzie bardziej sie oplacalo doplacic do 3200, nie ze wzgledu na wydajnosc (kilka%) lecz zewzgledu na kompatybilnosc i mniejsze prawdopodobienstwo dostania kosci gryzacych sie z ryzenem.G.skill lubi kosci samsunga, kupujac 3200 masz szanse dostac RAM ktory na tyle pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B na końcu oznacza użycie słabszych modułów. Nie odpadów, ale nie przeszły jakichś tam testów i sa kierowane do niższych serii, a w XMP wpisywane są gorsze parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B na końcu oznacza użycie słabszych modułów. Nie odpadów, ale nie przeszły jakichś tam testów i sa kierowane do niższych serii, a w XMP wpisywane są gorsze parametry.

No ale pojsc na 3200mhz pojda raczej jesli beda na samsungu, a to ze sa gorsze w podkrecaniu nic nie znaczy chuba w tym przypadku? By osiagnac na Ryzenie 3466mhz i wyzej jest potrzebna plyta z dodatkowym generatorem taktowania- chyba tak to sie tlumaczy na polski.A autor raczej bwdzie usatysfakcjonowany 3000-3200mhz. Timingi i subtimingi zdazy samemu ustawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...